خرید نهال در اسفراین✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان اسفراین

شهر کوهپایه‌ای و معتدل اسفراین از جمله شهرهای فعال و دارای رتبه‌های برتر تولیدات کشاورزی و باغی در استان خراسان شمالی است، که با اراضی گسترده خود محصولات پررونق و با کیفیتی مانند هلو، زردآلو، انگور، آلو، بادام، سیب، شلیل، گیلاس و … را تولید می‌کند. این شهر در دامنه‌های رشته کوه آلاداغ و سلسله جبال البرز شرقی واقع شده و با ارتفاع ۱۲۶۰ متری و تحت تاثیر توده‌های باران آور ارتفاعات بینالود و جغتای دارای طبیعتی سرسبز و توریستی با جاذبه‌های دل‌انگیز، آبشارهای پرآب و رودخانه‌های متعدد مانند :اسفراین، جاجرم، رویین، قره‌سو، بیدواز و گرماب است.
شهر اسفراین دارای ۴۶۷۱۱ هکتار اراضی زراعی، کشاورزی و باغی است که از این مقدار ۶۵۶۱ هکتار متعلق به باغات بارور و میوه است. که یک سوم این باغات به صورت دیم و دو سوم آن به صورت آبی با تولید محصولات ارگانیک و با کیفیت باعث برتر شدن اسفراین و کسب رتبه‌های بالا در حوزه باغداری و کشاورزی استان شده است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در اسفراین

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در اسفراین به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در اسفراین و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بیرجند

نهالستان اسفراین

در بسیاری از نهالستان‌های موجود در شهر اسفراین به دلیل مجوزدار نبودن مرکز و عدم نظارت‌های ارگانی، روش‌های غیر اصولی، غیربهداشتی و غیرعلمی در فرایند پرورش نهال به کار رفته و نهال‌ها با قیمت پایین به فروش می‌رسند که خرید چنین نهال‌هایی می‌تواند دربرگیرنده هزینه‌های سمپاشی و کوددهی بالا و در نتیجه عدم سودآوری باشد. لذا توصیه می‌شود معتبرترین، بزرگ‌ترین و با سابقه‌ترین نهالستان اسفراین از طریق تحقیق و بررسی شناسایی شده و برای خرید نهال انتخاب شود.

باغداری در اسفراین

باغداری در اسفراین از جمله مشاغلی است که به دلیل کوهپایه بودن این خطه، پراکنش بارندگی‌های بالا، خاک حاصلخیز و مراتع پوشیده و سرسبز از رونق بسیار چشمگیری برخوردار است. عمده تولیدات آن را محصولاتی مانند: سیب، انگور، انار، هلو، شلیل، پسته بادام، انجیر، زردآلو، آلو، گیلاس و گردو تشکیل می‌دهد که به شهر به شکوفه‌های سیب نیز معروف است. بسیاری از باغبانان برای بالا بردن میزان محصول دهی باغات خود سعی می‌کنند از رقم‌های مقاوم و کم آبخواه استفاده کرده تا هزینه‌های رسیدگی و آبدهی کمتر شود و متقابلاً سود حاصل از فروش بیشتر شود. وجود رودخانه‌های پرآب و خروشان سرچشمه گرفته از کوه‌های شاه جهان و آلاداغ باعث شده سرمایه‌های زیادی از نقاط مختلف در حوزه باغداری متمرکز شود.

 

نهال فروشی در اسفراین

اینترنتی شدن نهال فروشی در اسفراین باعث شده با رقابتی شدن فضای فروش، کیفیت کار و گواهی‌های صادر شده برای نهال افزایش پیدا کرده و در این بین باغبانان و خریداران بیشتر از همه منتفع شوند. از جمله نهال فروشی‌های اینترنتی فعال و قدمت‌دار و تخصصی برتر نهال است که می‌توانید از طریق درگاه‌ها و پل‌های ارتباطی با این مجموعه در تعامل بوده و پس از مطالعه مجوز ها و تاییدیه‌های رسمی آن از جهاد کشاورزی و مرکز کنترل نهالستان با اعتماد نهال درخواستی خود را ثبت سفارش کنید.

فروش نهال در اسفراین

نهالستان‌های معتبر و مجوزدار می‌توانند خریدی مطمئن و مطابق با شرایط اقلیمی اسفراین را محقق سازند. لازمه آن سازگاری نهال‌ها با ارتفاع منطقه و شرایط جوی و نوسانات دمایی آن است که می‌تواند در شکوفایی هرچه بهتر و تامین نیاز سرمایی نهال تاثیر وافری داشته باشد. پس لازم است قبل از خرید از مراکز فروش نهال در اسفراین از طریق مشاوره عوامل محیطی تاثیرگذار بر عملکرد و راندمان تولید بررسی و طبق آن اقلیم انتخاب صورت بگیرد.

قیمت نهال در اسفراین

با توجه به اینکه مجهز کردن مساحت کلی باغ خرید نهال‌های مثمر، زودبازده و پربار را در تعداد بالا می‌طلبد، این خرید انبوه می‌تواند سرمایه هنگفتی را در بر بگیرد. لذا لازم است برای خرید ایده‌آل و آگاهانه منطبق با اقلیم، متراژ باغ و هدف تجاری، از قیمت نهال در اسفراین قبل از سفارش مطلع شوید. برتر نهال لینک زیر را برای تکریم مشتری و افزایش رفاه در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

خرید نهال بادام در اسفراین

جالب است بدانید که نهال بادام، دارای میوه‌ای با پوست سخت و سنگی بوده و از نظر مدت ماندگاری بالا و همچنین کاربردهای فراوان نهالی تجاری محسوب می‌شود که میوه دانه‌ای شکل آن از جهت ارزش غذایی بالا برای بسیاری از رده‌های سنی و پیشگیری از بیماری‌ها بسیار مفید فایده است. کشت و پرورش این نهال مقاوم به دلیل هزینه‌های رسیدگی پایین و سوددهی بالا در اقلیمی مانند اسفراین دارای اولویت است. با توجه به آب‌های سطح الارزی و زیرزمینی، چشمه سارها و رودخانه‌های فصلی و دائمی متعدد در منطقه کشت آن می‌تواند به صورت دیم انجام شده و هزینه‌های تامین آب نیز کاهش پیدا کند. برای خرید از ارقام تجاری زود بازده و سازگار با این اقلیم می‌توانید به لینک زیر رجوع کنید.

خرید نهال میوه در اسفراین

از جمله معیارهای مهم در زمان خرید نهال میوه در اسفراین آگاهی از قیمت نهال میوه است، این قیمت گذاری به تبعیت از پارامترهایی مانند دریافت تاییدیه‌ها و گواهی‌های سلامت کیفیت و قرنطینه است. بالطبع نهال‌های بدون این گواهی‌ها قیمت پایین‌تر و متقابلاً سلامت و کیفیت کمتری خواهند داشت و می‌توانند هزینه‌های گزافی را جهت کود دهی و سمپاشی متحمل باغدار کنند. پس با خرید از برتر نهال و برخورداری از نهال‌های سالم، دارای گواهی عاری از آفات و گارانتی دو ساله کیفیت و مرغوبیت نهال‌ها، می‌توانید از چنین معضلاتی به دور باشید.

نهال سیب سیب زرد لبنان، سیب دماوند، سیب گلدن، سیب کهنز
نهال پسته پسته خنجری ، پسته اسراییلی، پسته بادامی،
نهال انگور انگور خلیلی، انگور شمشیری، انگور ترکمن
نهال بادام بادام نون پاریل، بادام حریر، بادام تونو
نهال گلابی گلابی فورل، گلابی دوچی، گلابی کنکورد
نهال آلو آلو یلواک خورشتی، آلو میروبالان، آلو خرمایی
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو رجبعلی، زردآلو چتری، زردآلو سلطنتی
نهال آلبالو آلبالو محلی، آلبالو پیش‌رس ، آلبالو خوشه‌ای
نهال به به پرتغالی، به آمریکایی ، به قرمز
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل، سنجد حاج حسینی
نهال گیلاس گیلاس لیندا، گیلاس مالیزیا، گیلاس امبرانس
نهال شلیل شلیل رفعتی، شلیل بیگ تاپ، شلیل قرمز بهاره
نهال هلو هلو پالیز، هلو شاستا، هلو جوادی
نهال زینتی ‌پالونیا شن تونگ، صنوبر نقرا ترکیه، کبوده تبریزی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته محلی، زغال اخته فلوریدا، زغال‌اخته سیاه
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک پفکی، زرشک وحشی
نهال توت توت هرات، توت قرمز، توت موزی سیاه
نهال گوجه سبز گوجه‌سبز نخجوان، گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز زودرس
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب محلی، عناب ارمنی
نهال بلوبری بلوبری کراپ، بلوبری دوک، بلوبری ایرانی
نهال زیتون زیتون ماری، زیتون آمریکایی، زیتون شنگه
نهال انجیر انجیر قهوه‌ای، انجیر بنفش، انجیر سیاه
نهال انار انار دانه سیاه اصل، انار قندهار، انار ژله‌ای
نهال خرمالو خرمالو موزی، خرمالو گوجه ای، خرمالو ژاپنی

 

کلام آخر

محوریت این مقاله پی بردن به دو فاکتور مهم در زمینه احداث باغ میوه در شهر اسفراین است که در وهله اول خرید نهال‌های میوه اصیل، با کیفیت و سالم از مراکز فعال زیر نظر جهاد کشاورزی و در مرحله بعدی پیشبرد پروسه مراقبتی و پرورشی نهال با تخصص و دانایی کامل حاصل از مشاوره‌های علمی افراد با تجربه است. رعایت این دو فاکتور باعث بالا رفتن عملکرد رشدی، رویشی و باردهی باغات میوه خواهد شد. در همین راستا به منظور کسب این دو فاکتور مهم می‌توانید باغداری در شهر ییلاقی، کوهستان و حاصل خیز و پر آب اسفراین را با کمک برتر نهال شروع کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر اسفراین می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در اسفراین مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال