خرید نهال در اسیر✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان اسیر

برای معرفی بهتر شهر اسیر باید بگوییم این شهر در شهرستان مهر در جنوب استان فارس قرار گرفته و مختصات آن بر روی نقشه ایران ۲۷٫۷۲۳۰۱۵° شمالی و ۵۲٫۶۶۱۶۸۷° شرقی هست؛ سرشماری مشخص کرده ۳۰۰۰ نفر در این شهر زندگی کرده و اغلب به آنها مشغول کشاورزی و دامداری هستند ولی شغل اکثر آنها بازرگانی و خدماتی است.
با اینکه اقلیم گرم و خشک شهر اسیر برای کشاورزی و باغداری اصلاً مناسب نیست با این وجود شما می‌توانید انواع انجیر، بنه و بادام کوهی را مشاهده کنید که به صورت وحشی و خودرو در مناطق مختلف آن رشد کرده است، بنابراین این منطقه دارای پتانسیل بالای احداث باغ میوه گرمسیری و انواع خشکبار هست.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در اسیر

کشاورزان شهر اسیر برای خرید نهال در اسیر باید چند نکات مهم را مد نظر داشته باشند:
• به خاطر شیب‌های تند زمین کشاورزی شهر اسیر ریشه‌زایی درختان باید عمیق باشد.
• خاک آهکی و گچی شهر اسیر را مد نظر داشته و درختانی را خریداری کنیم که در این بافت خاک به خوبی رشد کند.
• نهال‌های زودگل و گرمسیری گزینه مناسبی برای کشاورزان است.
• حتماً به نیاز آبی درختان خریداری شده توجه کنید.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شیراز

نهالستان اسیر

مسئولین نهالستان در اسیر برای حمایت از کشاورزان فروش نهال در اسیر به صورت اینترنتی و مجازی انجام داده و قوانین زیر را رعایت می‌کنند:
• فروش نهال به صورت تضمینی بوده و تمامی محصولات دارای کارت گارانتی هستند.
• با توجه به اقلیم گرم و خشک شهر اسیر بهترین گزینه برای کشاورزان را معرفی می‌کند.
• نهالستان‌های معتبر خدمات و مشاوره رایگان پس از فروش برای کشاورزان شهر اسیر در نظر گرفته‌اند.

باغداری در اسیر

برای بررسی باغداری در شهر اسیر ابتدا زمین شناسی و توپوگرافی این شهر را مورد بررسی قرار دهیم، زمین‌های شهر اسیر کوهپایه‌ای فرسوده و با خاک گچی ماسه‌ای و آهکی است، بنابراین کشاورزان قبل از خرید نهال در اسیر باید به خاکورزی مزارع خود بپردازند.
از طرف دیگر بهتر است به شیب زمین‌های کشاورزی اسیر اشاره کنیم، زمین‌های این منطقه شیب بیشتر از ۵۰ درصد را دارند، بنابراین نحوه نقشه کشی اراضی و الگوی کاشت درختان نقش بسزایی در موفقیت باغداری در شهر سیر دارد.
البته باید به میانگین دمایی شهر اسیر اشاره کنیم، میانگین دمای این شهر ۲۸ درجه سانتیگراد هست، بیشترین دما در مرداد ماه به ۴۹ درجه و کمترین دما هم در دی ماه به مثبت ۲ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد؛ کشاورزان باید در فصل تابستان از اقدامات پیشگیرانه برای محافظت درختان در برابر آفت زدگی و تنش‌های گرمایی استفاده کنند.
از دیگر موارد مهم برای احداث باغ در سیر باید به رطوبت این شهر اشاره کنیم از آنجایی که بارش باران کمتر از ۲۰۰ میلی لیتر است و اکثراً بارش باران در اسفند و فروردین ماه اتفاق می‌افتد، بنابراین شما با نوسانات رطوبتی عظیم روبرو خواهید بود؛ کشاورزان بهتر است آبیاری باغات خود را به گونه انجام دهند تا دچار تنش‌های رطوبتی هم نشوند.

 

نهال فروشی در اسیر

مسئولین نهال فروشی در اسیر با توجه به بادهای موسمی که حداقل ۷۵ روز در سال در حال ورزش است، نهال‌هایی را به کشاورزان پیشنهاد می‌دهند تا بتواند در برابر بادهای موسمی مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

فروش نهال در اسیر

آمار فروش نهال در اسیر مشخص کرده تنها نهال‌های گرمسیری برای این شهر مناسب هست که بتواند بازه دمایی مثبت ۲ تا مثبت ۵۰ درجه را تحمل کند؛ باید به نکات دیگر نیز توجه کرد و مهمترین آنها سیستم دفاعی قوی نهال در برابر تنش‌های خشکی و تنه مقاوم درخت در برابر بادهای موسمی است.

قیمت نهال در اسیر

باغدارانی برای احداث باغ در اسیر باید با جدیدترین قیمت نهال در اسیر آشنا باشند، بنابراین توصیه می‌کنیم به لینک زیر مراجعه کنید، چون قیمت گذاری آن بر اساس کیفیت نهال و مصوبه وزارت جهاد کشاورزی است.

خرید نهال بادام در اسیر

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم نهال بادام به صورت خودرو در کوهپایه‌های این شهر رشد کرده و میوه‌های با کیفیتی را تولید می‌کنند، این موضوع نشان دهنده پتانسیل بالای شهر اسیر برای احداث باغ بادام در اسیر است، در واقع کشاورزان با خرید نهال بادام در اسیر می‌توانند به درآمد بالایی برسند؛ از انواع نهال بادام سازگار با شهر اصیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال بادام تو نو
• نهال بادام سهند سنگی
• نهال بادام مامایی
• نهال بادام شمشیری

 

خرید نهال میوه در اسیر

باغداران اسیر برای موفقیت در احداث باغ میوه در اسیر باید تمامی نهال‌های گرمسیری را شناسایی کنند که توان مقابله با اکوسیستم این منطقه را داشته باشد؛ پیشنهادات کارشناسان برای خرید نهال میوه در اسیر مناسب است عبارتند از:
• نهال پسته نهال بادام و نهال فندق
• نهال انگور نهال سیب
• نهال انجیر
• نهال انار نهال خرمالو

 

 

کلام آخر

ما سعی کردیم در این منطقه نهال‌های گرمسیری را به شما معرفی کنیم، فراموش نکنید، نهال گردو نیز جزو نهال‌های پرسود و پر منفعت شناخته می‌شود، از نهال‌های گردوی سازگار با منطقه اسیر به نهال گردو پکان اشاره می‌کنیم، برای آشنایی بیشتر می‌توانید به صفحه خرید نهال گردو در اسیر در سایت برتر نهال مراجعه کنید

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر اسیر می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در اسیر مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال