خرید نهال در خاش✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان خاش

طبق سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده جمعیت شهر خاش برابر با ۱۲۸٬۴۰۸ نفر بوده و اکثر ساکنین مشغول کشاورزی و باغداری هستند؛ مساحت شهر خاش برابر با ۱۴٬۶۴۰ کیلومتر مربع بوده که دارای ۵ حوزه متفاوت دشتی بیابانی و کوهستانی است؛ همین امر باعث شده تا کشاورزی و باغداری در شهر خاش را تحت تاثیر قرار داده و محصولات سردرختی تولید شده در این شهر تنوع زیادی داشته باشد؛ برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر خاش همراه ما باشید.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در خاش

کشاورزان برای خرید نهال درخواست باید موارد زیر را اولویت خود قرار دهند تا نهال سازگار را خریداری کنند:

 • ارتفاع شهر خاش از سطح دریا برابر با ۱۴۱۰ متر است.
 • اقلیم قالب شهر خاش اقلیم گرمسیری و خشک است.
 • میانگین دمای سالانه شهر خاش برابر با ۲۰ درجه سانتیگراد است میانگین دمای فصل زمستان منفی ۱۰ درجه و میانگین دمای فصل تابستان مثبت ۴۰ درجه است.
 • میزان بارش این منطقه در طول سال ۱۵۳ میلی‌متر است.
 • تعداد روزهای یخبندان سالانه در شهر کاش برابر با ۲۰ روز بوده و معمولاً در دی و بهمن ماه اتفاق می‌افتد.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در زاهدان

نهالستان خاش

مهندسین نهالستان در خاش معتقد هستند، توانایی نهال و درختان برای زنده ماندن در اکوسیستم شهر خاش به انجام موفقیت آمیز فرآیند پیوند بستگی دارد؛ بنابراین کشاورزان بهتر است میزان آگاهی خود را در مورد پیوند درختان میوه افزایش دهند.

باغداری در خاش

شرایط باغداری در خاش و مراحل احداث باغ میوه در خاش عبارتند از:

 • انتخاب زمین
 • آماده‌سازی زمین
 • انتخاب گونه‌ها و ارقام مناسب
 • طراحی باغ
 • کاشت نهال
 • آبیاری
 • کوددهی
 • هرس کردن
 • مدیریت آفات و بیماری‌ها
 • برداشت محصول

نهال فروشی در خاش

در دسترس بودن نهال و درختان در چهار فصل سال و در طول سال برای رفع نیازهای پروژه های احیای جنگل، محوطه سازی و باغبانی از ویژگی‌های مهم نهال فروشی در خاش است؛ بسیاری از تامین‌کنندگان تضمین‌هایی را برای سلامت و بقای درختان میوه ارائه می‌دهند. این تضمین ها باعث افزایش اعتماد باغداران می شود.

فروش نهال در خاش

با توجه به حوزه‌های متفاوت در شهر خاش، فروش نهال در خاش تنوع بیشتری دارد و کشاورزان این منطقه بر حسب ویژگی‌های بافت خاک و شیب زمین همچنین ارتفاع سطح زمین می‌توانند در حال مناسب را خریداری کنند.

قیمت نهال در خاش

قیمت نهال در خاش بسته به نوع، اندازه و کیفیت درختان میوه به طور قابل توجهی متفاوت خواهد بود؛ قیمت‌های رقابتی در عین حصول اطمینان از جذابیت استانداردهای کیفیت بالا برای کشاورزان شهر خاش مهم است.

خرید نهال میوه در خاش

انتخاب رقم نهال میوه که به شرایط آب و هوایی منطقه خاش سازگاری دارد، بسیار مهم است؛ برخی از ارقام به سرما یا گرما بیشتری نیاز دارند و بعضی دیگر در برابر بیماری‌ها مقاوم‌تر هستند؛ درختان میوه به دوره‌ای از سرمای زمستانی نیاز دارند تا در فصل بهار بتوانند به خوبی گل دهند. اما، شکوفه‌های جوان ممکن است در برابر سرماهای دیررس بهاری حساس باشند؛ بنابراین به زمان اتمام سرمای زمستانی در شهر خاش توجه کرده و بر اساس آن نهال‌های میوه سازگار را خریداری کنید؛ از اولویت‌های خرید نهال میوه در خاش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نهال سیب: نهال سیب به نهالی اطلاق می‌شود که میوه‌های سیب را تولید می‌کند، این میوه‌ها در رنگ‌ها، اندازه‌ها و طعم‌های مختلفی یافت می‌شوند و برای آب و هوای معتدل مناسب هستند.
 2. نهال زردآلو: نهال زردآلو میوه‌هایی با پوست نازک، زرد رنگ و گوشتی شیرین تولید می‌کند. این درختان به گرما نیاز دارند و در مناطقی با زمستان‌های سرد کمتر موفق عمل می‌کنند.
 3. نهال انگور: نهال انگور برای تولید انگور استفاده می‌شود که می‌تواند برای خوردن تازه، تولید آبمیوه، کشمش و آب انگور مورد استفاده قرار گیرد، این نهال در مناطقی با تابستان‌های گرم و زمستان‌های ملایم رشد بهتری دارد.
 4. نهال زرشک: نهال زرشک میوه‌های کوچک، قرمز رنگ و ترش مزه تولید می‌کند که در آشپزی و برای تهیه مربا استفاده می‌شود، این نهال در بیشتر خاک‌ها و آب و هواها قابل کشت است.
 5. نهال گل محمدی: نهال گل محمدی برای تولید گل‌های محمدی استفاده می‌شود که در صنعت عطرسازی و تهیه گلاب کاربرد فراوانی دارد. این گیاه به نور کافی و خاک خوب زهکشی شده نیاز دارد.
 6. نهال زیتون: نهال زیتون برای تولید میوه زیتون کاشته می‌شود که از آن روغن زیتون استخراج می‌شود، این درخت در مناطق مدیترانه‌ای و آب و هوای معتدل تا گرم رشد می‌کند.
 7. نهال خرمالو: نهال خرمالو میوه‌هایی شیرین و نرم تولید می‌کند که در پاییز رسیده و قابل برداشت می‌شوند. این درختان به نور کامل آفتاب و خاک حاصلخیز نیاز دارند.
 8. نهال انار: نهال انار میوه‌هایی با پوست قرمز و دانه‌های آبدار تولید می‌کند که هم برای خوردن تازه و هم برای آب‌گیری مناسب هستند، این درخت در آب و هوای گرم و خشک به خوبی رشد می‌کند.
 9. نهال انجیر: نهال انجیر میوه‌هایی با پوست نرم و گوشتی شیرین تولید می‌کند که در تابستان رسیده و قابل برداشت می‌شوند، این درخت در آب و هوای معتدل تا گرم و خشک رشد می‌کند و به خاک خوب زهکشی شده نیاز دارد.

خرید نهال بادام در خاش

برای احداث یک باغ بادام مدرن و حرفه‌ای، در نظر گرفتن ویژگی‌های مختلف درخت بادام حائز اهمیت است؛ درختان بادام به دلیل محصولات با ارزش، هم از لحاظ اقتصادی و هم به دلیل مزایای زیست محیطی، انتخاب خوبی برای کشاورزی مدرن محسوب می‌شوند. البته خرید نهال بادام در خشک باید با مشاوره گرفتن از مراکز معتبر انجام شود؛ درختان بادام به خاک‌های عمیق، زهکشی‌شده و حاصلخیز نیاز دارند تا به خوبی رشد کنند، pH خاک باید در محدوده 6 تا 7.5 باشد؛ مدیریت آفات و بیماری‌ها، از جمله سفیدبالک‌ها، کنه‌ها و قارچ‌ها، برای حفظ سلامت باغ بادام ضروری است؛ استفاده از روش‌های کنترل بیولوژیکی و شیمیایی می‌تواند در این زمینه مفید باشد؛ آشنایی با این موارد باعث می‌شود خرید نهال بادام در خاش موفقیت آمیز باشد، انواع بادام سازگار با خاش عبارتند از:

 • نهال بادام فندقی
 • نهال بادام آذر خوشه‌ای
 • نهال بادام مامایی
 • نهال بادام سهند سنگی
 • نهال بادام شاهرودی
 • نهال بادام شمشیری

کلام اخر

هرس منظم درختان میوه برای تشویق رشد، افزایش میزان باردهی و جلوگیری از بیماری‌ها ضروری است؛ هرس به بهبود تهویه و نفوذ نور خورشید به داخل تاج درخت میوه کمک می‌کند؛ درختان میوه به آبیاری منظم و کافی نیاز دارند، برای آشنایی بیشتر با شرایط نگهداری باغات میوه در شهر کاش و همچنین آشنایی با درختان گردو سازگار با این منطقه به صفحه خرید نهال گردو در خاش در سایت برتر نهال مراجعه کنید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر خاش می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در خاش مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال