خرید نهال گردو در نگور✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نگور

یکی از شهرهای گرمسیری و خشک استان سیستان و بلوچستان که در شهرستان دشتیاری قرار گرفته و مختصات آن بر روی نقشه ایران ۲۵٫۳۸۹۰۲۴° شمالی و ۶۱٫۱۳۷۵۹۲° شرقی قرار گرفته است باید به شهر نگور اشاره کنیم؛ شهر نگور با مدار راس السرطان بر اساس یافته‌های علم جغرافیایی تنها یک درجه و ۳۷ دقیقه فاصله داشته است، همین امر باعث شده تا اکوسیستم گرمسیری را تجربه کرده و میزان بارش در این شهر کمتر از حد انتظار باشد.
آمار جمعیت شهر نگور در سال ۱۳۹۵، طبق گزارش سازمان ۵٬۶۷۰ هست؛ جالب است بدانید ارتفاع این شهر از سطح دریا تنها ۳۰ متر بوده، بنابراین فراز و نشیب‌های زیادی بر روی سطح آن وجود ندارد، ما در این مقاله می‌خواهیم به صورت علمی شرایط اقلیمی نگو را مورد مطالعه قرار داده و ببینیم احداث باغ گردو در نگور سوددهی مناسبی برای کشاورزان و باغداران دارد؟

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نگور

از مهمترین ویژگی‌های شهر نگور که کشاورزان به هنگام احداث باغ گردو در نگور باید به آن توجه ویژه داشته باشند به عبارتند از:
• بازه‌ دمایی در فصل زمستان صفر تا ۵ درجه سانتیگراد بوده و زمستان این منطقه خنک و معتدل هست.
• بازی دمایی در فصل تابستان ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد بوده و تابستان این منطقه گرمسیری و خشک هست.
• میزان بارندگی در این منطقه کمتر از ۱۵۰ میلیمتر بوده و همین امر باعث شده تا میزان رطوبت کمتر از ۴۰ درصد گزارش دهند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در نگور

نمی‌توان به طور دقیق در مورد تاریخچه باغات گردو در نگور اظهار نظر کرد، چون تولید گردو در این منطقه کمتر از حد انتظار است؛ بنابراین کشاورزان برای احداث باغ گردو در این منطقه باید از مهندسین نهالستان کمک بخواهند، چون هیچ کشاورزی در این منطقه نیست که به صورت تجربی آنها را راهنمایی کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نگور

در رابطه با احداث باغ گردو در نگور باید به کشاورزان نکات زیر را به خوبی رعایت کنند:
• چون میزان بارندگی در این منطقه کمتر از حد اعتدال است بنابراین کشاورزان باید مطمئن باشند که امکان آبیاری باغ گردو برای آنها فراهم است، درختان گردو گرمسیری در ماه حداقل به دو بار آبیاری عمیق احتیاج دارند.
• بافت خاک در مناطق گرمسیری و خشک معمولاً فقیر بوده و عناصر غذایی کافی را ندارد قبل از کاشت نهال گردو حتماً آنالیز خاک را انجام دهید.
• با توجه به گرمای تابستان فاصله کاشت بین درختان در این مناطق متفاوت است با مهندسین نهالستان در ارتباط بوده و فاصله مناسب را رعایت کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در نگور حالت اقتصادی دارد؟

درخت گردو مقاوم است، با توجه به مقاومت درخت بالا و سازگاری آن به شرایط آب و هوایی مختلف مخصوصاً در مناطق گرمسیری و خشک باید بگوییم کاشت نهال گردو در نگور حالت اقتصادی دارد، برخی از ارقام درخت گردو مخصوصاً درختان گردو آمریکایی قابلیت کاشت در مناطق گرمسیری و نیمه بیابانی را دارند.

 

خرید نهال گردو در نگور

برای خرید نهال گردو در نگول حتماً از مهندسین وزارت جهاد کشاورزی و کارشناسان نهالستان کمک بخواهید تا طرح توجیهی باغ گردو در طراحی کرده و سودآور بودن آن اطمینان داشته باشند.

فروش نهال گردو در نگور

مهندسین نهالستان برای فروش نهال گردو در نگور ابتدا مختصات دقیق باغ را از کشاورزان دریافت کرده و مطمئن می‌شوند که راه‌اندازی باغ گردو در این منطقه سوددهی کافی برای کشاورزان را خواهد داشت.

نهال گردو مناسب نگور

از نظر تخصصی تنها نهال آمریکایی قابلیت کاشت در مناطق گرمسیری و بیابانی دارد، چون اقلیم قالب شهر گرمسیری و خشک است توصیه می‌کنیم نهال پیکان آمریکایی را به خوبی بشناسید.

انواع نهال گردو در نگور

محدودیت‌های اقلیمی و شرایط طاقت فرسای آب و هوای شهر نگور باعث شده تا کشاورزان این منطقه تنها نهال پیکان را برای باغات خود خریداری کنند.

قیمت نهال گردو در نگور

برای استعلام قیمت نهال گردو در نگور توجه داشته باشید که شرایط خرید نهال گردو نیز تاثیر بسزایی بر روی قیمت نهال گردو دارد، خرید مستقیم و بدون واسطه از نهالستان‌های تولید کننده باعث می‌شود تا کشاورزان نهال گردو را با یک قیمت کاملاً مناسب و اقتصادی تهیه کنند.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در نگور نهال پکان هست، از مزایای آن می‌توان به باردهی ۴ تن در هکتار اشاره کرد، همچنین محصول تولیدی این درخت پوسته کاغذی داشته، مغز آن با کیفیت بوده و دارای اسید آمینه‌های بیشتری است، بنابراین فروش میوه گردو پکان در بازار داخلی و خارجی برای کشاورزان سودآور خواهد بود.

نهالستان گردو در نگور

معتبرترین نهالستان گردو در نگور برای کنترل بیماری‌ها در نهالستان گردو سعی می‌کنند از روش‌های بیولوژیکی استفاده کنند تا کیفیت نهال‌ها را کاهش نداده و به عنوان یک نهال ارگانیک و طبیعی به کشاورزان عرضه کند، استفاده از روش‌های بیولوژیک برخلاف روش‌های شیمیایی هیچ صدمه‌ای به بافت نهال تازه وارد نکرده و در آینده نیز این نهال سیستم دفاعی قوی‌تری خواهد داشت؛ چون به گونه‌ای تربیت شده تا بدون استفاده از سموم شیمیایی در برابر بیماری و آفات مختلف مقاوم باشد، از روش‌های بیولوژیکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• حشرات کنترل کننده مانند کرم‌های پارازتوئید
• قارچ‌های کنترل کننده
• استفاده از باکتری‌های کنترل کننده
• فناوری ژنتیکی به هنگام تکثیر نهال
نهالستان گردو در نگور بر روی کیفیت نهال گردو تأکید کرده و مهم‌ترین هدف آن شفاف سازی در مورد اصالت و کیفیت نهال گردو است؛ کارشناسان نهالستان مطالب کامل و دقیق درباره نحوه فراهم کردن نهال‌های سالم و درست را ارائه می‌دهند؛ از آنها بپرسید که چگونه نهال‌ها را کشت، نگهداری و مراقبت می‌کنند تا مطمئن شوید که که فرآیند تولید آنها با استانداردهای لازم صورت می‌گیرد.

کلام آخر

نگور جزو اقلیم‌های گرمسیری و خشک استان سیستان و بلوچستان است، به همین جهت خرید نهال میوه برای کشاورزان با محدودیت‌های زیادی روبرو هست، همین محدودیت‌ها برای فروش نهال گردو نیز وجود دارد، اگر می‌خواهید نهال گردو سازگار با این منطقه را بشناسید به صفحه خرید نهال گردو در نگور در سایت برتر نهال وارد شده و با کارشناسان در ارتباط باشید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر نگور می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در نگور مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال