خرید نهال در قاسم‌آباد ✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان قاسم‌آباد

یکی از شهرهای کوهپایه‌ای نزدیک به کوه شاهنشین واقع در جلگه ذوزن شهر قاسم آباد است که در خراسان رضوی و قسمت شمال شرقی ایران قرار گرفته است. این شهر کوهپایه‌ای به دلیل قرارگیری در ارتفاعات ۸۵۰ متری از سطح دریا دارای آب و هوای نسبتا معتدلی است. در رابطه با حوزه کشاورزی و باغداری این شهر طبق آمار رسمی ۸۰ درصد از اهالی در این دو حوزه فعال بوده و محصولات مهم و استراتژیکی مانند گندم، جو و زعفران را تولید می‌کنند. در کنار این محصولات میوه‌هایی مانند پسته، بادام، انگور، عناب نیز سطح زیر کشت بسیار مطلوبی دارد.
با توجه به کمک‌های دولت و در اختیار گذاشتن آموزه‌های باغبانی، کشاورزان این بخش با کاشت نهال‌های مقاوم به گرما سعی می‌کنند از منابع آبی موجود به شکل بهینه استفاده کرده و نهال‌های خود را در مواجهه با سرمازدگی و خشکی مقاوم سازی کنند. با تولید محصولات با کیفیت و بازار پسند علاوه بر تامین امنیت غذایی منطقه در جهت اشتغال زایی و رونق اقتصادی نیز فعال باشند.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در قاسم‌آباد

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در قاسم‌آباد به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در قاسم‌آباد و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان قاسم‌آباد

نهالستان‌ها از جمله مجموعه‌هایی هستند که باید بر اساس قانون برای کنترل بذر و نهال و ثبت ارقام گیاهی از موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر نهال، مجوزهای رسمی دریافت کرده و در قبال نهال‌های تولیدی خود متعهد و پاسخگو باشند. باغداران قبل از خرید باید از شناسنامه‌دار بودن نهال‌ها و فعالیت نهالستان قاسم‌آباد اطمینان حاصل کنند تا در صورت وجود مشکل بتوانند به صورت حقوقی آن را پیگیری کنند یا نهالستان در قبال آن مسئولیت پذیر باشد.

باغداری در قاسم‌آباد

با در نظر گرفتن اقلیم معتدل رو به گرم و خشک قاسم آباد لازم است که برای باغداری در قاسم آباد از درختان زراعی با نیاز آبی کم استفاده شود زیرا این گونه‌ها به دلیل مقاومت بالا به خشکسالی و گرما امکان کشت به صورت دیم را دارند. نهال‌های مقاوم به گرما مانند بادام، پسته، عناب، انار، انگور برای این خطه می‌توانند بسیار مناسب باشند و با دور آبیاری کم اما به موقع باردهی خوبی را داشته باشند. اطلاع از نهال‌های پرفروش و دارای ثمره پرتقاضا باعث می‌شود انتخاب درستی از نهال تجاری شکل گرفته و سود نهایی بالاتری کسب شود.

 

نهال فروشی در قاسم‌آباد

در معتبرترین نهالستان‌ها و مراکز فروش نهال با استفاده از ژنوم اتیدینگ یا اصلاح نژاد، ژن نهال‌های میوه را در برابر انواع بیماری‌ها مقاوم سازی می‌کنند. با توجه به گسترش دانش گیاه پزشکی، صنعت کشاورزی و باغداری می‌تواند با بهره‌گیری از چنین ارقامی راندمان تولید و رونق بالایی را تجربه کند. لازم است مراکز نهال فروشی در قاسم آباد برای پیشرفت باغداری نهال‌های اصلاح شده، سازگار با شرایط بومی را به صورت مقاوم در اختیار باغداران قرار دهند یا به ایشان معرفی کنند.
این نهال‌ها هزینه‌های رسیدگی و نگهداری کمتری نسبت به نهال‌های حساس داشته و به دلیل مقاومت در برابر تغییرات دمایی و تهاجم آفات جزو نهال‌های محبوب محسوب می‌شوند.

فروش نهال در قاسم‌آباد

از جمله شاخصه‌های مهم کیفی و کمی که باید هنگام مراجعه به مراکز فروش نهال در قاسم آباد به آن توجه کنید و بر اساس آن نهال استاندارد را تهیه کنید موارد زیر هستند.
* رقم زود بازده و پیوندی را انتخاب کنید تا در سال‌های اولیه شاهد باردهی آن باشید.
* نهال بر حسب سن و نوع رقم دارای ریشه‌های جوان، کافی، پرتراکم، بدون پیچ خوردگی، بدون حالت غیر طبیعی و چنگالی باشد.
* تنه نهال یک دست، بدون آثار آفت یا بیماری، شکستگی بوده و دارای جوانه‌های سالم، خفته و متعدد باشد.
* نهال در حدود یک و نیم الی دو سانت قطر، و شاخه بندی آن ۲۰ سانتی‌متر بالاتر از محل پیوند قرار داشته و ارتفاع آن ۸۰ الی یک و نیم متر باشد.
* از جهت سلامت کنترل شیمیایی و فیزیکی را پشت سر گذاشته و برای عدم بیماری آن کارت قرنطینه و گواهی سلامت ارائه شود.

قیمت نهال در قاسم‌آباد

ارقام گرمسیری و مقاوم به خشکی و آفت معمولاً قیمت بالاتری دارند زیرا مقاومت بیشتری در برابر آفات و خشکی داشته و هزینه و زحمت رسیدگی‌های کمتری دارند. متقابلاً نهال‌های دیرگل و سردسیری نیز به دلیل مقاومت در برابر سرمازدگی و یخبندان از محبوبیت بالایی در اقلیم های کوهستانی برخوردار هستند به همین دلیل قیمت هر کدام متفاوت است. برای استعلام راحت و کوتاه در مورد قیمت نهال در قاسم آباد می‌توانید از لینک زیر کمک بگیرید.

خرید نهال بادام در قاسم‌آباد

از جمله نهال‌های سودآور و مطمئن با ریسک بسیار کم و درآمد بالا خرید نهال بادام در قاسم آباد است. این رقم به دلیل دیرگل بودن می‌تواند در برابر سرمای بهاره مقاوم باشد و با رسیدگی‌های بهینه تا ۴ تن در هکتار محصول تولید ‌کرده و برای مناطق معتدل و نیمه گرمسیری بسیار مناسب باشد. اگر مشتاق به کشت و پرورش این نهال هستید می‌توانید برای راهنمایی در خصوص خرید نهال بادام به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در قاسم‌آباد

نهالستانی که برای خرید نهال میوه در قاسم آباد مورد انتخاب واقع می‌شود باید دارای مدارک معتبر بوده و پرورش و نگهداری و مقاوم سازی نهال‌ها را با استفاده از جدیدترین راهکارهای علمی و متدهای باغبانی پشت سر گذاشته باشد. از جمله صاحبان سبک و پیشرو در زمینه پرورش نهال‌های مقاوم، سالم و زودبازده است که شما عزیزان می‌توانید نهال‌های مورد نظر خود را به شکل اینترنتی با خیال آسوده از این مجموعه به همراه ضمانت دو ساله و خدمات پس از فروش دریافت کنید.
صفحه خرید نهال گردوی قاسم آباد می‌تواند شما را در آشنایی هرچه بهتر با ارقام سازگار با این شهر همراهی کند.

نهال سیب سیب سبز، سیب شیشه‌ای، سیب گلدن، سیب کهنز
نهال پسته پسته بنه، پسته زرندی، پسته بادامی،
نهال انگور انگور تبرزه، انگور شمشیری، انگور ترکمن
نهال بادام بادام نون پاریل، بادام حریر، بادام تونو
نهال گلابی گلابی فورل، گلابی دوچی، گلابی کنکورد
نهال آلو آلو یلواک خورشتی، آلو میروبالان، آلو خرمایی
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو رجبعلی، زردآلو چتری، زردآلو سلطنتی
نهال آلبالو آلبالو محلی، آلبالو پیش‌رس ، آلبالو خوشه‌ای
نهال به به پرتغالی، به آمریکایی ، به قرمز
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل، سنجد حاج حسینی
نهال گیلاس گیلاس لیندا، گیلاس مالیزیا، گیلاس امبرانس
نهال شلیل شلیل رفعتی، شلیل بیگ تاپ، شلیل قرمز بهاره
نهال هلو هلو پالیز، هلو شاستا، هلو جوادی
نهال زینتی ‌پالونیا شن تونگ، صنوبر نقرا ترکیه، کبوده تبریز ی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته محلی، زغال اخته فلوریدا، زغال‌اخته سیاه
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک پفکی، زرشک وحشی
نهال توت توت هرات، توت قرمز، توت موزی سیاه
نهال گوجه سبز گوجه‌سبز نخجوان، گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز زودرس
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب محلی، عناب ارمنی
نهال بلوبری بلوبری کراپ، بلوبری دوک، بلوبری ایرانی
نهال زیتون زیتون ماری، زیتون آمریکایی، زیتون شنگه
نهال انجیر انجیر قهوه‌ای، انجیر بنفش، انجیر سیاه
نهال انار انار دانه سیاه اصل، انار قندهار، انار ژله‌ای
نهال خرمالو خرمالو موزی، خرمالو گوجه ای، خرمالو ژاپنی

 

 

کلام آخر

با مطالعه مطالب این نوشتار دریافتیم که شهر قاسم آباد شهری کوهپایه‌ای اما نسبتا هموار با آب و هوای معتدل رو به گرم و خشک است و برای شروع باغداری در این شهر استفاده از رقم‌های سالم، مقاوم به گرما و خشکی می‌تواند بسیار درصد موفقیت را بالا ببرد. لذا لازم است برای داشتن بالاترین راندمان تولید و محصولات با کیفیت پروسه احداث باغ و باغداری را با کمک نهالستان‌های معتبر به پیش ببرید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر بانه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در قاسم‌آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال