خرید نهال گردو در ویسیان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ویسیان

ویسیان یکی از سرسبزترین مناطق استان لرستان محسوب می‌شود که در زمینه تولید چغندر قند، کلزا، گردو و انواع محصولات باغی جزو رتبه‌های نخست تولیدی است. نهال ثروت آفرین گردو یکی از تجاری‌ترین ارقام است که پرورش آن می‌تواند برای باغداران با درآمدهای میلیاردی همراه باشد با ما همراه باشید تا نهال‌های گردوی مناسب ویسیان را بهتر بشناسیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ویسیان

یکی از گزینه‌هایی که باعث شده نهال‌های گردوی بومی و پیوندی به بهترین شکل تولیدات با کیفیت را در این منطقه داشته باشند، شرایط اقلیمی ویسیان است. این شهر با جمعیت ۵۰۰۰ نفری در غرب کشور و شهرستان چگنی استان لرستان قرار گرفته است و از جمله توابع خرم آباد است که دارای اقلیم آب و هوایی کوهستانی بوده و در ارتفاع ۱۱۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. این شهر با داشتن رودخانه کشکان و خرم آباد، سراب باغله، سراب ویسیان و همچنین سد دوگر یکی از حاصلخیزترین اقلیم‌های جغرافیایی برای باغداری مخصوصاً پرورش نهال گردو است. با توجه به اینکه بیشینه دمایی آن از ۴۰ درجه فراتر نمی‌رود و دارای کمینه دمایی منفی ۲۰ درجه است لذا از نزولات جوی پرباری برخوردار بوده به طوری که میانگین بارندگی آن ۵۰۰ میلی‌متر در سال است. قرارگیری در دامنه‌های قله ولاش و موقعیت مکانی با طول جغرافیایی ۴۸ درجه شرقی و عرض جغرافیایی ۳۳ درجه شمالی ، نشانگر مهیا بودن شرایط برای پرورش نهال گردوی سرمادوست و رطوبت طلب است. شهر ویسیان را با شالیزارهای گسترده به عنوان شهر شالی غرب کشور می‌شناسند و برنج آن بسیار معروف است، لذا در کنار میوه‌های انبوه، گردو نیز از جمله تولیدات پرفروش و بازار پسند آن است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در ویسیان

در باغات گردو در ویسیان نهال‌های بومی و بذری به کار گرفته شده، اما وجود دره‌های حاصل خیز و سراب‌های جوشان این منطقه را در کنار شهرستان سلسله به یکی از قطب‌های تولیدی گردو مبدل کرده است. با توجه به مکانیکی بودن پرورش گردو و برداشت محصول آن در این باغات استفاده از نژادهای پیوندی و پایه کوتاه به صورت عملیات سرشاخه کاری در سطح باغات ویسیان نیز انجام می‌شود تا شرایط رسیدگی، تراکم کاشت و مقاومت نهال‌ها افزایش پیدا کرده و در نتیجه به ارتقای راندمان تولید باغات بیانجامد. اگرچه بیشتر اهالی این بخش به دامپروری، شالی کاری و تولید محصولات زراعی مشغول هستند اما سودی که از بابت پرورش این نهال و تولید میوه آن به دست می‌آید باعث ترغیب بسیاری از باغداران به احداث باغ گردو در این بخش شده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ویسیان

اصولاً برای شروع هر کاری خصوصاً احداث باغ گردو در ویسیان سرمایه و منابع مالی در کنار اطلاعات دقیق از شرایط اقلیمی و آب و هوایی، داشتن تخصص، برخورداری از نهال‌های سازگار و پربار می‌تواند پربار می‌تواند با توانمندی و دانش باغبانی بالای کشاورز به احداث نهالستان تجاری پربار و پرمحصول بینجامد. لازم است که از وضعیت خاکی، بارندگی‌ها، شیب زمین، پوشش گیاهی، ارتفاع منطقه از سطح دریا، مختصات کاشت و مکان یابی اطلاعات به روزی کسب شده و نهال سازگار با این آب و هوا و پهنه جغرافیایی در بهترین بستر کاشت مورد کشت قرار بگیرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در ویسیان حالت اقتصادی دارد؟

چنانچه خاک بستر کاشت نهال گردو در ویسیان از قدرت و حاصلخیزی بالایی برخوردار باشد ریشه‌ها می‌توانند در کنار ریشه زایی، جذب املاح معدنی و عناصر ماکرو را به خوبی انجام داده و آن را به اندام‌های هوایی جهت گلدهی هرچه بهتر و باردهی بیشتر برسانند. مسلماً هرچه سازگاری نهال با اقلیم بالاتر باشد و نیازهای خاکی و آبی آن به خوبی تامین شود نهال قدرتمند بوده و کمتر درگیر معضلات و عوامل بیماریگر می‌شود در نتیجه با به کارگیری سموم نباتی و کودهای کشاورزی کمتر هزینه‌های باغداری کاهش پیدا می‌کند و با کاشت رقم‌های پایه کوتاه، پیوندی و پر بازده می‌توان بیشترین سود را از این باغات تجاری کسب کرد.

 

خرید نهال گردو در ویسیان

در مرحله خرید نهال گردو در ویسیان هر چه اطلاعات پیش زمینه‌ای باغدار از اقلیم و جو آب و هوایی منطقه بالاتر باشد به مراتب انتخاب دقیق و درستی در گزینش نهال خواهد داشت. اما با تعامل با نهالستان مرکزی برتر نهال شما از همراهی و پشتیبانی کارشناسان قبل و بعد از خرید نهال بهره‌مند هستید و میتوانید بر حسب منطقه کاشت مناسبترین، سالم‌ترین گونه ها و واریته ها را با شناسنامه و گارانتی دو ساله دریافت کنید.

فروش نهال گردو در ویسیان

از جمله مجموعه های مورد تایید جهاد کشاورزی در زمینه فروش نهال در ویسیان نهالستان برتر نهال با نیم قرن سابقه مفید و درخشان است که توانسته مرجع مطمئن و معتبری برای دریافت نژادهای سازگار توانمند و سالم است.

نهال گردو مناسب ویسیان

مسلماً باغداران حرفه‌ای برای داشتن باغات گردوی بدور از بیماری و آفات با عملکرد رشدی خوب باید نهال گردو مناسب ویسیان را خریداری و کشت کنند. ناسازگاری نهال عواقب پرهزینه ای برای باغدار دارد.

انواع نهال گردو در ویسیان

برای آشنایی هرچه بهتر با انواع نهال گردو در ویسیان می‌توانید بخش زیر را مطالعه کنید.

  • نهال گردوی چندلر: از جمله نهال‌های نیمه سردسیری مقاوم به یخبندان و سرمای سوزان است که می‌تواند از ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری کاشته شود و به ازای هر هکتار تا ۶ تن باردهی داشته باشد.
  • نهال گردوی پوست کاغذی: نهالی با عمر اقتصادی بالا، دیرگل و بومی ایران است که در تمامی ارتفاعات تا ۳۰۰۰ متر قابلیت کاشت داشته و می‌تواند تا ۵ تن باردهی داشته باشد. دارای میوه کشیده با پوست چوبی بسیار نازک و مغز میوه بالا
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز: از جمله نژادهای اصلاحی پربار، توانمند و مقاوم به آفات، سرمای زیر ۳۰ درجه و سرمای بهاره است که بدون محدودیت کاشت در ارتفاعات می‌تواند تا ۱۰ تن باردهی داشته باشد.
  • نهال گردوی خوشه‌ای اسرائیلی: از جمله رقم‌های دیرگل و پربازده و پربار است که باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار داشته و از ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری محدوده کاشت دارد و مناسب برای مناطق دشتی ویسیان است.

قیمت نهال گردو در ویسیان

هرچه نهال از قدرت باردهی، عمر بازدهی و کیفیت ثمره بالای برخوردار باشد و بیشترین سازگاری را با اقلیم داشته باشد از ارزش و قیمت بالایی برخوردار است. برای آگاهی از قیمت نهال گردو در ویسیان از ارقام سازگار می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال ویسیان

مسلماً نهال‌هایی که به روش‌های پیوندی تولید شده‌اند و به دلیل ادغام پایه و پیوندک پربار، مقاوم به نوسانات دمایی و آفات جزو نژادهای سودآور محسوب می‌شوند و می‌توانند بهترین نهال گردو در ویسیان باشند.

نهالستان گردو در ویسیان

اصولاً برپایی نهالستان گردو در ویسیان مستلزم آگاهی از نوسانات محیطی، شرایط اقلیمی و کاشت بهترین نهال‌ها با شیوه‌های جدید و تخصصی است که در این مسیر نهالستان بزرگ برتر نهال می‌تواند با کادر مجرب و خبره خود با اطلاعات تخصصی باغبانی، شما را از مرحله کاشت تا برداشت همراهی کند. با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه ویسیان می‌توانید با ارقام قابل کاشت بهتر آشنا شوید.

کلام آخر

نهال گردو برای رشد و ریشه زایی و تولید میوه به مهیا بودن شرایط رشد نیازمند است که تماماً در اقلیم حاصل خیز و کوهستانی ویسیان موجود است پس خرید نهال گردو به عنوان یک سرمایه‌گذاری فکری اقتصادی و هوشمندانه خواهد بود. اگر نهال به شیوه‌های اصولی کاشته و با رسیدگی منظم پرورش داده شود مسلما تجاری و سودده خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب ویسیان و خرید نهال در ویسیان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال