خرید نهال گردو در مومن آباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار مومن آباد

باغات گردو به دلیل سود و درآمد بالا به گوهر سبز یا انبار طلای سبز معروف هستند که برای رسیدن به این سود باید نهال گردوی مناسب مومن آباد مورد کشت قرار بگیرد با ما همراه باشید تا با این ارقام آشنا شوید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مومن آباد

شرایط اقلیمی مومن آباد و قرارگیری آن در ۱۹۲۶ متری از دریا و آب و هوای کوهستانی آن باعث شده شرایط برای کاشت نهال‌های گردوی دیرگل و سردسیری بسیار ایده آل باشد. این نهال‌ها نیاز سرمایی بسیار بالایی دارند و می‌توانند در این بخش با مقاومت فوق العاده در برابر سرمای شدید با رسیدگی‌های منظم و کوددهی به موقع بهترین تولیدات را داشته باشد. شهر مومن آباد در ۲۰ کیلومتری شهرستان ازنا و در ۱۴۰ کیلومتری قسمت شرقی مرکز استان لرستان یعنی خرم آباد قرار گرفته است. این شهر مرکز بخش چاپلوق بوده و دارای جمعیت ۱۸۲۱ نفری است و از جمله مناطق ییلاقی عشایر ایل بختیاری لرستان و خوزستان محسوب می‌شود. مومن آباد دارای بیشینه دمایی ۳۳ درجه و کمینه دمایی منفی ۲۴ درجه در سال است. این شهر تحت تاثیر قرارگیری در جاده ترانزیتی و راه آهن تهران جنوب از جمله مسیرهای مواصلاتی مهم در غرب کشور محسوب می‌شود و با قرارگیری در دامنه‌های زاگرس میانی و رشته کوه‌های آن از رودخانه‌های فصلی و دائمی پرآب و خروشانی بهره‌مند است. این رودخانه‌ها از هرز آب‌ها و روان آب‌های جاری از ارتفاعات سرچشمه می‌گیرند و در حاصلخیز بودن اراضی و موفقیت باغات گردو بسیار موثر هستند. این بخش دارای تولیدات زراعی مانند گندم و جو دیم، انواع حبوبات و غلات بسیار با کیفیت است اما در کنار میوه‌های سردسیری مانند انجیر، بادام، سیب، گلابی، دارای باغات گردوی توانمند و پرمحصولی نیز است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در مومن آباد

مسلماً هدف هر سرمایه‌گذاری از احداث باغات گردو در مومن آباد بهره‌برداری هرچه بهتر از آب و هوای کوهستانی، خاک حاصلخیز و منابع آبی این بخش برای پرورش بهترین محصولات گردو و نهال‌های گردو است. با توجه به مسئولیت خطیر نهال‌های گردو در باردهی و تامین اهداف باغدار و سود نهایی کاشت نژادهای مقاوم به سرمازدگی، یکی از اولویت‌های و دغدغه‌های اصلی در این منطقه مرتفع و کوهستانی است. تاریخچه باغات این بخش بیانگر این است که معضل سرمایه دیررس بهاره در این بخش وجود داشته و طی سنوات گذشته خسارت‌های سهمگین را متوجه باغات کرده است. برای داشتن مقاوم‌ترین نهال‌ها با باردهی بالا باید تمامی مراحل کاشت را به خوبی در نظر گرفته و بهترین نهال‌ها از جمله فرنور، ژنوتیپ پالیز، هارتلی، پوست کاغذی و چندلر را انتخاب کرده و با بهترین روش‌ها آن را پرورش داد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مومن آباد

گرچه در مقوله احداث باغ گردو در مومن آباد از شرایط آب و هوایی گرفته تا پوشش گیاهی و ارتفاع منطقه، مهیاسازی بستر کاشت تا خرید زمین و نهال‌های سازگار همگی دخیل و موثر هستند اما سازگاری یا عدم باردهی نهال بسیار مهم خواهد بود. این نهال خاک‌هایی با زهکشی مناسب، بدون لایه‌های سخت و رسوبی و با بافت لومی و شنی را برای رشد می‌پسندد. لذا باید آنالیزهای لازم را از جهت بافت خاک و قدرت آن انجام داده و اصلاحات لازم را بر حسب نتیجه آنالیز خاک صورت داد. میزان اسیدیته خاک باید بین پنج و نیم الی ۷ بوده و درصد قلیایی و شوری آن به کمک کودهای آهکی اصلاح شود. چاله‌ای که برای نهال در نظر گرفته می‌شود، عمیق و عرض آن دو برابر پهنای توپی ریشه باشد.

 

آیا کاشت نهال گردو در مومن آباد حالت اقتصادی دارد؟

درختان گردو مانند تمامی مشاغل نیازمند تلاش‌های فیزیکی و زمان جهت رسیدن به درآمدهای بالا هستند. جهت اقتصادی شدن کاشت نهال گردو در مومن آباد باید تمامی جوانب را سنجیده و برای افزایش بهره‌وری، باردهی و راندمان تولید بالا تدابیر هوشمندانه اتخاذ کنید. از کاشت رقم‌های گرده‌افشان تا میزان آبیاری مناسب و به موقع، تغذیه و تقویت نهال با عناصر ماکرو و کودهای ارگانیک، هرس به موقع و بهداشتی، رصد باغات و دفع انواع آفات و عوامل بیماری گر همگی از جمله عوامل موثر بر کیفیت و کمیت باردهی و افزایش سود هستند.

 

خرید نهال گردو در مومن آباد

برای خرید نهال گردو در مومن آباد می‌توانید از مسیری بسیار راحت، کم هزینه و کم چالش با مراجعه به سایت اینترنتی نهالستان تخصصی و مطرح برتر نهال بهترین ارقام سردسیری، پیوندی و دیرگل را برای منطقه با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.

فروش نهال گردو در مومن آباد

در فروش نهال گردو در مومن آباد حتماً به انطباق نهال با وضعیت جوی و ارتفاع منطقه توجه داشته باشید و از کارشناسان کشاورزی در رابطه با خصوصیات ژنتیکی، نیازهای آبی و خاکی آن اطلاعات لازم را دریافت کنید. با بررسی سلامت فیزیکی نهال حتماً در مورد سلامت ریشه‌ها گواهی قرنطینه و عدم بیماری دریافت کنید.

نهال گردو مناسب مومن آباد

برای داشتن بالاترین بازدهی و راندمان تولید در باغات می‌توانید با کنار گذاشتن رقم‌های بومی، نهال گردوی مناسب مومن آباد را از ارقام فرنور، هارتلی، ژنوتیپ پالیز، پوست کاغذی، چندلر انتخاب کنید.

انواع نهال گردو در مومن آباد

از انواع نهال گردو در مومن آباد نژادهای معرفی شده در بخش زیر هستند که می‌توانند جزو ارقام با بازدهی بالا و پربار باشند.

  • گردوی چندلر: از ارقام پیوندی با باردهی تجاری است که جز نژادهای نیمه سردسیری و معتدل بوده و برای مناطق کم ارتفاع مومن آباد تا ارتفاعات ۱۶۰۰ متری می‌تواند کاشته شود. این نهال باردهی اقتصادی ۸۰ کیلوگرم در سال داشته و به ازای هر هکتار ۶ تن باردهی دارد.
  • گردو فرنور: از جمله رقم‌های فرانسوی با میوه‌های مرغوب، درشت و پوست کاغذی است که بازدهی فوق العاده عالی و بالایی داشته و از ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری کاشته شده و می‌تواند تا ۷ تن باردهی داشته باشد‌. از مقاوم‌ترین رقم‌های دیرگل در برابر سرمازدگی برای مناطق مرتفع است.
  • گردو هارتلی: از دیگر رقم‌های آمریکایی اصلاح نژاد شده، پیوندی، زودبازده و پربار است که از ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متری می‌تواند کاشته شده و به ازای هر هکتار ۶ تن باردهی داشته، دارای میوه‌ای کشیده و پرمغز با پوست نازک است و رقمی سردسیری محسوب می‌شود.
  • ژنوتیپ پالیز: از فوق العاده‌ترین نهال‌های اقتصادی و تجاری با بازدهی بالای ۱۰ تن در هکتار است که می‌تواند از ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری کاشته شده و با مقاومت فوق العاده به سرمای زیر ۳۰ درجه در برابر یخ زدگی و سرمازدگی و بیماری‌ها مقاوم باشد.

قیمت نهال گردو در مومن آباد

یکی از دلایل تفاوت قیمت نهال گردو در مومن آباد متفاوت بودن نژادهای گردو از نظر باردهی، کیفیت میوه و بازدهی اقتصادی است. جهت اطلاع از کلیه قیمت‌ها می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال مومن آباد

برای شناخت بهترین نهال گردو در مومن آباد می‌توانید به رضایت خاطر باغدار توجه داشته باشید، نهال که با کمترین خسارت بیشترین محصول با کیفیت را تولید کند مسلماً نهال محبوب باغدار است.

نهالستان گردو در مومن آباد

با شناخت کلی که از شرایط جوی و ارتفاع بالای این بخش حاصل شد، نهال‌های تجاری و سودآور آن معرفی گردید، می‌توانید با خرید چنین ارقامی از مراجع شناخته شده و معتبر مانند برتر نهال بهترین نهالستان گردو در مومن آباد را با در نظر گرفتن فاکتورها و ریز فاکتورهای تخصصی با کمک افراد آگاه و تیم مهندسی این مجموعه احداث و بهترین محصولات را پرورش دهید.

کلام آخر

در نهایت در پروسه پرورش نهال گردو و گردوکاری باغداری موفق خواهد شد که با علم بر شرایط اقلیمی و ارتفاع منطقه، سالم‌ترین نهال‌ها را با کیفیت بالا خریداری کرده و با توانایی و دانش باغبانی بالا آن را پرورش دهد. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب مومن آباد و خرید نهال در مومن آباد اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال