خرید نهال گردو در دوراهک✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار دوراهک

مختصات جغرافیایی شهر دوراهک بر روی نقشه ایران ۲۷٫۹۴۷۷۷° شمالی و ۵۱٫۹۵۹۷۲° شرقی هست؛ شهر دوراهک شهرستان دیر در استان بوشهر قرار گرفته است؛ رهاورد اصلی شهر دوراهک گوجه فرنگی و دیگر صیفی جات هست؛ ولی در سال‌های گذشته با پیشرفت علم و تکنولوژی کشاورزی اکثر کشاورزان به دنبال تغییر زیرساخت‌های باغ خود بوده و محصولات سردرختی مانند زیتون، انگور، بادا و گردو تولید می‌کنند؛ برای شناختن بهتر اقلیم شهر دوراهک و شرایط احداث باغ گردو در دوراهک در ادامه مقاله همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی دوراهک

دوراهک دارای اقلیم گرمسیری و خشک بوده و از مهم‌ترین شرایط اقلیمی دوراهک که تاثیر بسزایی در خرید نهال گردو در دوراهک می‌گذارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• میزان بارش سالانه در شهر دوراهک کمتر از ۲۰۰ میلی‌متر بوده و رطوبت آن را کمتر از ۳۰ درصد گزارش داده‌اند.
• دفاع شهر دوراهک از سطح دریا کمتر از ۳۰ متر است.
• این شهر دارای زمستان‌های معتدل و نیمه خشک و تابستان‌های گرم هست.
• بارش باران در شهر دوراهک به صورت فصلی بوده و بیشتر در فصل زمستان و اوایل بهار اتفاق می‌افتد.
• بهاره منطقه دوراهک زودرس هست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در دوراهک

با مطالعه تاریخچه باغات گردو در دوراهک متوجه خواهید شد که به خاطر گرما و تنش‌های خشکی کشاورزان علاقه چندانی به خرید نهال گردو در دوراهک و احداث باغ گردو این منطقه نداشتند، ولی در سال‌های بعد انقلاب با تکثیر و فروش نهال گردو در دوراهک بر پایه ژنوتیپ باعث شده تا نهال‌های سازگار با این منطقه وارد عرصه شده و باغداران به سود مناسبی برسند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در دوراهک

با توجه به اقلیم خشک و گرمسیری شهر دوراهک یک باغدار برای احداث باغ گردو در دوراهک باید مراحل زیر را به صورت منظم طی کند:
• بررسی زاویه تابش نور خورشید تا بر اساس آن فاصله کاشت بین درختان گردو را مشخص کند، معمولاً با توجه به زاویه تابش مستقیم فاصله درختان گردو در شهر دوراهک را نزدیک به هم در نظر می‌گیرند.
• آشنایی با شرایط هرس درختان گردو تا گرمای فصل تابستان صدمه به میوه‌های درختان گردو وارد نکند.
• از کودهای پوسیده حیوانی برای ارتقاء ساختار خاک باغ همچنین حفظ رطوبت خاک استفاده شود.
• مشخص کردن نوع آبیاری باغات گردو که بهترین گزینه آبیاری زیر سطحی هست چون مانع از تبخیر قطرات آب می‌شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در دوراهک حالت اقتصادی دارد؟

بله کاشت نهال گردو در دوراهک حالت اقتصادی و مقرون به صرفه دارد، البته اگر باغدار برای احداث باغ گردو در دوراهک مراحل زیر را رعایت کند:
• خرید نهال گردو گرمسیری و ژنوتیپ که بر پایه اصلاح شده تکثیر شده و سیستم دفاعی قوی‌تری داشته باشد.
• شناختن آفات و بیماری‌هایی که در شهر دوراهک باغات گردو را مورد تهدید قرار می‌دهند و اعمال پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب رساندن آفات و بیماری‌ها
• تامین رطوبت مورد نیاز برای رشد و باروری باغات گردو

 

خرید نهال گردو در دوراهک

کشاورزان برای خرید نهال گردو در دوراهک باید نهالستان‌های معتبر و شناخته شده‌ای را انتخاب کنند تا مجوز رسمی را از وزارت جهاد کشاورزی داشته باشد؛ مطمئن باشند نهال به اندازه‌ای کیفیت دارد تا مدیر نهالستان مسئولیت آن را پذیرفته و نهال گردو را با کارت گارانتی ارائه می‌دهد.

فروش نهال گردو در دوراهک

فصل فروش نهال گردو در دوراهک اواسط پاییز هست، چون در این بازه زمانی بارش‌های زمستانی اتفاق افتاده و رطوبت هوا افزایش می‌یابد؛ بنابراین برای رشد بهتر و استقرار ریشه درختان گردو مناسب هست.

نهال گردو مناسب دوراهک

از نظر متخصصین نهالستان در دوراهک نهال‌های گردویی مناسب کاشت در منطقه گرمسیری و خشک دوراهک است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:
• پوسته درختان گردو در برابر آفتاب سوختگی مقاوم باشد.
• ریشه زایی عمیق داشته و بتواند به عمق خاک نفوذ کرده و از رطوبت‌های زیر سطحی تغذیه کند.
• نیاز سرمایی کمتری داشته باشد چون زمستان‌ شهر دوراهک معتدل و نیمه خنک هست.

انواع نهال گردو در دوراهک

انواع نهال گردو در دوراهک بسیار محدود است، ما در این مقاله تنها می‌توانیم نهال گردو پکان آمریکایی را به شما معرفی کنیم که سازگاری بیشتری با منطقه داشته و نیاز آبی کمتری دارد؛ برای شناختن انواع نهال گردو در دوراهک بهتر است از کارشناسان نهالستان در دوراهک کمک بخواهید.

قیمت نهال گردو در دوراهک

کشاورزان جهت استعلام قیمت نهال گردو در دوراهک باید به لینک و سایت‌های معتبری مراجعه کنند که خود تولید کننده نهال گردو باشد، با این روش هزینه مربوط به واسطه گری را حذف کرده و نهال گردو با کیفیت را با قیمت اقتصادی خریداری می‌کنند؛ رنج قیمت‌ نهال گردو گرمسیری به صورت عمده کمتر از ۱۱۰ هزار تومان هست.

بهترین نهال گردو

از لحاظ ژنتیکی بهترین نهال گردو در دوراهک نهال گردو پکان آمریکایی هست، منشأ این نهال آمریکایی بوده ولی توسط نهالستان‌های معتبر بومی‌سازی شده است؛ از ویژگی‌های بارز نهال گردو پکان آمریکایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال گردو پکان آمریکایی دیربازده بوده و برای اولین باروری ۵ سال زمان احتیاج دارد.
• نهال گردو پکان آمریکایی جزو نهال‌های پایه بلند محسوب می‌شود بیشتر از ۱۵ متر ارتفاع داشته و فاصله‌ای که برای کاشت آن در نظر می‌گیرند ۱۲ در ۱۲ متر هست.
• چون این درخت گرمسیری بوده و توان مقابله با تنش‌های گرمسیری را دارد، بنابراین کافی هست در ماه دو بار آبیاری عمیق انجام دهند تا ریشه‌های زیرین آن سیراب شود.

نهالستان گردو در دوراهک

از نظر مهندسین نهالستان گردو در دوراهک اگر شما فاصله مناسب بین درختان نهال گردو را رعایت کرده و اطلاعات کاملی در مورد هرس، آبیاری، سمپاشی و کوددهی آن داشته باشید؛ حتی با وجود تنش‌های کم آبی و خشکی هوا در هر هکتار می‌توانید حداقل ۲.۵ تا ۴.۵ تن میوه باکیفیت پکان را برداشت کنید؛ با توجه به ارزش ریالی میوه گردو در بازار این مقدار برای کشاورزان دوراهک کاملاً پرسود و پر منفعت خواهد بود.

کلام آخر

البته کشاورزان منطقه دوراهک علاوه بر نهال گردو می‌توانند انواع نهال گرمسیری از جمله نهال انجیر، انگور، بادام و انار را در مناطق خود کاشت کنند؛ برای شناختن نهال‌های گرمسیری و شرایط کاشت آنها می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه در دوراهک در سایت برتر نهال مراجعه کرده و با کارشناسان در ارتباط باشید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر دوراهک می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در دوراهک مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال