خرید نهال گردو در بروجن✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بروجن

بروجن یکی از شهرهای بسیار غنی استان چهارمحال و بختیاری به لحاظ تنوع جانوری و گیاهی است و شرایط آب و هوایی سخت و کوهستانی این شهر محدودیتی برای این تنوع ایجاد نکرده است، گردو یکی از محصولات به صرفه و تجاری است که در شهر بروجن کاشته می­شود و در این مقاله ما قصد داریم ضمن معرفی برخی از تجاری ترین ارقام گردو مناسب برای بروجن شما را با شرایط کلی تولید گردو در بروجن آشنا کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بروجن

ارتفاع بیش از 2200 متر از سطح دریا در نقاط مختلف این شهر خود به تنهایی می­تواند گویای شرایط سخت و کوهستانی این شهر باشد، شرایط آب و هوایی که در زمستان کمینه­ی دما به منفی 30 درجه سانتی گراد و در تا بستان حداکثر دما به 30 درجه ی سانتی گراد می­رسد نشان دهنده­ی شرایط آب و هوای معتدل در بهار و تابستان و بسیار سرد و یخ بندان در زمستان است، شرایطی که 122 روز یخبندان در آن ثبت شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در بروجن

گردو یکی از انواع درختان بسیار مقاوم در برابر سرما و یخبندان است که از قدیم در این شهر کاشته می­شد و باغداران این درخت را به عنوان درختی کم ریسک در برابر یخ زدگی زمستانه انتخاب می­کردند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بروجن

احداث باغ گردو در بروجن ریزه کاری­های خاص خود را دارد، به عنوان مثال در مورد انتخاب رقم مناسب باید به دنبال رقمی باشید که بیشترین تحمل به سرمای زمستان را داشته باشد و ریشه­های سطحی و آسیب پذیر در برابر یخ بندان زمستان نداشته باشد، در بسیاری از مناطق ممکن است خاک شرایط مناسبی نداشته باشد و باغداران پیش از احداث باغ باید از شرایط بافت خاک و نبود لایه­ی سخت در عمق رشد ریشه اطمینان حاصل کند، شیب منطقه ممکن اس در برخی از مناطق در اجرای سیستم آبیاری سطحی ایجاد اشکال کند و به طور کلی کاهش میزان بارندگی در این شهر سبب شده اجرای سیستم آبیاری سطحی مناسب نباشد و استفاده از سیستم آبیاری قطره­ای در باغات گردو توانسته این مشکلات را برطرف کند.

آیا کاشت نهال گردو در بروجن حالت اقتصادی دارد؟

در صورتی که بتوانید رقم پربار و تجاری مناسب با شرایط سرد و یخبندان شدید در زمستان بروجن را پیدا کنید و در باغ خود بکارید قطعا کاشت نهال گردو در بروجن می تواند اقتصادی و به صرفه باشد.

خرید نهال گردو در بروجن

به منظور خرید نهال گردو در بروجن باید جمع بندی کلی از شرایط آب و هوایی و خاک منطقه­ی مورد نظر خود داشته باشید و با توجه به اینکه نیازهای ارقام مختلف گردو با هم متفاوت است بهترین رقم گردو را برای کاشت در منطقه ی خود انتخاب کنید. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر کرمان اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در بروجن

شاید جمع بندی اطلاعات مهم در مورد انتخاب رقم و اصلاح و آماده سازی زمین برای شما کار دشواری باشد و زمان کافی برای مطالعه­ی این اطلاعات داشته باشید بنابراین دریافت مشاوره از مشاوران فروش نهال گردو در بروجن می­تواند راه بسیار ساده­ای برای احداث اصولی باغ باشد.

نهال گردو مناسب بروجن

برای انتخاب رقم مناسب گردو برای بروجن چند فاکتور بسیار مهم زیر را در نظر داشته باشید:

  • به دلیل طولانی بودن زمستان در بروجن ارقام دیر گل را انتخاب کنید.
  • به دلیل یخ بندان شدید در زمستان ارقام مقاوم به سرمای منفی سی درجه سانتی گراد را انتخاب کنید.
  • به دلیل ارتفاع بالا از سطح دریا ارقامی را انتخاب کنید که قابلیت کاشت در ارتفاع حداقل 2000 متر را داشته باشند.

انواع نهال گردو در بروجن

با توجه به فاکتورهای ذکر شده ارقام زیادی هستند که شما می­توانید برای کاشت در بروجن انتخاب کنید اما متاسفانه ارتفاع این شهر برای انتخاب رقم کمی محدود کننده است، به عنوان مثال با وجود پرطرفدار بودن رقم چندلر این رقم محدودیت کاشت تا ارتفاع حداکثر 1500 متر از سطح دریا را دارد.

قیمت نهال گردو در بروجن

قطعا رقمی که انتخاب کمی کنید اولین و مهمترین تاثیر را در قیمت نهال گردو در بروجن دارد، فاکتور موثر بعدی در قیمت نهال گردو نهالستانی است که برای خرید انتخاب می­کنید و همانطور که می­دانید قیمت نهال گردو در نهالستان­های مخنتلف متفاوت است، چرا که نهالستان­های مختلف علاوه بر کیفیت کار مختلف از روش­های مختلفی در تکثیر نهال گردو استفاده می­کنند، قطعا قیمت نهال گردو پیوندی گران­تر از نهال گردو بذری است.

بهترین نهال گردو

ارقام گردویی که می­توانید برای کاشت در شرایط اقلیمی و جغرافیایی بروجن انتخاب کنید با وجود محدودیت ارتفاع کم نیستند و شما با در نظر گرفتن شرایط بالا می­توانید ارقامی مانند نهال گردو ژنوتیپ پالیز و یا نهال گردو فرنور را برای خود انتخاب کنید.

نهالستان گردو در بروجن

برای تهیه­ی ارقام گردو تجاری و مناسب باید به نهالستان گردو در بروجن مراجعه کنید و برای این امر شما می­توانید به سایت نهالستان تخصصی تولید و فروش نهال گردو در ارقام تجاری و پربار مانند برتر نهال مراجعه کنید.

کلام آخر

کاشت نهال گردو چه در بروجن و چه در شهرهای دیگر باید بر اساس اصول و قواعد بسیار مهی باشد که از پیش از خرید نهال باید آنها را اجرا کنید، اطلاع از وضعیت خاک با انجام آزمایش خاکشناسی و اجرای سیستم آبیاری قطره­ای از اصولی است که می­تواند به باردهی و سلامت بیشتر درختان گردو کمک کند، برای آگاهی از این شرایط با کمک متخصصی و خرید نهال در بروجن با کارشناسان برتر نهال در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال