خرید نهال در بروجن✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان بروجن

یکی از شهرهای پر رونق از نظر کشاورزی و باغدارای در استان چهارمحال و بختیاری شهر بروجن است، در این شهر که انواع محصولات زراعی و باغی پرورش داده می­شود این روزها به دلیل کاهش منابع آبی با بحران رو به رو شده است اما خوشبختانه وجود ارقام کم آب خواه و همچنین استفاده از سیستم­های آبی نوین مانند قطره ای توانسته رونق باغداری را در بروجن را حفظ کند، در این مقاله شما را با انواع درختان میوه­ای که می­توانید در بروجن بکارید و از آنها بهره برداری تجاری و اقتصادی داشته باشید آشنا می­کنیم.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در بروجن

باغداری در بروجن در گذشته بیشتر بر پایه­ی تولید بادام، گردو و سیب بوده اما امروزه با توجه به شرایط آب و هوایی و همچنین منابع آبی موجود خرید نهال در بروجن تنها محدود به ارقام کم آب خواه انواع میوه­های ذکر شده نبوده و باغداران می­توانند انواع دیگر درختان میوه مانند انگور، پسته و دیگر انواع درختان میوه را بکارند و در صورت نیاز بیشتر به آب با استفاده از سیستم آبیاری قطره ای نیاز آبی درختان خود را مدیریت کنند.

بیشر بخوانید: خرید نهال در شهرکرد

نهالستان بروجن

به منظور احداث باغ در بروجن و یا توسعه­ی باغات قدیمی با ارقام جدید لازم است که به نهالستان بروجن مراجعه کنید اما به منظور آشنایی هر چه بیشتر با ارقام مختلف درختان میوه مناسب برای کاشت در بروجن می­توانید به سایت نهالستان­های نمونه­ی کشوری مانند برتر نهال مراجعه کنید.

 

باغداری در بروجن

کاهش بارندگی در کل کشور بر روی شهرهایی با منابع آبی کافی نیز اثر گذاشته و سبب کاهش میزان بارندگی در شهرهایی مانند بروجن شده است، در بروجن سابقا بیشتر درختان گردو، بادام و سیب کاشته می­شده است و بنابراین باغداری در بروجن بر پایه­ی این سه نوع درخت بوده است اما امروزه باغداران می­توانند ارقام کم آب خواهی را از انواع دیگر درختان میوه در شهر خود بکارند و از آن بهره برداری تجاری و پر سود داشته باشند.

نهال فروشی در بروجن

بسیاری از باغداران با فرا رسیدن فصل کاشت نهال به دنبال نهال فروشی در بروجن می­گردند، اما بهتر است قبل از رسیدن فصل کاشت نهال فروشی مناسب را پیدا کرده از اعتبار آن اطمینان حاصل کنید و تمام اقدامات آماده سازی زمین را نیز پیش از فرا رسیدن فصل کاشت انجام دهید.

 

فروش نهال در بروجن

نهالستان­ها و مراکزی که کار فروش نهال در بروجن را انجام می­دهند ممکن است بنا به سابقه­ی باغداری در این شهر بیشتر ارقام مختلف گردو، بادام و سیب را عرضه کنند اما باغداران می­توانند برای خرید ارقام و انواع دیگر درختان میوه به نهالستان­های معتبر و مطرح در کشور به صورت اینترنتی و غیر حضوری مراجعه کرده و خرید خود را از آنها انجام دهند.

قیمت نهال در بروجن

یکی از مواردی را که در زمان احداث باغ هر باغداری در نظر می­گیرد قیمت نهال در بروجن است، قیمت نهال در این شهر اختلافی با شهرهای دیگر نخواهد داشت در صورتی که شما یک نهالستان مجوز دار و تحت نظارت ارگان­های دولتی را برای خرید خود انتخاب کنید، در این صورت است که قیمت نهال در آن نهالستان هر چه باشد مصوب خواهد بود، قیمت نهال تابعی از نوع و رقم درخت میوه و همچنین کیفیت کار نهالستان است.

خرید نهال بادام در بروجن

همانطور که پیش­تر نیز گفته شد درخت بادام از سال­های بسیار دور در بروجن کاشته می‌شده است، بنابراین خرید نهال بادام  در بروجن از گزینه­های اول هر باغداری است، امروزه تولید ارقام کم آب خواه و مقاوم به خشکی مانند نهال بادام آذر خوشه­ای با تولید بیش از ۶ تن در هکتار محصول توانسته رضایت باغداران را تامین کند. همچنین برای خرید نهال میوه در شهر ارومیه اینجا کلیک کنید.

خرید نهال میوه در بروجن

با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی خرید نهال میوه در بروجن می­تواند تنوع بسیار زیادی داشته باشد و حتی در مورد درختان فضای سبز نیز دست شما بسیار باز خواهد بود، بنابراین در ادامه برخی از انواع درختان میوه­ای را که می­توانید در این شهر بکارید به شما معرفی خواهد شد.

برای شهر بروجن ارقام زیر را پیشنهاد می­کنیم

نوع نهال ارقام نهال
نهال سیب نهال سیب رندرز، نهال سیب سوپر چف، نهال سیب جوناتان
نهال گلابی نهال گلابی آنجو قرمز، نهال گلابی ویلیام دوشیز، نهال گلابی فورل
نهال هلو نهال هلو شصت روزه، نهال هلو شاستا، نهال هلو آلبرتا
نهال گیلاس نهال گیلاس شیشه­ای، نهال گیلاس سم، نهال گیلاس خوشه­ای فرانسه
نهال انگور نهال انگور لعل، نهال انگور فخری، نهال انگور کندری
نهال آلبالو نهال آلبالو مجارب، نهال آلبالو کلریس 16، نهال آلبالو فرنگی
نهال شلیل نهال شلیل شمس، نهال شلیل کیوتا، نهال شلیل رد گلد
نهال آلو نهال آلو زرد خورشتی، نهال آلو غول پاییزه، نهال آلو قرمز بخارا
نهال به نهال به محلی وحشی، نهال به ترش آذربایجان
نهال فندق نهال فندق مروی دوبول، نهال فندق توندا، نهال فندق بارسلونا
نهال گوجه سبز نهال گوجه قرمز آمریکایی، نهال گوجه سبز برغانی، نهال گوجه سبز سلطانی
نهال پسته نهال پسته کله قوچی، نهال پسته هیبرید آمریکایی، نهال پسته احمدآقایی
نهال عناب نهال عناب ترکیه، نهال عناب سیرجان، نهال عناب ژاپنی
نهال ازگیل نهال ازگیل قرمز، نهال ازگیل جنگلی
نهال گل محمدی نهال گل محمدی بدون خار، نهال گل محمدی خاردار
نهال بلوبری نهال بلک بری ، نهال بلوبری دوک
نهال سنجد نهال سنجد قزل، نهال سنجد محلی
نهال توت نهال توت سیاه چتری، نهال توت کاکوزا، نهال توت موزی سفید
نهال درختان زینتی نهال کبوده تبریزی، نهال پالونیا فرتونی، ، نهال بیدمشک
نهال زرشک نهال زرشک بیرجند، نهال زرشک بیدانه سیاه
نهال زغال اخته نهال زغال اخته فلوریدا، نهال زغال اخته سیاه
نهال زردآلو نهال زردآلو قیسی، نهال زردآلو نصیری، نهال زردآلو انبه­ای
نهال بادام نهال بادام تونو، نهال بادام شکوفه، نهال بادام آذر خوشه­ای

کلام آخر

ارقام دیگری از درختان میوه هستند که شما می­توانید برای باغ و باغچه­ی خود انتخاب کنید اما برای انتخاب درست و آگاهانه نیاز به دریافت اطلاعات در باره­ی ارین ارقام و یا دریافت مشاوره دارید، همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر بروجن می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در بروجن مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال