خرید نهال گردو در سپیددشت✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سپیددشت

شهرستان سپیددشت یکی از ‌اقلیم های مستعد با جو آب و هوایی معتدل نسبتا سرد است که از بارزترین و حاصل خیزترین مناطق برای پرورش نهال تجاری گردو محسوب می‌شود. در این منطقه نژاد معتدله و نیمه سردسیری می‌توانند بهترین سودآوری را برای باغدار داشته باشند با ما همراه باشید تا با این ارقام آشنا شوید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سپیددشت

به جرات می‌توان گفت که شرایط اقلیمی سپید دشت، ارتفاع ۱۰۲۱ متری آن از سطح دریا، میانگین بارشی ۷۰۰ میلی‌متر، پیشینه دمایی ۴۰ درجه و کمینه دمایی منفی ۲۰ درجه آن باعث شده باغات سر به فلک کشیده میوه در این شهر از شرایط باردهی و تولیدی خوبی برخوردار باشند که در این میان محصول گردو یکی از تولیدات باغی با کیفیت این بخش است. از نظر پهنه جغرافیایی شهر سپیددشت در مسیر راه آهن تهران جنوب در ۸۰ کیلومتری خرم آباد و ۴۲ کیلومتری دورود در استان لرستان قرار گرفته است. مسلماً وجود کوهستان گرین و سلسله جبال زاگرس میانی در این بخش در کوهستانی بودن منطقه بی‌تأثیر نبوده و همین ارتفاعات باعث شده میزان بارندگی به دلیل جریانات باران آور و سرما بالا بوده در نتیجه این شهر از منابع آبی سطح الارزی فراوانی مانند انواع آبشارها و رودخانه‌های زز و سزار که از مرکز شهر عبور می‌کنند برخوردار باشد. مسلماً همه باغداران واقف بر این مسئله هستند که وجود منابع آبی، آب و هوای کوهستانی، دامنه‌های مرتفع و شرایط طبیعی از جمله نیازهای اولیه نهال معتدله و سرما دوست گردو هستند، لذا به دلیل مهیا بودن این ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها در کنار باغات انجیر، سیب، زردآلو، انگور، انار، هلو، شلیل، آلو، توت، بادام، نهال گردو نیز یکی از اولویت‌های اصلی سرمایه‌گذاران و باغداران است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در سپیددشت

گفتیم که باغات گردو در سپید دشت به دلیل مهیا بودن ظرفیت‌ها یکی از حوزه‌های اشتغال اهالی این بخش محسوب می‌شود و در کنار زنبورداری، پرورش ماهی قزل آلا، زراعت و کشاورزی کمک شایانی به اشتغال زایی اهالی و جوانان و توسعه اقتصاد منطقه کرده است. این شهر دارای ۴۸۰ هکتار باغ گردو است که یکی از شهرهای عمده شهرستان خرم آباد در تولید گردو محسوب می‌شود. اما طی چند سال اخیر معضلاتی مانند بادهای گرم، نوسانات دمایی، سرمازدگی یا کم آبی باعث شده کیفیت مغز گردوی این تولیدات تقلیل پیدا کند. از این رو جهاد کشاورزی سیاست‌های باغبانی را در جهت مدیریت بهترین باغات در نظر گرفته و از طریق اصلاح باغات به دنبال مقاوم سازی نهال‌های گردوی این بخش است. عملیات سرشاخه کاری و پیوند زنی نهال‌های قدیمی با ارقام پیوندی و بازارپسند باعث شده سطح تولیدات بسیار ارتقا پیدا کند و مدیریت بهتری در مصرف منابع طبیعی و آبی صورت گیرد .

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سپیددشت

برای اینکه بتوانید در احداث باغ گردو در سپیددشت موفق باشید باید قبل از کاشت و انتخاب نهال‌ها، خاک زمین منتخب را مورد آنالیز و کنترل از نظر فیزیکی و شیمیایی قرار داده تا از درصد شوری، آهکی، اسیدیته، قدرت، حاصلخیزی، بافت و زهکشی آن اطلاع پیدا کرده و با اصلاح آن بهترین بستر کاشت را با سرمایه در اختیار برای نهال آماده سازی کنید. در این مسیر در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی، نیروی انسانی کار بلد برای طرح‌های عملیاتی، اطلاع از شرایط اقلیمی، شیب، ارتفاع، وضعیت بارندگی‌ها و نوسانات دمایی بسیار مهم است.

 

آیا کاشت نهال گردو در سپیددشت حالت اقتصادی دارد؟

مسلماً با در نظر گرفتن ارتفاع ۱۰۲۱ متری این بخش و آب و هوای معتدل و کوهپایه‌ای آن کاشت نهال گردو در سپید دشت بسیار رایج و یکی از پرطرفدارترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری است. لذا اکثر افراد به دنبال برداشت بالاترین محصول با کیفیت و سود بیشتر هستند که عوامل زیادی مانند انتخاب نژادهای پربار، زود بازده، پیوندی، مقاوم به سرما، کاشت در زمین‌ها و خاک‌های حاصلخیز، آبیاری به موقع، استفاده از کودها می‌تواند بر جذب بهتر املاح، باردهی، سایز و کیفیت مغز گردو بسیار تاثیر باشد. با توجه به اینکه یک باغ گردو برای اوج بازدهی به ۶ الی ۷ سال زمان نیاز دارد در این مدت می‌توانید با کاشت دیگر محصولات از فضای بین نهال ها استفاده کنید.

 

خرید نهال گردو در سپیددشت

نهالستان بزرگ برتر نهال کلیه فعالیت‌های خود را زیر نظر موسسات تحقیقات بذر و گواهی ثبت نهال، اصناف باغداری و جهاد کشاورزی انجام می‌دهد لذا خرید نهال گردو در سپیددشت به صورت اینترنتی از این مرکز می‌تواند رضایت خاطر شما باغداران عزیز را از سلامت و کیفیت نهال‌ها با دریافت گواهی عاری از آفات، تاییدیه سلامت، کارت بهداشت و ضمانت برگشت مهیا سازد.

فروش نهال گردو در سپیددشت

اگر در زمینه خرید و فروش نهال در سپیددشت به هر دلیلی اقدام به خرید از مراکز سیار یا نهالستان‌های نزدیک و سطح شهر می‌کنید حتماً به سلامت ریشه و تنه نهال توجه داشته باشید. آن را مطابق با اقلیم منطقه انتخاب کنید تا بتوانید نهال مقاوم، تنومند و پربار بدون بیماری را دریافت کنید. متعهد بودن و پاسخگویی فروشنده در قبال سلامت و کیفیت نهال‌ها می‌تواند در صورت مشکل‌دار بودن امکان مطالبه‌گری را برای شما محفوظ کند.

نهال گردو مناسب سپیددشت

نهال‌های معتدله و نیمه سردسیری از جمله بهترین نهال گردوی مناسب سپید دشت هستند که با مقاومت نسبی به سرما و گرما می‌توانند با متدهای باغداری نوین و رسیدگی‌های خوب به باردهی بنشینند.

انواع نهال گردو در سپیددشت

اگر سوای تلاش‌های فیزیکی و موقعیت منطقه به دنبال انواع نهال گردو در سپیددشت از ارقام زود بازده و سودآور هستید نژادهای زیر معرفی می‌گردد.

  • نهال گردوی پدرو: از جمله نژادهای آمریکایی وارداتی و پیوندی است که دیرگل، مقاوم به سرما انواع بیماری‌ها و خشکی بوده و می‌تواند ۰ ۷ الی ۸۰ کیلوگرم به ازای هر درخت و ۶ تن به ازای هر هکتار باردهی داشته باشد.
  • نهال گردوی اسرائیلی: از دیگر نژادهای معتدله دیرگل و میان رس است که می‌تواند از ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری مورد کشت قرار گرفته، ۵ تن در هکتار محصول دهد.
  • نهال ژنوتیپ پالیز: از سودآورترین نژاد اصلاحی قابل کاشت در تمامی ارتفاعات و اقلیم‌ها به دلیل ژنوم‌های فوق العاده قدرتمند و بازدهی بالا تا ۱۲ تن باردهی در هکتار، نژاد دیرگل مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه، پایه کوتاه
  • نهال گردوی چندلر: یکی از بهترین نهال‌های آمریکایی با بازدهی از سال سوم کاشت و باردهی بالای ۶ تن در هکتار، مناسب با ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری
  • یکی از محبوب‌ترین و سازگارترین نژادها، بومی، زودگل و قدیمی، مناسب با ارتفاعات صفر تا ۲۸۰۰ متری، میوه‌های با کیفیت و پرمغز، ۵ تن باردهی در هکتار

قیمت نهال گردو در سپیددشت

شما عزیزان می‌توانید بدون دغدغه با مراجعه به لینک زیر قیمت نهال گردو در سپیددشت را برای کلیه رقم‌ها مشاهده کنید.

بهترین نهال سپیددشت

بهترین نهال گردو در سپید دشت نژادهایی مانند تویسرکان، ژنوتیپ، چندلر، پدرو و ارقام پیوندی معتدله و نیمه سردسیری هستند که بیشترین بازدهی و مقاومت را به این شرایط دارند.

نهالستان گردو در سپیددشت

اگر برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمدهای میلیاردی احداث نهالستان گردو در سپید دشت انتخاب کردید باید به شم اقتصادی و فکر هوشمندانه شما تبریک گفت. می‌توانید در این مسیر از خرید نهال‌های بسیار با کیفیت، سالم با قیمت مناسب گرفته تا پشتیبانی ۲۴ ساعته و آموزه‌های باغبانی ترویجی از برتر نهال دریافت کنید.

کلام آخر

شهرستان سپیددشت با جمعیت ۳۹۱۷ نفری در زمینه تولیدات محصولات زراعی، زنبورداری و انواع میوه‌ها خصوصا گردو بسیار موفق بوده و وجود دشت‌های حاصلخیز و رودخانه‌های متعدد خروشان و پرآب در این مسیر کمک شایانی به توسعه باغداری و تولیدات باغی کرده است. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب سپیددشت و خرید نهال در سپیددشت اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال