خرید نهال در مومن آباد✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان مومن آباد

در این مقاله قصد داریم در مورد کشاورزی و باغداری در شهر مومن آباد لرستان با بررسی آب و هوا و موقعیت قرارگیری آن به شناخت محصولات و تولیدات باغی آن بپردازیم. مومن آباد از توابع شهرستان ازنا در ۲۰ کیلومتری آن در استان لرستان و در غرب کشور قرار گرفته است و به عنوان مرکز بخش چاپلوق شناخته می‌شود. این بخش در ارتفاع ۱۹۴۵ متری از سطح آب‌های آزاد در منطقه‌ای کاملاً مرتفع و کوهستانی قرار گرفته و دارای جمعیت ۱۸۲۱ نفری است. این منطقه در ۱۴۰ کیلومتری قسمت شرقی خرم آباد، ۲۰ کیلومتری شمال ازنا و ۵۰ کیلومتری اراک قرار گرفته است. از نظر موقعیت جغرافیایی به دلیل ارتفاع بالا یکی از مناطق سردسیری ایل بختیاری و عشایر استان لرستان و خوزستان برای ییلاقات است. با توجه به ارتفاعات متعدد و کوهستانی بودن منطقه از جریانات و بادهای سرد و شمالی خوبی برخوردار بوده و به دلیل خاک حاصلخیز، رودخانه‌ها و منابع آبی بالا، کشاورزی و باغداری در آن متشکل از کشت آبی یا دیم است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در مومن آباد

در کنار تولیدات زراعی و باغی بالا به دلیل پوشش گیاهی قوی و مراتع گسترده، دارای دامپروری بسیار پررونقی نیز است. از جمله مهم‌ترین تولیدات زراعی این بخش می‌توان به کشت بهاره لوبیا( چیتی سفید قرمز) چغندر، یونجه، سیب زمینی و کشت پاییزه گندم و جو اشاره کرد. در اراضی باغی این شهر به دلیل مهیا بودن و حاصلخیز بودن خاک شاهد باغات سیب، انجیر، زردآلو، انگور، انار، به، گلابی، هلو، شلیل، گیلاس، آلبالو، گردو فندق و انواع میوه‌های تابستانه و سردسیری هستیم.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در خرم آباد

نهالستان مومن آباد

به طور کلی موقعیت قرارگیری استان لرستان در دامنه‌ها و دل رشته کوه‌های زاگرس باعث تبدیل شدن این بخش و شهرهای اطراف آن خصوصاً مومن آباد به قطب‌های کشاورزی و باغی شده است. به همین منظور افراد زیادی با سرمایه‌گذاری برای احداث نهالستان مومن آباد انواع نهال‌های مثمر و غیر مثمر را پرورش داده و با مرتفع سازی نیاز باغداران درآمدهای بسیار خوبی را از فروش نهال‌ها به دست می‌آورند. اما این مراکز از جمله مجموعه‌های فعال زیر نظر جهاد کشاورزی هستند و این سازمان نظارت خوبی بر تولید نهال‌ها داشته و به نوعی نهال‌های تولیدی باید از صافی استاندارد این سازمان عبور کرده و سپس به فروش برسند.

باغداری در مومن آباد

از جمله مشاغل اصلی و دیرینه اهالی این بخش باغداری در مومن آباد در کنار کشاورزی و دامپروری است. با توجه به آب و هوای سردسیری، نسبتا کوهستانی و خاک حاصل خیز کشاورزی و اراضی وسیع و مرتفع این بخش، انواع نهال‌های مثمر به چشم می‌خورد. این نهال‌ها که در بخش فوق به آن اشاره شد متشکل از نهال‌های میوه معتدله و سردسیری هستند که باعث تولیدات چند صد تنی این بخش در حوزه باغداری شده‌اند. اما یکی از معضلات این بخش ارتفاع بالای مناطق، شیب زیاد اراضی و وجود معضل سرمازدگی و افت دما است، لذا باغداران بنابر اقتضای شرایط سعی می‌کنند نهال‌های سردسیری را مورد کشت قرار دهند که پس از ملایم‌تر شدن هوا و گرمتر شدن زمین از اواخر فروردین گلدهی خود را آغاز کنند و کمتر دچار سرمازدگی شوند.

نهال فروشی در مومن آباد

بسیاری از افراد سعی می‌کنند بهترین نهال فروشی در مومن آباد را برای خرید نهال‌های کمیاب یا پیوندی، اصلاحی انتخاب کنند. اما به دلیل کمبود چنین مراکزی دچار سردرگمی و تردید در انتخاب نهال‌ها می‌شوند. یکی از گزینه‌های هوشمند ارتباط با مراکز خارج از شهر، خرید اینترنتی نهال از نهالستان‌های شناخته شده و با سابقه است.

فروش نهال در مومن آباد

مسلماً هر مرکزی که بتواند فروش نهال در مومن آباد را با تضمین کیفیت، اصالت و مرغوبیت داشته باشد مرکزی پر رفت و آمد، پررونق و پرفروش و معتبر خواهد بود. همه باغداران با دریافت ضمانتنامه از بابت کیفیت و سلامت نهال از خرید خود آسوده خاطر شده و این مرکز را به همکاران یا آشنایان دیگر نیز معرفی می‌کنند. اما خود باغداران نیز باید در قبال انتخاب نهال سازگار، عدم مغایرت آن با اقلیم، دقت داشته باشند و بر حسب ارتفاع بالا و شرایط کوهستانی منطقه رقم‌های مقاوم، پربار و پیوندی را انتخاب کنند.

قیمت نهال در مومن آباد

اگرچه خصوصیات ژنتیکی و گیاهی نهال‌ها، میزان محصول آوری، کیفیت میوه آنها در قیمت نهال در مومن آباد موثر است اما نوسانات مرزی بر هزینه‌های پرورشی، جابجایی و تولیدی نهال تاثیر بسزایی دارد و می‌تواند باعث متغیر شدن قیمت‌ها شود. برای اطلاع از قیمت کلیه نهال‌ها می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در مومن آباد

مسلماً هر کشاورزی با توجه به مهیا بودن ظرفیت‌های بالقوه، منابع طبیعی خدادادی و رودخانه‌ها و چشمه‌سارهای فراوان، خرید نهال میوه در مومن آباد را جزو اولویت‌های انتخابی خود قرار داده و با ارتقاء دانش باغبانی خود بهترین باغات را پرورش دهد‌. نهالستان برتر نهال با عرضه نهال‌های میوه بسیار پربار و مرغوب با ضمانت سلامت و پشتیبانی ۲۴ ساعته می‌تواند شما را در رسیدن به باغات با راندمان تولید بالا بسیار کمک کند.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب رد لاو، سیب گلاب، سیب گلدن ورد قرمز
نهال انگور انگور بلک ویلیام، انگور رد گلوب، انگور صاحبی
نهال بادام بادام خوشه‌ای ، بادام سهند، بادام مامایی
نهال پسته پسته کله قوچی، پسته خنجری دامغان، پسته هیبریدی
نهال آلو آلو مراغه، آلو تخم مرغی ، آلو شابلون زودرس
نهال زردآلو زردآلو انبه ای ، زردآلو پرتقالی، زردآلو تبرزه سلطنتی،
نهال آلبالو آلبالو بوترمو، آلبالو مورلو آلبالو سیکانی
نهال انار انار میکس ساوه، انار ژله‌ای ، انار قندهار
نهال گیلاس گیلاس بارلت، گیلاس بینگ، گیلاس رژینا
نهال گلابی گلابی دوشیز، گلابی بیروتی، گلابی درگزی
نهال گوجه سبز گوجه سبز سردرودی، گوجه سبز مراغه، گوجه سبز آذرشهر
نهال فندق فندق دو کوتارد، فندق قزوین، فندق دو پیمون
نهال هلو هلو کاردی، هلو زعفرانی، هلو سرخابی، هلو آلبرتا
نهال شلیل شلیل سان گلد، شلیل شبرنگ، شلیل شمس
نهال انجیر انجیر گلابی، انجیر استهبان، انجیر زرد
نهال عناب عناب ارمنی، عناب گلابی، عناب بیرجند
نهال خرمالو خرمالو آسیایی ، خرمالو گریت وال، خرمالو سیبی
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حسینی
نهال زینتی نهال اقاقیا، نهال صنوبر نیگرا، نهال بید
نهال زیتون زیتون اسراییلی، زیتون امریکایی، زیتون زرد ایرانی
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک دانه اناری، زرشک سیاه
نهال به به گلابی، به پا کوتاه، به وحشی
نهال توت شاه توت، توت موزی ، توت محلی سفید
نهال بلوبری بلوبری دوک، بلوبری چندلر، بلوبری ایرانی
نهال ازگیل ازگیل وحشی، ازگیل پیوندی، ازگیل ژاپنی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم ، گل‌محمدی خاردار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته فومینا، زغال‌اخته سیاه

خرید نهال بادام در مومن آباد

نهال بادام نهالی با میوه‌ای سرشار از فیبر، پروتئین و ویتامین‌های بسیار بالا است‌ این میوه دارای گونه‌های تلخ و شیرین بوده و از هر نوع آن مصارف عمده‌ای به عمل می‌آید. این نهال یکی از پایه‌های ثابت باغداری در تمامی اقلیم‌ها از مناطق جنوبی گرفته تا مناطق شمالی، مرکزی و غربی است. با خرید نهال بادام در مومن آباد پر سودترین باغات را پرورش دهید و از میوه آجیلی و خشکبار آن به درآمدهای میلیاردی برسید.

کلام اخر

شهر مومن آباد از توابع ازنا در استان غربی و کوهستانی لرستان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالایی با منابع آبی متعدد و کشتزارهای حاصل خیز جهت پرورش انواع نهال میوه دارد. با همراهی نهالستان مرکزی بهترین باغات را داشته باشید‌ همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر مومن آباد می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در مومن آباد مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال