خرید نهال در فاروج✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان فاروج

فاروج واقع در شرق خراسان شمالی منطقه‌ای کوهستانی با اقلیم آب و هوایی معتدل و نیمه سرد به دلیل قرارگیری در دامنه‌های کوه شاهجهان است. این شهر دارای دشت‌های حاصل خیز و سرسبزی است که به عنوان دروازه ورودی شرقی خراسان شمالی و همچنین پایتخت آجیل کشور از معروفیت بالایی برخوردار است. البته معروفیت این خطه به شهر آجیلی در گذشته به دلیل عرضه آجیل در کنار جاده‌ها به مسافران بوده اما امروزه سطح زیر کشت خشکباری مانند بادام، گردو، پسته، انجیر برگه قیسی و دیگر خشکبار افزایش پیدا کرده و اهالی این بخش تولیدات این منطقه را به فروش می‌رسانند. شهر فاروج توسط کوه‌های سیاهدشت، فاطمه، کیسمار و شاهجهان احاطه شده و از شمال با ترکمنستان همسایگی دارد.
قرارگیری این بخش در منطقه کوهپایه‌ای و پربارش باعث کمینه دمایی منفی ۲ درجه و بیشینه دمای ۳۳ درجه در تابستان شده است. از جمله مهمترین محصولات زراعی و باغی که از ۶۷ هزار هکتار اراضی آن برداشت می‌شود ۳۸ هزار هکتار مربوط به گندم و جو بوده و ۴۵۸۳ هکتار آن متعلق به باغات گردو، بادام ، سیب، انجیر، هلو، گیلاس، آلبالو انار توت و ۳۶۴۹ هکتار مربوط به تاکستان‌های انگور است.
این شهر با جمعیت ۱۸۳۶۰ نفری یکی از شهرهای سرسبز و سردسیرترین شهر خراسان شمالی محسوب می‌شود که از جمله قطب‌های کشاورزی و باغداری نیز است

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در فاروج

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بجنورد

نهالستان فاروج

با توجه به اقلیم نیمه سرسیری و کوهستانی شهر فاروج و همچنین بالا بودن ظرفیت‌های طبیعی جهت کشت و پرورش محصولات مزروعی و نهال‌های میوه افراد زیادی با تاسیس نهالستان‌ فاروج متعدد اقدام به پرورش و تولید میوه و فروش آن کرده‌اند. جهت خرید نهال‌های میوه می‌توانید قبل از خرید تحقیقات کلی انجام داده و با نهالستان‌های مجوزدار و معتبر آشنا شوید این نهالستان‌ها باید زیر نظر کلینیک‌های گیاه شناسی، موسسات بذر و گیاه و جهاد کشاورزی فعال بوده و نهال‌ها را طبق اصول گیاهی پرورش و با تاییدیه‌های معتبر ارائه کنند.

باغداری در فاروج

فاروج منطقه کوهستانی احاطه شده با کوه‌های کپه داغ، کیسمار و شاه جهان است که دارای دشتی هموار سرسبز و پرآب بوده و تمایل افراد به باغداری در فاروج با توجه به این پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند. این شهر از جمله قطب‌های برتر کشاورزی خراسان شمالی محسوب می‌شود و دارای تولیدات انبوهی است. نهال‌های میوه از ارقام نیمه سردسیری و معتدله می‌توانند بهترین شرایط را برای رشد در این ناحیه داشته باشند.

 

نهال فروشی در فاروج

شهر فاروج از نظر جغرافیای طبیعی خطه کوهستانی با ۱۰۴ روز یخبندان و میانگین بارشی ۲۸۰ میلی‌متر در سال است که امکان کشت و پرورش درختان آجیلی مانند بادام، پسته کوهی، گردو و همچنین نهال‌های میوه‌ای مانند سیب، انار، گلابی، زردآلو، انگور و غیره را فراهم کرده است با این تفاسیر تقاضا برای خرید نهال‌ های مثمر و میوه‌دار بالا بوده و از این رو نهال فروشی در فاروج در نهالستان‌های زیادی انجام می‌شود.

فروش نهال در فاروج

فروش نهال در فاروج باید طبق نرخ مصوب جهاد کشاورزی با قیمتی مشخص انجام شود و خریداران و باغبانان نهال‌های را با استانداردهای زیر انتخاب کنند تا خریدی با کیفیت را انجام دهند
• نهال‌ها حتی‌المقدور از رقم‌های پربار زودبازده و پایه کوتاه انتخاب شوند و بالاترین تطابق و مناسبت را با اقلیم کوهستانی و نیمه سردسیری فاروج داشته باشند.
• نهال‌های پیوندی در محل پیوندک بدون جای زخم، آفات، برآمدگی یا فرورفتگی بوده و دارای تنه یک دست به ارتفاع حداقل ۸۰ سانتی‌متر باشند.
• قطر نهال حدود یک و نیم الی ۲ سانت بوده و دارای ریشه‌های پرتراکم مویی و جوان بدون سوختگی و لهیدگی باشد.
• نهالستان عرضه کننده برای تایید سلامت نهال و عدم وجود آفات آن را با کارت قرنطینه و گواهی عاری از آفات عرضه کند.
• جوانه‌ها در چند سال آتی مسئول شاخه زایی و میوه‌دهی هستند باید کاملاً سالم سرحال و خفته باشند.

قیمت نهال در فاروج

قیمت نهال در فاروج به تبعیت از میزان تقاضای نهال، نوع گلدهی، میزان بازدهی و عمر نهال پیوندی یا غیر پیوندی بودن و سه نوع رقم آن و دیگر عوامل تعیین می‌شود. پس نمی‌توان قیمت واحدی برای نهال‌های میوه در نظر گرفت. می‌توانید تمامی ارقام نهال میوه را به همراه قیمت در لینک زیر مطالعه کنید.

خرید نهال بادام در فاروج

شهر فاروج منطقه کوهستانی است که در دامنه‌ها و مناطق مرتفع آن شاهد رشد نهال‌های بادام به صورت دیم هستیم زیرا منابع آبی و جریانات سرچشمه گرفته از ارتفاعات باعث رفع نیاز آبی آن می‌شود. این نهال بالاترین محبوبیت را در این خطه کوهستانی دارد لذا می‌توان با خرید نهال بادام در فاروج و سرمایه‌گذاری برای کشت و پرورش آن با کمترین هزینه‌های رسیدگی بالاترین سود را از میوه دانه‌ای روغنی و پرخاصیت آن برداشت کرد.

خرید نهال میوه در فاروج

شهر فاروج شهری سرسبز، کوهستانی است که از نظر جغرافیایی طبیعی منطقه‌ای مناسب برای کشت انواع نهال میوه نیمه سردسیری و خشکبار است. می‌توان با خرید نهال میوه در فاروج از برتر نهال با در اختیار داشتن رقم‌های سالم، پربار، زود بازده به همراه گواهی عاری از آفات و تضمین کیفیت و سلامت باغات سالم و سودآوری را ایجاد کرد.
در صورت تمایل می‌توانید نهال‌های گردوی قابل کاشت در این شهر کوهستانی را در صفحه خرید نهال گردوی فاروج مطالعه کنید.

نوع نهال رقم نهال
نهال بادام بادام تونو، بادام آذر خوشه‌ای، بادام مامایی، بادام سهند
نهال سیب سیب میراکل، سیب گلدن ورد زرد، سیب مراغه، سیب ترش مصری
نهال پسته پسته بنه، پسته رفسنجان، پسته ممتاز، پسته بادامی
نهال گیلاس گیلاس صورتی لواسان، گیلاس لامبرت، گیلاس گلد
نهال شلیل شلیل شبرنگ، شلیل کیوتا، شلیل سفید مشهد، شلیل شمس
نهال فندق فندق بارسلونا، فندق انیس ترکیه، فندق موری
نهال گلابی  گلابی درگزی، گلابی بلادی جونیو، گلابی فورل، گلابی دم کج
نهال انگور انگور کشمش خلیلی، انگور کاشمر، انگور ازبک
نهال انار انار  ژله‌ای، انار سیاه سمرقندی، انار بردسکن
نهال خرمالو خرمالو موزی، خرمالو فویو، خرمالو ارموند
نهال زینتی صنوبر نقرا ترکیه، بید، کبوده تبریزی
نهال توت توت موزی سیاه، توت سفید محلی، شاه توت
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا ، زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته سیاه، زغال‌اخته فومینا
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم
نهال به به قرمز، به محلی، به ایتالیایی
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب ارمنی
نهال آلبالو آلبالو پیش‌رس، آلبالو غیر پیوندی، آلبالو بوترمو
نهال زردآلو زردآلو سلطنتی، زردآلو قرمز، زردآلو سفیری، زردآلو ملایر
نهال آلو آلو قطره طلا، آلو خاکی، آلو بلک دیاموند
نهال هلو هلو آلبرتا، هلو عسلی،
نهال گوجه سبز گوجه سبز شهریار، گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز سردورود
نهال زرشک زرشک بی دانه سیاه، زرشک قائنات، زرشک پفکی
نهال بلوبری بلوبری ایرانی، بلوبری کراپ، بلوبری دوک
نهال زیتون زیتون خوراکی، زیتون شنگه، زیتون مانزالیا

کلام آخر

اقلیم پربارش با دشت‌های حاصلخیز و کوهستانی مانند فاروج می‌تواند مقصد و هدف بسیاری از سرمایه‌گذاران برای شروع باغداری باشد. این شهر از نظر منابع طبیعی و موقعیت جغرافیایی پتانسیل‌های بالایی برای رشد نهال‌های میوه داشته و می‌توان با مشاوره‌های تخصصی و بهره مندی از ارقام مرغوب برتر نهال و کاشت آن ، بالاترین درآمدزایی را کسب کرد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر فاروج کاشت به صفحه خرید نهال گردو در فاروج مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال