خرید نهال گردو در رامهرمز✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار رامهرمز

جمعیت شهر رامهرمز طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۷۴٬۲۸۵ نفر بوده و اکثر آنها مشغول کشاورزی و باغداری هستند شهر رامهرمز در استان خوزستان در جنوب کشور ایران قرار دارد و مختصات جغرافیایی آن بر روی نقشه ایران به صورت ۳۱٫۲۷۸۳° شمالی و ۴۹٫۶۰۶۴° شرقی بعد شده است اقلیم قالب شهر رامهرمز گرمسیری و خشک بوده ولی برخی از مناطق آن دارای اقلیم معتدل‌تری هستند و برای کاشت نهال گردو در رامهرمز مناسب و ایده‌آل هستند؛ در ادامه شرایط اقلیمی رامهرمز را به طور کامل توضیح داده و اطلاعات کاملی در مورد خرید نهال گردو در رامهرمز در اختیار شما قرار خواهیم داد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی رامهرمز

اکوسیستم و شرایط اقلیمی رامهرمز تاثیر بسزایی در خرید نهال گردو در رامهرمز می‌گذارد؛ از ویژگی‌های بارز این شهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اقلیم غالب شهر رامهرمز گرم و خشک است میزان رطوبت این منطقه در طول سال کمتر از ۴۵ درصد گزارش داده‌اند.
  • تابستان‌های بسیار گرمی را تجربه می‌کند به طوری که دمای هوا در این شهر در فصل تابستان تا ۵۳ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.
  • فصل زمستان معتدل از دیگر ویژگی‌های شهر رامهرمز محسوب می‌شود با آغاز فصل پاییز هنک‌های هوا آغاز شده و بازه دمایی در فصل زمستان ۱۰ درجه سانتیگراد است.
  • بارش باران در شهر رامهرمز کمتر از ۳۰۰ میلی‌متر است ولی وجود رودخانه‌های این شهر باعث شده تا باغداران منابع آبی کافی برای آبیاری باغات خود داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اهواز

تاریخچه باغات گردو در رامهرمز

رابطه با تاریخچه باغات گردو در رامهرمز باید بگوییم که چندین صده در مناطق کوهستانی این شهر کشاورزان مشغول احداث باغ گردو و کسب درآمد از باغ گردو هستند؛ آنها می‌توانند با خرید نهال اصلاح شده ژنوتیپ و پیوندی میزان باردهی باغ گردو را و درآمد خود را چند برابر افزایش دهند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در رامهرمز

رابطه با احداث باغ گردو در رامهرمز باید بگوییم که اقلیم این شهر نیمه بیابانی بوده و تنها قسمتی از آن تحت تاثیر رطوبت دریای خلیج فارس است؛ بنابراین برای راه اندازی باغ گردو به محل باغ گردو که در آنجا واقع شده است توجه کرده درصد رطوبت آن را مشخص کنید چون تاثیر زیادی در هرس و تعیین فاصله درختان گردو دارد.
از دیگر مواردی که برای احداث باغ گردو در رامهرمز باید به آن توجه داشته باشید؛ شیبدار بودن زمین‌های دامنه کوه‌ها است. گاهی این زمین‌ها شیب بسیار تند و بالای ۲۰ درصدی دارند همین امر باعث می‌شود تا الگوی کاشت درختان گردو تغییر کند؛البته مهندسین نهالستان معتقدند زمین‌هایی که در اطراف رودخانه قرار گرفته است خاک حاصلخیزی داشته و برای کاشت نهال گردو مناسب هستند سه رودخانه معروف شهر رامهرمز عبارتند از:

  • رودخانه علاء
  • رود زرد
  • رود تلخ

 

آیا کاشت نهال گردو در رامهرمز حالت اقتصادی دارد؟

زمین‌های دامنه‌ای که آب و هوای معتدل تری دارد و زمین‌های اطراف رودخانه‌ها به خاطر داشتن خاک حاصلخیز و تامین نیاز آبی درختان گردو برای احداث باغ گردو ایده آل بوده و باعث می‌شود کاشت نهال گردو در رامهرمز اقتصادی و مقرون به صرفه باشد.

 

خرید نهال گردو در رامهرمز

مهم‌ترین نکته‌ای که تاثیر زیادی در خرید نهال گردو در رامهرمز می‌گذرد باید به ورزش باد در این منطقه اشاره کنیم؛ سه نوع باد مختلف در شهر رامهرمز جریان دارد که عبارتند از:

  • محبوب‌ترین جریان باد در شهر رام هرمز ورزش بادی است که در نواحی سطح و کوهستانی انجام شده و باعث خنک شدن هوای این منطقه می‌شود.
  • دومین نوع باد جریان داشته در شهر رام هرمز بادهای شرجی است که گرما و رطوبت زیادی داشته و در اکثر مواقع به محصولات باغی صدمه می‌زند.
  • بادهایی که از سمت صحرای عربستان می‌وزد، مخرب‌ترین نوع باد در شهر رامهرمز است، چون همراه با شن و خاک و مواد آلاینده بوده و باعث الودگی هوا می‌شود این بادها مانع از تنفس درختان شده، فتوسنتز و جذب اکسیژن درختان را دچار چالش و مشکل می‌کند.

فروش نهال گردو در رامهرمز

فروش نهال گردو در رامهرمز فقط برای مناطق مشرق بهمئی توصیه می‌شود؛ دامنه کوهستان‌ها که آب و هوای متعادل‌تری دارند برای کاشت نهال گردو مناسب و ایده‌آل هستند؛ باغدارانی که باغات آنها در این منطقه قرار گرفته است می‌توانند با مشورت گرفتن از متخصصین نهالستان باغات پربار گردو را راه‌اندازی کنند؛ از لحاظ تجربی نیز کشاورزان زیادی در این منطقه به تولید میوه گردو مشغول هستند.

نهال گردو مناسب رامهرمز

نهال گردو مناسب رامهرمز نهال گرمسیری و زودگل است که قدرت ریشه زایی قوی داشته باشد، کارشناسان کشاورزی معتقدند بهترین نهال گردو برای این منطقه نهال گردو پکان است.

انواع نهال گردو در رامهرمز

البته نهال‌های زیادی با اکوسیستم شهر رامهرمز سازگاری ندارد تنها می‌توان به نهال گردو پکان اشاره کرد که سیستم دفاعی در برابر حرارت بالا را دارد.

قیمت نهال گردو در رامهرمز

برای استعلام قیمت نهال گردو در رامهرمز بهتر است به صورت اینترنتی کاتالوگ چندین شرکت را دریافت کرده و قیمت آنها را مقایسه کنید؛ نهالستانی که شرایط فروش ویژه و قیمت اقتصادی داشته باشد را انتخاب کنید.

بهترین نهال رامهرمز

بهترین نهال گردو در رامهرمز نهال گردو پکان است؛ این درخت می‌تواند در زمین‌های شیبدار رشد کرده و تا دمای ۵۵ درجه سانتیگراد را تحمل کرده و دچار آسیب و صدمه نشود؛  میزان باردهی درخت گردو پکان در یک هکتار را تا ۴ تن گزارش داده‌اند؛ میوه‌های تولیدی آن با کیفیت بوده و پوسته کاغذی دارد؛ حداقل باردهی درخت گردو پیکان ۱۰۰ سال است.

نهالستان گردو در رامهرمز

مهندسین نهالستان گردو در رامهرمز شرایط احداث باغ تجاری و مدرن در این منطقه را به کشاورزان به طور کامل توضیح داده و اطلاعات تکمیلی را در مورد نگهداری و مراقبت از درختان گردو را در اختیار باغداران قرار می‌دهند.

کلام آخر

اکثر محصولات تولیدی در شهر رامهرمز گردو، خرما، نارنج همچنین غلاتی مانند گندم، جو برنج و حبوباتی مانند نخود، عدس، ماش، پنبه و صیفی جات و سبزیجات متنوع است؛ ایجاد تنوع در این محصولات به نفع کشاورزان بوده و درآمد آنها را افزایش می‌دهد برای شناختن نهال میوه گرمسیری سازگار با این منطقه به صفحه خرید نهال میوه در رامهرمز در سایت برتر نهال مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب رامهرمز و خرید نهال در رامهرمز اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال