خرید نهال گردو در منصوریه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار منصوریه

شهر منصوریه جزو شهرهای تازه تاسیس در شهرستان بهبهان است؛ این شهر در بخش مرکزی استان سیستان و بلوچستان در جنوب کشور ایران قرار گرفته و در سال ۱۳۹۱ مجوز شهر شدن را دریافت کرده است؛ اقتصاد اصلی شهر منصوریه بر پایه کشاورزی و دامداری است؛ جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۵ طبق آمار به دست آمده برابر با ۵۵۸۲ نفر بوده و بیشتر از ۶۰ درصد آن مشهود کشاورزی و دامداری هستند. مختصات جغرافیایی شهر منصوریه بر روی نقشه ایران برابر با ۳۰٫۶۲۸۴۲۳۳۳° شمالی و ۵۰٫۳۰۴۷۰۵۳۳° شرقی بوده و اقلیم آن گرمسیری است. برای آشنایی با شرایط اقلیمی منصوریه و شرایط خرید نهال گردو در منصوریه همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی منصوریه

از شرایط اقلیمی منصوریه باید به اکوسیستم گرمسیری و خشک آن اشاره کنیم، از دیگر ویژگی‌های بارز این شهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد، تمامی این نکات در خرید نهال گردو در منصوریه موثر هستند.

 • حرارت بالای ۴۸ درجه سانتیگراد در تابستان
 • ورزش بادهای کویری و گرمسیری
 • زمستان معتدل
 • بارش باران کمتر از ۴۰۰ میلیمتر

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اهواز

تاریخچه باغات گردو در منصوریه

با مطالعه تاریخچه باغات گردویی در منصوریه همچنین در بهبهان متوجه می‌شوید که هیچ اطلاعات و تاریخچه در مورد باغ گردو در این شهر ثبت نشده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در منصوریه

در رابطه با احداث باغ گردو در منصوریه توصیه می‌شود کشاورزان و باغداران مراحل زیر را اولویت خود قرار دهند:

 • خاک شهر منصوریه حاصلخیز است با این وجود قبل از احداث باغ گردو حتماً آنالیز خاک را انجام داده و با استفاده از کودهای دامی و مواد آلی خاک ورزی را انجام دهید تا بافت خاک را برای کاشت درخت گردو آماده سازی کنید.
 • میزان بارش باران در این منطقه ۴۰۰ میلی‌متر در طول سال است بنابراین کشاورزان برای آبیاری باغات خود مجبور هستند از آب قنات و آب چاه استفاده کنند، استفاده از روش‌های نوین آبیاری مخصوصاً ایجاد استخرهای ذخیره آب باران گزینه مناسبی برای راه‌اندازی باغ گردو حرفه‌ای در این شهر است.
 • درختان گردو معمولاً در مقابل بادهای گرمسیری و کویری آسیب پذیر هستند برای جلوگیری از آسیب رسیدن به درختان گردو می‌توانید تنه آنها را رنگ کرده یا از کاغذ آلومینیومی برای بازتاباندن نور خورشید استفاده کنید.
 • از بیماری‌های تاثیرگذار برای درختان گردو در شهر منصوریه می‌توان به بیماری آفتاب سوختگی شانکر پوستی سیاه شدگی ریشه و پروانه فری اشاره کرد؛ این بیماری‌ها را به خوبی شناخته و اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از درختان گردو انجام دهید.

 

آیا کاشت نهال گردو در منصوریه حالت اقتصادی دارد؟

چون در شهر منصوریه امکان کاشت انواع صیفی جات و سبزیجات وجود دارد، همچنین درختان میوه مانند درخت انگور، بادام و پسته قابل کاشت در این منطقه است، بنابراین از لحاظ تئوری کاشت نهال گردو در منصوریه اقتصادی و برای باغداران سوددهی زیادی خواهد داشت؛ البته مهندسین نهالستان تاکید می‌کنند احداث باغ گردو در منصوریه به صورت حرفه‌ای و مدرن انجام شود.

 

خرید نهال گردو در منصوریه

تکات طلایی و مهم برای خرید نهال گردو در منصوریه وجود دارد و کشاورزان باید با آن توجه داشته باشند این نکات عبارتند از:

 • ارتفاع شهر محصولیه از سطح دریا برابر با ۳۴۱ متر است.
 • میانگین دما در این شهر ۳۰ درجه سانتیگراد بوده و این نشان دهنده تابستان گرمسیری و زمستان معتدل و خنک است.
 • میانگین بارش سالانه در شهر منصوریه برابر با ۳۶۶ میلیمتر بوده و بیشتر پراکندگی باران در فصل پاییز و فصل زمستان انجام می‌شود.
 • میانگین دما در فصل زمستان منفی ۱ تا ۵ درجه سانتیگراد بوده و هیچ روز یخبندانی در این شهر مشاهده نمی‌شود.

فروش نهال گردو در منصوریه

فروش نهال گردو در منصوریه از لحاظ تئوری موفقیت آمیز و برای کشاورزان مقرون به صرفه خواهد بود، شهر منصوریه در نزدیکی رودخانه مارون و خیرآباد قرار گرفته است، همین امر باعث شده تا خاک شهر منصوریه حاصلخیز بوده و برای کاشت درختان گردو مناسب و ایده‌آل باشد. تنها محدودیتی که برای فروش نهال گردو در منصوریه وجود دارد حرارت فصل تابستان است. معمولاً بازه دمایی که یک درخت گردو تحمل می‌کند تا ۴۰ درجه سانتیگراد است، از این رو برای احداث باغ گردو در منصوریه حتماً از کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی کمک بخواهید تا نهال‌هایی به شما معرفی کنند که قابلیت کاشت در دمای ۵۰ درجه را داشته باشد.

نهال گردو مناسب منصوریه

از ویژگی نهال گردو مناسب منصوریه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحمل حرارت بالا
 • قدرت باروری قوی
 • نیاز آبی کمتر
 • ریشه زایی عمیق
 • رشد سریع

انواع نهال گردو در منصوریه

محدودیت‌های زیادی برای خرید نهال گردو در منصوریه وجود دارد، از مهمترین آن می‌توان به ورزش بادهای گرمسیری و کویری در این منطقه اشاره کرد؛ بنابراین تنها نهال گردو که می‌تواند حرارت بالای ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کرده و دچار آسیب نشود باید به نهال گردو پکان اشاره کنیم، درخت گردو پکان نه تنها تحمل حرارت بالای ۵۰ درجه را دارد می‌تواند سرمای پایین‌تر از ۱۵ درجه سانتیگراد را نیز تحمل کند.

قیمت نهال گردو در منصوریه

اندازه و سلامت نهال گردو تاثیر قابل توجهی بر قیمت آن دارد. نهال‌های دو ساله و سالم‌تر عموماً قیمت بالاتری دارند چرا که آن‌ها احتمال موفقیت بیشتری در رشد و توسعه دارند و به صورت کلی بهتر می‌توانند برای کشاورزان عمل کنند. همچنین، نهال‌هایی که از بیماری‌ها یا آفات خارج هستند و وضعیت سلامت خوبی دارند نیز ارزش بیشتری دارند؛ برای استعلام قیمت نهال در منصوریه می‌توانید به لینک زیر وارد شوید.

بهترین نهال منصوریه

بهترین نهال گردو در منصوریه نهال گردو پیکان است برای شناختن بیشتر این نهاد باید به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مقاومت به گرما و حرارت بالای ۴۸ درجه سانتیگراد
 2. توان رشد قوی و پر سرعت
 3. عملکرد بالای چهار تن در هکتار
 4. مقاومت به بیماری‌های باکتریایی قارچی و انواع آفات
 5. تولید میوه با کیفیت با پوسته کاغذی و مغز درشت
 6. داشتن پوسته ضخیم و مقاوم، برای حفظ درخت از تنش‌های محیطی مناسب است

نهالستان گردو در منصوریه

برای خرید نهال گردو و آشنایی با شرایط احداث باغ گردو بهتر است سایت بهترین نهالستان گردو در منصوریه را شناخته و و با آنها در تعامل باشید؛ نهالستان‌های مجوزدار بدون در نظر گرفتن سود شخصی و تبلیغات سودجویانه به صورت کاملاً علمی و تخصصی کشاورزان را راهنمایی کرده و شرایط ایده آل را برای احداث باغ گردو در منصوریه را آموزش می‌دهند.

کلام آخر

شهر منصوریه خاک حاصلخیز و ایده آلی برای کاشت درختان گردو دارد، ولی درجه حرارت فصل تابستان باعث شده تا محدودیت زیادی برای خرید نهال گردو در منصوریه وجود داشته باشد؛ بنابراین برای انتخاب نهاد گردو و دیگر درختان میوه گرمسیری بهتر است از کارشناسان نهالستان کمک بخواهید همچنین جهت آشنایی با انواع نهال میوه گرمسیری می‌توانید به سایت تخصصی برتر نهال مراجعه کرده و صفحه تخصصی  خرید نهال میوه در منصوریه مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب منصوریه و خرید نهال در منصوریه اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال