خرید نهال گردو در هندیجان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار هندیجان

بندر هندیجان یک شهر بندری بوده و در جنوب کشور ایران در استان خوزستان قرار گرفته است، هندیجان در شمال خلیج فارس بوده و از مهم‌ترین دلایل معروفیت آن می‌توان به رودخانه زهره اشاره کرد که این منطقه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است؛ اقلیم غالب شهر هندیجان گرمسیری است، ولی وجود رودخانه زهره باعث شده تا امتداد این رودخانه سرسبز بوده و برای کاشت انواع درختان گرمسیری ایده آل و مناسب باشد. جمعیت شهر هندیجان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۲۹٬۰۱۵ نفر بوده و شغل اکثر آنها ماهیگیری تجارت و کشاورزی است؛ از مهم‌ترین رهاورد بندر هندیجان می‌توان به صنایع دستی از جمله گلیم و جاجیم، ماهی، میگو، انواع مرکبات خرما و میوه‌های گرمسیری و دیگر موارد اشاره کرد. مشخصات جغرافیایی هندیجان بر روی نقشه ایران به صورت ۳۰٫۲۴° شمالی و ۴۹٫۷۱° شرقی هست، در ادامه مقاله می‌خواهیم شرایط احداث باغ گردو در هندیجان را به طور کامل توضیح دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی هندیجان

برای آشنایی با شرایط اقلیمی بندر هندیجان باید بگوییم این شهر بندری به خاطر قرار گرفتن و سواحل خلیج فارس دارای آب و هوای گرمسیری و شرجی است؛ میزان رطوبت در این منطقه بیشتر از ۵۰ درصد بوده و حرارت دما در فصل تابستان به ۵۰ درجه سانتیگراد نیز افزایش می‌یابد؛ برای خرید نهال گردو در بندر هندیجان توجه داشته باشید تا نهال گردو قابل سازگاری در مناطق بندری و گرمسیری باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اهواز

تاریخچه باغات گردو در هندیجان

مرز آبی این شهر با خلیج فارس حدود ۹۰ کیلومتر بوده بنابراین تحت تاثیر اقلیم خلیج فارس قرار گرفته است اکثر کشاورزی و باغداری بندر هندیجان در آبادی و روستاهای آن انجام می‌شود. در روستاهای این شهر اکثر مردم به تولید خرما و مرکبات مشغول هستند بنابراین اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه باغات گردو در بندر هندیجان در دسترس نیست.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در هندیجان

مهم‌ترین نکته‌ای که در رابطه با احداث باغ گردو در بندر هندیجان باید به آن توجه شود بیماری‌ها و آفات مختلفی است که به خاطر شرجی بودن هوا در این منطقه رایج است:

  • بیماری پوسیدگی ریشه: این بیماری به واسطه قارچ‌ها و باکتری‌ها ایجاد می‌شود و در خاک‌های مرطوب و گرم انتشار می‌یابد.
  • آفت کرم های ریشه خوار: این بیماری به واسطه کرم‌های خاکی ناشی از نماتدها و کرم‌های دیگر است که موجب آسیب و تضعیف ریشه‌ها می‌شوند.
  • بیماری پوسیدگی فوزاریوم: این بیماری به واسطه قارچ‌های گوناگونی ایجاد می‌شود.
  • بیماری پوسیدگی کلرتوزی: این بیماری ناشی از قارچ‌ها بوده و موجب تغییر رنگ و پوسیدگی ریشه‌ها می‌شود و در مناطق گرمسیری و بندری شیوع دارد.

 

آیا کاشت نهال گردو در هندیجان حالت اقتصادی دارد؟

زمین‌هایی که در امتداد رودخانه زهره قرار گرفته است برای احداث باغ گردو در بندر هندیجان مناسب هستند چون خاک این زمین‌ها کاملاً حاصلخیز بوده و کشاورزان به راحتی می‌توانند نیاز آبی درختان گردو را تامین کنند.

خرید نهال گردو در هندیجان

علاوه بر اکوسیستم خلیج فارس باید بگوییم، رودخانه زهره تاثیر بسزایی در اکوسیستم این شهر و شرایط زندگی ساکنین بندر هندیجان دارد، برای خرید نهال گردو در بندر هندیجان باید به موارد زیر توجه کرد:

  • ارتفاع شهر هندیجان تنها ۵ متر از سطح زمین است و باغداران به هنگام خرید نهال گردو به این موضوع توجه کرده نهالی را خریداری کنند که در ارتفاع ۵ متری قابل رشد و باروری باشد.
  • دمای فصل تابستان در بندر هندیجان تا ۵۰ درجه سانتیگراد و بیشتر می‌رسد؛ و دمای فصل زمستان نهایتاً تا یک درجه کاهش می‌یابد بازه دمایی که درخت گردو باید آن را تحمل کند یک تا ۵۵ درجه سانتیگراد است.
  • ورزش بادهای شرجی از دیگر چالش‌هایی است که به هنگام خرید نهال گردو در بندر هندیجان باید به آن توجه کرد.
  • رطوبت بالای ۶۰ درصد در طول سال در اکثر مواقع باعث بیماری و آفت زدگی درختان گردو در بندر هندی جان می‌شود.

فصل زمستان این منطقه کاملاً خنک معتدل و مدیترانه است به نیاز سرمایی درخت گردو توجه کرده و مطمئن باشید که نیاز سرمایه درخت گردو قابل تامین است.

فروش نهال گردو در هندیجان

مدیران نهالستان برای فروش نهال گردو در بندر هندیجان توصیه می‌کنند تنها کشاورزانی که باغات آنها در امتداد رودخانه زهره قرار گرفته است، نسبت به خرید نهال و احداث باغ گردو اقدام کنند و خاک اطراف رودخانه کاملاً حاصلخیز بوده و به خاطر نزدیکی به رودخانه نیاز آبی درختان گردو تامین می شود.

نهال گردو مناسب هندیجان

نهال گردو مناسب بندر هندیجان نهال‌های گرمسیری و زودگل هستند که بتوانند حرارت و دمای شرجی بندر را به راحتی تحمل کرده و دچار آسیب و مشکل نشوند، ریشه زایی این درخت‌ها باید قدرتمند بوده و به خاطر حرارت بالا دچار تنش نشوند.

انواع نهال گردو در هندیجان

از انواع نهال گردو در زهره تنها می‌توان به نهال گردو پیکان اشاره کرد این درخت به صورت ژنتیکی در مناطق گرمسیری و نیمه کویری کاشته می‌شود علاوه بر آنکه می‌تواند حرارت بالا را تحمل کند، استقامت بالایی در برابر در برابر بادهای شرجی و اکوسیستم مرطوب دارد.

قیمت نهال گردو در هندیجان

کشاورزانی که می‌خواهند به احداث باغ گردو در بندر هندیجان بپردازند باید سرمایه اولیه برای سرمایه‌گذاری را فراهم کنند؛ از این رو اطلاعات کاملی در مورد هزینه خرید نهال گردو در بندر هندیجان خرید تجهیزات اولیه و هزینه مربوط به خاک وزی را لازم دارند؛ برای اطلاع از قیمت نهال گردو در بندر هندیجان می‌توانند به لینک زیر وارد شوند:

بهترین نهال هندیجان

با توجه به شرایط اقلیمی بندر هندیجان باید بگوییم بهترین نهال گردو نهال گردو در بندر هندیجان، نهال گردو پکان است اصالت این درخت از کشور آمریکا بوده و سیستم دفاعی قوی دارد، تنه و شاخه‌های ضخیم این درخت می‌تواند در برابر آب و هوای گرمسیری و شرجی مقاوم بوده و دچار تنش‌های خشکی نشود علاوه بر آن نهال گردو پکان قدرت باروری بالایی دارد.

نهالستان گردو در هندیجان

مدیران نهالستان گردو در بندر هندیجان آماده ارائه مشاوره رایگان به کشاورزان هستند تا باغداران با کسب اطلاعات بیشتر بتوانند بهترین نهال گردو را برای باغات خود انتخاب کنند.

کلام آخر

همانطور که اشاره کردیم رودخانه زهره بندر هندیجان را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم بندی کرده و تاثیر بسزایی در اکوسیستم این منطقه گذاشته است؛ حاشیه این رودخانه برای احداث باغات میوه گرمسیری مناسب و ایده آل هست به طوری که شما در زمین‌های اطراف این رودخانه انواع محصولات کشاورزی، مخصوصاً دانه‌های روغنی، حبوبات، صیفی جات، گندم و جو را مشاهده می‌کنید؛ از لحاظ تئوری احداث باغ گردو در بندر هندیجان بلامانع بوده و سودآوری زیادی به دنبال خواهد داشت؛ البته باغداران می‌توانند به صفحه خرید نهال میوه در بندر هندیجان در سایت برتر نهال مراجعه کرده و با انواع نهال گرمسیری نیز آشنا شوند که سوددهی بالایی دارد. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب هندیجان و خرید نهال در هندیجان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال