خرید نهال در هندیجان✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان هندیجان

در شمال دریای خزر یکی از شهرهای بنادری آن که در استان خوزستان قرار گرفته است، این بندر در مختصات جغرافیایی ۳۰٫۲۴° شمالی و ۴۹٫۷۱° شرقی قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح زمین تنها ۵ متر است؛ جمعیت بندر هندیجان طفلی سرشماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۲۹٬۰۱۵ نفر بوده و اقتصاد کلیه این شهر بر پایه تجارت کشاورزی دامداری و صید ماهی بنا شده است. از رهآورد بندر هندیجان می‌توان به کلوچه خرمایی، مرکبات مختلف، خرما، میگو ماهی و شیره خرما اشاره کرد؛ حدود ۹۰ کیلومتر از سواحل بندر هندیجان با دریای خلیج فارس در تماس بوده و اکثر باغات آن در آبادی و روستاهای این بندر واقع شده است که در اطراف رودخانه زهره قرار گرفته‌اند؛ از مهم‌ترین ویژگی‌های اکوسیستمی شهر بندر هندیجان می‌توان به رودخانه زهره اشاره کرد که این شهر را به دو قسمت شمالی و جنوبی تکثیر کرده است؛ برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در بندر هندیجان همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در هندیجان

از نکات مهم برای خرید نهال در بندر هندیجان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتفاع بندر هندیجان از سطح دریا برابر با ۵ متر است درختان میوه نباید محدودیت ارتفاعی داشته باشند و در ارتفاع پست به راحتی قابل رشد بوده و خللی در میوه‌دهی آنها ایجاد نشود.
 • محدوده دما در فصل زمستان یک درجه سانتیگراد بوده و تحت تاثیر توده هوای مدیترانه‌ای قرار دارد همین امر باعث شده تا فصل زمستان خنک و معتدل باشد.
 • محدوده دما در فصل تابستان تا ۵۰ درجه سانتیگراد نیز افزایش می‌یابد رطوبت هوای این منطقه که تحت تاثیر خلیج فارس است باعث شده تا فصل تابستان گرمسیری و شرجی باشد.
 • میزان بارش باران در بندر هندیجان کمتر از ۳۰۰ میلی‌متر در طول سال است.
 • بهترین منطقه برای خرید نهال در بندر هندیجان اراضی اطراف رودخانه زهره است، چون خاک این منطقه حاصلخیز بوده و کشاورزان می‌توانند نیاز آبی این منطقه را به راحتی تامین کنند.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در اهواز

نهالستان هندیجان

مدیران نهالستان در بندر هندیجان سایت‌های اینترنتی تخصصی و علمی را راه‌اندازی کرده‌اند تا کشاورزان با مطالعه مطالب آنها بتوانند میزان علم و دانش خود را در مورد باغداری به روز و مدرن افزایش دهند، امروزه مسئولین جهاد کشاورزی توصیه می‌کنند تا کشاورزان تمام نقاط کشور ایران زیرساخت باغ سنتی خود را به باغات مدرن و حرفه‌ای تغییر دهند.

باغداری در هندیجان

باغداری در بندر هندیجان با چالش‌های خاصی مواجه هست؛ برخی از مهمترین مشکلات این مناطق عبارتند از:

 • کم‌آبی: بخصوص در مناطق شرجی، مشکل کمبود آب برای آبیاری مزارع و باغات یک چالش اساسی است؛ البته اراضی که در اطراف رودخانه زهره قرار گرفتند از این مشکل مبرا هستند.
 • شوری خاک: در نواحی ساحلی، شوری خاک به عنوان یک مشکل اساسی برای کشاورزی مطرح است که نیاز به روش‌های خاصی برای آبیاری و کشت دارد؛ بنابراین کشاورزان قبل از احداث باغ در بندر هندیجان باید آنالیز خاک را انجام دهند.
 • تغییرات اقلیمی: افزایش سطح دریا، سیلاب‌ها و تغییر الگوی بارندگی در این مناطق می‌تواند به تخریب باغات و زمین‌های کشاورزی منجر شود.
 • نوسانات شورابه: در مناطق ساحلی، نوسانات شورابه و تغییرات شیب ساحل ممکن است منجر به تخریب زمین‌های کشاورزی شود.

این مشکلات نیازمند راه‌حل‌هایی مانند بهره‌وری بالاتر از آب، استفاده از تکنولوژی‌های مقاومت در برابر شوری و تغییرات اقلیمی، برنامه‌ریزی مناسب منابع آبی و ترویج روش‌های کشت مناسب برای این مناطق هستند.

نهال فروشی در هندیجان

مسئولین نهال فروشی در بندر هندیجان برای فروش نهال در این منطقه در بازه دمایی این شهر در طول سال مدنظر قرار می‌دهند؛ بازی دمایی بندر هندیجان ۱ تا ۵۰ درجه سانتیگراد است پس مواردی که مسئولین نهال فروشی به آن توجه می‌کنند عبارتند از:

 • نیاز سرمایی درخت میوه
 • حرارتی که درخت میوه می‌تواند تحمل کند.
 • نیاز آبی درخت میوه
 • دوره گلدهی درخت
 • دوره گرده افشانی درخت میوه
 • فصل برداشت میوه درخت
 • نوع خاکی که درخت با آن سازگار است.

فروش نهال در هندیجان

با اینکه مهمترین محصولات و رهاورد تولید شده در بندر هندیجان مربوط به دانه‌های روغنی، خرما، گندم، جو، انواع صیفی جات و حبوبات است ولی مهندسین نهالستان معتقدند که با فروش نهال در بندر هندیجان می‌توانند در صنعت کشاورزی این منطقه تحول و تنوع زیادی ایجاد کرده و باعث سودآوری باغداران و کشاورزان شود؛ خاک حاصلخیز اطراف رودخانه زهره و منابع آبی مورد نیاز برای آبیاری باغات میوه یک فرصت استثنایی برای کشاورزان این منطقه هست.

قیمت نهال در هندیجان

عوامل زیادی بر قیمت نهال در بندر هندیجان تاثیرگذار است از مهم‌ترین آنها می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 1. نوع و سن نهال میوه
 2. کیفیت و وضعیت فیزیکی نهال
 3. رقم و ژنتیک نهال
 4. تقاضا و عرضه بازار برای نهال مورد نظر
 5. شرایط اقتصادی و مالی کشاورزان و تولیدکنندگان
 6. علاوه بر موارد بالا باید هزینه حمل و نقل و هزینه بسته‌بندی را نیز کشاورزان در نظر بگیرند.

خرید نهال میوه در هندیجان

کشاورزانی که باغات آنها در حاشیه رودخانه زهره قرار گرفته است، دامنه انتخاب آنها برای احداث باغ وسیع‌تر است؛ آنها می‌توانند انواع نهال‌های زیر را برای کاشت در اراضی خود انتخاب کنند:

 1. نهال انگور
 2. نهال زرشک
 3. نهال گل محمدی
 4. نهال خرمالو
 5. نهال انار
 6. نهال انجیر
 7. نهال پسته
 8. نهال بادام
 9. نهال فندق
 10. نهال سیب
 11. نهال زردآلو

خرید نهال بادام در هندیجان

خرید نهال بادام در بندر هندیجان مخصوصاً نهال بادام کوهی و نهال بادام سنگی یک فرصت استثنایی برای کشاورزان این منطقه است تا در صنعت کشاورزی سرمایه‌گذاری کرده و به درآمد مناسبی دست یابند؛ درختان بادام جزو درختان پایه کوتاه بوده رسیدگی به آنها بسیار کم هزینه و آسان است؛ همچنین ریشه، تنه و ساقه آنها در برابر تنش‌های محیطی مقاوم‌تر عمل می‌کند.

کلام اخر

وجود رودخانه زهره در بندر هندیجان باعث شده تا شرایط کشت درختان گرمسیری در این منطقه مهیا باشد و با وجود بندری بودن شهر هندیجان کشاورزان بتوانند در صنعت کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند؛ باغداری در شهر هندیجان تنها به نهال‌های معرفی شده ختم نمی‌شود؛ کشاورزان می‌توانند انواع نهال گردو گرمسیری را در باغات خود کاشت کنند که سازگاری زیادی با اکوسیستم گرمسیری و شرجی این منطقه داشته باشد برای شناختن این درخت می‌توانید به صفحه خرید نهال گردو در بندر هندیجان در سایت برتر نهال مراجعه کنید. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر هندیجان می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در هندیجان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال