خرید نهال در ایرانشهر✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان ایرانشهر

برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر ایرانشهر ابتدا باید با اکوسیستم این منطقه آشنایی کافی داشته باشید مساحت ایرانشهر ۱۶۶۴۸ کیلومتر مربع بوده و و در استان سیستان و بلوچستان در جنوب کشور ایران در همسایگی دریای عمان قرار گرفته است این شهر از مرکز سیستان و بلوچستان تنها ۳۲۱ کیلومتر فاصله دارد؛ با توجه به اقلیم گرمسیری بیابانی و خشکی شهر دوست محمد باید بگوییم وسیع‌ترین اراضی کشاورزی در این شهر قرار گرفته و این اراضی بیشتر از ۳۸۰۸۴ هکتار بوده و برابر ۷ درصد از سطح اراضی کشاورزی کل استان است؛ البته مهم‌ترین محصولات تولیدی در شهر ایرانشهر انواع غلات و خرما گزارش داده‌اند؛ ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی کاشت انواع نهال گرمسیری در ایرانشهر بپردازیم.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در ایرانشهر

جمعیت ایرانشهر در سال ۱۳۹۵ برابر با ۱۹۳٬۷۵۷ نفر بوده و میانگین دمای سالانه آن را ۲۶ درجه سانتیگراد درج کرده‌اند؛ میانگین بارش سالانه در ایرانشهر برابر با ۱۲۶ میلیمتر است، از دیگر ویژگی‌های اقلیمی ایرانشهر که تاثیر بسزایی در خرید نهال در ایرانشهر گذاشته است باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازی دمایی ایرانشهر منفی ۲ الی مثبت ۴۷ درجه سانتیگراد است.
 • ورزش باد در این منطقه گرمسیری است.
 • اقلیم قالب اقلیم بیابانی گرمسیری و خشک است.
 • میزان بارش باران در طول سال کمتر از ۱۵۰ میلی‌متر است.
 • میزان رطوبت هوا کمتر از ۵۰ درصد است.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در زاهدان

نهالستان ایرانشهر

معتبرترین نهالستان در ایرانشهر با توجه به شرایط خشکی این منطقه نهال‌هایی که نیازهای آبیاری کمتری دارند را به کشاورزان پیشنهاد داده و روش‌های کارآمد آبیاری را به خریداران آموزش می‌‌دهند؛ همچنین آنها تاکید زیادی بر کنترل آفات و بیماری‌ها دارند؛ انتخاب نهال‌های مقاوم به آفات و بیماری‌های شایع در مناطق گرمسیری و خشک و ارائه راهنمایی‌های لازم برای پیشگیری و کنترل آفات و بیماری‌ها توسط کارشناسان نهالستان در ایرانشهر انجام می‌شود.

باغداری در ایرانشهر

برای کشاورزی و باغداری در ایرانشهر که یک منطقه گرمسیری و خشک بوده رعایت نکات زیر مهم است:

 1. انتخاب درختان مقاوم به خشکی: انتخاب درختانی که توانایی تحمل شرایط آب و هوایی گرم و خشک را دارند، مثل خرما، پسته و انار.
 2. استفاده‌ از روش‌های آبیاری موثر: به‌کارگیری روش‌های آبیاری قطره‌ای یا نواری برای کاهش تبخیر و افزایش بهره‌وری آب.
 3. پوشش خاک: استفاده از مالچ یا پوشش گیاهی برای حفظ رطوبت خاک و کاهش تبخیر.
 4. تنظیم زمان آبیاری: آبیاری در ساعات اولیه صبح یا اواخر عصر برای کاهش تلفات آب از طریق تبخیر.
 5. اصلاح خاک: افزودن مواد آلی مانند کمپوست و کود دامی پوسیده برای بهبود ساختار و زهکشی خاک و افزایش ظرفیت نگهداری آب.
 6. مدیریت آفات و بیماری‌ها: استفاده از روش‌های بیولوژیکی و کنترل زیستی برای مقابله با آفات و بیماری‌ها به جای استفاده بی‌رویه از سموم شیمیایی.
 7. چرخه کاشت: تنوع بخشیدن به کاشت با استفاده از چرخه‌های کاشت مختلف برای حفظ سلامت خاک و کاهش آفات.

نهال فروشی در ایرانشهر

مدیران نهال فروشی در ایرانشهر مطمئن هستند نهال‌های عرضه شده متناسب با شرایط اقلیمی شهر ایرانشهر بوده و به خوبی در این منطقه رشد می‌کنند؛ یک نهال فروشی معتبر برای فروش نهال در این مناطق باید موارد زیر را رعایت کند:

 • انتخاب گونه‌های مقاوم: اولویت با گونه‌هایی است که به گرما و خشکی مقاوم بوده و قادر به سازگاری با شرایط سخت اقلیمی هستند.
 • آموزش و مشاوره به خریداران: ارائه آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم به خریداران در مورد نحوه نگهداری و پرورش نهال‌ها در شرایط گرمسیری و خشک ایرانشهر لازم است.

فروش نهال در ایرانشهر

مدیران نهالستان برای فروش نهال در ایرانشهر موارد زیر را توصیه می‌کنند:

 • استفاده از سایبان: در صورت لزوم، استفاده از سایبان برای محافظت از گیاهان در برابر تابش مستقیم خورشید.
 • کاشت درختان بادشکن: کاشت ردیف‌هایی از درختان بادشکن برای کاهش اثرات باد و حفظ رطوبت.
 • آموزش و به‌روزرسانی دانش: به‌روز نگه داشتن اطلاعات و دانش فنی در زمینه کشاورزی و باغداری متناسب با شرایط اقلیمی منطقه.

قیمت نهال در ایرانشهر

یکی از دلایلی که کشاورزان بر ایرانشهر به دنبال استعلام قیمت نهال در ایرانشهر هستند، می‌خواهند سرمایه اولیه لازم برای احداث باغ در ایرانشهر را بدانند، برای این منظور بهتر است قیمت دقیق و شفافی را به دست بیاورند تا اطلاعات آنها کامل صحیح و اصولی باشد.

خرید نهال میوه در ایرانشهر

کشاورزان برای خرید نهال میوه در ایرانشهر می‌توانند به نهال انگور، نهال بادام، نهال پسته، نهال فندق نهال خرمالو نهال انار را مد نظر قرار دهند این درختان نسبت به گرما مقاوم بوده و به صورت دیم نیز قابل کاشت هستند.

خرید نهال بادام در ایرانشهر

در حالی که کشت بادام در مناطق گرمسیری و خشک فواید زیادی دارد، برای کشاورزان مهم است که تحقیقات و برنامه ریزی کامل را با در نظر گرفتن شرایط محلی مانند نوع خاک، در دسترس بودن آب و مناسب بودن آب و هوا انجام دهند؛ مدیریت صحیح و شیوه‌های کشاورزی پایدار کلیدی برای به حداکثر رساندن سودآوری و مزایای زیست محیطی کشت بادام در این مناطق است؛ بنابراین باغدارانی که قصد خرید نهال بادام در ایرانشهر را دارند بهتر است اولویت خود را نهال بادام کوهی و نهال بادام سنگی قرار دهند.

کلام اخر

البته امروزه در نهالستان‌های معتبر نهال گردو گرمسیری عرضه می‌شود که قابل کاشت در مناطق نیمه بیابانی و گرمسیری مانند شهر ایرانشهر است، برای آشنایی با این نهال گردو می‌توانید به صفحه خرید نهال گردو در ایرانشهر در سایت برتر نهال مراجعه کنید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر ایرانشهر می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در ایرانشهر مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال