خرید نهال در سامن✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان سامن

شهر سامن شهری کهن، قدمتدار واقع در شهرستان ملایر استان همدان است که طی چند سال اخیر شهر زیرزمین سامن نیز که متعلق به دوره اشکانیان است در این قسمت کشف شده است. این شهر با استان لرستان همسایگی دارد و در ۱۰ کیلومتری ملایر واقع شده است. ارتفاع شهر سامن از سطح دریا ۱۸۷۸ متر بوده و با میانگین بارش سالیانه ۳۹۰ میلیمتر در سال جزو اقلیم‌های پربارش با آب و هوای سرد و کوهستانی و ۵۰ روز یخبندان است.
شهر سامن دارای جمعیت ۴۷۲۴ نفری بوده و از نظر مسیرهای مواصلاتی زمینه ساز اتصال استان‌های شمالی و شمال غربی با استان‌های جنوبی نیز است. شهر سامن از نظر پهنه جغرافیایی دارای تپه ماهورها ارتفاعات و کوه‌های متعددی است که باعث ییلاقی شدن این شهر شده است.
با کمک قنواتی مانند قنات میوا، اسیلیه، کیواره شالی قنات دلزه و همچنین بارش‌ها بسیار بالا باغاتی مانند انگور، گردو، گیلاس، آلبالو، زردآلو، بادام، سیب در این شهر به وفور به چشم می‌خورد که سرسبزی و تعدد این باغات و همچنین آب و هوای ییلاقی و مطبوع آن مسافران و گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می‌کند.
جدا از اشتغال جمع کثیری از مردم این بخش در حوزه کشاورزی و باغداری، تولید قالی‌های ابریشم، منبت کاری نیز در توسعه و پویاسازی اقتصاد این شهر دخیل هستند.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در سامن

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در همدان

نهالستان سامن

شهر سامن به دلیل موقعیت قرارگیری و همچنین پهنه جغرافیایی از بارندگی‌های بالا، منابع آب زیرزمینی فراوان، دشت‌های و مزارع و مراتع پوشیده و خاک غنی توانسته یکی از قطب‌های باغداری و کشاورزی در استان باشد. به همین منظور افراد زیادی با احداث نهالستان سامن و پرورش نهال‌های میوه اقدام به خرید و فروش نهال می‌کنند. زیرا میزان تقاضا برای نهال‌های ۱ الی ۲ ساله بالا بوده و این مراکز با تولید انواع اقسام نهال‌ها آماده همکاری با باغبانان و سرمایه‌گذاران هستند. مهمترین شاخصه‌ای که باید در مراجعه به این مراکز رعایت شود محل نهالستان، حاصلخیزی خاک و کیفیت پرورشی نهال‌ها و مجوزدار بودن آن است.

باغداری در سامن 

یکی از سودآورترین حوزه‌هایی که باعث اشتغال زایی، فقرزدایی، تامین امنیت غذایی و رونق و توسعه شهر و اقتصاد این منطقه بوده باغداری در سامن است. عمده محصولات تولیدی باغی این بخش شامل انگور، بادام، گردو، سیب، هلو، شلیل، زردآلو، آلو گیلاس توت و غیره است. دلیل رونق و تولید انبوه این میوه‌ها مناسب بودن شرایط اقلیمی و منابع و پتانسیل‌های طبیعی است.

 

نهال فروشی در سامن

با تفاسیر ذکر شده و با توجه به موقعیت‌های طبیعی و پهنه جغرافیایی شهر سامن اگر مشتاق به سرمایه‌گذاری برای خرید نهال‌ های میوه و کشت و پرورش آن شده‌اید می‌توانید با مراجعه به نهال فروشی در سامن نژادهای پربار، سازگار و با میوه بازار پسند را انتخاب کرده و باغداری خود را شروع کنید.

فروش نهال در سامن

در هر خطه و اقلیمی که زمینه باغداری مهیا باشد مسلماً افراد زیادی خرید و فروش نهال را انجام می‌دهند. با توجه به فراوانی فروشنده‌ها و مراکز فروش نهال در سامن لازم است که باغداران اطلاعات خود را از شاخص‌های کیفی و کمی نهال هنگام خرید افزایش دهند.
 نهال‌ها از نظر شیمیایی و فیزیکی مورد آنالیز و کنترل قرار گرفته و دارای تاییدیه سلامت عدم بیماری و قرنطینه استانی باشند.
 نهال‌های پیوندی دارای رقم و پایه مشخص بوده و تجانس و تطابق این ارقام و پایه رعایت شده و محل پیوندک بدون انشعاب، برآمدگی یا فرورفتگی باشد.
 نهال‌ها با توجه به آب و هوای شهر سامن انتخاب شود .
 برای اطمینان از باردهی، سلامت و کیفیت نهال حتماً ضمانت‌نامه ۲ ساله از نهالستان اخذ شود
 مهمترین رکن نهال اندام‌های هوایی و ریشه‌های آن است که باید کاملاً پرتراکم، جوان بدون درهم تنیدگی در قسمت نزدیک به طوقه باشد.

قیمت نهال در سامن

هر مرکز فروشی به دلیل به کارگیری روش‌های پرورشی متفاوت و هزینه‌های تولیدی قیمت متغیری را هنگام فروش برای نهال‌ها در نظر می‌گیرد که این فاکتور در کنار نوع نهال، میزان و فراوانی نهال در یک اقلیم، نحوه خرید، میزان خرید، نوع گلدهی و تجاری یا غیر تجاری بودن متغیر باشد. لذا می‌توانید از قیمت نهال در سامن با کمک لینک زیر به صورت دقیق مطلع شوید.

خرید نهال بادام در سامن

در میان تولیدات انبوه شهر سامن میوه بادام به وفور به چشم می‌خورد زیرا تمامی شرایط از جمله اقلیم معتدل و مدیترانه‌ای شهر سامن زمینه ساز رشد هرچه بهتر نهال بادام است. ‌ خرید نهال بادام در سامن و سرمایه‌گذاری برای پرورش آن می‌تواند با توجه به وجود قنات‌ها کاریزها و بارندگی‌های بالا با کمترین چالش آبی مواجه بوده و با در نظر گرفتن نیاز سرمایی متوسط این نهال می‌توان با مهیاسازی منطقه کاشت و انتخاب رقم‌های پربار و سازگار با این بخش بادامستان‌های تجاری با سودآوری کلان را مدیریت کرد. برای دریا دریافت اطلاعات تخصصی و تکمیلی در رابطه با رقم‌های بادام به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در سامن

با توجه به اینکه ظرفیت‌های شهر سامن در حوزه کشاورزی و باغداری بسیار بالا است با کمی تجربه و تخصص و بهره‌مندی از آموزه‌های باغبانی می‌توان با خرید نهال میوه در سامن درآمدزایی فوق العاده را تجربه کرد و هم به اقتصاد منطقه و اشتغال زایی کمک کرد. نهالستان برتر نهال می‌تواند علاوه بر ارائه نهال‌های سازگار با این بخش به همراه گواهی عاری از آفات، گارانتی ۲ ساله کیفیت و سلامت، با کمک تیم مهندسی خود شما را در احداث باغ به شکل اصولی و مرتفع‌سازی نیازهای دمایی و آبی نهال با بهترین و اقتصادی‌ترین روش‌ها همراهی کند.
با مراجعه به صفحه خرید نهال گردو سامن با نهال‌های گردوی پربار و سازگار در این شهر آشنا خواهید شد.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب شیشه‌ای، سیب گالا، سیب گلدن، سیب کهنز
نهال پسته پسته ممتاز، پسته زرندی، پسته بادامی،
نهال انگور انگور تبرزه، انگور شمشیری، انگور ترکمن
نهال بادام بادام نون پاریل، بادام حریر، بادام تونو
نهال گلابی گلابی فورل، گلابی دوچی، گلابی کنکورد
نهال آلو آلو یلواک خورشتی، آلو میروبالان، آلو خرمایی
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو رجبعلی، زردآلو چتری، زردآلو سلطنتی
نهال آلبالو آلبالو محلی، آلبالو پیش‌رس ، آلبالو خوشه‌ای
نهال به به پرتغالی، به آمریکایی ، به قرمز
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل، سنجد حاج حسینی
نهال گیلاس گیلاس لیندا، گیلاس مالیزیا، گیلاس امبرانس
نهال شلیل شلیل رفعتی، شلیل بیگ تاپ، شلیل قرمز بهاره
نهال هلو هلو پالیز، هلو شاستا، هلو جوادی
نهال زینتی ‌پالونیا شن تونگ، صنوبر نقرا ترکیه، کبوده تبریزی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته محلی، زغال اخته فلوریدا، زغال‌اخته سیاه
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک پفکی، زرشک وحشی
نهال توت توت هرات، توت قرمز، توت موزی سیاه
نهال گوجه سبز گوجه‌سبز نخجوان، گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز زودرس
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب محلی، عناب ارمنی
نهال بلوبری بلوبری کراپ، بلوبری دوک، بلوبری ایرانی
نهال زیتون زیتون ماری، زیتون آمریکایی، زیتون شنگه
نهال انجیر انجیر قهوه‌ای، انجیر بنفش، انجیر سیاه
نهال انار انار دانه سیاه اصل، انار قندهار، انار ژله‌ای
نهال خرمالو خرمالو موزی، خرمالو گوجه ای، خرمالو ژاپنی

کلام آخر

شهر سامن به واسطه ظرفیت‌های و منابع طبیعی موجود و اقلیم آب و هوایی کوهستانی پتانسیل‌های توسعه باغداری و ارتقاء درآمدزایی و اشتغال زایی را دارد. لازمه بهره‌برداری هرچه بهتر از این منابع و داشتن باغات پرثمر تعامل با نهالستان‌های تخصصی بزرگ و مجهزی مانند برتر نهال و انتخاب رقم‌های سازگار و سالم است.برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر سامن کاشت به صفحه خرید نهال گردو در سامن مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال