خرید نهال گردو در شرافت✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار شرافت

شهر شرافت در استان خوزستان جنوب کشور ایران در شهرستان شوشتر قرار گرفته است، نام قدیم شهر شرافت کولجاز بوده و مختصات جغرافیایی آن بر روی نقشه ایران ۳۲٫۰۸۹۲۲۱° شمالی و  ۴۸٫۷۶۸۰۳۱° شرقی هست؛ جمعیت این شهر بر سرشماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۱۱٬۷۵۷ نفر بوده و شغل اصلی آنها کشاورزی و دامداری است؛ شهر شرافت یک شهر کم ارتفاع بوده و نهایت ارتفاع آن از سطح دریا ۸۶ متر گزارش داده‌اند. اقلیم این شهر گرمسیری و مدیترانه‌ای است؛ برای آشنایی با شرایط اقلیمی شرافت و نحوه احداث باغ گردو در شرافت همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شرافت

شرایط اقلیمی شرافت، کمی متفاوت‌تر از دیگر نقاط استان سیستان و بلوچستان است این شهر دارای تابستان گرم و زمستان مدیترانه‌ای بوده همین امر باعث شده تا بارش باران در شرافت را به صورت پراکنده انجام شود، میانگین دما در طول سال ۲۷ درجه سانتیگراد و متوسط بارندگی نیز کمتر از ۲۰۰ میلی‌متر است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اهواز

تاریخچه باغات گردو در شرافت

در شهر شرافت چندین کشاورز و باغدار مشغول تولید میوه گردو هستند، ولی باغات آنها به صورت سنتی و قدیمی بوده و سوددهی چندان جالبی برای باغداران ندارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شرافت

در رابطه با احداث باب گردو در شرافت کشاورزان بهتر است مراحل زیر را رعایت کنند:

 1. خاک باید حاوی مقدار مناسبی عناصر غذایی و دارای زهکشی عمیق باشد.
 2. باغ گردو برای رشد و تولید به مقدار مناسبی آب نیاز دارد.
 3. فضای کافی برای کاشت درختان انتخاب شود.
 4. گردو نیاز به نور کافی برای رشد دارد، بنابراین باید منطقه‌ای با نور کافی انتخاب شود.
 5. برای پیشگیری از آسیب به گردوها از بادهای شدید، باید اقدامات حفاظتی مناسب انجام شود.
 6. برای حفظ سلامت گیاهان گردو، باید به مدیریت آفات و بیماری‌ها توجه ویژه داشت.
 7. استفاده از کودهای مورد نیاز برای تقویت رشد گردوها ضروری است.
 8. باید به مدیریت صحیح منابع آب برای آبیاری باغ گردو توجه شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در شرافت حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به خاک حاصلخیز و میزان بارندگی در شهر شرافت کاشت نهال گردو در شرافت اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود؛ البته زمانی احداث باغ گردو برای باغدار سوددهی کلان خواهد داشت که احداث باغ مدرن و حرفه‌ای را اولویت خود قرار قرار دهد؛ در حالی که کشاورزان شهر شرافت به دنبال باغات سنتی و قدیمی هستند. همین امر باعث ایجاد مشکلات زیادی در بین باغداران شده است. مهم‌ترین مشکل برای کشاورزان صرف هزینه زیاد برای نگهداری و مراقبت از باغات هست.

 

خرید نهال گردو در شرافت

همانطور که اشاره شد، شغل اصلی ساکنین شهر شرافت کشاورزی و باغداری است؛ آنها در میان محصولات تولید شده می‌توانند به تولید میوه گردو نیز بپردازند مهم‌ترین نکاتی که برای خرید نهال گردو در شرافت وجود دارد عبارتند از:

 • زمستان شهر شوشتر معتدل و مدیترانه بوده و بیشترین میزان بارندگی در در فصل زمستان اتفاق می‌افتد بنابراین درصد رطوبت نیز در فصل زمستان افزایش می‌یابد.
 • کمترین روز سال مربوط به تیر ماه بوده و تا دمای ۵۰ درجه افزایش می‌یابد.
 • سردترین روز سال مربوط به ماه دی بوده و تا دو درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

بهاره این منطقه زودرس است و با توجه به گرمای تابستان بهترین گزینه برای کشاورزان خرید نهال گرمسیری و رودگل است، همچنین به دوره بازدهی درخت گردو نیز توجه داشته باشید، درخت گردو باید سریعتر دوره بلوغ خود را در این منطقه به اتمام برساند.

فروش نهال گردو در شرافت

نکته‌ای که مهندسین نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در شرافت به آن توجه می‌کنند نیاز سرمایه و نیاز آبی درخت گردو است. زمانی درخت گردو باروری اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد داشت که نیاز آبی آن به طور کامل تامین شده و در فصل زمستان نیز نیاز سرمایی خود را گذرانده باشد

نهال گردو مناسب شرافت

نهال گردو مناسب شرافت باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • بهترین سن برای خرید نهال گردو ۲ الی ۳ سال است.
 • بهترین روش تکثیر برای نهال گردو جهت کاشت در مناطق گرمسیری و مدیترانه‌ای روش اصلاح شده ژنوتیپ و پیوندی است.
 • حداقل میزان باردهی نهال گردو در یک هکتار بیشتر از دو و نیم تن باشد.
 • میوه تولید شده بازار پررونق داشته باشد.

انواع نهال گردو در شرافت

با توجه به اکوسیستم شهر شرافت نمی‌توان تعداد زیادی از ارقام درخت گردو را در این شهر کاشت بنابراین کشاورزان تنها یک انتخاب دارند، تنها انتخاب آنها نهال گردو پکان است؛ این درخت آمریکایی بوده ولی توسط نهالستان‌های معتبر بومی‌سازی شده است.

قیمت نهال گردو در شرافت

یکی از مهم‌ترین شرایط خرید نهال گردو، منصفانه و اقتصادی بودن قیمت نهال گردو در شرافت است؛ چون کشاورزان باید سرمایه اولیه لازم برای خرید نهال گردو را داشته باشند؛ برای این منظور بهتر است مستقیماً و بدون واسطه با نهالستان تولید کننده در ارتباط باشند تا نهال گردو را با قیمت مصوب خریداری کنند.

بهترین نهال شرافت

بهترین نهال گردو در شرافت نهال گردو پکان است، از مزایای خرید نهال گردو پکان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چون نیاز سرمایی کوتاه مدتی دارد در زمستان مدیترانه‌ای شهر شرافت می‌تواند دوره سرمایی خود را به راحتی بگذراند.
 • عمر طولانی داشته و باغدار با سرمایه‌گذاری بر روی احداث باغ گردو در شرافت می‌تواند حداقل تا ۹۰ سال باردهی اقتصادی و مقرون به صرفه آن را مشاهده کند.
 • میوه‌های تولیدی درخت گردو پکان مرغوب با کیفیت و در حد صادراتی است.
 • قدرت باردهی بالایی دارد تناژ باردهی آن در یک هکتار ۴ تن میوه گردو است.

نهالستان گردو در شرافت

شرایط فروش نهال گردو در مناطقی که زمستان‌های مدیترانه‌ای و تابستان گرمی دارد،کاملاً متفاوت است؛  مدیران نهالستان گردو در شرافت بر این مسئله واقف هستند و نهال‌هایی را به کشاورزان پیشنهاد می‌دهند تا سیستم دفاعی قوی در برابر تنش‌های محیطی داشته باشد.

کلام آخر

توجه به اکوسیستم شهر شرافت به کشاورزان این منطقه کمک می‌کند تا اطلاعات کاملی در مورد احداث باغ گردو در شرافت به دست بیاورند، همچنین مهندسین کشاورزی آخرین اطلاعات و یافته‌های علم گیاه پزشکی را در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند تا نگهداری و مراقبت از باغات گردو را در برابر حرارت بالا و شوری آب منطقه، به صورت کاملاً ایده‌آل و علمی انجام دهند، البته برخی از درختان میوه گرمسیری نیز نسبت به حرارت و شوری آب مقاوم بوده و احداث باغ آنها سودآور خواهد بود برای شناختن این درختان به صفحه خرید نهال میوه در شرافت در سایت برتر نهال مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب شرافت و خرید نهال در شرافت اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال