خرید نهال در رامهرمز✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان رامهرمز

برای شناختن بیشتر شهر رامهرمز باید بگوییم این شهر در جنوب کشور ایران و در استان خوزستان قرار گرفته است مختصات جغرافیایی شهر رامهرمز بر روی نقشه ایران ۳۱٫۲۷۸۳° شمالی و ۴۹٫۶۰۶۴° شرقی هست؛ جمعیت شهر رامه در سال ۱۳۹۵ برابر با ۷۴٬۲۸۵ نفر بوده و شغل اکثر آنها کشاورزی و باغداری است؛ از مهمترین محصولاتی که در شهر هرمز تولید می‌شود می‌توان به لیمو، ترنج، نارنج، خرما، انواع غلات، انواع حبوبات، صیفی‌جات و سبزیجات اشاره کرد. ما در این مقاله می‌خواهیم انواع نهال میوه گرمسیری را به کشاورزان معرفی کنیم که تولید میوه آنها سوددهی بیشتری برای کشاورزان خواهد داشت؛ برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر رامهرمز در ادامه مقاله همراه ما باشید.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در رامهرمز

برای خرید نهال در رامهرمز ابتدا اکوسیستم این شهرو به خوبی شناخته تا بر اساس آن بتوانید درختان سازگار را خریداری کنید:

 • اقلیم قالب شهر رامهرمز گرم و خشک است البته قسمت کوچکی از این منطقه تحت تاثیر رطوبت خلیج فارس بوده و رطوبت بیشتری نسبت به دیگر مناطق آن دارد.
 • تابستان شهر رام هرمز حرارت بالایی دارد گاهاً حرارت این شهر در فصل تابستان تا ۵۳ درجه سانتیگراد نیز افزایش می‌یابد.
 • با آغاز فصل پاییز دمای منطقه خنک‌تر شده و کاهش می‌یابد حداقل دما در فصل تابستان ۱۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
 • هیچ روز یخبندانی در شهر رامهرمز وجود ندارد.
 • میزنه بارندگی در طول سال در شهر رامهرمز کمتر از ۲۵۰ میلیمتر گزارش داده‌اند.

بنابراین برای خرید نهال در رامهرمز توجه داشته باشید که این منطقه نیمه بیابانی بوده و تنها درختانی قادر به رشد و میوه‌دهی در رام هرمز هستند که سیستم دفاع قوی در برابر تنش‌های محیطی داشته باشد.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در اهواز

نهالستان رامهرمز

مدیران نهالستان در رامهرمز توصیه می‌کنند کشاورزانی که باغات آنها در قسمت شرقی شهر رامهرمز و مناطق بهمئی قرار گرفته است اطلاعات لازم را برای خرید نهال میوه کسب کنند چون این منطقه آب و هوای خنک‌تری داشته و برای احداث باغ تجاری و مدرن پتانسیل بالایی دارد.

باغداری در رامهرمز

مهمترین نکاتی که در باغداری در رامهرمز مهم است و یک باغدار باید با آنها توجه کند عبارتند از:

 • باغداران برای آبیاری باغات خود معمولاً از آب‌های زیرزمینی همچنین آب رودخانه‌های این منطقه استفاده می‌کنند؛ بنابراین زمین‌هایی که در اطراف رودخانه علاء، رود زرد و رود تلخ قرار گرفتن مناطق ایده آلی برای احداث باغ هستند، چون خاک آنها حاصلخیز بوده و کشاورز به راحتی می‌تواند آب مورد نیاز درختان را تامین کند.
 • دامنه کوه‌ها آب و هوای معتدل‌تری داشته و برای کاشت درختان مناسب هستند، چون درجه حرارت این مناطق به کمتر از ۴۷ درجه سانتیگراد می‌رسد البته شیب این زمین‌ها تند بوده و گاهاً به بیشتر از ۲۰ درصد می‌رسد؛ پس از الگوهای خاصی برای احداث باغ میوه در این اراضی استفاده کنید.

نهال فروشی در رامهرمز

مدیران نهال فروشی در رامهرمز برای فروش نهال در این منطقه نهال‌های مقاومی را پیشنهاد می‌دهند که در برابر بادهای رایج در این شهر استقامت بیشتری داشته و دچار بیماری و آفت زدگی نمی‌شوند مهمترین بادهای شهر رامهرمز عبارتند از:

 • بادهایی است که از نواحی سرد و کوهستانی می‌وزد، این بادها باعث خنک شدن هوا و افت حرارت من تقدیم می‌شود و به عنوان بادهای خنک در جریان هستند.
 • بادهای شرجی که از سمت خلیج فارس به این منطقه می‌وزد این بادها گرمسیری و کویری بوده و رطوبت بالایی دارد؛ وزش این بادها در فصل تابستان باعث افت کیفیت میوه‌های تولیدی می‌شود.
 • بادهایی که از سمت صحرای عربستان می‌وزند مملو از شن خاک و آلاینده‌های متفاوت است؛ این بادها باعث آلودگی هوا شده و تاثیر منفی بر فتوسنتز و جذب اکسیژن درختان می‌گذارد.

فروش نهال در رامهرمز

از نکات مهم برای فروش نهال در رامهرمز باید به قدرت ریشه زایی عمیق این درختان اشاره کنیم؛ ورزش باد و تابش نور مستقیم باعث تبخیر رطوبت سطح بیرونی زمین شده و درختانی که ریشه‌های سطحی دارند به خاطر تبخیر هوا دچار آسیب و مشکل می‌شوند.

قیمت نهال در رامهرمز

برای استعلام قیمت نهال در رامهرمز می‌توانید به لینک زیر وارد شوید،این لینک مربوط به یکی از نهالستان‌های باسابقه و مجوز دار کشور ایران بوده و مجوز رسمی خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده است، البته با دانلود رایگان کاتالوگ این شرکت می‌توانید انواع نهال‌های گرمسیری را شناخته و میزان باردهی و کیفیت میوه‌های آن را به خوبی مطالعه کنید.

خرید نهال میوه در رامهرمز

برای خرید نهال میوه در رامهرمز تنها می‌توان نهال‌های گرمسیری و زودگل را پیشنهاد داد که بتواند درجه حرارت ۵۳ درجه سانتیگراد را تحمل کند:

 • نهال انگور
 • نهال انجیر
 • نهال پسته
 • نهال فندق
 • نهال گل محمدی
 • نهال انار
 • نهال زردآلو
 • نهال بادام
 • نهال زیتون
 • نهال خرمالو

خرید نهال بادام در رامهرمز

یکی از پیشنهادهای ایده‌آل برای کشاورزان شهر رامهرمز خرید نهال بادام در رامهرمز است مخصوصاً در مناطق دامنه این شهر که هوا نسبتا خنک‌تر بوده و سازگاری درختان میوه بالاتر است، البته اراضی که اطراف رودخانه رامهرمز نیز وجود دارد دارای خاک حاصلخیز بوده و درخت بادام سازگاری بیشتری از خود نشان می‌دهد.

کلام اخر

آشنایی با انواع نهال‌های گرمسیری به کشاورزان کمک می‌کند تا در محصولات خود تنوع ایجاد کرده و بازار منطقه را در دست بگیرند؛ علاوه بر نهال‌های مذکور باغداران می‌توانند به صفحه به سایت برتر نهال مراجعه کرده و صفحه خرید نهال گردو در رامهرمز را مطالعه کنند و این صفحه اطلاعات کاملی در مورد احداث باغ گردو درج شده است. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر رامهرمز می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در رامهرمز مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال