خرید نهال گردو در کلاچای✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کلاچای

اگر به شرق استان گیلان سفر کرده باشید بدون شک با شهر زیبا و بزرگ کلاچای آشنا خواهید شد این شهر از سمت شرق به چابکسر از غرب به رودسر از جنوب به جنگل‌های البرز و از شمال به دریای خزر متصل است؛ با توجه به آن که در هر سه جهت این شهر کوه جنگل و دریا را شاهد هستیم آب و هوا و خاک این منطقه از یک شرایط ایده‌آلی برخوردار است به همین علت می‌توان گفت که شهر کلاچای یکی از مناطق مناسب و عالی برای احداث باغ میوه و زراعت است. همانطور که می‌دانید آب یک منبع اصلی برای ادامه باغداری و کشاورزی به شمار می‌رود شهر کلاچای از تامین آب بی‌نیاز است و اراضی این منطقه سیراب هستند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کلاچای

شهر کلاچای از نظر عرض جغرافیایی در ۵۰، ۲۳، ۷۵ و در طول جغرافیایی ،۳۷ ۰۴ ۱۸ قرار گرفته است، شهر کلاچای جزو شهرهای ساحلی ایران محسوب می‌شود در این مناطق به ندرت برف می‌بارد اما در صورتی که بارش برف شروع بشود به صورت زیانبار خواهد بود، جالب‌تر آن که شهر کلاچای از پنج نوع باد شدیدی به نام‌های دشت وا، کوه باد، گیله وا باد، گرمش باد و گیله وا استوک برخوردار است که اصولا در ماه‌های مختلف سال در جهات مختلف به صورت شدید می‌وزد، با توجه به آن که باد و برف‌های سهمگینی در شهر کلاچای حاکم است امکان شکستن شاخه‌های درختان و تلخ شدن میوه های این منطقه وجود دارد، لذا در زمینه‌ی باغداری در این شهر باید به این مسائل توجه کرد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در کلاچای

شهر کلاچای علاوه بر قرار گرفتن در ساحل دریای خزر در همجواری جنگل و کوه‌های مرتفع قرار گرفته است  لذا این منطقه دارای شرایط جوی معتدل و نسبتاً سردسیری است، میزان رطوبت در شهر کلاچای مابین ۷۵ درصد الی ۹۵ درصد است ارتفاع این منطقه هم از سطح دریا منفی ۲۰ متر خواهد بود لذا احداث باغ گردو در این مناطق با رونق و پرورش محصولات با کیفیت همراه خواهد بود؛ اگر قصد دارید که از پیشینه باغات گردو در شهر کلاچای را به صورت دقیق مطلع شوید کارشناسان کشاورزی بهترین مشاوران برای شما خواهند بود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کلاچای

 1. خاکی که جهت احداث باغ انتخاب شده است باید دارای عمق مناسبی باشد تا مواد مورد نظر به راحتی به ریشه‌ها نفوذ کند؛ مناسب‌ترین خاک برای باغات گردو خاک رس شنی با مواد آلی است.
 2. لازم به ذکر است که بدانید مناطقی که از سطح ایستابی بالایی برخوردار هستند دارای خاک شور آهکی و گچی هستند برای باغداری به هیچ وجه مناسب نخواهند بود و جهت انتخاب نهال توصیه می‌شود که نهال بذری را انتخاب کنید.
 3. فاصله درختان به توصیه کارشناسان باید مابین ۵ الی ۷ متر باشد، علاوه بر آن از کشت مخلوطی هم خودداری کنید تا باردهی محصولات به صورت اقتصادی باشد.
 4. در مناطقی شهر کلاچای که دارای بادهای شدیدی است توصیه می‌شود که از قیم استفاده شود و هرس، آبیاری و کوددهی درختان هم به صورت دقیق و کامل انجام شود تا سوددهی چندین برابری را تجربه کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در کلاچای حالت اقتصادی دارد؟

در صورتی کاشت درخت در یک منطقه شمالی با موفقیت حاصل خواهد شد که باغدار قبل از کاشت نهال از میزان محبوبیت میوه حاصل از درخت، هدف کاشت و درصد بازار فروش محصول را مورد بررسی قرار دهد؛ فاکتورهای دیگری هم همچون نزدیک بودن باغ به جاده‌های اصلی شهر، انبارها و میادین فروش میوه و در دسترس بودن ماشین آلات و نیروهای کارگری جهت کاشت درختان و برداشت محصولات آن می‌توانند تاثیر بسزایی در فروش بهتر محصولات و سودآوری آن داشته باشد.

 

خرید نهال گردو در کلاچای

خرید نهال گردو در کلاچای با وجود شرایط مساعدی که در این منطقه حاکم است به وفور انجام خواهد می‌شود، اما توصیه می‌کنیم که برای خرید آگاهانه با قیمت مناسب و محصول با کیفیت حتماً یک مرکز معتبر مورد تایید را انتخاب کنید تا قبل از خرید محصولات توسط کارشناسان مرکز راهنمایی شوید و طبق شرایط اقلیمی و جوی و هدف خود نهال میوه را خریداری و کاشت کنید.

فروش نهال گردو در کلاچای

برای فروش نهال گردو در کلاچای احتیاج است که از یک زمین یک هکتاری به همراه ماشین آلات پیشرفته، کارگرهای کشاورزی کاربلدی برخوردار باشید همانطور که می‌دانید پرورش نهال جزو مشاغل ریسک پذیری است به همین علت احتیاج است که در تمامی مراحل پرورش نهال کارشناسان مربوطه مراحل را زیر نظر گرفته و طبق استانداردهای پرورش نهال محصولات را آماده سازی کنند.

نهال گردو مناسب کلاچای

میزان درصد رطوبت در شهر کلاچای مابین ۷۵ الی ۹۵ است به همین علت شناخت نهال گردو مناسب کلاچای نیاز به بررسی و تحقیقات دارد به صورت کلی ارقام پرفروش و مقاوم در برابر شرایط‌‌های جوی متنوع به شرح زیر است.

 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
 • نهان گردو پکان آمریکایی
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو خوشه‌ای

با مراجعه به سایت نهالستان برتر نهال از قیمت و مشخصات حائز اهمیت گونه‌های گفته شده اطلاع پیدا کنید.

انواع نهال گردو در کلاچای

با توجه به آن که شهر کلاچای در ساحل دریای خزر و همجواری کوه‌های مرتفع و جنگل‌های سرسبز قرار گرفته دارد، همواره در طول سال دارای شرایط جوی و اقلیم مورد تایید است، این منطقه برای باغداران و کشاورزان بهشت گمشده محسوب می‌شود با تفاسیری که درج شده می‌توان گفت که برای کاشت انواع نهال گردو در کلاچای شرایط مساعد و ایده آل است تنها نظریه پراهمیت در این رابطه خرید یک نهال برچسب‌دار و با کیفیت است.

قیمت نهال گردو در کلاچای

خاک مناطق اراضی شهر کلاچای به دور از آهکی گچی و خاک‌های قلیا و شور است به همین علت درختان گردوی کاشته شده در شهر کلاچای از میوه‌های پرمغز و ظاهری خیره کننده برخوردار هستند، قیمت نهال گردو در کلاچای برای باغداران و کشاورزانی که قصد احداث باغ گردو در این منطقه دارند از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما شایان به ذکر است که نهالستان برتر نهال با ارائه محصولات با کیفیت و برچسب‌دار و اما قیمت مناسب شرایطی ایده آل را برای باغدار تازه کار ایجاد کرده است در وب سایت زیر هم کاتالوگ قیمت محصولات نهال وجود دارد.

بهترین نهال کلاچای

در رابطه با شناخت بهترین نهال گردو بررسی و شناخت مشخصات آن از اهمیت به خصوصی برخوردار است مشخصات نهال‌های پرفروش و محبوب در میان باغداران به شرح زیر است:

 • نهال گردو فرنور: این گونه دارای تحمل سرمای منفی ۳۰ درجه است و دیر گلده و برای مناطق سردسیر مناسب است، میزان باردهی بالایی دارد و محصولات آن بسیار با کیفیت و پرمغز است.
 • نهال گردو چندلر: محصولی پرفروش و دیر گلده است برای ارتفاع ۲۰۰ الی ۱۵۰۰ متر مناسب است باردهی با میزان قابل توجه و محصولات بازار پسندی دارد.
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز: گونه‌ای که برای هر سه شرایط جوی سردسیر، معتدل و گرمسیر مناسب است، دیر گلده و برای ارتفاع صفر تا ۳۰۰ متر تعبیه شده است.

نهالستان گردو در کلاچای

وجود نهالستان گردو در کلاچای با توجه به درصد بالایی از باغداران و کشاورزان ساکن در این منطقه بسیار کارآمد است؛ اما برای انتخاب یک نهالستان مطمئن و معتبر توصیه می‌شود که به سازمان جهاد کشاورزی مراجعه شود تا از طریق آن‌ها یک نهالستان معتبر را شناسایی کنید،  در این مقاله راه‌های برقراری ارتباط با نهالستان برتر نهال درج شده است تا انتخاب نهالستان را برای باغدار تا حد زیادی سهل کنیم.

کلام آخر

در حوزه کشاورزی انتخاب یک محل مناسب برای احداث باغ بسیار مهم است شهر کلاچای از خاک ماسه‌ای و شنی بسیار مناسبی برخوردار است این نوع خاک برای کاشت برنج بسیار پیشنهاد می‌شود به همین علت شهر کلاچای از تولید کنندگان اصلی برنج در غرب کشور به شمار می‌رود، جهت خرید نهال میوه و کاشت آن در مناطق شمالی کشور به صفحه خرید نهال میوه در کلاچای مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب کلاچای و خرید نهال در کلاچای اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال