خرید نهال گردو در گنبکی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار گنبکی

گردو درختانی با رشد سریع هستند که سایبان‌های وسیعی به عرض 18 متر و ارتفاع 30 متر ایجاد می‌کنند. اغلب گونه‌های گردو نیاز به نور دارد و برای رشد خوب به آفتاب کامل نیاز دارد. جوانه‌ها از خواب زمستانی در اواسط فروردین – اواخر ماه اردیبهشت (بسته به رقم) بیدار می‌شوند و ریزش برگ‌ها در اوایل آبان رخ می‌دهد. گل‌ها قبل یا تقریباً همزمان با برگ‌ها باز می‌شوند و گل‌های نر و ماده را روی گیاه ایجاد می‌شوند، به عبارتی درختان گردو تک‌پایه هستند. گل‌های نر باریک هستند و گل‌های ماده کوچک‌تر اغلب در نوک شاخه‌ها یافت می‌شوند. گرده‌افشانی توسط باد انجام می‌شود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گنبکی

گنبکی از شهرهای استان کرمان در جنوب شرق ایران است. این منطقه آب و هوایی بیابانی گرم و خشک دارد و دمای میانگین آن24 درجه است. این شهر در دشت گنبکی واقع‌شده است و ارتفاع آن از سطح دریا در حدود 500 متر است. به دلیل وجود قنات‌ها و رودخانه‌های فصلی دسترسی به آب در این شهر راحت است و یکی از قطب¬های کشاورزی استان است. این شهر از تولیدکنندگان اصلی مرکبات و انواع خرماها است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در کرمان

تاریخچه باغات گردو در گنبکی

استان کرمان باغات گسترده گردو دارد و ازنظر زمین‌های زیر کشت گردو در کشور رتبه نخست را دارد. باغات گردو در این استان از ارقام بومی و قدیمی گردو هستند و نسبت به ارقام جدید گردو دیربازده هستند و گردوهای تولید شده در آن‌ها پوست ضخیم‌تری دارند و اندازه آن‌ها به نسبت کوچک‌تر می‌باشد. برای تجاری سازی باغات گردو بهتر است زیر ساخت های لازم فراهم آید تا بتوان سودآوری این باغات را تا حدود زیادی افزایش داد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گنبکی

بهترین راه برای موفقیت این است که قبل از احداث باغ گردو در گنبکی برنامه ریزی کنید. با در نظر گرفتن تمام جنبه‌های محل کاشت از بسیاری از مشکلات آینده جلوگیری کنید:
• مکان – بهترین مکان برای درختان گردو، مناطق آفتابی و نسبتاً سرپوشیده است.
• خاک – خاک ایده¬ال یک خاک لومی عمیق، حاصلخیز و با زهکشی خوب با pH بین 6 تا است، بااین‌حال ارقامی از گردوها در خاک رس سنگین در سواحل رودخانه توانایی رشد دارند و می‌توانند طیف وسیعی از نوع خاک‌ها را تحمل کنند.
• بازدارنده‌ها – گردو یک مهارکننده رشد تولید می‌کند – ژوگلون – که تأثیر مضری بر برخی از گونه‌های گیاهان در حال رشد در نزدیکی دارد. مطالعات تجربی نشان داده‌اند که ژوگلون می‌تواند تنفس گیاه را مهار کند، گیاهان حساس را از انرژی مورد نیاز محروم کرده و توانایی گیاهان را برای جذب آب و مواد مغذی کاهش می‌دهد. با در نظر داشتن این اثر شما نمی‌توانید گیاهان دیگری را در مجاورت گردو بکارید.

 

آیا کاشت نهال گردو در گنبکی حالت اقتصادی دارد؟

علاوه بر آجیل‌های خوشمزه و مغذی، سایر قسمت‌های گیاه گردو را می‌توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد ازاین‌رو کاشت نهال گردو در گنبکی حالت اقتصادی دارد.
الوار گردو بسیار پایدار است، به سختی تاب می‌خورد. چوب مستقیم، کاملاً بادوام، بافت کمی درشت (ابریشمی) است که به‌راحتی نگه‌داشته می‌شود، محکم، چگالی متوسط دارد و می‌تواند ضربه‌های قابل‌توجهی را تحمل کند.
آجیل را می‌توان خام، شور یا ترشی خورد. آجیل‌ها برای نگهداری موفقیت‌آمیز باید حداقل 50 درصد روغن داشته باشند، آجیل‌هایی با محتوای روغن 30 تا 50 درصد رطوبت بیشتری دارند و در انبار تمایل به چروک شدن دارند، بنابراین باید فوراً مصرف شوند یا نگهداری شوند.
روغن گردو را می‌توان از آجیل‌های رسیده به دست آورد (گاهی اوقات بیش از 50 درصد وزن مغزها). روغن را می‌توان به‌صورت خام، برای پخت‌وپز یا به‌عنوان جایگزین کره استفاده کرد.

 

خرید نهال گردو در گنبکی

برای خرید نهال گردو در گنبکی باید اطلاعات لازم را در مورد شرایط اقلیمی منطقه و اینکه کدام رقم از گردو برای کاشت در این منطقه مناسب است داشته باشید. چنانچه در مورد خرید نهال میوه اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

فروش نهال گردو در گنبکی

انواع نهال‌های میوه و گردو در نهالستان‌ها بفروش می‌رسند. فروش نهال گردو در گنبکی این امکان را فراهم کرده تا خریداران با مراجعه به آن‌ها بتوانند نهال موردنظرشان را خریداری کنند. صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها می‌توانند به نفع باغداران باشد و درعین‌حال بتوانند باکیفیت‌ترین نهال‌ها را با اطمینان بالا از شهر خود خریداری کنند.

نهال گردو مناسب گنبکی

در این قسمت از متن به معرفی چندین رقم از نهال گردو مناسب گنبکی را نام می‌بریم:
• گردو ژنوتیپ پالیز از ارتفاع صفر تا ۳۰۰ متر از سطح دریا کاشته می‌شود و گزینه مناسبی برای کاشت در گنبکی است. این رقم گردو تحمل سرما منفی سی درجه تا گرمای ۴۵ درجه را دارد و دیر گل است.
• گردو چندلر از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر کاشته می‌شود و در مناطق مرتفع گنبکی کاشته می‌شود و تحمل سرما منفی ۳۰ و گرما تا ۴۰ درجه را دارد و از انواع دیر گل گردو است.
• گردو فرنور از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ کاشته می‌شود و تحمل سرما منفی سی درجه تا گرمای چهل درجه را دارد و دیر گل است.
• گردو اسرائیلی برای مناطق معتدل مناسب بوده و زود گل است.
• گردو تویسرکان رقم قدیمی و زود گل گردو برای مناطق معتدل بدون سرمای بهاره مناسب است.

انواع نهال گردو در گنبکی

علاوه بر ارقام نام‌برده شده در بالا می‌توان انواع نهال گردو در گنبکی را پرورش داد. مجموعه برتر نهال تولیدکننده تنوع بالا از نهال‌های گردو این امکان را برای شما فراهم آورده تا خریداران بتوانند این نهال‌ها را به‌راحتی و از طریق سایت مجموعه خریداری کنند.

قیمت نهال گردو در گنبکی

با مراجعه به نهالستان‌ها می‌توان قیمت نهال گردو در گنبکی را به دست آورد. مجموعه برتر نهال سعی می‌کند نهال‌ها را باقیمت‌های مناسب در اختیار خریداران قرار دهد. برای اطلاع از قیمت‌ها و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

گردوهای رشد یافته از دانه ممکن است تا زمانی که در سن 10 تا 13 سالگی به بلوغ جنسی نرسند و هیچ آجیلی تولید نکنند. ارقام پیوندی معمولاً در سال‌های اولیه کاشت شروع به باردهی می‌کنند. اکثر ارقام پیوندی 2 ساله هستند، بنابراین می‌توانید انتظار داشته باشید که اولین محصولات را در سال سوم پس از کاشت دریافت کنید. این نهال‌های پیوندی بهترین نهال گردو به‌حساب می‌آیند.

 

نهالستان گردو در گنبکی

نهالستان گردو در گنبکی به‌صورت تخصصی درزمینهٔ تولید انواع نهال‌های گردو فعالیت می‌کنند. کارشناسان مجرب این نهالستان‌ها در تلاش هستند تا بتوانند نهال‌هایی تولید کنند تا در برابر شرایط جوی و آفات مقاومت بالا داشته باشند و محصولی درجه‌یک و بازارپسند تولید کنند تا باغداران بتوانند به سود بالایی دست یابند.

کلام آخر

مجموعه برتر نهال با مشاوره‌های رایگان شما را در خرید مناسب‌ترین رقم گردو همراهی می‌کند و علاوه بر این در تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت همراه شما خواهد بود. همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های گردو که قابلیت کاشت در گنبکی را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال گردو در گنبکی مراجعه کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر گنبکی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در گنبکی مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال