خرید نهال در بیدروبه✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان بیدروبه

مختصات جغرافیایی شهر بیدروبه بر روی نقشه ایران به صورت ۳۲٫۷۶۲۷۷۸° شمالی و ۴۸٫۲۳۳۳۳۳° شرقی درح شده است؛ همین امر باعث شده تا به عنوان یک منطقه گرمسیری و خشک شناخته شود؛ شهر بیدروبه و شمالی‌ترین نقطه استان خوزستان در شهرستان اندیمشک مستقر شده و جمعیت آن در سال ۱۳۹۵ برابر با ۲٬۳۸۶ نفر هست؛ برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر بیدروبه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در بیدروبه

مساحت شهر بیدروبه برابر با ۱۰ کیلومتر مربع است خاک این منطقه تقریباً حاصلخیز بوده و برای احداث باغ میوه‌های گرمسیری بسیار مناسب و ایده‌آل است؛ از دیگر ویژگی‌های اکوسیستمی برای خرید نهال در بیدروبه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. ارتفاع این شهر از سطح دریا برابر با ۱۹۰ متر بوده و یک منطقه دشتی است ‌
 2. میانگین دمای سالانه در این شهر ۲۵ درجه سانتیگراد است بیشینه دما در فصل تابستان ۵۲ درجه و کمینه دما در فصل زمستان منفی ۳ درجه سانتیگراد است.
 3. تعداد روزهای یخبندان در این شهر تنها سه روز هست.
 4. میانگین بارش باران در این شهر برابر با ۱۵۰ میلیمتر بوده و به صورت فصلی اتفاق می‌افتد که بیشتر در فصل زمستان و اوایل فصل بهار است.
 5. برای احداث باغ در بیدروبه توجه داشته باشید که بادهای این منطقه گرمسیری و کویری است.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در اهواز

نهالستان بیدروبه

برای انتخاب نهالستان در بیدروبه حتماً مطمئن باشید این مراکز مجوز رسمی خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده و محصولات خود را با تضمین قیمت و تضمین کیفیت ارائه می‌دهند.

باغداری در بیدروبه

از مهمترین شرایط باغداری در بیدروبه باید به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انتخاب گونه های میوه مناسب برای شرایط گرمسیری
 2. آبیاری مناسب با استفاده از سیستم های نوین
 3. حفاظت از باغ میوه در برابر حشرات و بیماری ها مخصوصا آفتاب سوختگی
 4. مدیریت خاک و کوددهی مناسب
 5. استفاده از روش های حفاظتی در برابر افزایش حرارت
 6. ایجاد سایه دهی مناسب برای محافظت از میوه ها در برابر نور مستقیم خورشید
 7. استفاده از فناوری های نوین در مدیریت باغ میوه
 8. استفاده از روش های مکانیزه برای برداشت میوه ها
 9. ایجاد سیستم های مدیریتی مناسب برای کنترل و نظارت بر باغ میوه
 10. برنامه ریزی مناسب برای اجرای فعالیت های مرتبط با باغ میوه

نهال فروشی در بیدروبه

معتبرترین نهال فروشی در بیدروزه محصولات خود را به صورت زیر عرضه می‌کند:

 • فروش نهال با قیمت رقابتی و اقتصادی جهت رفاه حال کشاورزان عزیز
 • مشاوره آنلاین پس از فروش
 • راهنمایی مناسب برای خرید نهال سازگار
 • مشاوره رایگان برای احداث باغ میوه
 • ارائه کارت سلامت برای مشخص کردن اصالت و سلامت نهال فروخته شده

فروش نهال در بیدروبه

متخصصین نهالستان معتقدند چون رطوبت هوا در فصل پاییز افزایش یافته و آغاز بارش فصلی در این شهر است؛ همچنین درجه حرارت هوا کاهش یافته و به کمتر از ۲۵ درجه سانتیگراد می‌رسد بنابراین شرایط برای کاشت نهال جوان در شهر بیدروبه ایده آل خواهد بود، بنابراین توصیه می‌کند فروش نهال در بیدروبه در اواسط فصل پاییز اتفاق بیفتد.

قیمت نهال در بیدروبه

چون نهال سنتی و بذری قابل کاشت در منطقه بیدروبه نیست؛ بنابراین کشاورزان باید نهال اصلاح شده نهال پیوندی و نهال بر پایه رویشی را برای باغات خود خریداری کنند روش تکثیر این نهال‌ها هزینه بر و زمانبر بوده و قیمت بیشتری دارد.

خرید نهال میوه در بیدروبه

دمای بالای ۵۲ درجه سانتیگراد باعث شده تا خرید نهال میوه در بیدرویه را با چالش‌های زیادی روبرو کند و تنها چند عدد نهال میوه قادر به زندگی و باردهی در این منطقه باشند؛ از انواع نهال گرمسیری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درخت انگور مقاومت بالایی دارد این درختان به روش‌های مدرن و سنتی قابل کاشت بوده و باردهی قابل توجهی دارد؛ از انواع درختان انگور گرمسیری می‌توان به درخت انگور بلک درخت انگور یاقوتی اشاره کرد.
 • درخت انجیر سیاه به صورت وحشی و خودرو در مناطق بسته و گرمسیری رشد می‌کند کشاورزان می‌توانند این درختان را به صورت مدرن و حرفه‌ای بر باغات خود کاشت کرده و به درآمد مناسبی برسند.
 • نهال زیتون از ارقام مقاوم درختان در برابر آب و هوای گرمسیری و خشک است.
 • نهال پسته بنه نیز می‌تواند شوری خاک و دمای ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کند.
 • در شهرهای اطراف بیدروبه می‌توانید باغات انار را مشاهده کنید؛ در واقع نهال انار سازگاری بالایی با اکوسیستم این شهر دارد.

خرید نهال بادام در بیدروبه

البته ارقام کمتری از درختان بادام می‌توانند دمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کنند، ولی نهال بادام کوهی و نهال بادام تلخ جزو ارقامی هستند که سیستم دفاعی قوی‌تری داشته و خود را به راحتی با اکوسیستم این منطقه سازگاری می‌دهد؛ برای احداث باغ بادام در بیدروبه به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • چون میزان بارش باران در سال کمتر از ۱۲۰ میلی‌متر است سعی کنید کمترین نیاز آبی درختان بادام را تامین کنید.
 • درختان پیوندی بر پایه بذری تلخ را خریداری کنید که سیستم دفاعی قوی‌تری دارند.
 • نیاز منطقه را بررسی کرده و مطمئن باشید محصول تولیدی میوه بادام را به راحتی در بازار قابل فروش بوده و سوددهی مناسبی خواهد داشت.

کلام اخر

کشاورزان شهر بیدروبه برای موفقیت در احداث باغ میوه نه تنها انواع نهال میوه گرمسیری را بشناسند؛ باید با روش‌های نوین باغداری و کشاورزی نیز آشنا باشند، در روش‌های نوین باغداری هزینه‌های مربوط به نگهداری و مراقبت از باغات تا حد زیادی کاهش یافته و میزان درآمد نیز افزایش می‌یابد؛ البته احداث باغ گردو در بیدروبه نیز قابل تامل بوده و به صورت تئوری مقرون به صرفه و اقتصادی است؛ برای شناختن نهال گردو گرمسیری می‌توانید به صفحه خرید نهال گردو در بیدروبه در سایت برتر نهال مراجعه کنید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر بیدروبه می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در بیدروبه مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال