خرید نهال در نگور✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان نگور

برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر نگور باید بگوییم مختصات جغرافیایی شهر نگور بر روی نقشه ایران ۲۵٫۳۸۹۰۲۴° شمالی و ۶۱٫۱۳۷۵۹۲° شرقی قطع شده است این شهر از مدار رأس و سرطان تنها ۱,۳۷° فاصله دارد همین امر باعث شده تا شرایط اقلیمی خاصی داشته باشد.
در واقع این شهر تحت تاثیر اقلیم دریای عمان قرار گرفته و باعث شده تا آب و هوای گرم و به خاطر میزان بارندگی کم اقلیم خشک را تجربه کند؛ شهر نگور در شهرستان دشتیاری قرار گرفته است ارتفاع این شهر از سطح دریا تنها ۳۰ متر از دریا بوده و اقلیم آن جزو اقلیم‌های خشک و گرمسیری محسوب می‌شود؛ در ادامه انواع نهال گرمسیری سازگار با منطقه نگور را به شما توضیح خواهیم داد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در نگور

باغداران برای خرید نهال در نگور باید چند نکته طلایی را توجه داشته و آن را رعایت کنند:
1. بازه دمایی در این شهر بین منفی ۲ تا مثبت ۵۰ درجه سانتیگراد متغیر است، بنابراین کشاورزان باید در خرید نهال در نگور توجه داشته و نهال‌های گرمسیری را خریداری کنند.
2. حتماً به نیاز آبی درخت نیز توجه داشته باشید میزان بارش باران در این منطقه کمتر از ۲۰۰ میلی‌متر بوده و به عنوان منطقه خشک شناخته شده است.
3. ارتفاع شهر نگور از سطح دریا تنها ۳۰ متر است محدودیت‌های ارتفاعی کاشت نهال میوه را نیز در نظر بگیرید.
4. درختانی را خریداری کنید که نسبت به تنش‌های خشکی مقاوم بوده و دچار سوختگی نشوند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در زاهدان

نهالستان نگور

کشاورزان برای انتخاب نهالستان در نگور برای خرید نهال میوه گرمسیری بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشند:
• مطمئن باشند که نهال‌های عرضه شده دارای کیفیت و اصالت باشد.
• حتماً شرایط فروش نهالستان را بررسی کرده و شرایط ارسال هزینه بسته‌بندی و هزینه ارسال را از کارشناسان نهالستان بپرسند.
• مطمئن باشند کارشناسان نهالستان همواره در دسترس بوده و آماده پاسخگویی به سوالات آنها است.

باغداری در نگور

برای کشاورزی و باغداری در نگور و دیگر مناطق گرمسیری و خشک، باید موارد زیر را رعایت کنید:
• مدیریت خاک:
خاک ها در مناطق گرمسیری و خشک معمولاً خشک و فقیر به نیتروژن و عناصر غذایی هستند؛ بنابراین، باید از روش‌های بهبود خاک مانند استفاده از کودهای آلی و معدنی و تغذیه مناسب برای گیاهان استفاده کنید.
• مدیریت منابع آب:
در مناطق خشک و گرمسیری، منابع آب محدود هستند؛ بنابراین، باید از روش های مدیریت منابع آب مانند جمع آوری آب باران، استفاده از سیستم های ذخیره سازی آب و کاهش تبخیر و تعرق استفاده کنید؛ برنامه ریزی دقیق برای آبیاری صحیح و بهینه را انجام دهید، استفاده از روش‌های آبیاری قطره ای و زیر سطحی می تواند به صرفه تر و کم آب تر باشد.
• مدیریت حشرات آفت:
حشرات آفت می‌توانند به محصولات کشاورزی آسیب برسانند، بنابراین، باید از روش‌های مدیریت حشرات آفت مانند استفاده از حشرات کش های طبیعی و بیولوژیکی استفاده کنید.
• استفاده از سیستم های نگهداری آب:
استفاده از سیستم های نگهداری آب مانند استفاده از سدها، استخرها و چاه های آب زیرزمینی می تواند به شما کمک کند تا منابع آب را بهینه تر استفاده کنید.

 

نهال فروشی در نگور

با توجه به گرمسیری بودن شهر نگور مدیران نهال فروشی در نگور صرفا نهال‌های گرمسیری را به کشاورزان معرفی می‌کنند که نگهداری و مراقبت کردن از آنها نه تنها هزینه زیادی نداشته باشد بلکه کمترین نیاز آبی را داشته و امکان کاشت دیم برای آنها فراهم شود.

فروش نهال در نگور

زمان مناسب برای فروش نهال در نگور اواسط پاییز است، چون در برج نهم میزان رطوبت و دمای هوا برای کاشت نهال ایده آل هست.

قیمت نهال در نگور

کارشناسان بازار و صنعت باغبانی و کارشناسان نهالستان مجوزدار و معتبر می‌توانند به کشاورزان در استعلام قیمت نهال در نگور کمک کرده و اطلاعات و آمار دقیق و کاملاً علمی را در اختیار کشاورزی و باغداران شهر نگور قرار دهند؛ لینک زیر یکی از لینک‌های معتبر جهت استعلام قیمت نهال میوه هست:

خرید نهال بادام در نگور

خرید نهال بادام در نگور با توجه به اقلیم گرمسیری و خشک برای کشاورزان بسیار مفید و سودآور است درخت بادام گیاهی است که توانایی سازگاری با شرایط گرمسیری و خشک را دارد؛ از ویژگی‌های بارز نهال بادام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• دارای تحمل بالا در برابر خشکی
• مقاومت بالا در برابر بحران آبی
• مقاومت بالا در برابر دمای بالا و آفتاب سوختگی
به علاوه، برخی از نژادهای بادام مانند نهال بادام کوهی و نهال بادام سنگی از تابستان گرم . بهار خنک را دوست دارند؛ و به خاطر ریشه زایی قوی قدرت ذخیره آب را در ریشه‌های خود ارتقا می‌دهند.

خرید نهال میوه در نگور

برای خرید نهال میوه در نگور چند نهال گرمسیری که نسبت به تنش‌های خشکی مقاوم است را به شما معرفی می‌کنیم امکان کاشت دیم این درختان وجود دارد:
• نهال انگور
• نهال زیتون
• نهال بادام
• نهال پسته
• نهال خرمالو
• نهال انار

 

 

کلام آخر

با معرفی اقلیم شهر نگور متوجه شدید که دارای اقلیم گرم و خشک است و محدودیت‌های آن برای خرید نهال میوه و نهال گردو را به خوبی درک کردید، علاوه بر نهال‌های گرمسیری توصیه می‌شود نهال گردو گرمسیری مخصوصاً نهال پکان را به خوبی بشناسید؛ در سایت برتر نهال در صفحه خرید نهال گردو در نگور اطلاعات کاملی در مورد این درخت درج شده است.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر نگور می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در نگور مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال