خرید نهال گردو در کوهنانی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کوهنانی

درخت گردو از جمله درختان پرسود بوده و پرورش آن می‌تواند مزایای زیادی از جمله چوب، ثمره و فرآورده‌های جانبی آن به دنبال داشته باشد و باعث ترغیب بسیاری از باغداران به پرورش این نهال شود اما کاشت این نهال و نحوه رسیدگی آن آب و هوای معتدل و شرایط خاصی را می‌طلبد که شهر کوهنانی دارای ظرفیت‌های بالقوه بالایی برای پرورش این نهال است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کوهنانی

شهر کوهنانی در قسمت جنوب غربی ایران از جمله شهرهای واقع در شهرستان کوهدشت لرستان است. این شهر از نظر آب و هوایی با قرارگیری در منطقه کوهستانی به ارتفاع ۱۰۰۴ متر با میانگین بارشی ۱۲۰ میلی‌متر در سال و میانگین دمایی ۱۹ درجه یکی از شهرهای حاصلخیز و با آب و هوای معتدل و نسبتاً خشک است. اقلیمی کوهنانی به دلیل قرارگیری کوه بزرگ گور در غرب، ماهکوه در شرق، باجگیر در شمال و کوه نثار در جنوب آن کوهستانی و تحت تاثیر توده‌های باران آور و سرماآور از نزولات جوی مطلوبی نیز برخوردار است. دارای تابستان‌های معتدل و زمستان‌های برفی و نسبتا سرد است. جمعیت ۷۰۰۰ نفری این شهر در حوزه کشاورزی، باغداری و دامپروری مشغول به کار هستند و از جمله مناطق فعال در حوزه باغداری آن می‌توان به روستای زیودار، تنگ سیاه و رودبار اشاره که از جمله منطقه‌هایی با انارستان‌های وسیع و تولیدات عمده انار هستند اشاره کرد. به دلیل وجود رودخانه پر آب سیمره و دریاچه سد سیمره و آب و هوای کوهستانی کاشت نهال گردو نیز یکی از موفق‌ترین حوزه‌های باغداری است که عمدتاً در مناطق دامنه‌ای انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در کوهنانی

شهرستان کوهنانی در کنار اراضی کشاورزی زیر کشت گندم و جو و همچنین شالی‌های برنج و باغات انجیر، زیتون، زردآلو، انگور دارای باغات گردوی قابل قبولی نیز است. شرایط لازم برای رفع نیاز سرمای نهال گردو، بارندگی‌های خوب و منابع آبی زیرزمینی، رودخانه‌ها و سدهای احداثی در کنار دامنه‌های حاصلخیز و کشتزارها باعث شده بهره‌برداران و گردوکاران این بخش نیز بتوانند تولیدات خوبی را داشته باشند. با کمک گرفتن از مروجین کشاورزی، کلاس‌های ترویجی و آموزشی باغبانی و تجربه‌های باغداران می‌توانید بهترین روش‌های رسیدگی را برای دفع بیماری‌ها، تنش‌های محیطی و برداشت بالاترین محصول با کیفیت داشته باشید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کوهنانی

به طور کلی خرید نهال‌های سالم و سازگار از نژادها پربار و زود بازده، انتخاب زمینی حاصل خیز و با توجه به ارتفاع منطقه، اطلاع از وضعیت اقلیمی، بارندگی‌ها، کیفیت خاک، شیب و وضعیت بارندگی از جمله رکن‌های اساسی مهم در رابطه با احداث باغ گردو در کوهنانی است. کدام از این پارامترها دارای زیر مجموعه‌های متفاوتی هستند. برای زهکشی مناسب و از بین بردن حالت کلوخ واری و لایه‌های زیرین رسوبی سخت، شخم زنی و تصحیح خاک در عملیات هموارسازی بسیار مهم است. فواصل کاشت می‌تواند در نورگیری و دریافت آب و تغذیه بسیار کمک کننده باشد. کاشت نژادهای گرده‌افشانی به ازای هر ۹ درخت یک رقم، بر گلدهی آن و افزایش تلقیح کمک می کند. استفاده از آبیاری درست بر حسب سن، بافت خاک و فصل و اقلیم منطقه باید صورت بگیرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در کوهنانی حالت اقتصادی دارد؟

مسلماً کوهستانی بودن منطقه با توجه به سرما دوست بودن نهال گردو و همچنین بهره‌مندی از آب‌های زیرزمینی، روان آب‌ها، آب و هوای مناسب و معتدل باعث شده کاشت نهال گردو همراه با برداشت‌های مطلوب، با کیفیت و سودآور باشد. در جهت ارتقای سوددهی عوامل متعددی مانند استفاده از رقم‌های گرده‌افشان جهت افزایش گلدهی، آبیاری به موقع جهت تحریک رشد، افزایش فتوسنتز و باردهی، استفاده از کودهای مقوی و دامی برای سایزگیری، کیفیت میوه و مقاومت نهال در برابر عوامل محیطی و بیماری‌ها از جمله پارامترهایی هستند که تنها با توانمندی و دانایی باغدار و به کارگیری درست آن می‌تواند بیشترین سود را عاید باغدار کند.

 

خرید نهال گردو در کوهنانی

هرچه در مرحله خرید نهال گردو در کوهنانی با اطلاعات دقیق و به روز از اقلیم، شرایط محیطی و شناخت ارقام پرسود پیش بروید و آن را از مراکز مطرح و معتبری تهیه کنید می‌توانید اطمینان داشته باشید که نهال‌های پربار، زود بازده و عاری از آفات را در اختیار دارید. با کمک نهالستان برتر نهال و ارقام متنوع گردوی معتدله با مناسب‌ترین قیمت، لیبل اصالت و ضمانت برگشت این نهال‌ها را خریداری کرده و با مشاوره‌های قبل و بعد از خرید رایگان باغداری کم چالشی را داشته باشید.

فروش نهال گردو در کوهنانی

در زمینه فروش نهال گردو در کوهنانی نهال‌های متنوع از نظر مقاومت در برابر آفات، مقاومت در برابر کم آبی و خشکی عرضه می‌شود لذا یکی از مهم‌ترین رکن‌های گزینش بهترین نهال برای خرید میزان مقاومت آن در برابر آفات و بیماری‌ها است. در صورت انتخاب رقم ضعیف هزینه‌های بسیار سهمگینی متحمل کشاورز می‌شود.

نهال گردو مناسب کوهنانی

با ارتفاع ۱۰۰۰ متری شهر کوهنانی و آب و هوای معتدل آن، نهال گردوی مناسب کوهنانی ارقام معتدلی مانند چندلر، ژنوتیپ پالیز، پدرو، تویسرکان و خوشه‌ای هستند. این نژادها نسبت به سرما و گرما تا حد متعادلی مقاوم هستند و رسیدگی‌های بیشتری نیازمندند.

انواع نهال گردو در کوهنانی

نژادهای زیر به عنوان انواع نهال گردو در کوهنانی با رسیدگی‌ها و تلاش‌های فیزیکی باغدار می‌تواند منجر به باردهی بالا شوند.

  • گردو پدرو پیوندی: واریته نسبتاً پایه کوتاه با عمر اقتصادی ۵۰ سال، ارتفاعات صفر تا ۱۲۰۰ متری قابلیت کاشت دارد. دیرگل، عملکرد نسبتاً مناسب، نیاز سرمایی ۴۰۰ الی ۵۰۰ ساعته، خصوصیات باردهی و ژنتیکی مشابه گردوی چندلر است اما گلدهی آن دو هفته دیرتر از این نژاد صورت می‌گیرد و می‌تواند تا ۶ تن در هکتار باردهی داشته باشد.
  • گردو چندلر: رقمی دیرگل معتدله و نیمه سردسیری، آمریکایی و پیوندی است که از ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری با محصول آوری ۶ تن در هکتار نهالی پربازده با عملکرد باردهی بالا محسوب می‌شود. این نهال مقاوم به سرمای ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه است.
  • ژنوتیپ پالیز: نژادی اصلاح شده با بازدهی و باردهی بالای ۹ الی ۱۲ تن در هکتار است که از ۰ تا ۳۰۰۰ متر قابلیت کاشت دارد. مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، پایه کوتاه، زود بازده
  • گردو تویسرکان: رقمی با باردهی ۴ الی ۵ تن در هکتار، زودگل حساس به سرمای بهاره، نژادی معتدله، پایه متوسط و بومی ایران است که تا ارتفاعات ۲۸۰۰ متری قابلیت کاشت دارد.

قیمت نهال گردو در کوهنانی

از ملاک‌هایی که در هنگام خرید نهال مورد توجه باغداران قرار می‌گیرد قیمت نهال گردو در کوهنانی است. با توجه به مزایای فوق العاده نهال‌های پیوندی و پربار این ارقام از فروش بالای برخوردار بوده ومسلماً ارزش بالاتری نیز دارند. برای استعلام راحت قیمت نیز می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

بهترین نهال کوهنانی

درختان گردو معمولاً عمری بین ۸۰ الی ۱۱۰ سال دارند که در این میان بهترین نهال گردو در کوهنانی در کنار عمر بازدهی بالا نژادی است که بیشترین باردهی را با کیفیت بالا، بدون آفت زدگی و سرمازدگی ارائه کند.

نهالستان گردو در کوهنانی

قطعاً یکی از پرسودترین حوزه‌ها در بخش باغداری احداث نهالستان گردو در کوهنانی با توجه به ظرفیت‌های بالقوه و منابع کشاورزی مطلوب است. کافیست در این مسیر بهترین نهال‌های سازگار و ضمانت‌دار را از نهالستان برتر نهال تهیه کرده و با کمک کادر مجرب این مجموعه و پشتیبانی ۲۴ ساعته بهترین نهال‌ها را با متدهای جدید پرورش دهید.

کلام آخر

در این نوشتار دانستیم که نهال‌های معتدله و نیمه سردسیری مانند چندلر، ژنوتیپ پالیز، پدرو، خوشه‌ای و تویسرکان از جمله رقم‌هایی هستند که می‌توانند در اقلیم کوهستانی و معتدله کوهنانی با زحمات و تلاش‌های باغدار به شکل اصولی و منظم بهترین رشد را داشته باشند. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب کوهنانی و خرید نهال در کوهنانی اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال