خرید نهال در ششتمد✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان ششتمد

شهر ششتمد واقع در غرب خراسان رضوی است که در ارتفاع ۱۳۴۰ متری از سطح دریا واقع شده و دارای آب و هوای کوهستانی، معتدل و نیمه خشکی است. این شهر به تازگی از شهرستان سبزوار منتزع شده و از قسمت شمالی با آن همسایگی دارد. همچنین از شرق با میان جلگه، از جنوب با بردسکن و از غرب با روداب همجواری دارد. این خطه دارای دشت‌های بسیار حاصل خیز بوده و در دامنه کوه‌های مرتفع قرار گرفته و رودخانه دائمی ششتمد به طول ۳۵ کیلومتر مربع در این منطقه در جریان است.
نزدیکی این شهر به رشته کوه‌های سرخ و کوه‌های متعدد مرتفع باعث شده و پراکندگی بارندگی در آن بالا بوده و باعث شده چشمه‌ها و رودخانه‌های فصلی و دائمی زیادی از این ارتفاعات به پایین دست جاری و در سد سنگرد ذخیره سازی می‌شود. این شهر ییلاقی و گردش پذیر دارای ۱۱ هزار هکتار اراضی باغی و ۸۰۰۰ هکتار کشتزار است که در مجموع باغات بادام سطح زیر کشت ۲۰۰۰ هکتاری، باغات پسته ۳۰۰۰ هکتار، ۱۸۰۰ هکتار سطح زیر کشت پنبه و ۱۳۵۰ هکتار مربوط به زعفران است. در اراضی به مساحت ۵۵۰۰ هکتار انواع غلات تولید می‌شود.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در ششتمد

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در ششتمد به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در ششتمد و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان ششتمد

گفتیم که باغداری در ششتمد با کمک ۱۱ هزار هکتار اراضی باغی بسیار پررونق است و محصولاتی مانند: پسته، بادام، زرشک، سیب، انار، عناب، گلابی و … تولید می‌شود. بسیاری از سکنه توانسته‌اند از این طریق به رونق اقتصادی و درآمدزایی خود کمک کنند. البته برای داشتن باغات پربار در این بخش باید تغییرات محیطی طی چند سال اخیر مانند کاهش بارندگی‌ها و تغییرات اقلیمی مورد توجه قرار گرفته و نهال‌های مناسب با این شرایط خریداری و در خصوص چگونگی رسیدگی و مقابله با آفات رایج روش‌های مهم یادگیری شود.

باغداری در ششتمد

از جمله مراکزی که باغداران می‌توانند برای خرید نهال میوه با آن مراجعه کنند نهال فروشی در ششتمد است. البته باید در انتخاب نهال فروشی اهتمام و توجه وافری به خرج داده و سعی کنند از دریافت مجوزهای رسمی و پرورش و فروش نهال طبق مصوبه جهاد کشاورزی آگاه شوند. در این رابطه می‌توانند از نهال فروشی‌های معتبر و شناخته شده برتر نهال استفاده کنند که به جهت پرورش و تولید نهال‌های اصالت‌دار، پربار و ضمانت شده دارای حسن سابقه است خرید خود را انجام دهند و صاحب امتیازات مثبت زیر شوند.
* نهال‌های سازگار، پربار، زودبازده و تجاری به همراه کارت سلامت و ضمانت دو ساله
* ارقام مقاوم به آفات با ریشه‌های آفت زدایی شده و کارت قرنطینه
* برخورداری از پشتیبانی ۲۴ ساعته و رفع سوالات باغبانی و گیاهی با کمک مشاوره‌های تخصصی رایگان مهندسین مجموعه
* خرید نهال‌های لیبل‌دار و مرغوب با قیمت تعادلی

 

نهال فروشی در ششتمد

فروش نهال در ششتمد در تمامی نهالستان‌های بزرگ و کوچک انجام می‌شود اما مهم‌ترین مسئله‌ای که باید سرمایه‌گذاران قبل از خرید به آن توجه کنند درصد سلامت نهال‌های تولید شده در آن نهالستان است. نهالستانی که طبق مجوزهای دریافتی از مراجع ذیصلاح فعالیت کند مستلزم است پرورش نهال‌ها را طبق آنالیزهای گیاهی و در بهترین شرایط انجام دهد. در نتیجه نهال‌های این مرکز کیفیت و سلامت بالایی خواهد داشت.

فروش نهال در ششتمد

نهالستان‌های معتبر و مجوزدار می‌توانند خریدی مطمئن و مطابق با شرایط اقلیمی ششتمد را محقق سازند. لازمه آن سازگاری نهال‌ها با ارتفاع منطقه و شرایط جوی و نوسانات دمایی آن است که می‌تواند در شکوفایی هرچه بهتر و تامین نیاز سرمایی نهال تاثیر وافری داشته باشد. پس لازم است قبل از خرید از مراکز فروش نهال در ششتمد از طریق مشاوره عوامل محیطی تاثیرگذار بر عملکرد و راندمان تولید بررسی و طبق آن اقلیم انتخاب صورت بگیرد.

قیمت نهال در ششتمد

نهال‌های میوه دارای انواع مختلفی هستند و هر رقم دارای واریته‌های معتدله، گرمسیری و سردسیری است. لذا استعلام قیمت نهال در ششتمد بر اساس این فراوانی می‌تواند کمی مشکل ساز باشد. اما لینک معتبر زیر شما عزیزان را در آگاهی از قیمت دقیق و به روز ارقام کمک خواهد کرد کافیست بر روی آن کلیک کنید.

خرید نهال بادام در ششتمد

از نهال‌هایی که می‌تواند در ارتفاعات و اراضی مرطوب و پربار ششتمد به صورت دیم نیز کاشته شود نهال بادام است که میوه آن همیشه بازار فروش و تقاضای بالایی داشته، از این رو خرید نهال بادام در ششتمد و کاشت آن بیزینسی بسیار سودآور و اقتصادی است. می‌توانید برای آگاهی از نهال‌های پربار و سازگار با اقلیم کوه پایه‌ای ششتمد به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در ششتمد

اگر تا این قسمت مطلب با ما همراه بوده باشید مطمئناً به کیفیت خرید نهال میوه در ششتمد پی برده‌اید. این کیفیت می‌تواند رابطه مستقیمی با میزان بارآوری و سود نهایی باغ داشته باشد به همین جهت توصیه می‌شود پس از مطالعه جدول زیر با ارتباط با نهالستان اینترنتی برتر نهال، نهال‌های اصالت‌دار و ضمانت شده را خریداری کنید.

نهال سیب سیب گرنی اسمیت،، سیب شیشه‌ای، سیب گلدن، سیب کهنز
نهال پسته پسته بنه، پسته زرندی، پسته بادامی،
نهال انگور انگور تبرزه، انگور شمشیری، انگور ترکمن
نهال بادام بادام نون پاریل، بادام حریر، بادام تونو
نهال گلابی گلابی فورل، گلابی دوچی، گلابی کنکورد
نهال آلو آلو یلواک خورشتی، آلو میروبالان، آلو خرمایی
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو رجبعلی، زردآلو چتری، زردآلو سلطنتی
نهال آلبالو آلبالو محلی، آلبالو پیش‌رس ، آلبالو خوشه‌ای
نهال به به پرتغالی، به آمریکایی ، به قرمز
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل، سنجد حاج حسینی
نهال گیلاس گیلاس لیندا، گیلاس مالیزیا، گیلاس امبرانس
نهال شلیل شلیل رفعتی، شلیل بیگ تاپ، شلیل قرمز بهاره
نهال هلو هلو پالیز، هلو شاستا، هلو جوادی
نهال زینتی ‌پالونیا شن تونگ، صنوبر نقرا ترکیه، کبوده تبریزی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته محلی، زغال اخته فلوریدا، زغال‌اخته سیاه
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک پفکی، زرشک وحشی
نهال توت توت هرات، توت قرمز، توت موزی سیاه
نهال گوجه سبز گوجه‌سبز نخجوان، گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز زودرس
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب محلی، عناب ارمنی
نهال بلوبری بلوبری کراپ، بلوبری دوک، بلوبری ایرانی
نهال زیتون زیتون ماری، زیتون آمریکایی، زیتون شنگه
نهال انجیر انجیر قهوه‌ای، انجیر بنفش، انجیر سیاه
نهال انار انار بردسکن، انار دانه سیاه اصل، انار قندهار، انار ژله‌ای
نهال خرمالو خرمالو موزی، خرمالو گوجه ای، خرمالو ژاپنی

 

کلام آخر

با توجه به محوریت این نوشتار می‌توان به این جمع‌بندی کلی اکتفا کرد که احداث باغات میوه پربار در شهر ششتمد مستلزم خرید نهال‌های سالم و بدون بیماری همراه با شناسنامه و ضمانت دو ساله از مراکز معتبر است. همچنین نهال‌ها باید سازگاری بالایی با شرایط جغرافیایی و آب و هوایی شهر کوهپایه‌ای ششتمد داشته باشد، به همین منظور می‌توانید با مراجعه به برتر نهال باغداری اصولی خود را با اطلاعات تخصصی و خرید نهال های زود بازده شروع کنید. همچنین با مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی ششتمد می‌توانید با ارقام سازگار با این خطه بیشتر آشنا شوید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر ششتمد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در ششتمد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال