خرید نهال گردو در ششتمد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ششتمد

از آنجایی که خرید نهال گردو در تمامی اقلیم‌ها به عنوان یک سرمایه‌گذاری میان مدت با سودآوری کلان و بی‌نظیر همراه است در این مقاله سعی داریم کشاورزان و خریداران شهر سرخس را با انواع نهال قابل کشت و پرورش در این شهر آشنا سازیم. با وجود تنوع ارقام نهال گردو امکان کاشت آن در اقلیم‌های گرم و مرطوبی مانند سرخس فراهم شده است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سرخس

شهر سرخس از شرق و شمال شرقی توسط تپه ماهورهای متعدد با کشور ترکمنستان همسایگی دارد و در ارتفاع ۳۰۰ متری از سطح دریا در ۱۸۰ کیلومتر کیلومتری شهر مشهد در دشتی نسبتاً هموار و مسطح واقع شده است. این شهر در گذشته چندان دور اقلیم آب و هوایی معتدل و نیمه خشک داشته که با گسترش کشاورزی و برقرار شدن سد دوستی و آبگیری آن اقلیم آن گرم رو به مرطوب شده و این شرایط را برای کشاورزی و باغداری بیش از پیش مهیا کرده است.
البته وجود رودخانه‌های پر آبی مانند کشف رود، رود تجن و ارتفاعات کپه داغ باعث شده منابع آبی این بخش در حد مطلوب بوده و کشاورزان با تغییر الگوی کشت و بهره‌برداری بهینه از این منابع تولید محصولاتی مانند زعفران، گندم، جو، پسته، گردو و سیفیجات و تره بار را داشته باشند. سرخس به دلیل همسایگی با کشور ترکمنستان و هم مرزی دارای ارزش بالایی در حوزه ترانزیت، اقتصاد و نظامی است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در سرخس

تاریخچه باغات گردو در سرخس بیانگر این است که در این خطه نهال‌های مقاوم به گرما و پکان آمریکایی بالاترین درصد کشت را دارند زیرا از خصوصیات بارز این ارقام مقاومت بالا در برابر گرما و دماهای بالا، کم آبی و خشکسالی است. این ارقام می‌توانند در منطقه رشد بدون خشک شدن شاخه و برگ، ریزش گل یا زرد شدن آن گلدهی خوبی را داشته و محصولات بازارپسند را با آبیاری و کوددهی به موقع داشته باشند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سرخس

در اقلیم‌های نیمه گرمسیری مانند سرخس به دلیل بالا بودن میزان تابش نور خورشید، افزایش تبخیر سطحی، کمبود بارش‌ها و بادهای سوزان و خشکسالی کاشت نهال گردو شرایط و ضوابط خاص خود را می‌طلبد. لازم است منطقه رشد نهال نزدیک به منابع آبی بوده و وضعیت و پراکنش بارندگی‌ها و ارتفاع منطقه اطلاع صحیح کسب شود. همچنین از رقم‌های نیمه گرمسیری و با نیاز سرمایی کم استفاده شود. همچنین مرتفع‌ترین منطقه برای کاشت آن در جهت مطلوب بودن شرایط سرمایی، دمایی و آبی انتخاب شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در سرخس حالت اقتصادی دارد؟

معیارهایی مانند طول عمر بالای درخت، مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری‌ها، میزان بازدهی و باردهی از جمله موارد دخیل در سودآور بودن نهال گردو است. اما سازگاری و مطابقت نهال با شرایط خاکی و آب و هوایی شهر سرخس در این سودآوری بسیار دخیل است. لازم است برای برداشت بالاترین سود از این نهال سودده رقم‌های زود بازده با طول عمر و استقامت بالا در برابر خشکسالی انتخاب شود.

 

خرید نهال گردو در سرخس

برای اینکه در قبال هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید خرید نهال گردو در سرخس با کیفیت و آسودگی خاطر بالا برای شما عزیزان همراه باشد، می توانید پا را فراتر از شهر سرخس گذاشته و از طریق خرید آنلاین و اینترنتی نهال از نهالستان‌های مطرح و معتبر مانند برتر نهال، رقم‌های سازگار با ضمانتنامه‌های معتبر از نظر کیفیت، کمیت و سلامت را دریافت کنید.

فروش نهال گردو در سرخس

افراد زیادی فروش نهال گردو در سرخس را انجام می‌دهند که از اشخاص دستفروش گرفته تا نهالستان‌های کوچک و بزرگ می‌توان انواع نهال‌ها را برای کشت و پرورش خریداری کرد. اما لازمه موفقیت در این پروسه کیفیت و سلامت نهال‌ها و متعهد بودن فروشنده در قبال نهال است. پس لازم است مراکز فروشی را انتخاب کنید که نهال‌های با ریشه‌های آفت زدایی شده، گواهی عاری از آفات کارت سلامت و شناسنامه اصیل ارائه کند.

نهال گردو مناسب سرخس

در اقلیم‌های معتدل گرم و مرطوب و مرزی مانند سرخس نهال‌هایی مانند پکان آمریکایی به عنوان نهال گردوی مناسب سرخس مطرح هستند که با مقاومت بالا در برابر کم آبی و خشکسالی با دور آبیاری کم می‌توانند محصول دهی خوبی داشته باشند.

انواع نهال گردو در سرخس

انتخاب صحیح نهال گردو و سازگاری و مطابقت بالای آن با اقلیم گرم و مرطوب سرخس و استقامت نهال در برابر حداقل و حداکثر دما باعث شده از میان انواع نهال گردو در سرخس رقم‌های زیر برای کشت پیشنهاد شود.
* نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی فوق العاده زود بازده با مقاومت بسیار بالا در برابر دماهای بالای ۵۰ درجه، بادهای سوزان، خشکسالی کم آبی، با باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، رقمی زودگل بدون هسته سخت میانی با ۶۰ درصد مغز گردوی بیشتر از سایر ارقام
* نهال گردوی لارا: نهالی مناسب در ارتفاعات صفر تا ۱۲۰۰ متری، رقمی زودگل مقاوم به خشکسالی و گرما، قابل کاشت در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری، زود بازده و پربار با باردهی ۴ الی ۵ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی محبوب در تمامی خطه‌ها با ارتفاعات صفر تا ۳ هزار متری، دیرگل، بازدهی و عملکرد فوق العاده بالا با باردهی ۸ الی ۱۲ تن در هکتار، پایه کوتاه
* نهال گردوی پدرو: نهالی قابل کشت در ارتفاعات ۱۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، مقاوم در برابر گرما و سرما، مناسب در مناطق معتدل و نیمه سردسیری، باردهی ۶ تن در هکتار، زود بازده از سال دوم خودگرده افزا
* نهال گردو دماوند: نهالی زودگل، قابل کاشت در مناطق معتدل و نسبتاً گرم، مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۱۲۰۰ متری باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در سرخس

برای آگاهی از قیمت تمامی ارقام نهال گردو می‌توانید با کلیک بر روی لینک معتبر زیر کسب آگاهی کنید. اگرچه تفاوت قیمت‌ها در نهالستان‌های متعدد برگرفته از کیفیت و ضمانت‌دار بودن دار بودن نهال‌ها، نوع گلدهی، میزان محصول دهی و هزینه‌های صرف شده برای پرورش و عرضه نهال‌ها است اما شما می‌توانید پس از استعلام قیمت نهال گردو در سرخس با متعادل‌ترین نرخ رقم مورد نظر را بر حسب متراژ باغ خود از برتر نهال انتخاب کنید.

بهترین نهال گردو

معیارهای زیادی می‌تواند در انتخاب بهترین نهال گردو در سرخس دخیل باشد. مراقبت‌های کم زحمت و کم دردسر، توانمندی و مقاومت بالا در برابر بیماری‌ها و آفات رایج، بازدهی زود هنگام، باردهی با کیفیت و کمیت بالا و همچنین مطابقت بالا با شرایط آب و هوایی سرخس از جمله فاکتورهای نهال مناسب هستند.

نهالستان گردو در سرخس

اگرچه تعداد نهالستان گردو در سرخس با توجه به تمایل افراد برای باغداری و خرید نهال گردو کم نیست اما قبل از ثبت خرید دریافت نهال‌های سالم و مرغوب اطمینان از تعهد، اعتبار، کیفیت و سلامت نهال‌های این مجموعه را می‌طلبد. لذا می‌توانید با دغدغه با چالش کمتری خریدی شیرین، ایمن با قیمتی منصفانه را از برتر نهال تجربه کنید.
برای افزایش آگاهی خود از نهال‌های میوه قابل کاشت در شهر سرخس می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه سرخس رجوع کنید.

کلام آخر

 درخت گردو به دلیل خصوصیات ذاتی و طبیعی درختی پرفایده و سودآور است. این نهال برای داشتن میوه‌های پربار باید تمامی مولفه‌های دمایی، خاکی، آب و هوایی برای آن رعایت شود. به همین دلیل تاسیس و اداره باغستان گردو توانمندی و آگاهی بالای باغدار را می‌طلبد. خوشبختانه وجود مراکزی مانند برتر نهال و مشاوره‌های تخصصی این مجموعه می‌تواند باغداران عزیز را در این پروسه همراهی کند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر سرخس می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در سرخس مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال