خرید نهال در شمشک✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان شمشک

معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر شمشک

شهر شمشک یکی از توابع شمیرانات است که در فاصله ۶۰ کیلومتری از تهران واقع شده و به دلیل قرارگیری در ارتفاعات ۲۶۰۰ متری و میانگین بارشی ۲۷۰ میلیمتری در سال دارای آب و هوای کوهستانی، قاره‌ای و سرد و مرطوب است. این شهر به دلیل قرارگیری در ارتفاعات و نزدیکی به کوه‌ها و دامنه کوه‌ها دارای بارندگی‌های بالایی بوده و بیشتر محصولات زراعی و باغی آن به صورت دیم امکان تولید دارد. این شهر از گذشته دارای باغداری و کشاورزی پررونقی بوده و امروزه نیز به واسطه پیست‌های اسکی بین المللی جز مناطق توریستی محسوب می‌شود و هدف بسیاری از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری، تفریح و احداث باغات میوه است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

نهالستان شمشک

افرادی که برای سرمایه‌گذاری و رسیدن به سوددهی زودتر به دنبال نهال میوه مرغوب و زودبازده متناسب با اقلیم آب و هوایی شهر شمشک هستید می‌توانند به برتر نهال بزرگترین و شناخته شده‌ترین نهالستان کشور مراجعه کنند. زیرا در این مجموعه نهال‌های میوه هسته دار در ارقام پیوندی، اصلاحی و ژنوتیپ موجود هستند و به همراه کارت گارانتی دو ساله و تاییدیه‌های معتبر به مشتریان عزیز ارائه می‌شوند. همچنین برای خرید نهال در تهران به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

باغداری در شمشک

اراضی حاصلخیز و گسترده‌ای در شهر شمشک وجود دارد و بیشتر آن سطح زیر کشت محصولات باغی و زراعی قرار دارند. باغداری با کمک شیوه‌های نوین و تکنیک‌های جدید علمی بسیار توسعه یافته و به یکی از مشاغل سودآور و درآمدزا در این اقلیم مبدل شده است که به دلیل ظرفیت‌های بالای کشاورزی و منابع طبیعی باغداران با کمترین هزینه و چالش باغداری بیشترین بهره‌وری و سود را از این باغات به دست می‌آورند.

نهال فروشی در شمشک

با در نظر گرفتن پیشرفت تکنولوژی و فروش اینترنتی نهال میوه کار خرید نهال برای کشاورزان بسیار آسان‌تر شده و آنها می‌توانند با خرید اینترنتی امکان خرید موفقیت آمیز نهال میوه را داشته باشند. این خرید دارای مزایای زیر است.

  • در خرید اینترنتی نهال میوه از مراکز معتبر به دلیل کمتر شدن واسطه‌ها و ارتباط مستقیم فروشنده و خریدار قیمت تمام شده نهال میوه بسیار مناسب‌تر خواهد بود.
  • در خرید اینترنتی امکان مقایسه چندین نهالستان وجود دارد و در نهایت باغدار می‌تواند از مجوزدار و معتبر بودن فعالیت‌های نهالستان مطلع شده و معتبرترین آن را انتخاب کند.
  • در نهایت باغدار می‌تواند مرکزی را انتخاب کند که نهال‌های خود را از نظر سلامت و کیفیت تضمین می‌کند و دارای پشتیبانی تخصصی است.

فروش نهال در شمشک

با توجه به فراوانی مراکز فروش نهال در شمشک و ادعای هر بخش در کیفیت و مرغوبیت نهال‌ها این باغدار است که دچار سردرگمی می‌شود. اما میزان اطلاعات باغدار از ویژگی‌ها و استانداردهای نهال باعث می‌شود خریدی مطمئن و هوشمندانه را انجام دهد این ویژگی‌ها به شرح زیر هستند.

  • نهال‌های شناسنامه‌دار و گارانتی دار را انتخاب کنید.
  • سعی کنید نهال‌هایی با ریشه جوان و مویی را انتخاب کنید، تا ریشه‌های آن زمخت نباشد زیرا گیرایی و سازگاری کمتری با زمین جدید خواهد داشت.
  • نهال‌ها یک و نیم الی ۲ متر ارتفاع و سن آنها نیز در همین حدود باشد .
  • نهال‌ها دارای ۳ الی ۴ جوانه شاداب و سرسبز بدون شو تنه بدون زخم باشد.
  • اگر خرید شما از ارقام پیوندی است محل پیوند نباید فرو رفته یا برآمده باشد.
  • ریشه‌های نهال در هم تنیده نبوده و سوختگی و پوسیدگی نداشته باشد.

 قیمت نهال در شمشک

بهترین مرجعی که می‌تواند شما را در استعلام قیمت نهال میوه در شمشک راهنمایی کند نهالستان معتبر برتر نهال است که به دلیل داشتن سایت جامع و قیمت به روز هر رقم باغدار را در انتخاب نهال سازگار با اقلیم و بودجه خود کمک می‌کند.

خرید نهال بادام

نهال بادام نهالی بومی آسیا است که با آب و هوای ایران بهترین سازگاری را دارد زیرا نهال بادام نیاز آبی کمی دارد و با توجه به اقلیم کم بارش ایران و منابع آبی محدود کاشت آن می‌تواند کمترین هزینه باغداری را برای سرمایه‌گذار داشته باشد. البته با توجه به مساعد بودن منابع آبی شمشک کاشت ارقام سردسیری در آن توصیه می‌شود. برای دریافت اطلاعات تخصصی‌تر شما عزیزان می‌توانید به برتر نهال مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در شمشک

باغداران عزیز شهر شمشک می‌توانند با مطالعه جدول زیر اطلاعات نسبی و مفیدی در خصوص رقم‌های سازگار با این اقلیم را به دست آورده و از طریق ارتباط با متخصصین و مهندسین برتر نهال رقم مورد نظر خود را با متعادل‌ترین قیمت خریداری فرمایند و برای اطلاع از انواع نهال گردو نیز به صفحه خرید نهال آن مراجعه کنند.

همچنین اگر می خواهید از شهر اصفهان نیز نهال خریداری کنید، می توانید به صفحه خرید نهال در اصفهان مراجعه کنید.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب گرنی اسمیت،، سیب عروس، سیب میراکل
نهال بادام بادام ربیع ، بادام شاهرودی، بادام مامایی
نهال پسته پسته کله قوچی، پسته رفسنجان، پسته زرند، اکبری
نهال انگور انگور کندری، انگور یاقوتی، انگور فخری، انگور سلطانی
نهال آلو آلو زرد خورشتی، آلو برغانی، آلو غول پاییزه، آلو خاکی
نهال آلبالو آلبالو اسرائیلی ، آلبالو تکدانه ، آلبالو گیلاسی، آلبالو مجاری
نهال زردآلو زردآلو نصیری ، زردآلو شکر پاره، زردآلو نادری
نهال به به اصفهان، به قرمز، به گلابی
نهال عناب عناب ارمنی، عناب قائنات، عناب پیوندی
نهال انار کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال گلابی گلابی مشو، گلابی بیروتی، گلابی شینگو
نهال فندق فندق فرتیل دو توکارد، فندق باتلر، فندق توندا
نهال هلو هلو کاردی، هلو آلبرتا، هلو زعفرانی
نهال خرمالو کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال شلیل شلیل ردگلد، شلیل کیوتا، شلیل زودرس
نهال توت توت محلی، توت کاکوزا، توت سیاه
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حاج حسینی ، سنجد رحیمی
نهال گوجه سبز گوجه سبز ملایر، گوجه سبز شهریار، گوجه سبز برغان
نهال زیتون کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال زینتی نهال صنوبر، نهال چنار ، نهال اقاقیا
نهال انجیر کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال گیلاس گیلاس صورتی لواسان، گیلاس شیشه‌ای ، گیلاس تکدانه
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دین، گل‌محمدی خاردار
نهال بلوبری بلوبری نلسون، بلوبری اونیل، بلوبری ایرانی
نهال ازگیل ازگیل وحشی، ازگیل آمریکایی، ازگیل ژاپنی
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک پلویی، زرشک بیرجند

 کلام آخر

شهر شمشک از جمله اقلیم‌های است که باغداری در آن به واسطه حاصلخیزی خاک و منابع آبی پربار و شرایط آب و هوایی قاره‌ای بسیار مساعد است. کافیست سرمایه‌گذاران عزیز با خرید ارقام سردسیری و نیمه سردسیری نهال میوه و کاشت آن و مراقبت‌های اصولی منتظر باردهی و بازدهی بالای این نهال‌ها در آینده باشند.

بیش‌تر بخوانید: خرید نهال گردو در شمشک

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
ارتباط با برترنهال