خرید نهال گردو در بیدروبه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بیدروبه

در مورد شهر بیدروبه باید بگوییم این شهر در ابتدا یکی از بخش‌های استان لرستان بوده ولی بعدها از این استان جدا شده و به عنوان شهرهای استان خوزستان شناخته می‌شود؛ شهر بیدروبه در بخش الوار گرمسیری قرار گرفته است؛ در واقع شمالی ترین نقطه استان خوزستان و شهر اندیمشک بیدروبه بوده و به دارای اقلیم گرمسیری و خشک هست. شهر بیدروبه جزو شهرهای تازه تاسیس بوده و در سال ۱۳۹۵ مجوز شهر شدن خود را از رئیس جمهور وقت دریافت کرده است. با وجود اقلیم گرم و خشک شهر بیدروبه باید بگوییم که خاک حاصل خیزی داشته و برای احداث باغات گرمسیری مناسب است، با اینکه تناژ میوه‌های تولیدی در این شهر کمتر از حد انتظار هست؛ جمعیت شهر بیدروبه در سال ۱۳۹۵ برابر با ۲٬۳۸۶ نفر بوده و مساحت آن نیز تقریباً ۱۰ کیلومتر مربع بوده و اقتصاد اصلی شهر بیدروبه بر پایه دامداری و کشاورزی بنا شده است؛ برای آشنایی بیشتر با شرایط اقلیمی شهر دیدار و شرایط احداث باغ گردو در بیدروبه همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بیدروبه

برای آشنایی بیشتر با شرایط اقلیمی بیدروبه باید بدانیم مختصات این شهر بر روی نقشه ایران به صورت ۳۲٫۷۶۲۷۷۸° شمالی و ۴۸٫۲۳۳۳۳۳° شرقی درج شده است؛ و همین امر باعث شده تا ویژگی اکوسیستم خاصی داشته باشد که عبارتند از:

 • دمای شهر بیدروبه در موارد خاص حتی تا ۵۲ درجه سانتیگراد در فصل تابستان افزایش پیدا می‌کند، روزهای آن طولانی و گاهاً بیشتر از ۱۰ ساعت تابش آفتاب را در فصل تابستان تجربه می‌کند بنابراین برای خرید نهال گردو در بیدروبه حتماً نهال‌های گرمسیری با بنیه قوی را انتخاب کنید.
 • میانگین بارش باران در این منطقه کمتر از ۱۲۰ میلی‌متر است بارش باران به صورت فصلی بوده و و بیشتر در فصل زمستان و اوایل فصل بهار اتفاق می‌افتد همین امر باعث می‌شود تا درصد رطوبت در فصل زمستان و فصل بهار افزایش یابد.
 • تعداد روزهای یخبندان در شهر بیدروبه تنها ۳ یا ۴ روز است کمترین دما در شهر بیدروبه برابر با منفی ۳ درجه سانتیگراد است.
 • ورزش بادهای گرمسیری و کویری در این شهر اتفاق می‌افتد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اهواز

تاریخچه باغات گردو در بیدروبه

با توجه به درجه حرارت فصل تابستان در شهر بیدروبه کشاورزان کمتری علاقه به خرید نهال گردو در این شهر دارند؛ چون نگهداری از باغات گردو در این درجه حرارت کار بسیار سخت و دشواری برای کشاورزان هست.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بیدروبه

احداث باغ گردو در بیدروبه با دمای بالای ۵۰ درجه می‌توانند با چالش‌هایی روبرو شوند؛ در زیر، ۱۰ نکته برای محافظت از درختان گردو در برابر دمای بالای فصل تابستان در این منطقه را می‌توانید مرور کنید:

 • آبیاری منظم: درختان گردو نیاز به آبیاری منظم و کافی دارند، مطمئن شوید که خاک همیشه مرطوب بوده و ریشه‌ها به آب دسترسی داشته باشند.
 • استفاده از مالچ: استفاده از لایه‌بندی خاک با مالچ (مثلاً پوشش گیاهی، کاه، یا پوشش خاک) می‌تواند کمک کند تا خاک رطوبت خود را حفظ کند و دمای خاک را کاهش دهد.
 • سایه‌بانی: ایجاد سایه‌بانی برای درختان با استفاده از سایه‌دهنده‌ها، سایبان‌ها یا ساختمان‌ها می‌تواند از تابش مستقیم آفتاب جلوگیری کرده و دمای هوا را کاهش دهد.
 • مدیریت خاک: به خاک مناسب و عملکرد مناسب برای رشد درختان توجه کنید.
 • محافظت از ریشه‌ها: در خشکسالی‌ها و دماهای بالا، سطح خاک را پوشانده و ریشه‌ها را از تابش مستقیم آفتاب محافظت کنید.
 • استفاده از آب‌پاشی: در روزهای بسیار گرم، درختان را با آب پاشی کنید تا دمای هوا کاهش یابد و تبخیر را کاهش دهد.
 • تهویه مناسب: درختان در فضایی با تهویه مناسب قرار داشته و از جریان هوای تازه و مطبوع بهره‌برداری کنند.
 • نظافت باغ: از نظافت و حذف علف‌های هرز و بقایای گیاهی مطمئن باشید تا رقابت بین درختان و علف‌های هرز کاهش یابد.

 

آیا کاشت نهال گردو در بیدروبه حالت اقتصادی دارد؟

به صورت تئوری اگر کشاورزان مراحل احداث باغ مدرن و تجاری را انجام داده و در خرید نهال گردو نهایت دقت و توجه را داشته باشد مطمئناً کاشت نهال گردو در بیدروبه مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود.

خرید نهال گردو در بیدروبه

برای خرید نهال گردو در بیدروبه حتماً قدرت ریشه زایی آن را مورد بررسی قرار دهید، اگر درخت گردو قدرت ریشه‌زایی بالایی داشته باشد به راحتی می‌تواند به لایه‌های زیرین خاک نفوذ کرده و از آنجا تغذیه کند، بنابراین کمتر دچار تنش‌های محیطی خواهد شد.

فروش نهال گردو در بیدروبه

مهندسین نهالستان برای فروش نهال گردو در بیدروبه تنها نهال‌های اصلاح شده را پیشنهاد می‌دهند که قدرت تحمل بالای خشکی هوا و درجه حرارت بیشتر از ۵۰ درجه سانتیگراد را داشته باشند، آنها مشاوره رایگان پس از فروش را برای کشاورزان و باغداران در نظر می‌گیرند تا به راحتی به تمامی سوالات آنها پاسخ داده و ابهامات را برطرف کنند.

نهال گردو مناسب بیدروبه

تنها نهال گردو مناسب بیدروبه که می‌تواند اکوسیستم این شهر را به راحتی تحمل کرده و دچار تنش‌های خشکی و کم آبی نشود می‌توان به نهال گردو پکان اشاره کرد.

انواع نهال گردو در بیدروبه

به خاطر درجه حرارت بالای این شهر نمی‌توان گفت که باغداران قادر هستند انواع نهال گردو در بیدروبه را کاشت کنند در واقع آنها تنها یک حق انتخاب دارند؛ و از نظر کشاورزان تنها خرید نهال گردو پکان بهترین گزینه برای درآمد اقتصادی و حرفه‌ای در این شهر است.

قیمت نهال گردو در بیدروبه

برای استعلام قیمت نهال گردو در بیدروبه همچنین آشنایی با انواع نهال گرمسیری و قیمت آنها می‌توانید وارد لینک زیر شوید که جزو لینک‌های مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی است:

بهترین نهال بیدروبه

همانطور که اشاره شد بهترین نهال گردو در بیدروبه نهال گردو پکان است از ویژگی‌های بارز این نهال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رشد سریع داشته و در ۱۰ الی ۱۲ سال به بلوغ رشدی می‌رسند ‌
 • مقاومت به درجه حرارت بالایی دارد و تا دمای ۵۵ درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند.
 • مقاومت به بیماری‌ها و آفات مختلف مخصوصاً شانکر پوستی پوسیدگی ریشه و کرم گردو دارد.
 • تولید محصول با کیفیت با پوسته کاغذی که به عنوان برند صادراتی شناخته می‌شوند.
 • توانایی سازگاری با خاک‌های مختلف
 • عمر طولانی داشته و نزدیک به ۱۰۰ سال باردهی دارد
 • تحمل به شرایط محیطی مختلف مخصوصاً برای مناطق گرمسیری و خشک ایده آل است.

نهالستان گردو در بیدروبه

به خاطر گرمسیری و خشک بودن شهر بیدروبه نمی‌توانید نهال گردو را به صورت حضوری از نهالستان‌های این شهر خریداری کنید، توصیه می‌کنم سایت بهترین نهالستان گردو در بیدروبه را شناسایی کرده و این محصول را به صورت اینترنتی و مجازی خریداری کنید.

کلام آخر

درجه حرارت بالا و طولانی بودن روزهای تابستان از مهم‌ترین چالش‌های شهر بیدروبه برای احداث باغ گردو و باغ میوه محسوب می‌شود برای آشنایی با نهال‌هایی که می‌تواند این درجه حرارت را تحمل کند به صفحه خرید نهال میوه در بیدروبه در سایت برتر نهال مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب بیدروبه و خرید نهال در بیدروبه اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال