خرید نهال در کوهنانی✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان کوهنانی

شهر کوهنانی به عنوان مرکز بخش یکی از توابع کوهدشت در جنوب غربی ایران و در استان لرستان است. این شهر ۷۰۰۰ نفری از تجمیع چندین دهستان به شهر ارتقا یافته است. کوهنانی با مساحت ۱۲۵ کیلومتر مربع در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است. شهر کوهنانی شهری با شکل و شمایل طولی است که بزرگتر خیابان آن نیز ۸ کیلومتر طول دارد. دلیل آن به جهت ساکن شدن اهالی در کناره‌های روداب در گذشته بوده است که امروزه به دلیل خشک شدن آن به رود خشک معروف است‌. از نظر اقلیم آب و هوایی این شهر دارای میانگین دمایی ۱۹ درجه سانتیگراد است و با میانگین بارشی ۱۲۰ میلی‌متر در سال از جمله شهرهای محصور شده با ارتفاعات است که از شمال با کوه باجگیر، از جنوب با کوه نثار، از شرق با ماهکوه و از غرب با کوه بزرگ گور احاطه شده است. این شهر دارای اراضی بسیار حاصلخیز در روستاهای اطراف خصوصا روستای رودبار، منطقه چشمه حیدر و روستای زیر تنگ سیاب است که انارستان‌های تنگه سیاب از معروفیت بسیار بالایی برخوردار است و به عنوان قطب تولیدی انار شناخته می‌شود.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در کوهنانی

انارستان تنگه سیاب در فاصله ۶۰ کیلومتری کوهدشت در منطقه کوهنانی قرار دارد. رودخانه پرآب سیمره در نزدیکی کوهنانی باعث شده بسیاری از کشاورزان در اراضی کشاورزی خود به مساحت ۶۰۰ هکتار به کشت برنج در شالیزارها مشغول باشند این شهر در کنار ۲۰۰۰ هکتار باغات انار دارای ۱۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی گندم و جو نیز است و تنوع میوه های سردرختی آن نیز بالاست.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در خرم آباد

نهالستان کوهنانی

بهترین مراکزی که می‌توانید نهال‌های یک الی دو ساله آماده کاشت را با کیفیت بالا و و سلامت ریشه‌ها از آن خریداری کنید معتبرترین نهالستان کوهنانی است. اعتبار بالا از میزان رضایت باغداران و مشتریان قبلی، خدمات پس از فروش، پشتیبانی خوب و متخصصان پرورشی و رعایت بهداشت و اصول استاندارد پرورشی نهال‌ها نشئت می‌گیرد. اگرچه در این مراکز شما قیمت بیشتری نسبت به مراکز متفرقه، برای نهال‌های مرغوب و درجه یک پرداخت می‌کنید اما در مقابل از سلامت، عدم آفات و بیماری در نهال مطمئن خواهید بود.

باغداری در کوهنانی

اصولاً باغداری در کوهنانی به دلیل اراضی گسترده انارستان‌ها، حول محور تولید محصول مرغوب و با کیفیت و صادراتی انار انجام می‌شود. بیشتر باغات انار نیز در تنگه سیلاب قرار دارد و سالانه چند صد تن محصول انار درجه یک و با کیفیت از این بخش برداشت می‌شود. اما شرایط کوهستانی منطقه و آب و هوای متعادل آن به پرورش اکثر نهال‌های میوه کمک می‌کند و علاقمندان به باغداری می‌توانند نهال‌هایی مانند گلابی، سیب، بادام، گردو، انجیر، زیتون، زردآلو، انگور و شلیل نیز در کنار انارستان‌های گسترده مورد کشت قرار دهند. طی سنوات اخیر در جهت استفاده کشاورزان از دریاچه سد سیمره در ۳ کیلومتری کوهنانی نیز اقداماتی انجام شده است تا اراضی باغی و زراعی به بهترین شکل با استفاده از ایستگاه‌های پمپاژ، آبیاری و در کنار محصولاتی مانند گندم، جو، برنج، انار میوه‌های متنوع نیز تولید ‌شود.

نهال فروشی در کوهنانی

امروزه شکل و شمایل نهال فروشی در کوهنانی نیز متاثر از گستردگی فضای مجازی به صورت آنلاین و اینترنتی نیز انجام می‌شود و در کنار مراکز حضوری افراد می‌توانند از نقاط دوردست نیز به شکل اینترنتی نهال‌های مورد نظر خود را خریداری کنند. اما در این خرید باید از کیفیت و سلامت نهال‌ها با دریافت ضمانت‌نامه‌های معتبر مطمئن شده، از مجوز دار بودن فعالیت‌های مرجع تولیدی نیز اطمینان حاصل کند و در نهایت نهالستان عرضه کننده باید نهال‌ها را با رعایت اصول فنی و جابجایی بدون آسیب زدن به ریشه با بسته‌بندی بهداشتی با اعتبارنامه‌های مرغوبیت و عدم بیماری تحویل باغدار دهد.

فروش نهال در کوهنانی

نهالستان بزرگ برتر نهال متشکل از تیم مهندسی متخصص و کادر مجرب و کارشناسان فروش با تجربه و خبره در زمینه فروش نهال در کوهنانی نیز به صورت اینترنتی فعال هست و باغبانان عزیز می‌توانند با علم بر شرایط اقلیمی منطقه و مشاوره با کارشناسان این بخش، بهترین نهال‌های مرغوب را از این مجموعه دریافت کنند. در راستای تایید مرغوبیت پرورشی نهال‌ها آنها را از هر حیث به مدت ۲ سال تضمین می‌کند و علاوه بر آن با داشتن خدمات پس از فروش و پشتیبانی ۲۴ ساعته در طول مراحل باغبانی با شما همراه خواهد بود.

قیمت نهال در کوهنانی

باید بدانید که قیمت نهال در کوهنانی تحت تاثیر آب و هوای معتدل نسبتا کوهستانی، سازگاری نهال، نوع گلدهی، نژاد، سن، مرغوبیت و نام تولید کننده متفاوت است. برای اطلاع از کلیه قیمت‌های به روز می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در کوهنانی

در نهایت باغداران عزیز می‌توانند بهترین خرید نهال میوه در کوهنانی را پس از مطالعه و مشاهده جدول ارقام زیر با مراجعه به منوی سایت برتر نهال و مشاوره‌های رایگان کارشناسان این بخش از ارقام سازگار، مناسب، با کیفیت و سلامت بالا انتخاب کرده و خریدی اقتصادی و مطمئن را تجربه کنند.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب نهال سیب مراغه، سیب عروس، سیب دماوند
نهال بادام بادام شاهرودی، بادام سنگی، بادام سهند، بادام کاغذی
نهال پسته  پسته احمداقایی ، پسته پیوندی اکبری، پسته ممتاز
نهال انگور انگور شاهرودی، انگور ریش بابا قرمز، انگور صاحبی
نهال آلو آلو زرد بخارا، آلو سیاه، آلو شابلون
نهال آلبالو آلبالو کلریس، آلبالو متنور، آلبالو استار
نهال زردآلو زردآلو قیسی، زردآلو تخم‌مرغی، زردآلو سلطنتی
نهال به به شاهرودی، به آناناسی، به آمریکایی
نهال عناب عناب بیرجند، عناب ژاپنی، شاه عناب
نهال انار انار ژل، انار دانه سفید، انار فردوس
نهال گلابی گلابی وحشی، گلابی درگزی، گلابی آنجو
نهال فندق فندق قزوین، فندق دوپیمون، فندق انیس ترکیه
نهال هلو هلو پلنگی، هلو جوادی، هلو عسلی
نهال خرمالو خرمالو تاباتا، خرمالو آرموند، خرمالو موزی
نهال شلیل شلیل مغان، شلیل زودرس ، شلیل کیوتا
نهال توت شاه توت، توت محلی، توت موزی، توت سیاه
نهال سنجد سنجد حاج حسینی ، سنجد قزل
نهال گوجه سبز گوجه سبز خوشه‌ای، گوجه سبز برغان، گوجه سبز ترکیه‌ای
نهال زیتون زیتون ماری، زیتون الک، زیتون سیاه
نهال زینتی  نهال پالونیا، نهال بید، نهال اقاقیا
نهال انجیر انجیر زرد، انجیر استهبان ، انجیر بنفش
نهال زرشک زرشک پفکی، زرشک پلویی،
نهال گیلاس گیلاس زرد ارومیه، گیلاس سیلویا، گیلاس سیاه مشهد
نهال بلوبری بلوبری بیلوکسی، بلوبری ایرانی، بلوبری دوک
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، گل محمدی دیم، گل محمدی بی خار
نهال ازگیل ازگیل فومینا، ازگیل جنگلی، ازگیل پیوندی
نهال زغال‌اخته زغال اخته فلوریدا، زغال‌اخته محلی ، زغال‌اخته سیاه

خرید نهال بادام در کوهنانی

مسلماً برای باغداران علاقمند به پرورش نهال‌های مثمر و سودده خرید نهال بادام در کوهنانی می‌تواند یک گزینه بسیار کم چالش و ایده آل باشد. با توجه به معتدله بودن نهال بادام، سازگاری آن با اقلیم‌های کوهستانی، نیاز آبی و سرمایی کم و مقاومت فوق العاده به کم آبی و خشکی باعث پرفروش بودن آن شده است. مسلماً برای بهره‌مندی هرچه بهتر از اراضی شیبدار و بهره‌مندی از آب‌های حاصل از ارتفاعات کاشت این نهال می‌تواند بسیار اقتصادی و مصادف با برداشت میوه با کیفیت و پرفروش آن شود‌. رسیدگی منظم به این نهال می‌تواند محصول آن را نیز چندین برابر کند. برای آگاهی از نحوه ثبت خرید به لینک زیر مراجعه کنید.

کلام اخر

پرورش نهال میوه در اقلیم حاصلخیز و معتدلی مانند کوهنانی اگر با خرید ارقام سازگار و اطلاعات باغبانی بالا انجام شود مسلماً میوه‌هایی با کیفیت در تناژ بالا عاید باغدار خواهد شد که می‌تواند منبع درآمدی بسیار مطلوب برای سالیان متوالی از باغاتی سرسبز و سر به فلک کشیده و سالم باشد.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر کوهنانی می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در کوهنانی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال