خرید نهال در دوراهک✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان دوراهک

شهر دوراهک جزو گرمترین شهرهای استان بوشهر محسوب می‌شود، میزان بارندگی در این منطقه به اندازه‌ای کم هست که حتی ساکنین شهر برای آب شرب خود نیز دچار مشکل هستند؛ با این وجود طبق سرشماری در سال ۱۳۹۵ انجام شده نزدیک به ۴۰۰۰ نفر در دوراهک زندگی می‌کنند و گذران زندگی آنها از طریق باغداری و کشاورزی مخصوصاً تولید گوجه فرنگی و دیگر صیفی جات هست.
مختصات جغرافیایی شهر دوراهک بر روی نقشه ایران ۲۷٫۹۴۷۷۷° شمالی و ۵۱٫۹۵۹۷۲° شرقی هست؛ کمتر از ۳۰ متر از سطح دریا ارتفاع داشته و همین امر تاثیر بسزایی در اقلیم گرم و خشک آن گذاشته است؛ باغداران این منطقه برای خرید نهال در دوراهک باید نکات خاصی را در نظر گرفته و از نهال‌هایی استفاده کنند تا نیاز آبی کمتری داشته باشد، برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر دوراهک همراه ما باشید.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در دوراهک

از شرایط اقلیمی تاثیرگذار شهر، برای خرید نهال در دوراهک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• طبق تحقیقات انجام شده سابقه افزایش دما در شهر دوراهک تا ۵۰ درجه سانتیگراد امکان‌پذیر است، بنابراین نهال میوه باید حرارت ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کرده و دچار مشکلی نشود.
• مهمترین چالشی که برای اکثر کشاورزان دوراهک وجود دارد بارش کمتر از ۲۰۰ میلی‌متر در سال همچنین رطوبت کمتر از ۳۰ درصد است باغداران این منطقه نهال‌هایی را انتخاب کنند که در شرایط گرم و خشک باردهی مناسبی از خود نشان دهد؛ نهال انگور و نهال انجیر جزو درختانی هستند که به صورت دیم قابل کاشت بوده و می‌توانند این میزان از گرمی و خشکی را تحمل کنند.
• فصل زمستان شهر دوراهک معتدل بوده و حداقل دما ۲ الی ۳ درجه سانتیگراد است؛ قبل از خرید نهال در دوراهک مطمئن باشید که نیاز سرمایی این نهال سازگار با منطقه هست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بوشهر

نهالستان دوراهک

با توجه به منطقه گرمسیری شهر دوراهک و نیازهای خاص آن، مدیران نهالستان در دوراهک معتبر و شناخته شده به نکات زیر توجه می‌کنند:
• انتخاب نهال‌های سازگار با منطقه گرمسیری:
مدیران نهالستان‌ها به دنبال کشت و تکثیر نهال‌های کرمسیری هستند تا با شرایط آب و هوایی و خاک منطقه گرمسیری سازگاری بالایی داشته باشند؛ نهالستان‌ها با مطالعه و تحقیقات زیاد، نهال‌هایی را تولید می‌کنند تا به راحتی در مناطق گرمسیری رشد کرده و میوه تولید کنند.
• ارائه نهال‌های باکیفیت:
نهالستان‌های معتبر سعی می‌کنند نهال‌های سالم و باکیفیتی را به مشتریان خود عرضه کنند، آن‌ها از نهال‌هایی استفاده می‌کنند که نژاد قوی‌تری داشته و آن‌ها را به خوبی رشد و توسعه داده‌اند تا در اثر نقل و انتقال، نهال دچار تنبلی و آسیب نشود.

باغداری در دوراهک

باغداری در دوراهک و مناطق گرمسیری و خشک متفاوت بوده و کشاورزان باید به خوبی باغات خود را مدیریت کنند؛ مراحل احداث باغ در دوراهک عبارتند از:
1. عواملی مانند خاک، آب و هوا، تنوع گیاهی و دسترسی به منابع طبیعی در نظر گرفته می‌شوند.
2. خاک برای باغبانی بسیار مهم است؛ بررسی خاک شامل تحلیل مواد معدنی، نیتروژن، فسفر، پتاسیم و سایر عناصر غذایی است و برای رشد گیاهان ضروری هستند، اگر خاک نیاز به بهبود داشته باشد، اقدام به اصلاحات ضروری می‌شود.
3. قالب کلی باغ را تعیین کرده و نیازهای درختان شامل نور، آب، خاک و دما مد نظر قرار می‌گیرند.
4. طرحی برای آبیاری مناسب و تامین منابع آب برای باغ ایجاد می‌شود، انتخاب روش مناسبی مانند آبیاری قطره‌ای یا آبیاری زیر سطحی، بر اساس نوع درختان و شرایط آب و هوایی صورت می‌گیرد.
5. در این مرحله، نهال انتخاب شده در زمین کاشت می‌شوند، هنگام کاشت، فواصل مناسب بین گونه‌ها و رعایت شرایط مربوط به هر گونه بسیار مهم است.
قبل از خرید نهال در دوراهک با نگهداری و مراقبت درختان آشنا باشید، برای رشد و توسعه صحیح گیاهان، مراقبت و نگهداری مناسب الزامی بوده و شامل آبیاری، تغذیه، سمپاشی، برداشت و مراقبت از بیماری‌ها و آفات است.

 

نهال فروشی در دوراهک

نهال فروشی در دوراهک معمولاً انواع مختلفی از نهال‌ها را در اختیار مشتریانشان قرار می‌دهند، مثلاً در مناطق گرمسیری، نهالستان‌ها ممکن است درختان میوه، نهال‌های غیر مثمر و گیاهان زینتی را عرضه کنند تا به تنوع نهال‌ها و فروشگاه‌های باغبانی کمک کنند؛ همچنین مشاوره و پشتیبانی پس از فروش ارائهد می‌دهند، مدیران نهال فروشی در دوراهک عموماً خدمات مشاوره و پشتیبانی پس از فروش ارائه می‌دهند؛ آن‌ها به مشتریان خود راهنمایی درباره تکنیک‌های کاشت، نگهداری و مراقبت از نهال‌های گرمسیری ارائه می‌دهند تا رشد و توسعه سالمی داشته باشند.

فروش نهال در دوراهک

باغداران برای احداث باغ در دوراهک بهتر است، مراکزی را انتخاب کنند که فروش نهال در دوراهک را به صورت تضمینی و به همراه کارت گارانتی انجام می‌دهند چون در این نهالستان‌ها تاثیر نهاد به صورت کاملاً حرفه‌ای و بر پایه اصلاح شده انجام می‌شود.

قیمت نهال در دوراهک

نهالستان‌های معتبر برای تعیین قیمت نهال در دوراهک بر اساس کیفیت و روش تکثیر آن اقدام می‌کنند، برای استعلام قیمت نهال در دوراهک در سال جاری می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

خرید نهال بادام در دوراهک

چون امکان کاشت دیم درخت انگور در مناطق گرمسیری وجود دارد، کشاورزان می‌توانند با خرید نهال بادام در دوراهک باغات پرباری را راه اندازی کرده و به درآمد مناسبی برسند:
• نهال بادام تونو
• نهال بادام آذر خوشه‌ای
• نهال بادام سهند سنگی
• نهال بادام مامایی

خرید نهال میوه در دوراهک

به خاطر تنش‌های خشکی و کم آبی کشاورزان این منطقه تنها می‌توانند چند رقم نهال میوه را در باغات خود کاشت کنند؛ باغداران برای خرید نهال میوه در دوراهک بهتر است از کارشناسان نهالستان کمک بخواهند:
• نهال زیتون جزو نهال‌های مقاوم بوده و می‌تواند خشکی و دمای بالای این شهر را تحمل کند همچنین سودآوری زیادی دارد.
• نهال انجیر به صورت دیم کاشته شده و نیاز آبی کمتری دارد؛ فرآورده‌های گوناگونی نیز می‌توان از میوه انجیر تهیه کرد.
• نهال انگور از دیگر باغات سودآور در شهر محسوب می‌شود.

 

 

کلام آخر

باغداران شهر دوراهک می‌توانند با مراجعه به سایت برتر نهال و صفحه خرید نهال گردو در دوراهک با گردو پکان آمریکایی آشنا شوند، نهال گردو پکان آمریکایی سازگاری بیشتری با منطقه داشته و باعث درآمد کشاورزان می‌شود.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر دوراهک می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در دوراهک مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال