خرید نهال گردو در اسیر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار اسیر

مختصات شهر اسیر روی نقشه ایران ۲۷٫۷۲۳۰۱۵° شمالی ۵۲٫۶۶۱۶۸۷° شرقی درج شده است، در آخرین سرشماری ۳۰۰۰ تن در این شهر زندگی می‌کنند و درصدی از آنها مشغول کشاورزی و باغداری هستند؛ نام قدیمی شهر اسیر، کران بوده و جنوب استان فارس قرار گرفته است، اقلیم گرمسیری این منطقه تاثیر بسزایی در کشاورزی مخصوصاً احداث باغ گردو گذاشته است، در ادامه همراه ما باشید تا شرایط اقلیمی اسیر را بیشتر بشناسیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی اسیر

از شرایط اقلیمی شهر اسیر باید به موارد زیر اشاره کرد:
• از آنجایی که شهر اسیر بر روی گسل‌های قدیمی قرار گرفته، بنابراین اراضی آنجا دارای شیب‌های متفاوت و پستی بلندی‌های متفاوت هستند، کشاورزان قبل از احداث باغ گردو در اسیر باید شیب و مختصات دقیق زمین خود را به دست بیاورند.
• بارش باران در این منطقه کمتر از ۱۵۰ میلیمتر است یعنی باغداران برای آبیاری باغات خود با چالش‌های زیادی روبرو هستند، کشاورزان باید باغ خود را به تجهیزات آبیاری مجهز کرده و گردوهایی را خریداری کنند که در برابر تنش خشکی مقاوم باشد.
• ورزش بادهای گرم در این منطقه رواج دارد.
• میانگین دما در طول سال برابر با ۲۵ درجه سانتیگراد است این شهر تقریباً هیچ روز یخبندانی را در فصل زمستان تجربه نمی‌کند در عوض تابستان کاملاً گرم و خشکی دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در اسیر

قدمت شهر اسیر در شهرستان مهر به دوره هخامنشیان باز می‌گردد، ولی اطلاعات دقیقی در مورد تاریخچه باغات گردو در اسیر در دسترس نیست، چون یک منطقه گرم و بیابانی بوده بنابراین کشاورزان این منطقه بیشتر مشتاق احداث باغ‌هایی بودند که بتواند این شرایط را تحمل کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اسیر

برای احداث باغ گردو در اسیر حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
• به خاطر گرمای تابستان بهتر است، خرید نهال گردو در اسیر و کاشت آن را در برج نهم انجام دهید، چون در فصل زمستان هوا تقریباً معتدل بوده و هیچ صدمه‌ای به نهال گردو وارد نمی‌شود، تا فصل تابستان نهال به اندازه‌ای رشد می‌کند که خود را در برابر گرمای این فصل محافظت کند.
• از آنجایی که زمین شهر اسیر گسل‌های قدیمی و پوسیده هست حتماً خاک منطقه را آنالیز کنید، چون خاک مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت خواهد بود، مطمئن باشید که در اراضی شما درخت گردو به خوبی جوابگو خواهد بود.
• از مراحل مهم راه‌اندازی باغ گردو در این شهر آنالیز خاک و آماده سازی زمین برای کاشت نهال گردو است، شما باید گودبرداری و زهکشی خاک باغ را به خوبی انجام دهید.

 

آیا کاشت نهال گردو در اسیر حالت اقتصادی دارد؟

زمانی کاشت نهال گردو در اسیر اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود که کشاورز از روش‌های سنتی استفاده نکرده، همچنین به جای نهال‌های سنتی، نهال ژنوتیپ‌ و پیوندی را انتخاب کند که سیستم دفاعی قوی‌تری دارد.

 

خرید نهال گردو در اسیر

کشاورزان عزیز برای خرید نهال گردو در اسیر موارد زیر را رعایت کنند:
• از نهالستان‌های معتبری نهال گردو را خریداری کنید تا مشاوره پس از فروش داشته باشد، در این صورت شما می‌توانید در صورت بروز مشکلی بلافاصله با کارشناسان نهالستان تماس بگیرید.
• نهال خریداری شده باید گرمسیری و زودگل باشد و نیاز سرمایی طولانی مدت نداشته باشد.
• به نیاز آبی درخت گردو توجه داشته باشید آیا می‌توانید به صورت منظم آبیاری آن را انجام دهید یا نه؟

فروش نهال گردو در اسیر

با اینکه پتانسیل شهر اسیر برای کاشت نهال گردو گرمسیری بالا است، ولی آمار فروش نهال گردو در اسیر بسیار پایین بوده و این نشانگر عدم شناختن و آگاهی کشاورزان از درختان گرمسیری گردو است.

نهال گردو مناسب اسیر

از نظر متخصصین نهالستان در اسیر نهال گردو مناسب باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:
• ژنوم‌های برگ و شاخه‌های درخت گردو باید به گونه‌ای ارتقا یافته باشند تا از تبخیر بیش از اندازه آب و رطوبت در فصل تابستان جلوگیری کنند.
• از آنجایی که سطح خاک شهر سیر همیشه خشک و گرم است، ریشه زایی درخت گردو باید عمیق بوده و به سمت عمق زمین حرکت کند تا گرما و خشکی لایه‌های رویی زمین به آن صدمه وارد نکند.

انواع نهال گردو در اسیر

از نهال‌های سازگار در شهر اسیر باید به نهال گردو پکان آمریکایی اشاره کنیم از ویژگی‌های بارز این نهال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• باردهی نهال گردو پکان آمریکایی در هکتار را حداقل چهار و نیم تن گزارش داده‌اند
• میوه پکان آمریکایی دارای پوسته نازک و قهوه‌ای رنگ بوده که به راحتی قابل شکستن است، این نوع میوه‌ها را به نام گردوی کاغذی می‌شناسیم.
با توجه به اقلیم سرسخت شهر سیر و خاک این منطقه، نگهداری و مراقبت از باغات گردو پکان آمریکایی نه تنها آسان است، بلکه کم هزینه بوده و کشاورز با احداث باغ آن می‌تواند درآمد مناسبی را کسب کند.

قیمت نهال گردو در اسیر

برای استعلام قیمت نهال گردو در اسیر کافی است به سایت مراکز معتبر مراجعه کنید، چون تنها یک یا دو رقم درخت گردو در شهر اسیر کاشته می‌شود، استعلام گرفتن قیمت آنها برای کشاورزان کار چندان سخت و پیچیده‌ای نخواهد بود.

بهترین نهال گردو

همانطور که اشاره شد قدرت خرید نهال گردو در اسیر کاملاً محدود بوده و کشاورزان نمی‌توانند نهال‌های دیگری را انتخاب کنند با توجه به ژنتیک درخت گردو پکان، بهترین نهال گردو در اسیر نهال گردو پکان آمریکایی است.

نهالستان گردو در اسیر

مسئولین نهالستان در اسیر قبل از فروش نهال گردو در اسیر به کشاورزان این منطقه توضیحات و اطلاعات کاملی در رابطه با نگهداری و مراقبت از نهال گردو پکان در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند؛
• شرایط آبیاری باغ گردو پکان
• شرایط کود دهی باغ گردو پکان
• شرایط سمپاشی باغ گردو پکان
• نحوه هرس درخت گردو پکان

کلام آخر

شرایط سخت اقلیمی شهر اسیر باعث شده تا کشاورزان این منطقه برای احداث باغ گردو علاقه چندانی از خود نشان ندهند، آنها با مشاوره گرفتن از متخصصین نهالستان در سیر در مورد خرید نهال گردو پکان و احداث باغ آن موفقیت بیشتری در این زمینه به دست خواهند آورد، البته باغداران این منطقه با مراجعه به صفحه خرید نهال در اسیر و در سایت برتر نهال می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد نهال‌های سازگار با این منطقه به دست بیاورند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر اسیر می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در اسیر مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال