خرید نهال گردو در خاش✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار خاش

شهر خاش در جنوب کشور ایران در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است؛ مساحت شهر خاش برابر با ۱۴٬۶۴۰ کیلومتر مربع و و طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر برابر با ۱۲۸٬۴۰۸ و اکثر آنها مشغول کشاورزی و دامداری هستند باید بگوییم متنوع‌ترین اقلیم استان سیستان و بلوچستان در شهر خاش قرار گرفته است و ۵ منطقه و محدوده متفاوت در این شهر وجود دارد. قسمتی از این مناطق کوهستانی دارای سه حوزه آبریزی و دارای یک منطقه بیابانی است ولی اقلیم غالب شهر خاش را به عنوان اقلیم گرمسیری می‌شناسند؛ در زمین‌های کشاورزی و باقی این شهر به وسیله آب رودخانه‌ها و سفره‌های زیرزمینی آبیاری می‌شود در واقع تنش آبی کمتری را کشاورزان شهر خاش تجربه می‌کنند؛ ما در ادامه می‌خواهیم شرایط اقلیمی خاش را به طور کامل به شما توضیح داده و از سودآور بودن احداث باغ گردو در خاش مطمئن شویم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خاش

از شرایط اقلیمی خاک که تاثیر بسزایی بر انتخاب و خرید نهال گردو درخواست دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتفاع شهر خاش از سطح دریا برابر با ۱۴۵۰ متر است بنابراین قسمتی از آن به عنوان یک منطقه کوهستانی شناخته می‌شود
 • میانگین دمای سالانه شهر خاش برابر با ۲۰ درجه سانتی‌گراد گراد بوده و تابستان آن نسبت به دیگر شهرهای استان سیستان و بلوچستان ملایم‌تر و معتدل‌تر است ‌
 • بارش سالانه در این منطقه ۱۵۳ میلی‌متر است، وجود سفره‌های آب زیرزمینی باعث شده تا امکان احداث باغات آبی را برای منطقه امکان‌پذیر باشد.
 • تعداد روزهای یخبندان سالانه در فصل زمستان در شهر خاش برابر با ۲۰ روز است. در کل به غیر از مناطق کوهستانی شهر خاش اکوسیستم غالب این منطقه گرمسیری و خشک است، ولی در مناطق کوهستانی آن اکوسیستم منطقه معتدل و خشک است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در خاش

در مناطق کوهستانی و مناطق دشتی شهر خاش تعداد معدودی نسبت به احداث باغ گردو اقدامات لازم را انجام دادند ولی در آن حد نیست که بتوان تاریخچه آن را مورد مطالعه قرار داد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خاش

در رابطه با احداث باغ گردو در خاش باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • همانطور که اشاره کردیم ۵ منطقه متمایز در شهر خاش وجود دارد؛ بنابراین قبل از احداث باغ گردو در خاش حتماً اطلاعات کاملی در مورد ارتفاع سطح زمین و بافت خاک به دست بیاورید، چون بافت خاک در مناطق کوهستانی، دشتی و کویری کاملاً متفاوت از یکدیگر است.
 • وجود ارتفاعات باعث شده تا زمین‌های این منطقه شیبدار باشد حتماً شیب زمین را بررسی کرده و در صورت تند بودن شیب از طراحی و نقشه‌کشی صحیح استفاده کنید.
 • زمستان شهر خاش به طور میانگین ۱۰ درجه زیر صفر می‌رسد و تعداد روزهای یخبندان آن ۲۰ روز است بنابراین انواع درختان گردو در این منطقه می‌توانند نیاز سرمایی خود را برطرف کنند
 • بازه دمایی شهر خاش در فصل ۴۰ درجه سانتیگراد است.
 • بازی دمایی منفی ۱۰ الی ۴۰ درجه سانتیگراد برای کاشت انواع درختان گردو گرمسیری مناسب بوده و باغداران حق انتخاب بیشتری برای احداث باغ گردو دارند.

 

آیا کاشت نهال گردو در خاش حالت اقتصادی دارد؟

وجود خاک حاصلخیز و بازه دمایی مناسب باعث شده کاشت نهال گردو در هاش اقتصادی و مقرون به صرفه باشد، البته توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان باغ گردو راه‌اندازی نکنید چون با توجه به شرایط ساحلی این منطقه جوابگو نبوده و باعث تلف شدن سرمایه باغدار خواهد شد.

 

خرید نهال گردو در خاش

کشاورزان و باغداران برای خرید نهال گردو در خاش می‌توانند نهال‌های گرمسیری را انتخاب کنند که بازه دمایی بیشتری را تحمل کنند؛ چون بهار منطقه زودرس بوده و میزان روزهای یخبندان آن کمتر از ۳۰ روز است توصیه می‌کنیم نهال گردو زودگل و نهال گردو میانگل را خریداری کنید.

فروش نهال گردو در خاش

مهندسین نهالستان برای فروش نهال گردو در خشک موارد زیر را مد نظر قرار می‌دهند:

 • ریشه زایی قوی
 • زود بازده بودن
 • قدرت باروری بالا
 • تکثیر نهال بر پایه زنوتیپ و پیوندی
 • سیستم دفاعی قوی

نهال گردو مناسب خاش

به خاطر دمای منفی ۱۰ درجه سانتیگراد در فصل زمستان و ۲۰ روز یخبندان در این فصل همچنین دمای ۴۰ درجه سانتیگراد در فصل تابستان بهتر است کشاورزان نهال‌های ژنوتیپ و پیوندی را برای باغات خود انتخاب کنند که میزان باردهی آنها بیشتر از ۴ تن در هکتار باشد.

انواع نهال گردو در خاش

از انواع نهال گردو در خاش باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • نهال گردو فرانکت: اصالت فرانسوی داشته از این نژاد بیشتر برای گرده افشانی استفاده می‌کنند؛ محدوده کاشت آن ۵۰۰ تا ۱۸۰۰ متر از دریا بوده دوره گلدهی آن اواسط فروردین ماه آغاز می‌شود؛ میزان باردهی درخت گردو فرانکت در یک هکتار سه و نیم تا ۵ تن است.
 • نهال گردو لارا: اصالت آمریکایی داشته زودگل است اواخر اسفند ماه گلدهی آن آغاز می‌شود این درخت می‌تواند بازه دمایی منفی ۱۰ تا مثبت ۴۵ درجه را تحمل کرده میوه‌های آن پوسته نیمه کاغذی دارد.
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۵: اصالت کانادایی داشته برای مناطق کوهستانی شهر خاش بسیار مناسب است؛ هیچ محدودیت ارتفاعی ندارد میزان باردهی آن بیشتر از رقم‌های دیگر است به طوری که در یک هکتار زمین ۶ تن میوه تولید می‌کند.
 • نهال گردو پکان: اصالت آمریکایی داشته در یک هکتار ۴ تن میوه تولید می‌کند بدون استثنا با اکوسیستم شهر خاش سازگاری بالایی خواهد داشت و کشاورزان می‌توانند خرید نهال گردو پکان را اولویت خود قرار دهند.

قیمت نهال گردو در خاش

برای استعلام قیمت نهال گردو در خاش و آشنایی با انواع نهال گردو گرمسیری می‌توانید وارد لینک زیر شوید که مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی است.

بهترین نهال خاش

بهترین نهال گردو در خوش نهال گردو پکان و نهال پالیز تیپ ۵ است از ویژگی‌های مشترک هر دو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این درختان می‌توانند سرمای کمتر از منفی ۱۵ درجه و دمای بیشتر از ۴۵ درجه سانتیگراد را تحمل کنند
 • میوه تولیدی کیفیت بالایی داشته و به عنوان برند صادراتی شناخته می‌شود؛ نهال گردو پالیز میوه نیمه کاغذی و نهال گردو پکان میوه کاغذی تولید می‌کند.
 • درختان گردو پکان و پالیز رشد پرسرعتی دارند، درخت پالیز کانادایی در سال اول و درخت پکان در سال پنجم باردهی خود را آغاز می‌کند.
 • این نوع نهال نسبت به برخی بیماری‌های رایج در گردوها مقاومت نشان می‌دهد.

نهالستان گردو در خاش

بهترین نهالستان گردو در خاش دارای ویژگی‌های زیر است:

 1. دارای مجوز رسمی و استانداردهای لازم
 2. ارائه نهال‌های سالم و با کیفیت
 3. داشتن تنوع گونه‌های مختلف گردو
 4. ارائه مشاوره و راهنمایی تخصصی
 5. ارائه اطلاعات دقیق و شفاف درباره منشأ و ژنتیک نهال‌ها
 6. پشتیبانی و خدمات پس از فروش
 7. داشتن تجربه و سابقه معتبر در زمینه پرورش نهال گردو

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم انواع نهال گردو سازگار را به شما معرفی کنیم؛ برای شناختن نهال میوه گرمسیری به صفحه خرید نهال میوه در خاش در سایت برتر نهال مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب خاش و خرید نهال در خاش اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال