خرید نهال در سپیددشت✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان سپیددشت

شهرستان سپید دشت در فاصله ۸۰ کیلومتری خرم آباد در استان لرستان است که به دلیل عبور راه آهن تهران جنوب از این منطقه، از موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی ارزشمندی برخوردار است. این شهر در منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و زیبا در ۴۲ کیلومتری دورود قرار گرفته است. سپیددشت دارای طول جغرافیایی ۴۸ درجه و ۵۸ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۳ درجه و ۱۲ دقیقه در ارتفاع ۱۰۲۱ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است. این شهر دارای رودخانه‌های جاری و پرتلاطم، دشت‌های مملو از باغات میوه، مسیرهای ریلی زیبا و کوهستان‌های سر به فلک کشیده است که آن را به یکی از زیباترین شهرهای استان لرستان تبدیل کرده است. بر حسب موقعیت قرارگیری و شرایط آب و هوایی کوهستانی، دارای زمستان‌های سرد و پربارش با میانگین بارشی ۷۰۰ میلیمتر در سال است. اما این شهر طی دوره‌ای تا گرمای ۴۰ درجه را نیز تجربه کرده است لذا دارای تابستان‌های نسبتاً گرمی است. از رودخانه‌های روان آن می‌توان به رودخانه زز و رودخانه سزار که از شهر سپید دشت می‌گذرد اشاره کرد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در سپیددشت

افراد ساکن در سپید دشت ۳۹۱۷ نفر هستند که عمدتاً در مشاغل دولتی و کارمندی، پرورش ماهی قزل آلا، کشاورزی، باغداری و زنبورداری مشغول به کار هستند و سوغات رایج و عمده آن نیز عسل است. شهر سپید دشت به عنوان گلوگاه و مرتبط کننده شهرهای دورود، شول‌آباد، الیگودرز، اندیمشک، خرم آباد شناخته می‌شود. با وجود کشتزارها و دشت‌های بزرگ محصولاتی مانند گندم، جو، چغندر، عدس، سبزیجات، برنج، ذرت، نخود، کلزا و میوه‌های مانند شلیل، انگور، گردو، انجیر، توت، زردآلو، سیب، انار و هلو تولید می‌شود. امکان کاشت پسته و زعفران نیز در این شهر وجود دارند.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در خرم آباد 

نهالستان سپیددشت

نیازی به گفتن نیست که مناطق غربی و جنوب غربی کشور مانند سپیددشت به دلیل نزدیکی به سلسله جبال زاگرس، بهره‌مندی از خنکی و اعتدال هوایی کوهستانی، جریانات باران آور و روان آب‌های حاصل از بارندگی و ذوب برف این کوه‌های سر به فلک کشیده، از رودخانه‌ها، آبشارها فراوان و دشت‌ها و کشتزارهای حاصلخیز و خاک‌های قدرتمند برخوردار است. به همین جهت می‌توان با کمک خرید نهال انواع میوه از نهالستان سپید دشت و دارا بودن دانش باغبانی بهترین باغات میوه را در این شهر حاصلخیز داشت. برای در امان بودن از بیماری‌های رایج درختان میوه انتخاب و خرید نهال‌ها با تاییدیه سلامت و کیفیت بسیار مهم است.

باغداری در سپیددشت

سپید دشت ظرفیت‌های بالقوه‌ای در زمینه کشاورزی و باغداری دارد و همین فرصت‌ها باعث شده بسیاری از افراد همچنان در روستاهای اطراف به باغداری در سپیددشت مشغول بوده و از دل خاک حاصل خیز این بخش در دامنه‌های زاگرس پربرکت، میوه‌های مرغوب تولید کرده و سطح اقتصاد و درآمد خود را ارتقا دهند. گفتیم که این شهر دارای باغات گسترده‌ای شامل انواع میوه‌های هسته‌دار، دانه‌دار، خشکباری و ریزدانه است که از انگور، بادام، گردو گرفته تا سیب، انجیر، زیتون، هلو، شلیل، گلابی، زردآلو همگی دارای تولیدات با کیفیت بوده و سالانه چند صد تن محصولات با کیفیت از این بخش در استان‌های همجوار عرضه می‌شود. معضل آفت زدگی و سرمازدگی یکی از بزرگترین آسیب رسان‌های به این باغات هستند که با آبیاری به موقع استفاده، از نهاده‌ها و کودهای شیمیایی و سموم نباتی می‌تواند درختان را در مواجهه با این معضلات قدرتمندتر کرد.

نهال فروشی در سپیددشت

شما عزیزان می‌توانید علاوه بر بهره‌مندی از نهال‌های بومی و مراکز نزدیک به صورت اینترنتی از بهترین نهال فروشی در سپید دشت با کیفیت‌ترین نهال‌ها را خریداری کنید. خرید اینترنتی باعث می‌شود شما بتوانید بدون مراجعات حضوری و طی مسافت‌های طولانی با بهترین مراکز و نهالستان‌های مجوزدار در ارتباط بوده و بدون افزایش بی دلیل قیمت توسط واسطه‌ها و دلالان، بهترین نهال‌ها را همراه با ضمانت و قیمت مناسب از شخص تولید کننده دریافت کنید.

فروش نهال در سپیددشت

باید واقف به این مسئله باشید افرادی که در زمینه فروش نهال در سپید دشت فعال هستند باید دارای اطلاعات کافی در زمینه عرضه نهال‌ها بوده تا بتوانند بر حسب منطقه کاشت و هدف شما نهال‌های مناسب را معرفی کنند. همچنین باید مرجعی را انتخاب کنید که دارای ضمانت برگشت کالا بوده تا در صورت عدم مغایرت نهال، عدم باردهی و مشکل‌دار بودن و بیماری بتوانید نهال را برگشت داده و وجه خود را دریافت کنید.

قیمت نهال در سپیددشت

یکی از دلایلی که باعث می‌شود قیمت نهال در سپیددشت در ارقام سردسیری و دیرگل در مقایسه با ارقام گرمسیری بسیار ارزشمندتر و متفاوت‌تر باشد، این است که در این اقلیم هرچه نهال دیرگل و مقاوم به افت دما و تنش محیطی باشد می‌تواند بهترین سازگاری را داشته باشد. با کمک لینک زیر می‌توانید از قیمت کلیه نهال‌های سردسیری و دیرگل آگاه شوید.

خرید نهال میوه در سپیددشت

با تفاسیر ذکر شده از وضعیت منابع طبیعی سپیددشت و کشتزارهای حاصل خیز و رودخانه‌های پرتلاطم آن می‌توانید با کمک جدول ارقام زیر خرید نهال میوه در سپیددشت را با اطلاعات بیشتری از نهالستان بزرگ، مجهز و مجوزدار برتر نهال با گارانتی و ضمانت برگشت و لیبل اصالت انجام دهید.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب گلدن ورد، سیب دو رنگ فرانسه، سیب جوناتان، سیب ردچف، سیب مراغه
نهال بادام بادام اسکندر، بادام منقا، بادام پسته‌ای، بادام اسرائیلی
نهال پسته پسته بنه، پسته پیوندی احمدآقایی، پسته زرندی، پسته اکبری
نهال انگور انگور کشمش خلیلی، انگور یاقوتی، انگور صاحبی، انگور لعل
نهال گیلاس گیلاس خوشه‌ای فرانسه، گیلاس فرنگی، گیلاس هارت
نهال گلابی گلابی ویلیام دوشیز، گلابی شاه میوه، گلابی بیرونی، گلابی دوچی
نهال عناب عناب قائنات، عناب ارمنی، عناب ژاپنی
نهال انار انار دانه سیاه ، انار فردوس
نهال خرمالو خرمالو گوجه‌ای، خرمالو ایورکا
نهال زینتی بیدمشک، بید مجنون، پالونیا، صنوبر،
نهال زرشک زرشک بیدانه پفکی، زرشک بیدانه قائنات، زرشک بی دانه سیاه
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال هلو هلو پلنگی، هلو قجیر قانات، هلو معطر، هلو کاظمی، هلو ۶۰ روزه
نهال شلیل شلیل فانتاریا، شلیل بیگ تاپ، شلیل شبرنگ، شلیل پالیز
نهال گوجه سبز گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز زودرس، گوجه سبز مراغه
نهال به به اصفهان، به گلابی، به کوزه‌ای
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو نادری، زردآلو عسگرآبادی
نهال آلبالو آلبالو مجاری، آلبالو پربار سیکانی، آلبالو گیسی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال آلو آلو انجیری، آلو غول پاییزه، آلو مراغه
نهال توت توت سیاه، توت قرمز، توت هرات، توت چتری
نهال فندق فندق تک شاخه، فندق یکورب، فندق نخجوان
نهال بلوبری بلوبری گراپ، بلوبری ایرانی، بلوبری نلسون
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حاج حسینی، سنجد محلی
نهال زیتون زیتون خوراکی، زیتون اسرائیلی ، زیتون الک ترکیه
نهال انجیر انجیر بنفش، انجیر زرد، انجیر گلابی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، بی خار، دیم
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل آمریکایی ، ازگیل جنگلی، ازگیل قرمز

خرید نهال بادام در سپیددشت

نهال بادام یکی از نژادهای معتدله است که اگرچه خاستگاه آن کشور ما ایران است اما تنوع اقلیمی فلات ایران باعث نشده این نهال در منطقه خاص مورد کشت قرار بگیرد. با توجه به مقاومت بالا در برابر خشکی اکثراً در مناطق کوهستانی و سردسیری به صورت دیم کاشته می‌شود. میوه نوبرانه آن به شکل چاقاله بادام و میوه رسیده آن به شکل دانه روغنی آجیلی مصارف عمده تازه خوری، فرآوری در صنایع مختلف دارد. لذا خرید نهال بادام در سپید دشت می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای اشتغال زایی و کسب درآمدهای مطلوب باشد.

کلام اخر

در حوزه باغداری هرچه با متدهای روز، اطلاعات و تجهیزات پیشرفته و با کمک نژادهای معتدله و نیمه سردسیری پرورش نهال را دنبال کنید موفقیت بیشتری می‌توانید به دست آورید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر سپیددشت می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در سپیددشت مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال