خرید نهال گردو در هفتگل✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار هفتگل

شهر هفتکل یکی از شهرهای استان خوزستان بوده و اقلیم آن در حیطه اقلیم گرم و نیمه مرطوب قرار گرفته است؛ از دلایل معروف بودن شهر هفت که باید به نفیس بودن آن اشاره کنیم چون به عنوان دومین شهر نفت‌خیز در کشور ایران شناخته شده است؛ اقلیم نیمه مرطوب این شهر باعث شده تا کشاورزی و باغداری در شهر هفتکل کمتر مورد توجه قرار بگیرد، به طوری که در سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده و ۱۵٬۸۰۲ نفر در این شهر زندگی می‌کنند تنها تعداد معدودی به کشاورزی و باغداری روی آورده‌اند. البته باید خاطرنشان شویم که ایجاد باغات مدرن و حرفه‌ای در این شهر با مشکلات زیادی روبرو بوده و به خاطر رطوبت بالای ۶۰ درصد احداث باغ گردو در هفت گل و دیگر باغات میوه با چالش‌های زیادی درگیر هستند؛ مختصات جغرافیایی شهر هفتکل بر روی نقشه ایران به صورت ۳۱٫۴۴۲۲° شمالی و ۴۹٫۵۳۱۷° شرقی هست؛ در ادامه برای آشنایی با شرایط اقلیمی هفتکل و خرید نهال گردو در هفتگل همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی هفتگل

هر کشاورزی باید با شرایط اقلیمی شهر خود آشنایی کافی داشته باشد، چون برای انتخاب و خرید نهال گردو در هفتکل احتیاج دارید تا اطلاعات کاملی در مورد اکوسیستم و شرایط اقلیمی هفتکه داشته باشید:

 • شهر هفتگل یک شهر دشتی بوده و تنها ۳۱۲ متر از سطح زمین ارتفاع دارد این محدودیت ارتفاعی را به هنگام انتخاب نهال گردو مد نظر قرار دهید.
 • بیشینه دما در شهر هفتگل برابر با ۴۸ درجه سانتیگراد بوده و به عنوان یک منطقه گرمسیری شناخته می‌شود حتماً بازه دمایی درخت گردو را مطالعه کرده و مطمئن شوید تا دمای ۵۰ درجه سانتیگراد را نیز تحمل می‌کند.
 • کمینه دما در فصل زمستان برابر با منفی ۲ درجه سانتیگراد است؛ تعداد روزهای یخبندان در این شهر ۱۰ تا ۱۵ روز بوده بنابراین مطمئن شوید که نیاز سرمایه درخت گردو را به راحتی تامین خواهید کرد.
 • چون میانگین بارش باران در شهر هفتگل برابر با ۳۸۰ میلی‌متر است مشخصا دارای رودخانه‌های فصلی و سفره‌های آب زیرزمینی است بنابراین برای آبیاری باغات گردو چندان دچار مشکل و چالش نخواهید شد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اهواز

تاریخچه باغات گردو در هفتگل

متاسفانه اطلاعات دقیقی در مورد تاریخچه باغات گردو در هفتگل وجود ندارد، اکثر مردم در این شهر به دنبال احداث نخلستان‌های وسیع همچنین تولید انواع غلات، صیفی جات و داروهای گیاهی هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در هفتگل

در رابطه با احداث باغ گردو در هفتکل باید بگوییم کشاورزان بهتر است نکات زیر را توجه کرده و اولویت خود قرار دهند

 • مدیریت منابع آب: مدیریت صحیح استفاده از آب و استفاده از روش‌های آبیاری کارآمد بسیار حائز اهمیت است؛ استفاده از روش‌های آبیاری قطره‌ای، آبیاری جویی و استفاده از روش‌های کاهش تبخیر و تعرق می‌تواند به صرفه‌جویی در آب کمک کند.
 • مدیریت خاک: نگهداری و بهبود ساختار خاک، جلوگیری از خشک شدن زیاد خاک و استفاده از روش‌های حفظ رطوبت خاک از جمله روش‌های مهم است.
 • مدیریت آفات و بیماری‌ها: کنترل آفات و بیماری‌ها بر روی گیاهان بسیار حائز اهمیت است تا بهبود عملکرد درخت گردو حفظ شود.
 • مدیریت کوددهی باغ گردو: ارائه تغذیه متوازن برای درختان گردو و تعادل مقادیر مورد نیاز می‌تواند بهبود عملکرد گیاهان را تضمین کند.
 • پایش و کنترل دقیق: نظارت مستمر بر روی شرایط آب و هوایی، رطوبت خاک و عملکرد درختان جوان تازه کاشته شده به شناسایی مشکلات زودهنگام و انجام اقدامات مناسب کمک کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در هفتگل حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در هفتکل زمانی حالت اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد داشت که کشاورزان در انتخاب نهال گردو نهایت دقت را کرده درختان گردو گرمسیری به روش‌های اصلاح شده را خریداری کنند؛ همچنین مراحل احداث باغ حرفه‌ای و مدرن را از کارشناسان نهالستان پیگیری کنند.

 

خرید نهال گردو در هفتگل

برای خرید نهال گردو در هفتگل حتماً ویژگی‌ها و اطلاعات زیر را از کارشناسان نهالستان در هفتگل بپرسید:

 • چند سال پس از کاشت دوره باردهی درخت گردو آغاز می‌شود؟
 • میزان باردهی درخت گردو در یک هکتار چقدر است؟
 • در یک هکتار زمین چه تعداد نهال گردو جای می‌گیرد؟
 • با توجه به اکوسیستم گرمسیری و نیمه مرطوب شهر هفتگل بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو چیست؟

فروش نهال گردو در هفتگل

مهندسین نهالستان برای تضمین کیفیت محصولات عرضه شده معمولاً برای فروش نهال گردو در هفتگل نهال‌های اصیل را به کشاورزان پیشنهاد می‌دهند که به صورت ژنتیکی بتواند حرارت ۵۰ درجه سانتیگراد و رطوبت بالای ۵۰ درصد را به راحتی تحمل کند

نهال گردو مناسب هفتگل

از نظر تخصصی نهال گردو مناسب هست که نهال گرمسیری و زودگل است که در برابر روزهای طولانی و داغ تابستان این شهر مقاومت داشته و دچار تنش‌های محیطی و حرارتی نشود.

انواع نهال گردو در هفتگل

به خاطر اکوسیستم شهر هفتکل چالش‌های زیادی برای فروش نهال گردو در هفتکل وجود دارد، ما برای این مکان تنها نهال گردو پکان را پیشنهاد می‌دهیم چون این درخت سازگاری بالایی با محیط اطراف خود پیدا کرده و دچار تنش‌های خشکی و رطوبتی نمی‌شود.

قیمت نهال گردو در هفتگل

جهت استعلام قیمت نهال گردو در هفتگل حتماً از راه‌های ارتباطی وزارت جهاد کشاورزی استفاده کنید، در صورتی که دسترسی به خطوط ارتباط وزارت جهاد کشاورزی ندارید می‌توانید با نهالستان‌هایی که مجوز رسمی خود را از این سازمان دریافت کرده‌اند در تعامل باشید:

بهترین نهال هفتگل

بهترین نهال گردو در هفتکل نهال گردو پکان است؛ از ویژگی بارز این درخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصالت این درخت آمریکایی بوده و به صورت ژنتیکی گرمسیری است.
 • کیفیت و کمیت باردهی این درخت بسیار بالا است در یک هکتار ۴ تن میوه تولید کرده و میوه‌های تولیدی آن تماماً پوسته کاغذی داشته و به راحتی از مغز آن جدا می‌شود.
 • عمر اقتصادی طولانی مدتی دارد و به عنوان یک منبع سرمایه‌گذاری بلند مدت برای کشاورزان شناخته می‌شود.

نهالستان گردو در هفتگل

بهترین نهالستان گردو در هفتکل تمامی محصولات را با تضمین خدمات پس از فروش، مشاوره رایگان و تضمین کیفیت نهال عرضه می‌کنند.

کلام آخر

آشنایی با شرایط کشاورزی و باغداری در مناطق گرمسیری و نیمه مرطوب به کشاورزان کمک می‌کند تا احداث باغ گردو در هفتگل را با صرف هزینه کمتر و درآمد بیشتر انجام دهند؛ برای آشنایی بیشتر با انواع نهال گرمسیری نیز می‌توانید به صفحه خرید نهال گردو در هفتکل در سایت برتر نهال مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب هفتگل و خرید نهال در هفتگل اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال