خرید نهال گردو در هماشهر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار هماشهر

هماشهر در شهرستان سپیدان و بخش همایجان قرار گرفته است، این شهر به خاطر ارتفاع ۲۰۰۰ متری جزو مناطق کوهستانی استان فارس محسوب می‌شود، جغرافیایی هماشهر بر روی نقشه ایران ۳۰٫۱۱۲۹۴۰۳۳° شمالی و ۵۲٫۰۸۴۴۲۲۳۳° شرقی هست.
وجود چشمه‌ها، قنات‌ها و همچنین رودخانه در هماشهر باعث شده تا شما با باغات سرسبز و پربار میوه مخصوصاً باغات گردو مواجه شوید، برای آشنایی بیشتر با شرایط اقلیمی هماشهر و احداث باغ گردو در این منطقه همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی هماشهر

هماشهر به خاطر قرار گرفتن بر روی رشته کوه زاگرس جزو مناطق کوهستانی و سردسیری محسوب می‌شود، این شهر به خاطر بارش باران کمتر از ۴۰۰ میلیمتر دارای اقلیم خشک بوده و کشاورزان این منطقه به هنگام خرید نهال گردو در هماشهر باید تمامی این موارد را مد نظر داشته باشند؛ زمستان‌های یخبندان طولانی همچنین تابستان خنک از دیگر ویژگی‌های هماشهر است، وزش بادهای سردسیری در فروردین ماه و تغییرات دمایی در این ماه را نباید فراموش کنیم.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در هماشهر

قدمت شهر هماشهر نزدیک به ۳۰۰ تا ۴۰۰ سال پیش است، با مطالعه باغات گردو متوجه خواهید شد به خاطر خاک حاصلخیز و اقلیم مناسب این شهر کشاورزان از همان گذشته مشتاق احداث باغ گردو در هماشهر بودند، امروزه میوه گردو یکی از محصولات اصلی سردرختی در هماشهر محسوب می‌شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در هماشهر

با اینکه میزان بارش باران در هماشهر کمتر از ۴۰۰ میلی‌متر است ولی آبیاری باغ گردو توسط دو رودخانه رودبال و ششپیر انجام می‌شود، به غیر از باغات گردو که به صورت منظم آبیاری می‌شوند، مابقی باغات در این شهر به صورت دیم کاشته می‌شود.
هماشهر یک منطقه کوهستانی با ارتفاع ۲۰۰۰ متر است ولی اکثر اراضی آن دارای خاک حاصلخیز بوده و برای احداث باغ گردو در هماشهر مناسب است؛ این شهر بیشتر از ۶۰ روز یخبندان را در فصل زمستان تجربه می‌کند؛ بنابراین باغداران مراقب نهال‌های تازه کاشته شده در فصل زمستان بوده و از آنها به خوبی مراقبت کنند.
ورزش بادهای سرد، بارش تگرگ و باران‌های سرد در فروردین ماه، همچنین افزایش رطوبت در فصل زمستان و بهار از دیگر مواردی هستند که باغدار برای مراقبت از باغات خود باید اطلاعات کاملی از آنها به دست بیاورد.

 

آیا کاشت نهال گردو در هماشهر حالت اقتصادی دارد؟

تاریخچه طولانی باغات گردو در هماشهر نشانگر اقتصادی بودن خرید نهال گردو در هماشهر است، البته تغییر زیرساخت‌های گردو به سمت احداث باغ‌های تجاری و مدرن باعث افزایش سوددهی باغات گردو در این شهر شده است.

 

خرید نهال گردو در هماشهر

از نکات مهم برای یک باغدار به هنگام خرید نهال گردو در هماشهر باید به آن توجه داشته باشد عبارتند از:
• هما شهر ۲۰۰۰ متر از سطح زمین ارتفاع دارد، نهال‌های خریداری شده این سطح از ارتفاع را تحمل کنند.
• با توجه به کوهستانی بودن منطقه شیب اراضی متفاوت است، برای تعیین الگوی کاشت باغات گردو حتماً شیب زمین را مشخص کنید.
• میانگین بارش باران در شهر هماشهر کمتر از ۴۰۰ متر است، نهال گردو باید توانایی رشد در مناطق کوهستانی و خشک را داشته باشد.
• میزان باردهی و دوره بازدهی نهال گردو را بررسی کرده، نهال دیربازده و پربار را انتخاب کنید تا سودآوری بیشتری داشته باشد.

فروش نهال گردو در هماشهر

آماده فروش نهال گردو در هماشهر بالا است و این نشانگر محبوبیت و ارزش تجاری احداث باغ گردو در هماشهر است.

نهال گردو مناسب هماشهر

نهال‌های کانادایی، فرانسوی و نهال ایرانی برای کاشت در مناطق هما شهر مناسب است؛ به خاطر اقلیم کوهستانی و سردسیری این منطقه توصیه می‌کنیم نهال‌های دیرگل و سردسیری را خریداری کنید چون سیستم دفاعی قوی‌تری دارند.

انواع نهال گردو در هماشهر

از انواع نهال گردو در هماشهر می‌توان به نهال‌های زیر اشاره کرد که سازگاری بیشتری با این منطقه دارند:
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز: به راحتی می‌تواند ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح زمین را تحمل کرده و هیچ خللی در رشد آن ایجاد نمی‌شود رشد سریعی داشته یک سال پس از کاشت اولین شکوفه‌ها بر روی شاخه آن دیده می‌شود، کشاورز بعد از ۵ سال می‌تواند با فروش گردو به درآمد برسد، این درخت تنها ۵ متر ارتفاع داشته و فاصله کاشت آن ۶ متر است.
• نهال گردو فرنور فرانسوی به صورت پیوندی و ژنونیپ تکثیر می‌شود، این نهال سردسیری بوده گلدهی خود را اوایل اردیبهشت ماه آغاز می‌کند، پایه کوتاه بوده و در یک هکتار زمین ۲۸۰ اصله نهال گردو فرنور را کاشت می‌کنند، مغز گردو فرنور سفید و درشت بوده و جزوه مغزیجات لوکس و صادراتی محسوب می‌شود.
• نهال گردو خوشه‌ای اسرائیلی مخصوص مناطق کوهستانی و سردسیری است این درخت تا ارتفاع ۲۵۰۰ متر را تحمل کرده و باردهی مناسبی از خود نشان می‌دهد پوسته میوه گردو اسرائیلی کاغذی بوده و به راحتی از مغز آن جدا می‌شود؛ درخت گردو خوشه‌ای اسرائیلی برای باروری بهتر احتیاج به خاک مغذی زهکشی شده و آبیاری منظم دارد میزان آبیاری این درخت در ماه سه بار است.
• نهال گردو تخم مرغی بومی کشور ایران بوده میوه‌های کاملاً درشت با پوست کاغذی تولید می‌کند، باردهی آن در هکتار ۳ الی ۵ تن گزارش داده‌اند این میوه در بازار آجیل خواهان و تقاضای زیادی دارد، عمر اقتصادی آن ۹۰ سال بوده و هزینه نگهداری آن کمتر است.

قیمت نهال گردو در هماشهر

تعیین قیمت نهال گردو بر اساس روش تکثیر آن همچنین میزان باردهی و کیفیت نهال مشخص می‌شود، برای استعلام قیمت نهال گردو در هما شهر در سال ۱۴۰۲ وارد لینک زیر شوید.

بهترین نهال گردو

با توجه به مطالب فوق، بهترین نهال گردو در هماشهر نهال گردو کانادایی پیوندی و ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ و نهال گردو فرنور پیوندی است؛ البته نهال گردو کانادایی مزیت مهم و تاثیرگذار داشته و باعث افزایش آمار فروش نهال گردو در هماشهر شده است، میزان باردهی این نهال در هکتار ۶ تا ۸ تن است.

نهالستان گردو در هماشهر

تاریخچه باغات گردو در شهر هماشهر مشخص کرده انواع نهال‌های گردو سردسیری در این شهر جایگاه و ارزش زیادی دارد، بنابراین مسئولین نهالستان گردو در هماشهر انواع نهال‌های گردو ژنوتیپ و پیوندی را به کشاورزان معرفی کرده تا آنها با تغییر زیرساخت‌های باغ خود میزان درآمد سالانه را افزایش دهند.

کلام آخر

با توجه به کوهستانی بودن منطقه هماشهر تعداد درختان سردسیری که در این منطقه کاشته می‌شود تنوع زیادی دارند، کشاورزان می‌توانند به همراه درختان گردو انواع نهال میوه را نیز در باغات خود کاشت کرده درآمد و سوددهی خود را افزایش دهند؛ برای آشنایی بیشتر با نهال میوه سازگار با شهر هماشهر توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال در هماشهر در صفحه برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر هماشهر می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در هماشهر مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال