خرید نهال در منصوریه✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان منصوریه

مختصات جغرافیایی شهر منصوریه بر روی نقشه ایران به صورت ۳۰٫۶۲۸۴۲۳۳۳° شمالی و ۵۰٫۳۰۴۷۰۵۳۳° شرقی بد شده است این شهر در شهرستان بهبهان در استان خوزستان قرار گرفته است؛ خاک حاصلخیز شهر منصوریه باعث شده تا تنوع محصولات گرمسیری که در این شهر تولید می‌شود بیش از اندازه باشد؛ از مهمترین محصولات تولیدی در زمین‌های کشاورزی می‌توان به پنبه، چغندر، قند و جو اشاره کرد؛ از محصولات سرد درختی نیز می‌توان به انواع انگور توت خرما زردآلو و سیب ترش اشاره کرد. پتانسیل شهر منصوریه برای تولید میوه گرمسیری بالا بوده و کشاورزان باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند؛ برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر منصوریه همراه ما باشید.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در منصوریه

تعداد جمعیت شهر منصوریه در سال ۱۳۹۵ برابر با ۵۵۸۲ نفر بوده و اکثر این ساکنین مشغول کشاورزی هستند ولی برای خرید نهال در منصوریه بهتر است باغداران به موارد زیر توجه کرده و نهال‌های سازگار را خریداری کنند.

 • ارتفاع شهر منصوریه از سطح دریا برابر با ۳۴۱ متر است بنابراین نهال‌هایی را خریداری کنید که محدودیت ارتفاعی نداشته باشد.
 • میانگین دمای سالانه در شهر منصوریه برابر با ۳۰ درجه سانتیگراد است.
 • میانگین دمای این شهر در فصل زمستان منفی ۱ الی ۵ درجه سانتیگراد بوده و یک دوره معتدل و خنکی را طی می‌کند برای این منظور حتماً به نیاز سرمایی درخت توجه کنید.
 • میانگین دما در فصل تابستان ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد است به هنگام خرید نهال در منصوریه توجه کنید که نهال نیوه بتواند بازی دمایی بیشتر از ۴۵ درجه سانتیگراد را تحمل کند.

بارش باران در شهر منصوریه ۳۶۶ میلی‌متر در سال است؛ بارش باران به صورت پراکنده بوده و همین امر باعث شده تا میزان رطوبت در طول سال متغیر باشد و در فصل پاییز و زمستان افزایش یابد.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در اهواز

نهالستان منصوریه

مدیران نهالستان در منصوریه برای جلب رضایت کشاورزان این منطقه تمامی محصولات را با تضمین کیفیت و به همراه کارت گارانتی ارائه می‌دهند، آنها مشاوره رایگان را برای کشاورزان در نظر گرفتند تا در صورت بروز مشکل و ابهامی باغداران به راحتی با کارشناسان نهالستان در تماس باشند.

باغداری در منصوریه

تناژ تولید محصولات سر درختی در شهر منصوریه نشانگر پررنگ بودن کشاورزی و باغداری در منصوریه است، کشاورزان شهر منصوریه می‌توانند با تغییر زیرساخت‌های باغ خود از حالت سنتی به صنعتی و مدرنیته می‌توانند میزان سوددهی و باردهی باغ را چند برابر افزایش دهند مراحل احداث باغ در منصوریه به روش تجاری به صورت زیر است:

 • مشخص کردن هدف کشاورز، باغدار می‌خواهد میوه تولیدی را برای صادرات به بازار برون مرزی، فروش در بازار داخلی و یا فروش به واحدهای تولیدی عرضه کنید.
 • انتخاب و پیش خرید نهال اصلاح شده
 • آنالیز کردن خاک برای تعیین میزان کود دهی و استفاده از کود دامی و کود عالی
 • استفاده از روش‌های جدید آبیاری برای تامین نیاز آبی درختان
 • استفاده از تکنولوژی‌های جدید و ماشین آلات کشاورزی

نهال فروشی در منصوریه

مدیران نهال فروشی در منصوریه برای فروش نهال شدت ورزش باد در مد نظر قرار می‌دهند؛ شرایط باد در این منطقه کویری و خشک است، بنابراین نهال‌های فروخته شده نیز مقاومت بالایی در برابر بادهای گرمسیری داشته و کمتر دچار آسیب و بیماری شوند.

فروش نهال در منصوریه

مهندسین نهالستان برای فروش نهال در منصوریه نهال‌هایی را مد نظر قرار می‌دهند که بر اساس روش‌های نوین گیاه پزشکی تکثیر شده باشند نهال‌های پیوندی اصلاح شده و نهال‌هایی که بر پایه رویشی تکثیر شده‌اند، نه تنها قدرت باروری بیشتری داشته بلکه سرعت رشد آنها نیز بیشتر بوده بنابراین بعد از ۵ الی ۶ سال به سن تکامل رسیده و دوره حساس قبل از تکامل را به پایان می‌رسانند.

قیمت نهال در منصوریه

برای استعلام قیمت نهال در منصوریه می‌توانید به سایت تخصصی نهالستان‌های معتبر و مجوزدار مراجعه کنید که قیمت نهال را بر اساس کیفیت و مصوبه وزارت جهاد کشاورزی مشخص می‌کنند:

خرید نهال میوه در منصوریه

برای خرید نهال میوه در منصوریه باغداران این منطقه حق انتخاب بیشتری دارند؛ خاک حاصلخیز و ذخایر سفره‌های زیرزمینی باعث شده تا علاوه بر راه‌اندازی باغات دیمی، کشاورزان امکان احداث باغ آبی را داشته باشند، از انواع درختان سازگار با شهر منصوریه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نهاله بادام کوهی
 2. نهال پسته بنه
 3. نهاله انجیر کوهی و نهال انجیر سیاه
 4. نهال زیتون سیاه
 5. نهال زردآلو گرمسیری
 6. نهاله انگور سیاه و نهال انگور یاقوتی
 7. نهال خرمالو
 8. نهال سیب ترش
 9. نهال توت
 10. نهال زرشک
 11. نهال گل محمدی که به عنوان یک داروی گیاهی در این منطقه رشد می‌کند.

خرید نهال بادام در منصوریه

ریشه زایی درخت بادام به دلیل داشتن ریشه‌های عمیق و پایدار، موجب افزایش پایداری درخت در برابر باد و طوفان‌های گرمسیری می‌شود. همچنین، ریشه‌های قوی و پرتوان این درخت باعث می شود تا به خوبی آب و مواد غذایی را از خاک استخراج کند و در نتیجه، در شرایط کم آبی و خشکی نیز با موفقیت رشد می‌کند. در مناطق گرمسیری مانند منصوریه، خرید نهال بادام در منصوریه به عنوان یک منبع درآمد سودآور برای کشاورزان است. بادام‌های گرمسیری عموماً به طور متوسط هر درخت، ۳۰ کیلوگرم محصول خشک دارند و با فروش آن می توان درآمد زیادی کسب کرد؛ با این حال، برای کاشت بادام در منصوریه، نیاز به زمین‌هایی با دسترسی به آب و مواد غذایی کافی است. همچنین، تغییرات اقلیمی و بیابانی شدن خاک در برخی مناطق گرمسیری تاثیر منفی بر روی کاشت نهال بادام در شهر منصوریه گذاشته است.

کلام اخر

شرایط خاص آب و هوایی شهر منصوریه تاثیر بسزایی در خرید نهال  و احداث باغ در در منصوریه دارد؛ خاک حاصلخیز این شهر باعث شده حتی با وجود گرمسیری بودن منطقه و حرارت بالای ۴۷ درجه سانتیگراد کشاورزان، تعداد زیادی از درختان میوه را در باغات خود کاشت کنند؛ علاوه بر درختان مذکور برخی از درختان گردو گرمسیری نیز قابل کاشت در شهر منصوریه هستند، برای شناختن این درختان می‌توانید به صفحه خرید نهال گردو در منصوریه در سایت برتر نهال مراجعه کنید. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر منصوریه می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در منصوریه مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال