خرید نهال گردو در قاسم‌آباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار قاسم‌آباد

نهال گردو دارای گونه‌های متنوعی است که هر کدام برای رشد و باروری و محصول دهی نیاز دمایی و سرمایی متفاوتی دارند. برای احداث باغ گردو باید از قبل شرایط اقلیمی جوی و آب و هوایی محیط کشت مورد تحقیق قرار گرفته و نسبت به این پارامترها مناسب‌ترین نهال انتخاب و خرید نهال گردو شکل بگیرد. برای استفاده از این نهال تجاری در شهر قاسم آباد تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی قاسم‌آباد

قاسم آباد از جمله شهرهای واقع در استان خراسان رضوی و ۶۰ کیلومتری خواف است که در بخش جلگه ذوزن قرار گرفته است. این شهر در ارتفاع ۸۵۰ متری از سطح دریا در نزدیکی دامنه کوه پایه‌ای شاهنشین و فاصله دو کیلومتری شمال غربی جلگه ذوزن واقع شده است. با جمعیت ۵۰۰۰ نفری با مشهد فاصله ۲۱۵ کیلومتری دارد و شهری کوهپایه‌ای با آب و هوای معتدل رو به گرم و خشک است‌ و در زمینه باغداری و کشاورزی با تولیدات خشکبار، زعفران، زیره، پنبه و سایر محصولات استراتژیکی و راهبردی مانند گندم و جو دارای اقتصادی پررونق است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در قاسم‌آباد

از جمله حوزه‌هایی که در شهر قاسم آباد محبوبیت بالایی در بخش باغداری دارد احداث باغ گردو است کشاورزان با خرید نهال گردوی مناسب این بخش توانسته‌اند در کنار دیگر باغات، این نهال تجاری را نیز مورد کشت و بهره‌برداری قرار دهند. برای اینکه فرایند احداث باغ گردو در قاسم آباد به شکل اصولی و موفقیت آمیز پیگیری شود باید قبل از احداث باغ سابقه باغات این بخش مورد بررسی قرار بگیرد تا از رقم‌های سازگار، زود بازده و پربار این منطقه اطلاعات دقیق حاصل شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قاسم‌آباد

احداث باغ گردو فرایند بسیار پیچیده‌ای است. از جمله مهم‌ترین فاکتورها که باید قبل از احداث باغ به آن توجه شود مناسب بودن خاک جهت پرورش نهال گردو است. خاکی مملو از سنگریزه و شن، رویش ریشه را متوقف کرده بنابراین خاک‌هایی با بافت ماسه‌ای ریز با زهکشی مناسب و ph ۶ باشد.
پس لازم است خاک هم از جهت کنترل فیزیکی و هم کنترل شیمیایی مورد بررسی قرار بگیرد این خاک نباید کاملاً کلوخی یا سنگی باشد یا یک دست ماسه‌ای باشد. خاک باید تعادلی از هر دو بافت را داشته باشد تا تخلخل و تهویه خاک نیز به درستی انجام شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در قاسم‌آباد حالت اقتصادی دارد؟

احداث باغ گردو در قاسم آباد اگر به شکل حرفه‌ای و مکانیزه انجام شود به دلیل پایین آمدن هزینه‌های مالی و مدت زمان شروع بازدهی سودآوری باغ بسیار چشمگیر خواهد بود. زمانی کاشت نهال گردو در این ناحیه سودآور خواهد شد که با خرید نهال‌های سالم و بدون بیماری هزینه‌های رسیدگی، تقویت، آبیاری و هرس و سمپاشی آن کنترل شده و طبق متدهای جدید باغبانی باشد تا بالاترین میوه‌دهی مرغوب را داشته باشد.

 

خرید نهال گردو در قاسم‌آباد

کشت و پرورش نهال گردو به دلیل محبوبیت بالا در بین کشاورزان، نگهداری آسان‌ و کم هزینه و مقاومت بالای نهال آن در برابر بیماری و آفات دارای رونق بالایی است. در نهایت از نظر چوب نیز پرورش آن صرفه اقتصادی بالایی دارد. لذا تقاضا برای خرید نهال گردو در قاسم آباد بالا بوده و باغداران می‌توانند از نهالستانی دارای مجوزهای رسمی و معتبر، تخصصی مانند برتر نهال نهال‌های تجاری و سازگار با آب و هوا و خطه این شهر را با ضمانت‌نامه‌های معتبر دریافت کنند.

فروش نهال گردو در قاسم‌آباد

از جمله مهم‌ترین پارامترها و ویژگی‌هایی در مراجعه به مراکز فروش نهال گردو در قاسم آباد شاخص‌های کمی و کیفی زیر هستند.
* رقم پیوندی و سن پایه به ترتیب ۱ و ۲ سال باشد.
* ریشه‌های نهال طبیعی بوده و غیر چنگالی، سوخته، تیره یا لهیده نباشد.
* ریشه‌های نهال انتخابی در محدوده طوقه بدون پیچ خوردگی، خمیدگی و در هم تنیدگی باشد.
* نهال دارای چندین جوانه خفته سالم و سرحال باشد شروع شاخه بندی نهال از ارتفاع مناسب بوده و تنه آن یک دست و صاف باشد.

نهال گردو مناسب قاسم‌آباد

با توجه به متفاوت بودن اقلیم و شرایط هر منطقه برای کاشت نهال گردو، نهال گردو مناسب قاسم آباد رقمی است که دارای ریشه‌های قوی و گسترده با توجه به وضعیت بارندگی‌ها، خاک و نوسانات دمایی این منطقه باشد. مقاومت نهال با توجه به شرایط موجود کمک می‌کند کمتر در معرض تهاجم و طغیان آفات متعدد قرار گرفته و بیشتر تمرکز خود را بر روی گلدهی و داشتن میوه‌های سالم و سنگین داشته باشد.

انواع نهال گردو در قاسم‌آباد

برای گردوکاری در شهر قاسم آباد با اقلیم معتدل رو به گرم و خشک نهال‌های معتدله بسیار مناسب هستند که در بخش زیر انواع نهال گردو در قاسم آباد معرفی می‌شود.
* نهال گردوی چندلر: نهالی مناسب با مناطق معتدل و کوهپایه‌ای با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، با میوه‌دهی ۷ تن در هکتار، دیرگل، مقاوم به گرما و سرما آفت خشکی، پیوندی و پایه کوتاه
* نهال گردوی اسرائیلی: نهالی سازگار در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، مناسب برای مناطق معتدل، زودگل، زود بازده، باردهی جانبی محصول دهی ۵ الی ۶ تن در هکتار مقاوم به گرما
* نهال گردوی تویسرکان: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۸۰۰ متری، مناسب برای مناطق معتدل، زودگل، مقاوم به گرما و خشکی دارای باردهی ۶ تن در هکتار زود بازده از سال دوم
* نهال گردو ژنوتیپ پالیز: رقمی سازگار با تمامی اقلیم‌ها و محدوده‌ها با ارتفاعات ۰ تا ۳۰۰۰ متری، زود بازده، پربار، دیرگل مقاوم به آفات گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه باردهی ۹ تا ۱۰ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در قاسم‌آباد

قیمت گذاری نهال گردو امروزه در نهالستان‌های متعدد بر حسب سن نهال، میزان باردهی، رقم، اعتبار نهالستان، وارداتی و خارجی بودن آن و نوع گلدهی آن انجام می‌شود. به همین دلیل قیمت‌های هر رقم متفاوت است. برای آگاهی از قیمت نهال گردو در قاسم‌آباد در ارقام متنوع می‌توانید از لینک به روز و معتبر زیر استفاده کنید.

بهترین نهال گردو

نهال‌ تجاری گردو دارای واریته‌های گرمسیری سردسیری و معتدله هستند و هر رقم برای منطقه خاصی می‌تواند مناسب باشد. پس بهترین نهال گردو در قاسم آباد، نهال گردوی معتدله و دیرگل است که با توجه به موقعیت کوهپایه‌ای این شهر از سرمازدگی‌های مکرر در امان بوده و بتواند باردهی بالایی داشته باشد. نهال گردویی که رسیدگی راحتی داشته باشد و رضایت باغدار را به خود جلب کرده باشد می‌تواند بهترین نهال گردو باشد.

نهالستان گردو در قاسم‌آباد

خرید نهال گردو به صورت مستقیم از محل نهالستان گردو در قاسم آباد باعث می‌شود قیمت نهایی برای خریدار به دلیل نبود واسطه‌ها تعادلی باشد. برتر نهال از مراکز معتبر و متعهدی است که نهال‌های خود را به صورت بهداشتی، سالم و سازگار با اقلیم هر شهر ارائه می‌کند و در قبال مرغوبیت، اصالت و سلامت آنها فاکتور فروش معتبر به همراه کارت قرنطینه، لیبل اصالت و گارانتی ۲ ساله ارائه می‌کند.
با مطالعه صفحه خرید نهال میوه قاسم آباد می‌توانید با ارقام سازگار و قابل کاشت در این منطقه آشنا شوید.

کلام آخر

با توجه به مطالب فوق برای احداث باغ گردوی پر بازده، سالم و موفق باید تمامی جوانب باغداری از جهت وضعیت خاک، میزان بارندگی، بیماری‌های گیاه، کوددهی، برداشت محصول به طور منظم رصد و با اطلاعات تخصصی پیگیری شود تا در طول رشد نهال با رعایت این موارد بالاترین بازدهی کیفی و کمی از نهال مشاهده شود پس لازم است با کمک تخصص و تبحر افراد مجرب و نهالستان‌های معتبر باغداری را اداره کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر قاسم‌آباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در قاسم‌آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال