خرید نهال گردو در گتوند✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار گتوند

شهر گتوند در استان خوزستان قرار گرفته است، این شهر در جنوب کشور ایران بوده و طبق سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده ۲۴ هزار نفر در شهر گتوند زندگی کرده و اکثر آنها مشغول کشاورزی و دامداری هستند، در واقع از مناطق سرسبز و حاصلخیز استان خوزستان می‌توان به شهر گتوند اشاره کرد؛ البته شهر گتوند جزو مناطق مسطح و دشتی استان خوزستان از چون ارتفاع این شمع از سطح دریا تنها ۶۵ متر بوده و مختصات جغرافیایی آن نیز بر روی نقشه ایران به صورت ۳۲٫۲۴۳۶° شمالی و ۴۸٫۸۱۲۸° شرقی قطع شده است. برای بررسی نکته جغرافیایی شهر گتوند باید بگوییم که در شمال شهرستان شوشتر قرار گرفته و به خاطر وسعت زیادی که دارد به دو ناحیه مرکزی و اگلی تقسیم بندی شده است؛ اکثر زمین‌های کشاورزی در بخش عقیلی قرار گرفته از خاک این منطقه کاملاً حاصلخیز بوده و از دلایل آن می‌توان به گذر رودخانه کارون از این منطقه شهر گتوند اشاره کرد؛ از دیگر دلایل سرسبزی شهر گتوند باید به سد گتوند اشاره کرد البته از این سطح نه تنها برای ذخیره سازی آب بلکه برای تولید نیروی برق نیز استفاده می‌شود. در ادامه مقاله شرایط اقلیمی گتوند را به طور کامل توضیح داده و مراحل احداث باغ گردو در گتوند را بررسی خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گتوند

شرایط اقلیمی گتوند تاثیر بسزایی بر پوشش گیاهی آن گذاشته است شما می‌توانید در این منطقه انواع محصولات گرمسیری از جمله مرکبات و خرما و داروهای گیاهی انواع صیفی جات و سبزیجات مشاهده کنید؛ در ادامه شرایط اقلیمی تاثیرگذار بر خرید نهال گردو در گتوند را مطالعه خواهیم کرد:

 • ارتفاع شهر گتوند از سطح دریا ۶۵ متر است در خرید نهال گردو در گتوند توجه کرده نهالی را انتخاب کنید که محدودیت ارتفاعی نداشته باشد.
 • میزان بارش در این منطقه کمتر از ۳۰۰ میلی‌متر است پراکندگی بارش باران در شهر گتوند زیاد است بیشترین بارش باران مربوط به آذر ماه بوده میزان رطوبت در این ماه افزایش می‌یابد.
 • شهر گتوند دارای زمستان معتدل و تابستان گرمسیری است.
 • این شهر دارای زمین‌هایی با خاک حاصلخیز و ایده‌آل برای کاشت درختان میوه است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اهواز

تاریخچه باغات گردو در گتوند

با اینکه باغات متنوع گرمسیری در شهر گتوند وجود دارد ولی در مورد تاریخچه باغات گردو در گتوند هیچ اطلاعات علمی و تخصصی در دسترس نیست و نمی‌توان در مورد آن اظهار نظر کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گتوند

شهر گتوند دو رودخانه کارون و رودخانه شور جریان دارد؛ امتداد این رودخانه‌ها دارای خاک حاصلخیز و ایده‌آل برای کاشت نهال گردو در گتوند هست؛ در مورد احداث باغ گردو در گتوند باید بگوییم خاک حاصل خیز و تامین آب مورد نیاز درختان گردو باعث می‌شود تا باردهی این درختان افزایش یافته و سوددهی زیادی برای کشاورزان داشته باشند؛ از دیگر مواردی که کشاورزان و باغداران برای احداث باغ گردو باید مدنظر قرار دهند می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • آنالیز خاک
 • تعیین کردن فاصله بین درختان گردو
 • شرایط آبیاری و انتخاب روش صحیح آبیاری
 • شناختن بیماری و آفات رایج گردو در منطقه
 • انتخاب نهال گردو اصلاح شده و مقاوم

 

آیا کاشت نهال گردو در گتوند حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در گتوند حالت اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد داشت به شرطی که کشاورز به هنگام کاشت این درختان به موارد زیر توجه داشته باشند:

 • خرید نهال گردو گرمسیری و مقاوم
 • تامین نیاز آبی درخت گردو
 • توجه به میزان حاصل‌خیزی خاک باغ

 

خرید نهال گردو در گتوند

برای خرید نهال گردو در گتوند حتماً نهال لیبل‌دار را اولویت خود قرار دهید از مزایای نهال شناسنامه‌دار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضمانت کیفیت: نهال‌هایی که دارای لیبل هستند، معمولاً از منابع معتبر و تولیدکنندگان با تجربه تأمین می‌شوند. این لیبل‌ها نشان می‌دهند که نهال‌ها از لحاظ کیفیت و اصالت تأیید شده‌اند.
 • پیگیری ساده‌تر: در صورت نیاز به پیگیری یا شکایت درباره نهال، وجود لیبل این فرایند را ساده‌تر می‌کند. شما با استناد به اطلاعات روی لیبل، به راحتی نهال مورد نظر خود را شناسایی خواهید کرد.
 • امکان مقایسه: با وجود لیبل، اطلاعات مهمی مانند نوع نهال، ریشه‌زایی، سن نهال و … را مقایسه کرده و بهترین گزینه را انتخاب خواهید کرد.
 • تضمین بهره‌وری بیشتر: نهال‌های لیبل‌دار معمولاً با رعایت استانداردهای لازم تولید شده و بهره‌وری و عمر مفید نهال را افزایش می‌یابد.

فروش نهال گردو در گتوند

البته مهندسین نهالستان علاوه بر لیبل‌دار بودن نهال گردو توصیه می‌کنند بهترین زمان برای فروش نهال گردو در گتوند اواسط پاییز است؛ بارش باران در نیمه دوم آذر ماه آغاز شده میزان رطوبت خاک و هوا افزایش می‌یابد بنابراین نهال تازه کاشته شده نیاز آبی خود را به راحتی برطرف کرده و دچار تنش خشکی نمی‌شود.

نهال گردو مناسب گتوند

نهال گردو مناسب گتوند ویژگی و مزایای خاص خود را دارد از مهم‌ترین ویژگی این نهال باید به سازگاری بالای آن با حرارت بالای ۴۵ درجه اشاره کنیم؛ همچنین درخت گردو هیچ محدودیت ارتفاعی نداشته باشد چون ارتفاع شهر گتوند از سطح دریا تنها ۶۵ متر است.

انواع نهال گردو در گتوند

از انواع نهال گردو در گتوند تنها می‌توان به نهال پیکان اشاره کرد اصالت نهال پیکان آمریکایی بوده و در نهالستان‌های معتبر کشور به صورت ژنتیک و اصلاح شده تکثیر می‌شود که قدرت باروری سازگاری بالایی دارد.

قیمت نهال گردو در گتوند

جهت استعلام قیمت نهال گردو در گتوند می‌توانید وارد لینک زیر شده و کاتالوگ مربوط به قیمت درختان میوه را دانلود کنید در این کاتالوگ اطلاعات کاملی در مورد انواع درختان گرمسیری و قیمت آنها درد شده است.

بهترین نهال گتوند

تنها انتخاب و بهترین نهال گردو در گتوند نهال گردو پکان است، از ویژگی‌های مهم و شناخته شده این درخت باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • باردهی آن در یک هکتار ۴ تن است.
 • میوه پکان پوسته کاغذی داشته و مغز آن به راحتی از پوسته جدا می‌شود.
 • درخت گردو پکان پایه بلند بوده ۳۰ متر ارتفاع دارد و قطر تنه آن نزدیک به یک متر است.
 • درخت پکان در برابر بادهای گرمسیری و کویری مقاوم است

نهالستان گردو در گتوند

برای شناختن بهترین نهالستان گردو در گتوند می‌توانید با سازمان جهاد کشاورزی در تماس بوده و لیست نهال‌های مجوزدار و رسمی این سازمان را از آنها دریافت کنید.

کلام آخر

با توجه به قیمت میوه گردو در بازار داخلی و برون مرزی احداث باغ گردو برای کشاورزان این منطقه سودآور خواهد بود، البته در صفحه خرید نهال میوه در گتوند در سایت برتر نهال شما می‌توانید انواع درختان میوه گرمسیری سازگار با این منطقه را بشناسید که سوددهی مناسبی برای باغداران و کشاورزان خواهد داشت. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب گتوند و خرید نهال در گتوند اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال