خرید نهال گردو در ایرانشهر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ایرانشهر

مساحت شهرستان ایرانشهر ۱۶۶۴۸ کیلومتر مربع بوده و تنها ۳۲۱ متر از مرکز استان سیستان و بلوچستان فاصله دارد؛ جمعیت ایرانشهر بیشتر از ۱۹۳٬۷۵۷ نفر بوده و اکثر آنها مشغول کشاورزی و باغداری هستند به طوری که نزدیک به ۸ درصد اراضی کشاورزی و بارداری استان سیستان و بلوچستان در شهر ایرانشهر قرار گرفته است؛ ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی شرایط اقلیمی ایرانشهر پرداخته و مطمئن شویم احداث باغ گردو در ایرانشهر سودآور خواهد بود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ایرانشهر

اقلیم غالب ایرانشهر اقلیم گرمسیری خشک و بیابانی است؛ همین امر باعث شده تا خرید نهال گردو در ایرانشهر را با چالش‌های زیادی همراه کند از دیگر ویژگی‌های جغرافیایی ایرانشهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میانگین دمای سالانه در ایرانشهر برابر با ۲۶ درجهٔ سانتی‌گراد هست.  میزان بارش سالانه در این شهر ۱۲۶ میلی‌متر درج شده هست.
 • زمستان ایرانشهر معتدل و خنک و تابستان آن گرم و خشک است.
 • بهار زودرس داشته بنابراین نهال خریداری شده باید گرمسیری باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در ایرانشهر

برای آشنایی با تاریخچه باغات گردو در ایرانشهر می‌توانید از مراکز محلی در این شهر کمک بگیرید تا آنها اطلاعات کامل‌تری در اختیار شما قرار دهند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ایرانشهر

در رابطه با احداث باغ گردو در ایرانشهر باید بگوییم که رود رودخانه کاجو و باهو در شهرستان باعث شده تا زمین‌های امتداد این رودخانه‌ها حاصلخیزی بیشتری داشته و برای کاشت نهال بادام مناسب باشد؛ کشاورزان برای راه‌اندازی باغات آبی معمولاً از منابع آبی زیر استفاده می‌کنند:

 • وجود ۱۰۴۲ هرگز چاه عمیق و رشته قنات در شهر ایرانشهر
 • وجود چشمه‌های جوشان در این منطقه
 • رودخانه کاجو و باجو

علاوه بر تامین نیاز آبی باغات گردو در ایرانشهر کشاورزان باید با انواع آفات و بیماری‌های رایج در این منطقه آشنایی داشته و شرایط پیشگیری و مقابله با آنها را بدانند.

 

آیا کاشت نهال گردو در ایرانشهر حالت اقتصادی دارد؟

موفقیت کاشت نهال گردو در ایرانشهر و دیگر مناطق گرمسیری و خشک استان سیستان و بلوچستان به موارد زیادی وابسته است:

 • به انتخاب دقیق ارقام مناسب
 • مراقبت و مدیریت مناسب
 • آشنایی با شرایط آبیاری
 • آشنایی با شرایط کوددهی
 • شناختن آفات و بیماری‌های رایج در منطقه

 

خرید نهال گردو در ایرانشهر

برای خرید نهال گردو در ایرانشهر حتماً اقلیم بیابانی و گرمسیری شهر ایرانشهر را مدنظر داشته و مطمئن شوید که درخت گردو تحمل گرمای هوا فصل تابستان را داشته و خللی در باردهی آن ایجاد نمی‌شود.

فروش نهال گردو در ایرانشهر

فروش نهال گردو در ایرانشهر و دیگر مناطق گرمسیری مستلزم توجه به چندین نکته کلیدی است تا اطمینان حاصل شود که نهال‌ها قادر به رشد و باردهی مناسب در شرایط آب و هوایی گرم و خشک خواهند بود؛ در اینجا به مهم‌ترین نکات برای فروش نهال گردو در مناطق گرمسیری اشاره می‌کنیم:

 • انتخاب گونه‌های مناسب: انتخاب گونه‌های گرمسیری که بتواند حرارت بالای ۴۵ درجه سانتیگراد را تحمل کند.
 • اطلاع‌رسانی در مورد نیازهای آبیاری: نهال‌های گردو در مناطق گرمسیری به آبیاری منظم و کافی نیاز دارند تا از استرس ناشی از گرما جلوگیری کنند.
 • آموزش در مورد کاشت صحیح: ارائه راهنمایی‌هایی در مورد چگونگی کاشت نهال‌ها، از جمله عمق کاشت، فاصله بین نهال‌ها و نحوه مراقبت اولیه، به خریداران کمک می‌کند تا نهال‌های خود را به درستی پرورش دهند.
 • تاکید بر اهمیت خاک مناسب: خاک باید خوب زهکشی شود تا از تجمع آب و بیماری‌های ریشه جلوگیری شود، اطلاع‌رسانی در مورد بهبود خاک و افزودن مواد آلی می‌تواند مفید باشد.

نهال گردو مناسب ایرانشهر

طبق نظر کارشناسان نهال گردو مناسب ایرانشهر باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 1. تحمل گرما و خشکی بالا
 2. نیاز آبی کم
 3. رشد سریع در شرایط گرمسیری
 4. مقاومت در برابر بیماری‌ها و آفات محلی
 5. تحمل خاک‌های مختلف با شرایط زهکشی خوب
 6. قابلیت تولید میوه در دماهای بالا
 7. تحمل نور مستقیم آفتاب
 8. دوره رشد کوتاه‌تر برای به بار نشستن
 9. انعطاف‌پذیری در برابر تغییرات دمایی
 10. سازگاری با برداشت مکانیزه در صورت لزوم

انواع نهال گردو در ایرانشهر

از انواع نهال گردو گرمسیری که قابلیت کاشت در اکوسیستم گرم و خشک ایرانشهر را داشته باشد تنها می‌توان به نهال گردو پکان اشاره کرد، نهال گردو پکان اصالت آمریکایی داشته و می‌تواند بازه دمایی بالایی را تحمل کند.

قیمت نهال گردو در ایرانشهر

از آنجایی که بهترین نهال گردو در ایرانشهر نهال گردو پکان است؛ قیمت این درخت در مراکز معتبر در سال ۱۴۰۲ به صورت عمده ۱۱۰,۰۰۰ تومان هست؛ برای آشنایی بیشتر با این نهال، آشنایی با انواع نهال گرمسیری و استعلام قیمت نهال گردو در ایرانشهر وارد لینک زیر شوید:

بهترین نهال ایرانشهر

طبق نظر مهندسین نهالستان بهترین نهال گردو در ایرانشهر با توجه به اکوسیستم آن نهال گردو پکان است؛ از ویژگی‌های بارز این نهال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برگ‌های بزرگ و پرچین برای فتوسنتز
 2. تولید میوه‌های خوراکی (گردو پکان)
 3. رشد به نسبت سریع
 4. عمر طولانی و بالای صد سال
 5. نیاز به آفتاب کامل برای رشد بهینه
 6. مقاومت در برابر خشکی پس از برقراری
 7. تنه و شاخه‌های قوی
 8. پوسته‌ی نیمه کاغذی میوه
 9. زود گل بودن
 10. استفاده در صنایع چوب و تولید مبلمان

نهالستان گردو در ایرانشهر

مدیران نهالستان گردو در ایرانشهر برای اینکه از تلفات نهال گردو در سال‌های اول جلوگیری کند به هنگام فروش این نهال اطلاعات لازم از جمله موارد زیر در اختیار کشاورزان و باغداران قرار می‌دهند:

 • بهبود خاک: ارائه راهنمایی‌هایی برای بهبود ساختار و حاصلخیزی خاک، مانند استفاده از کمپوست و مواد آلی، که برای رشد نهال‌ گردو در مناطق خشک و گرمسیری ضروری است.
 • استفاده از تکنولوژی‌های نوین: توصیه و آموزش استفاده از تکنولوژی‌های نوین در آبیاری مانند آبیاری قطره‌ای، سنسورهای رطوبتب و حرارتی، آبیاری مکانیزه برای به حداقل رساندن مصرف آب برای کشاورزان حیاتی است.

کلام آخر

با توجه به اقلیم بیابانی شهر ایرانشهر مسلماً علاوه بر درخت گردو پکان شما می‌توانید نژادهای گرمسیری انواع نهال میوه را نیز در این منطقه کاشت کنید تا نیاز آبی کمتر و سیستم دفاعی قوی‌تری داشته باشد؛ برای این منظور می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه در ایرانشهر در سایت برتر نهال مراجعه کنید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب ایرانشهر و خرید نهال در ایرانشهر اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال