خرید نهال در شرافت✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان شرافت

برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر شرافت باید بگوییم این شهر در شهرستان شوشتر در جنوب کشور ایران و در استان خوزستان قرار گرفته است؛ مختصات آن بر روی نقشه ایران ۳۲٫۰۸۹۲۲۱° شمالی و  ۴۸٫۷۶۸۰۳۱° شرقی قطع شده و شغل اصلی ساکنین این شهر کشاورزی و باغداری است؛ در ادامه برای آشنایی بیشتر با اقلیم شهر شرافت همراه ما باشید.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در شرافت

نکات مهم برای خرید نهال در شرافت عبارتند از:

 • میانگین دما در فصل تابستان ۴۲ درجه سانتیگراد بوده و بیشینه دما به ۵۰ درجه می‌رسد.
 • میانگین دما در فصل زمستان ۵ درجه سانتیگراد بوده و کمینه دما به منفی یک درجه می‌رسد.
 • میانگین بارش باران در طول سال کمتر از ۲۵۰ میلی‌متر بوده و بیشترین بارش باران در فصل زمستان و اوایل بهار است.
 • ارتفاع شهر شرافت از سطح دریا ۸۶ متر است.
 • برای آبیاری باغات از آب رودخانه‌های فصلی و آب چاه و قنات استفاده می‌شود.
 • فصل زمستان در این منطقه تحت تاثیر توده هوای مدیترانه‌ای قرار گرفته است.
 • در این منطقه بادهای گرمسیری و کویری ورزش دارد.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در اهواز

نهالستان شرافت

مدیران نهالستان در شرافت به هنگام فروش نهال به میانگین دمای این شهر توجه می‌کنند دمای شهر شرافت در طول سال ۲۷ درجه سانتیگراد بوده و همین امر نشانگر فصل تابستان گرمسیری و زمستان معتدل است.

باغداری در شرافت

مهمترین محصولات کشاورزی که در شهر شرافت تولید می‌شود، توت، خرما، گندم و برنج اشاره کرد. برای احداث باغ در شرافت به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • تابستان شهر شرافت کاملاً گرمسیری بوده و دمای آن تا ۵۰ درجه افزایش می‌یابد، همین امر باعث می‌شود تا میزان آفت زدگی و بیماری در درختان افزایش یافت مخصوصاً احتمال آفتاب سوختگی درختان در این شهر بیشتر است.
 • چون فصل زمستان در شهر شرافت معتدل و مدیترانه است، بنابراین آبیاری باغات در این فصل قطع نمی‌شود و کشاورزان حداقل در ماه یک بار باید باغ میوه را آبیاری کنند تا ریشه آنها دچار تنش خشکی نشود.
 • باغداران حتماً به دوره گرده افشانی درختان توجه داشته باشد گرمای بیش از حد مشکلات زیادی در گرده افشانی درختان ایجاد می‌کند کشاورز مطمئن باشد که این فرایند به خوبی انجام شده است.

نهال فروشی در شرافت

از ویژگی‌های بارز نهال فروشی در شرافت باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن سابقه کافی برای فروش نهال اقصی نقاط کشور
 • داشتن مجوز رسمی برای فروش و عرضه نهال
 • عرضه انواع نهال گرمسیری
 • از یه نهال لیبل‌دار و مجوزدار از وزارت جهاد کشاورزی
 • مشاوره رایگان قبل و بعد از فروش نهال و کمک به کشاورزان برای انتخاب نهال سازگار

فروش نهال در شرافت

مهمترین نکته برای فروش نهال و شرافت اکوسیستم مدیترانه این شهر در فصل زمستان است؛ زمستان منطقه شرافت معتدل و هیچ روز یخبندانی در آن مشاهده نمی‌شود؛ بنابراین درختانی برای کشاورزان پیشنهاد داده می‌شود که نیاز سرمایه آنها کمتر از ۴۰۰ ساعت دمای کمتر از ۷ درجه سانتیگراد باشد.

قیمت نهال در شرافت

جهت آشنایی با شرایط خرید نهال به صورت اینترنتی و مجازی همچنین استعلام قیمت نهال در شرافت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید که جزو سایت‌های معتبر و مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی است.

خرید نهال میوه در شرافت

نهال انگور، بادام، زیتون، خرمالو، پسته، انجیر، انار و فندق در مناطق گرمسیری کاشت می‌شوند؛ از دلایل سازگاری این درختان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت در برابر گرما: نهال‌های مذکور مقاومت قابل توجهی در برابر دماهای بالا دارند؛ آنها می‌توانند به خوبی با دماهای گرمسیری سازگاری داشته و رشد و توسعه کنند.
 • تحمل به خشکی: نهال‌های مذکور توانایی تحمل به خشکی را نیز دارند. آنها می‌توانند با مقادیر محدودی آب رشد و بقاء مناسب داشته باشند، با توجه به محدودیت منابع آبی در شهر شرارت بهترین گزینه برای احداث باغ گرمسیری محسوب می‌شود.
 • موقعیت آفتابی: نهال‌های انگور، پسته، انجیر، انار و فندق نیاز به آفتاب غنی و مستقیم دارند. مناطق گرمسیری با ارائه مقدار زیادی نور خورشیدی، به نهال‌ها کمک می‌کنند تا به خوبی رشد کرده و محصولات با کیفیت تولید کنند.

در هر صورت، پیش از کاشت نهال میوه در شرافت، توصیه می‌شود مشاوره کشاورزی مربوطه را دریافت کنید تا نوع خاک، شرایط آب و هوایی و سایر عوامل مربوطه را به طور کامل ارزیابی کنند.

خرید نهال بادام در شرافت

از دلایل سودآور بودن خرید نهال بادام در شرافت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مناطق مدیترانه‌ای دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های ملايم و مرطوب هستند. این شرایط برای رشد و توسعه بادام‌ها مناسب هستند؛ بادام‌ها به دماهای معتدل و مقادیر معقولی آب برای رشد نیاز دارند.
 2. درختان بادام به طور کلی به مقدار زیادی نور خورشیدی نیاز دارند. مناطق مدیترانه‌ای با ارائه مقدار مناسبی از نور خورشید، به بادام‌ها امکان رشد و توسعه بهتری می‌دهند.
 3. میوه بادام به عنوان یک محصول با بازار فروش خوب شناخته شده‌ است، بادام‌ها در صنایع غذایی، تهیه روغن، تولید شیرینی و تنقلات و محصولات دیگر استفاده می‌شوند. این محصولات در بازارهای داخلی و صادراتی تقاضا دارند، که می‌تواند سبب سودآوری شما شود.

کلام اخر

آشنایی با نهال‌های سودآور با باردهی اقتصادی به کشاورزان کمک می‌کند تا با صرف هزینه کمتر به درآمد مناسب و اقتصادی برسند، از مهم‌ترین درختان پر منفعت برای کشاورزان، درخت گردو است؛ اگر مشتاق شناختن درخت گردو سازگار با اکوسیستم شهر شرافت هستید می‌توانید به صفحه خرید نهال گردو در شرافت در سایت برتر نهال مراجعه کنید. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر شرافت می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در شرافت مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال