خرید نهال در ویسیان✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان ویسیان

این شهر در ارتفاع ۱۰۸۷ متری از سطح آب‌های آزاد با جمعیت ۵۱۰۰ نفری در استان لرستان و شهرستان دوره چگنی به عنوان شهر جدید الاحداث در غرب کشور قرار گرفته است. در گذشته با نام محمودوند شناخته می‌شد که از جمله توابع خرم آباد بوده و طی چند سال اخیر جزو شهرستان چگنی محسوب می‌شود. این شهر با میانگین دمای سالیانه ۲۶ درجه و بیشینه دمایی ۴۰ درجه و کمینه دمایی منفی ۲۰ درجه از جمله شهرهای کوهستانی و سردسیری است که از میانگین بارشی ۳۸۰ میلی‌متر در سال نیز برخوردار است. این شهر در طول جغرافیایی ۴۸ درجه شرقی و عرض جغرافیایی ۳۳ درجه شمالی قرار گرفته است و به شهر شالیزارهای غرب کشور معروف است و دارای تولیدات برنج بسیار با کیفیت و مرغوبی است که به نام برنج دم سیاه در سطح کشور به فروش می‌رسد. در کنار شالیزارهای وسیع سیفیجاتی مانند بادمجان، کدو، گوجه، پیاز، خیار، چغندر قند، گیاهان دارویی گل گاوزبان، گندم، جو، بنشن، غلات و محصولات باغی مانند زردآلو، سیب، انگور، انار، انجیر، هلو، شلیل، بادام، گردو، فندق، توت نیز تولیدات بسیار انبوه و پررونقی دارد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در ویسیان

اهالی شهر ویسیان مانند مردم خطه لرستان در زمینه دامپروری بسیار سرآمد و متبحر هستند اما کشاورزی و باغداری این بخش نیز به واسطه پوشش گیاهی، منابع آبی، خاک حاصلخیز و آب و هوای کوهستانی به یکی از قطب‌های اقتصادی تبدیل شده است. وجود رودخانه کشکان و خرم آباد در حاصلخیزی و سرسبزی این باغات بی‌ تاثیر نبوده است.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در خرم آباد

نهالستان ویسیان

کشاورزان محترم می‌توانند با شناسایی معتبرترین نهالستان ویسیان برای شروع باغداری رقم‌های سازگار با ارتفاع و اقلیم این منطقه را انتخاب و خریداری کنند. با کمک مروجین حوزه کشاورزی و کارشناسان یا افراد با تجربه بهترین باغات و اراضی را برای تولید میوه‌های با کیفیت احداث کنند. مهمترین اقدام در داشتن باغات پر بازده، انتخاب رقم‌های سالم، پیوندی پربار و اصیل است. برای اطلاع از نهالستان‌های معتبر جهت خرید با ما در ارتباط باشید.

باغداری در ویسیان

تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشاورزی از رودخانه‌های روان دائمی و پرآب کشکان و خرم آباد گرفته تا خاک‌های آبرفتی یا حاصلخیز غنی، آب و هوای کوهستانی و معتدل دست به دست هم داده تا حوزه باغداری در ویسیان با تولید میوه‌های انبوه ریز هسته، دانه دار و هسته‌دار مستمر و اقتصادی باشد. موقعیت قرارگیری ویسیان در غرب کشور و بهره‌مندی از برکات و توده‌های باران آور و سرماآور کوهستان زاگرس و همچنین قلل و ارتفاعات این کوهستان باعث بارش‌های متوالی و مطلوب شده در نتیجه با مهیا بودن عنصر حیات یعنی آب، خاک و شرایط کشاورزی برای کاشت نهال‌های میوه بسیار مهیا شده است. برای استفاده بهینه از منابع آبی امروز تغییر الگوی کشت در این استان نیز شروع شده است و با کنار گذاشتن نهال‌های آبدوست و استفاده از رقم‌های کم آبخواه هزینه‌های باغداری در جهت تقلیل پیش می‌رود. نهال‌های زودگل برای این منطقه مناسب نبوده و خریداران باید نسبت به دیرگل بودن نهال و مقاومت آن به سرما توجه داشته باشند.

نهال فروشی در ویسیان

با توجه به اینکه خرید نهال در این منطقه به شکل آنلاین، حضوری و تلفنی انجام می‌شود لذا در مراجعات حضوری به نهال فروشی در ویسیان با بررسی سطح بهداشت و سلامت نهال، خریداران نهال مورد نظر را انتخاب می‌کنند. اما در خرید اینترنتی باید از قبل نسبت به مجوزها مرکز، سطح کار و اعتبار آن اطلاعات دقیق جمع آوری شده و بهترین مرکز برای خرید انتخاب شود. لذا باغداران عزیز می‌توانند با ارتباط با کارشناسان مرکز ما به بهترین و معتبر مرکز فروش نهال در ویسیان دسترسی داشته و خریدی مطمئن را انجام دهند.

فروش نهال در ویسیان

موفقیت در خریداری نهال‌های مورد نظر این است که باغداران هنگام مراجعه به مراکز فروش نهال در ویسیان حتماً از ویژگی‌های نهال سالم و استاندارد آگاه باشند که این ویژگی‌ها به صورت زیر است.

  • ریشه‌های نهال باید رشد طبیعی داشته لذا غیر چنگالی بوده، تراکم لازم را داشته باشد بدون هیچ گونه پیچ خوردگی، آفت زدگی و سوختگی با بسته‌بندی بهداشتی و پرالیناژ شده عرضه شود.
  • جهت اینکه اطمینان خاطر باغدار از سلامت ریشه‌ها حاصل شود باید نهال دارای گواهی عاری از آفات و تاییدیه سلامت باشد.
  • نهالی که انتخاب می‌کنید باید دارای تنه صاف، کشیده یک دست، بدون انشعاب، خمیدگی و شکستگی یا زخم باشد.
  • نهال پیوندی دارای شناسنامه بوده تا تجانس و تطابق پایه و پیوندک انتخاب شده، سن، نوع رقم و خصوصیات آن نیز محرز گردد.
  • جهت اطمینان از سلامت نهال دارای کارت قرنطینه و ضمانت ۲ ساله باشد.

قیمت نهال در ویسیان

نوسانات ارزی نیز در کنار دیگر فاکتورهای متغیر کننده قیمت نهال در ویسیان باعث افزایش قیمت تجهیزات، دستمزد کارگران و بذرهای وارداتی شده‌اند و به همین دلیل قیمت‌های متعددی در سطح بازار مشاهده می‌شود‌ برای آگاهی از قیمت‌های ایده‌آل و خرید مطمئن به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در ویسیان

امروزه کیفیت خرید نهال میوه در ویسیان سهم بسزایی در سلامت، مرغوبیت، هزینه‌های رسیدگی، باردهی و عمر آن در آینده خواهد داشت. مطلوب‌ترین و مرغوب‌ترین نهال‌های سازگار و پربار را از برتر نهال با قیمتی مناسب به همراه ضمانت دریافت کنید. این مجموعه برای افزایش آگاهی شما جدول ارقام زیر را برای مطالعه پیشنهاد می‌کند. با مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی ویسیان می‌توانید با ارقام قابل کاشت گردو نیز آگاه آشنا شوید.

نوع نهال رقم نهال
نهال بادام بادام تونو، بادام شاهرودی ۲۱، بادام مامایی، بادام سهند
نهال سیب سیب میراکل، سیب گلدن ورد زرد، سیب مراغه، سیب ترش مصری
نهال پسته پسته بنه، پسته رفسنجان، پسته ممتاز، پسته بادامی
نهال گیلاس گیلاس صورتی لواسان، گیلاس لامبرت، گیلاس گلد
نهال شلیل شلیل شبرنگ، شلیل کیوتا، شلیل سفید مشهد، شلیل شمس
نهال فندق فندق بارسلونا، فندق انیس ترکیه، فندق موری
نهال گلابی  گلابی درگزی، گلابی بلادی جونیو، گلابی فورل، گلابی دم کج
نهال انگور انگور کشمش خلیلی، انگور کاشمر، انگور ازبک
نهال انار انار  ژله‌ای، انار سیاه سمرقندی، انار بردسکن
نهال خرمالو خرمالو موزی، خرمالو فویو، خرمالو ارموند
نهال زینتی صنوبر نقرا ترکیه، بید، کبوده ویسیانی
نهال توت توت موزی سیاه، توت سفید محلی، شاه توت
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا ، زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته سیاه، زغال‌اخته فومینا
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم
نهال به به قرمز، به محلی، به ایتالیایی
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب ارمنی
نهال آلبالو آلبالو پیش‌رس، آلبالو غیر پیوندی، آلبالو بوترمو
نهال زردآلو زردآلو سلطنتی، زردآلو قرمز، زردآلو سفیری، زردآلو ملایر
نهال آلو آلو قطره طلا، آلو خاکی، آلو بلک دیاموند
نهال هلو هلو آلبرتا، هلو عسلی،
نهال گوجه سبز گوجه سبز شهریار، گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز سردورود
نهال زرشک زرشک بی دانه سیاه، زرشک قائنات، زرشک پفکی
نهال بلوبری بلوبری ایرانی، بلوبری کراپ، بلوبری دوک
نهال زیتون زیتون کنسروالیا، زیتون شنگه، زیتون مانزالیا

خرید نهال بادام در ویسیان

از نهال‌های مثمر و میوه‌ای که حتی در جنگل‌های طبیعی شهر ویسیان بسیار به چشم می‌خورد نهال بادام است این نهال بسیار کم آبخواه و مقاوم به خشکی بوده لذا در مناطق پربارشی مثل ویسیان می‌تواند بدون هیچ مدار آبیاری به صورت دیم مورد کشت قرار بگیرد. باغدارانی که به دنبال نهال‌های کم دردسر و پرسود هستند حتماً خرید نهال بادام در ویسیان را در اولویت قرار دهند.

کلام اخر

شهر ویسیان از جمله مناطق کوهستانی در غرب کشور است که از شرایط طبیعی و استعدادهای بالایی در زمینه کشاورزی و باغداری برخوردار است و سالانه چند صد تن تولیدات باغی مرغوب و بازارپسند دارد. لذا خرید نهال میوه در این اقلیم و انتخاب شغل باغداری می‌تواند درآمدهای چشمگیر را با کمترین زحمات و دغدغه‌ها نصیب باغداران کند.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر ویسیان می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در ویسیان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال