خرید نهال در نورآباد✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان نورآباد

شهر نورآباد مرکز شهرستان دلفان یکی از شهرهای واقع در شمال غرب استان لرستان و ۷۵ کیلومتری خرم آباد است. این شهر یکی از شهرهای کوهستانی واقع در دل دامنه‌های زاگرس و سپید کوه و کوهستان گرین است. ارتفاع آن از سطح دریا به طور متوسط ۱۸۶۵ متر است که در مناطق شمالی این ارتفاع به بیش از ۲۰۰۰ متر نیز می‌رسد احاطه شدن این شهر از سمت جنوب و جنوب شرقی با سپیدرود و شمال و شمال غربی با کوهستان گرین باعث شده دارای اقلیمی بسیار سردسیری و برفگیر، زمستان‌های سرد و یخبندان و تابستان‌های خنک و بهاری باشد. این شهر با جمعیت ۶۵۵۴۷ نفری به عنوان مرکز شهرستان به فرمانداری ارتقا پیدا کرده است. طبیعتی کوهستانی سرسبز، بارندگی‌های بسیار بالا با میانگین بارشی ۵۲۵ میلیمتر در سال و روزهای یخبندان ۱۰۹ روزه باعث شده این شهر دارای منابع آبی متعدد از جمله رودخانه گاماسیاب، سیمره و بایور باشد. بایور رودخانه است که از مرکز شهر عبور کرده و موجب سرسبزی، آبادانی و ییلاقی شدن این بخش برای طوایف دلفان شده است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در نورآباد

اراضی کشاورزی با کمک رودخانه‌های موجود مانند سیمره و گاماسیاب در غرب و بایور در مرکز، کشکان در جنوب شرقی و اراضی حاصلخیز آن باعث شده به صورت دیم و آبی محصولات کشاورزی در تولید انبوه به عمل آید. همچنین این شهر در تولید نخود رتبه نخست استانی را دارد و از در کنار سیفیجات، سبزیجات، غلات و حبوبات در تولید دانه‌های روغنی و انواع میوه‌های هسته‌دار و دانه دار مانند هلو، شلیل، آلبالو، گلابی، سیب، انگور، انار، گردو بسیار موفق است‌

مطالعه بیشتر : خرید نهال در خرم آباد

نهالستان نورآباد

شهرستان نورآباد حاصلخیزترین کشتزارها و اراصی کشاورزی و باغی را دارد که به واسطه رودخانه‌های پر آب کشت و زرع و پرورش انواع نهال میوه برای باغداران بسیار تسهیل و مصادف با درآمدهای میلیونی شده است. نهالستان نورآباد از جمله مراجع مهم در توسعه باغات میوه است که می‌تواند نهال‌های آماده کاشت را در اختیار باغداران قرار داده و به رونق باغداری و توسعه این بخش کمک کند. اما هر نهالستانی هر نهالستانی شیوه کار مخصوص به خود را در مراحل پرورشی نهال‌های میوه دارد. مسلماً نهالستانی که تولید نهال‌ها را زیر نظر ناظرین جهاد کشاورزی انجام بدهد برای خرید مناسب‌ترین نهالستان است.

باغداری در نورآباد

اگرچه در شهر نورآباد در اراضی کشاورزی وسیع و ۱۱۱ هکتاری آن انواع محصولاتی مانند چغندر قند، سیب زمینی، نخود، گندم و جو به تولید انبوه می‌رسد و یکی از قطب‌های مهم تولیدات کشاورزی استان محسوب می‌شود لذا این شهر دارای تولیدات باغی نظیر انار، گردو، انگور، بادام، سیب، هلو، شلیل، آلبالو، زیتون نیز است. به دلیل گستردگی اراضی کشاورزی شهر نورآباد و شهرستان دلفان اکثر اهالی روستایی در مزارع و اراضی باغی مشغول به کار هستند و این شهر در کنار اراضی کشاورزی وسیع دارای باغات گردوی ۸۰۰ هکتاری بوده و در کنار آن باغات هسته‌دار آن نیز ۹۰۰ هکتاری دارد‌.

نهال فروشی در نورآباد

در مراجعه به نهال فروشی در نورآباد در وهله اول ارتفاع منطقه دلفان را با کارشناسان در میان گذاشته و با توجه به کوهستانی بودن منطقه درخواست رقم‌های سردسیری را داشته باشید. به دلیل مقاومت فوق العاده در برابر یخبندان، افت دما و سرمای بهاره می‌تواند شما را با چالش‌های کمتری روبرو ساخته و خسارت‌های کمتری را متحمل باغات کند. پس نژادهای سردسیری و در کنار آن پیوندی پربار می‌تواند سطح کیفیت باردهی و راندمان تولید باغات شما را با رسیدگی‌ها و تلاش‌های شما به باغاتی تجاری تبدیل کند.

فروش نهال در نورآباد

مسلماً هر مرکز فروش نهال در نورآباد که شعار و راهبرد خود را کسب رضایت خریداران و باغداران قرار دهد و محصولات با کیفیت را همراه با ضمانت سلامت عرضه کند در کنار اعتبار بالا از فروش فوق العاده و کسب و کار پررونق‌تری برخوردار است. آگاهی شما از قیمت نهال‌ها، نژادهای پربار و مراکز معتبر می‌تواند شما را به خریدی مدیریت شده راهنمایی کند.

قیمت نهال در نورآباد

امروزه علاوه بر کیفیت پرورشی نهال‌ها در نهالستان‌ها و هزینه‌ها و وقتی که برای آن صرف می‌شود، نوسانات ارزی و نرخ تورم نیز در نرخ تمام شده این ارقام موثر است. جدا از آن نوع گلدهی و کیفیت باردهی و عمر نهال در این فرایند بسیار دخیل است. برای آگاهی از قیمت نهال در نورآباد می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در نورآباد

جدول ارقام زیر برای خرید نهال میوه در نورآباد و کشت آن خدمت باغداران و سرمایه‌گذاران معرفی می‌گردد. این ارقام در نژادهای سردسیری می‌توانند مقاومت فوق العاده‌ای نسبت به خاک، تنش‌های آبی و دمایی منطقه داشته باشند و با رسیدگی‌های اصولی و خوب بهترین باردهی را به عمل آورند. با کمک کارشناسان نهالستان برتر نهال می‌توانید بهترین نژادهای مورد تایید سلامت، با گواهی عدم آفات و لیبل اصالت را از این مجموعه دریافت کنید.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب نهال سیب گلدن ورد ، سیب عروس، سیب دماوند
نهال بادام بادام شاهرودی، بادام سنگی، بادام سهند، بادام کاغذی
نهال پسته  پسته احمداقایی ، پسته پیوندی اکبری، پسته ممتاز
نهال انگور انگور شاهرودی، انگور ریش بابا قرمز، انگور صاحبی
نهال آلو آلو زرد بخارا، آلو سیاه، آلو شابلون
نهال آلبالو آلبالو کلریس، آلبالو متنور، آلبالو استار
نهال زردآلو زردآلو قیسی، زردآلو تخم‌مرغی، زردآلو سلطنتی
نهال به به شاهرودی، به آناناسی، به آمریکایی
نهال عناب عناب بیرجند، عناب ژاپنی، شاه عناب
نهال انار انار بیدانه، انار ژله‌ای ، انار پوست سیاه
نهال گلابی گلابی وحشی، گلابی درگزی، گلابی آنجو
نهال فندق فندق قزوین، فندق دوپیمون، فندق انیس ترکیه
نهال هلو هلو پلنگی، هلو جوادی، هلو عسلی
نهال خرمالو خرمالو اسراییلی، خرمالو گوجه‌ای، خرمالو ایورکا
نهال شلیل شلیل مغان، شلیل زودرس ، شلیل کیوتا
نهال توت شاه توت، توت محلی، توت موزی، توت سیاه
نهال سنجد سنجد حاج حسینی ، سنجد قزل
نهال گوجه سبز گوجه سبز خوشه‌ای، گوجه سبز برغان، گوجه سبز ترکیه‌ای
نهال زیتون زیتون خوراکی، زیتون کنسروالیا ، زیتون ماری
نهال زینتی  نهال پالونیا، نهال بید، نهال اقاقیا
نهال انجیر انجیر سه فصل، انجیر زرد، انجیر گلابی
نهال زرشک زرشک پفکی، زرشک پلویی،
نهال گیلاس گیلاس زرد ارومیه، گیلاس سیلویا، گیلاس سیاه مشهد
نهال بلوبری بلوبری بیلوکسی، بلوبری ایرانی، بلوبری دوک
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، گل محمدی دیم، گل محمدی بی خار
نهال ازگیل ازگیل فومینا، ازگیل جنگلی، ازگیل پیوندی
نهال زغال‌اخته زغال اخته فلوریدا، زغال‌اخته محلی ، زغال‌اخته سیاه

خرید نهال بادام در نورآباد

معمولا در بین نهال‌های مثمر نهال بادام به عنوان یک درخت توانمند و مقاوم در برابر خشکی، شرایط بی آبی خشکسالی و آفات شناخته می‌شود. این نهال نسبت به زمین‌های آهکی و شوری نیز مقاومت بالایی دارد و به دلیل همین خصوصیات منحصر به فرد یکی از محبوب‌ترین نهال‌ها برای خرید، پرورش و سرمایه‌گذاری در تمامی اقلیم‌ها است. اما اقلیم کوهستانی و پر آبی مانند نورآباد می‌تواند زمینه ساز کشت دیم این نهال شود. پس می‌توانید با خرید نهال بادام در نورآباد و مهیاسازی شرایط رشدی بادامستان‌های موفق و سوددهی را داشته باشید.

کلام اخر

شهرستان نورآباد مرکز دلفان منطقه‌ای سردسیری با آب و هوای کوهستانی است که تابستان‌های خنک و معتدل دارد و شرایط برای اشتغال، درآمدزایی بسیاری از اهالی در حوزه کشاورزی و باغداری به دلیل ظرفیت‌های بالقوه و منابع طبیعی مهیا شده و باغداران می‌توانند انواع نهال‌های سردسیری و نیمه سردسیری را مورد کشت قرار دهند.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر نورآباد می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در نورآباد مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال