خرید نهال گردو در نورآباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نورآباد

طبیعت زیبا و سرسبز و کشتزارهای حاصلخیز شهرستان نورآباد باعث شده این شهر یکی از تولید کنندگان عمده گردو در استان لرستان بوده و در این زمینه باعث اشتغال زایی، رونق کشاورزی و توسعه اقتصاد منطقه نیز شده است. با ما همراه باشید تا با ارقام قابل کاشت گردو آشنا شوید‌.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نورآباد

شهرستان نورآباد به عنوان مرکز بخش دلفان یکی از مناطق سرسبز استان لرستان محسوب می‌شود که در ۷۵ کیلومتر خرم آباد و در شمال غرب این استان کوهستانی قرار گرفته است. شهر نورآباد در دل سلسله جبال زاگرس قرار گرفته و از قسمت شمال و شمال غربی توسط کوهستان گرین و از قسمت جنوب و جنوب شرقی توسط کوه سپیدرود احاطه شده است. این شهر دارای ارتفاع ۱۸۶۵ متری بوده و مناطق شمالی آن که در همجواری استان همدان نیز قرار دارد ارتفاع بالای ۲۰۰۰ متر را نیز دارند. موقعیت قرارگیری این شهرستان ۶۵۵۴۷ نفری باعث شده دارای شرایط اقلیمی کوهستانی و سردسیری با تابستان‌های خنک و زمستان‌های برف گیر و یخبندان باشد. به واسطه همین ارتفاعات و بارش‌های به صورت باران و برف فراوان، این شهر دارای رودخانه‌های پرآبی مانند بایور است که از مرکز شهر گذر کرده و آن را به دو قسمت سرسبز و آباد تبدیل کرده است. همچنین رودخانه گاماسیاب و رودخانه سیمره در قسمت‌های مختلف شهر باعث شده این شهر در زمینه تولیدات باغی و کشاورزی بسیار سرآمد باشد. با توجه به باغات ۸۰۰ هکتاری گردو در این بخش میانگین بارشی ۵۲۵ میلیمتر در سال، ارتفاع بالا و ییلاقی بودن منطقه تمامی شرایط برای پرورش محصول گردو و نهال‌های گردوی سردسیری و نیمه سردسیری برای بهره‌برداران و باغداران مهیا است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در نورآباد

اطلاعات که طی بررسی‌های باغات گردو در نورآباد به دست آمده نشانگر از این است که این شهر به دلیل موقعیت فوق العاده جغرافیایی و به عنوان یکی از شهرستان‌های شمالی استان لرستان استعدادهای بالقوه و بی‌نظیری از نظر منابع طبیعی، آبی و خاکی دارد و به همین جهت در این شهر شاهد باغات گردویی به مساحت ۸۰۰ هکتار هستیم. یکی از سوغاتی‌هایی که از این شهر مهمان نواز در اواخر شهریور ماه می‌توانید در سفرهای خود همراه ببرید محصول گردو است. به طور کلی در اراضی ۸۰۰ هکتاری گردوی این بخش عمدتاً رقم‌های محلی، کاغذی و بومی به کار می‌رود و سطح عملکرد آن از دو و نیم الی ۳ هکتار ۳ تن تجاوز نمی‌کند. برای افزایش این باردهی و استفاده بهینه و بهره‌وری هرچه بهتر از ظرفیت‌ها، کاشت نژادهای دیرگل و پیوندی توصیه می‌شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نورآباد

احداث باغ گردو در نورآباد نیازمند آگاهی باغدار از شرایط آب و هوای منطقه، وضعیت خاک و میزان بارندگی‌ها، داشتن منابع مالی، خریداری زمین و ارقام گردو، آماده سازی زمین باغ، طراحی نقشه و حفر چاله و نقاط کاشت آن است. در فرایند احداث باغ گردو و کاشت نهال از رقم گرده افشان گرفته تا فاصله گذاری مناسب، ایجاد سیستم‌ها و مسیرهای آبیاری بهینه، اطلاع از زمان کاشت، نحوه کاشت و آفات رایج و روش‌های دفع بسیار مهم است. همچنین رطوبت نسبی نباید کمتر از ۲۵ درصد و بیشتر از ۶۵ درصد باشد. خاک آن باید کمی قلیایی، زهکشی مناسب، اسیدیته خنثی و بافت لومی و شنی داشته باشد.

 

آیا کاشت نهال گردو در نورآباد حالت اقتصادی دارد؟

یکی از دلایل عمده‌ای که کاشت نهال گردو در نورآباد با تناژ باردهی پایین باغات مشاهده می‌شود و حالت اقتصادی قابل توجهی ندارد استفاده از نژادهای بومی، دیربازده و قدیمی است. برای بهره‌برداری هرچه بهتر از اراضی باغی، زحمات رسیدگی و منابع طبیعی هرچه کاشت نهال از نژادهای مقاوم، دیرگل، پیوندی و زودبازدهی مانند ژنوتیپ پالیز، فرنور، هارتلی، پدرو .‌‌‌‌‌.. انجام شود بهتر است. از بهترین کودهای ،Npk فسفردار و نیتروژن‌دار برای تحریک ریشه زایی، افزایش فتوسنتز، مقاومت نهال و افزایش گلدهی و باردهی آن استفاده شود می‌توانید از سطح باغات به طور متوسط به ازای هر هکتار تا ۶ تن محصول با کیفیت، پرمغز، بدون چروکیدگی و کاملاً سنگین و با کیفیت را برداشت کنید و از کنار این محصولات به درآمدهای میلیاردی برسید.

 

خرید نهال گردو در نورآباد

در تعامل با نهالستان بزرگ برتر نهال قبل از خرید می‌توانید مشاوره‌های رایگان را از متخصصین کشاورزی این بخش دریافت کرده و پربارترین، سودآورترین و زودبازده‌ترین نهال‌های گردو را با کیفیت و سلامت بالا انتخاب و خریداری کنید. مغایر بودن نهال با اقلیم منطقه در کیفیت و سازگاری آن بسیار موثر است. پس می‌توانید بهترین خرید نهال گردو در نورآباد را با ضمانت برگشت و گارانتی کیفیت و سلامت از این مجموعه با بهترین قیمت داشته باشید.

فروش نهال گردو در نورآباد

اصولاً در هر موعد از سال می‌توانید با مراجعه به مراکز فروش نهال گردو در نورآباد نهال‌های گردوی مورد نظر خود را خریداری کنید، اما باید توجه داشته باشید که این نهال‌ها باید سریعاً در منطقه کاشت قرار بگیرند. لذا فصل کاشت و اقلیم آب و هوایی منطقه در زمان خرید بسیار موثر است. می‌توانید از پیش فروش نهال‌ها استفاده کرده یا در فصل کاشت با مراجعه به بهترین مراکز نهال‌های مد نظر خود را خریداری کنید.

نهال گردو مناسب نورآباد

چنانچه در فرایند خرید نژادهای گردو دانایی خوبی را از شرایط آب و هوایی منطقه خود داشته باشید می‌توانید نهال گردو مناسب نورآباد را مناسب با اکوسیستم منطقه انتخاب کرده و سازگاری و تطابق بهتری را از نهال در این اقلیم دریافت کنید.

انواع نهال گردو در نورآباد

مسلماً انواع نهال گردو در نورآباد که می‌توانند بازدهی، مقاومت و باردهی خوبی را داشته باشند نهال‌های زیر از نژادهای سردسیری و دیرگل هستند.

  • نهال گردوی فرنور: یکی از نژادها و رقم‌های فرانسوی، پیوندی، پایه کوتاه و دیرگل است که در سردترین و کوهستانی‌ترین مناطق تا سرمای زیر ۳۰ درجه را به خوبی تحمل می‌کند و می‌تواند با میوه‌ای پوست کاغذی به ازای هر هکتار ۷ تن باردهی داشته باشد. این نژاد از ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری قابلیت کاشت دارد.
  • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز تیپ ۹: نژاد بومی، سردسیری، مقاوم به سرما و یخبندان زیر ۳۰ درجه، محصول دهی فوق العاده‌ای تا ۱۲ تن در هکتار، کاشت در تمامی ارتفاعات، میوه‌ای با کیفیت، خوش طعم کشیده و پرمغز با پوست نیمه کاغذی
  • گردو پدرو: یکی از بهترین نژادهای آمریکایی دیرگل و سردسیری است که از ارتفاعات ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ متری قابلیت کاشت داشته و برای هر هکتار تا ۶ تن باردهی را عرضه می‌کند.
  • نهال گردوی هارتلی: از ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متری به عنوان رقمی دیر برگ و دیرگل مقاوم به سرما و یخبندان می‌تواند کاشته شده و تا ۶ تن باردهی داشته باشد.

قیمت نهال گردو در نورآباد

با کمک لینک زیر می‌توانید به روزترین قیمت نهال گردو در نورآباد لرستان را مشاهده کرده و با اطلاعات دقیق خرید اقتصادی انجام دهید.

بهترین نهال نورآباد

در بخش فوق بهترین نهال گردو در نورآباد را از ارقام سردسیری، پیوندی و زودبازده معرفی کردیم که می‌توانند بیشترین سود را عاید باغدار کنند.

نهالستان گردو در نورآباد

برای داشتن یک نهالستان گردو در نورآباد با سطح تجاری، بازدهی و سوددهی بالا در کنار خرید نهال‌های با کیفیت، سالم، سازگار و پربار رسیدگی‌های منظم از آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس تا حاصل‌خیزی منطقه کاشت بسیار مهم است. برای موفقیت در این حوزه از صفر تا صد کاشت نهال گردو با برتر نهال همراه باشید.

کلام آخر

برای داشتن یک نهالستان گردو در نورآباد با سطح تجاری، بازدهی و سوددهی بالا در کنار خرید نهال‌های با کیفیت، سالم، سازگار و پربار رسیدگی‌های منظم از آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس تا حاصل‌خیزی منطقه کاشت بسیار مهم است. برای موفقیت در این حوزه از صفر تا صد کاشت نهال گردو با برتر نهال همراه باشید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب نورآباد و خرید نهال در نورآباد اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال