خرید نهال گردو در خشکبیجار✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار خشکبیجار

اکثر اهالی منطقه خشکبیجار در زمینه پرورش ابریشم، کرم، پرورش زیتون، صید ماهی و کشت برنج فعالیت دارند با توجه به آن که گیلان جزو مناطقی است که از شرایط جوی معتدل و مرطوبی برخوردار است توصیه می‌شود جهت کاشت هر نوع نهال میوه‌ی از نوسانات رطوبتی و دمای فصول سرد و گرم اطلاع پیدا کرده و سپس نهال سازگار با شرایط اقلیمی و جوی منطقه را خریداری کنید. یکی از ویژگی‌های شهر خشکبیجار این است که تمام خاک این منطقه جلگه‌ای است و درصد زیادی از نواحی ساحل دریای خزر را این شهر به خود اختصاص داده است. از رودخانه‌های معروف و مطرح شهر خشکبیجار می‌توان به رودخانه نوره سیاه، رودخانه‌بی‌جاری، بازاری و کیش دمیر اشاره کرد که به همین علت از نظر تامین آب باغات و مزارع این منطقه در ایده‌آل ترین شرایط قرار گرفته است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خشکبیجار

شهر خشکبیجار از مساحت ۹۵ کیلومتری مربع برخوردار است و در روی نقشه مختصات طول جغرافیایی آن ۴۹ درجه و ۴۶ دقیقه و ۳۷ درجه و ۲۲ دقیقه عرض جغرافیایی است. این منطقه استان گیلان با ثبت بارش ۹۷۴ میلیمتری در سال که بیش‌ترین درصد بارندگی به ماه‌های بهمن و آذر و کم بارش‌ترین ماه‌های سال که فروردین و دی جزو شهرهای پربارش کشور است. به طور کلی روزهای بارانی شهر خشکبیجار ۱۳۶ روز است در ماه‌های بهمن حداکثر دما تا منفی ۱۵ درجه و در ماه‌های تیر و مرداد حداقل دما ۳۸ درجه سانتیگراد ثبت شده است. با توجه به موارد گفته شده می‌توان پی برد که باغداری و کشاورزی در این خطه پررونق و در جریان است و خواهد بود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در خشکبیجار

از زمان قدیم کاشت برنج و پرورش زیتون از مشاغل اصلی و درآمدزای اهالی شهر خشکبیجار بوده است. شهر خشکبیجار همانطور که گفتیم از خاک جلگه‌ای برخوردار است که کاشت نهال گردو در این منطقه نیاز به اطلاعات تکمیلی و تحقیقات گسترده‌ای دارد به طوری که امکان دارد در صورت کاشت نهال گردو در این نوع خاک با صدمه و آسیب‌های جبران ناپذیری همراه خواهد شد لذا توصیه می‌شود برای اطلاع از چگونگی کاشت نهال گردو در اراضی شهر خشکبیجار از کارشناسان باغداری کمک بگیرید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خشکبیجار

نهال گردو جزو گونه‌هایی است که برای رشد بهتر نیاز به نفوذ در خاک دارد به همین علت کارشناسان باغداری برای کاشت نهال گردو خاک لومی با بافت ماسه‌ای را به دلیل آن که ریشه‌های درخت گردو در آن به آسانی می‌تواند نفوذ و رشد کند را پیشنهاد می‌کنند. نحوه آبیاری درختان گردو در هر منطقه‌ای بستگی به تعداد درختان و خاک منطقه و درصد بارش آن دارد، برای آبیاری درختان گردو در شهر خشکبیجار توصیه می‌شود از سیستم‌های پیشرفته و هوشمند استفاده شود زیرا خاک و اراضی این منطقه سیراب هستند. به همین علت توصیه می‌شود که در هنگام آبیاری درختان گردو حتماً با مطالعه و دقت آبیاری انجام شود.

 

خرید نهال گردو در خشکبیجار

کشاورزی و باغداری از اصلی‌ترین فعالیت‌های مردم استان گیلان و شهرهای آن است به همین سبب تقاضای نهال در این خطه رو به افزایش خواهد بود، بنابراین بسیاری از افراد خرید نهال گردو در خشکبیجار و کاشت آن را در این منطقه ترجیح می‌دهند. امروزه با به روز شدن فروش محصولات و ایجاد خرید اینترنتی کار بسیاری از خریداران را آسان شده است. برای تهیه محصولات کشاورزی نهالستان برتر نهال به صورت آنلاین می‌توانید وارد وب سایت این مرکز فروش نهال شوید.

فروش نهال گردو در خشکبیجار

در فروش نهال گردو در خشکبیجار فروشنده موظف است که سلامت و مقاومت بالای نهال‌ها را در برابر امراض و آفات تضمین کنند. جهت اطمینان مشتری محصولات باید از گارانتی و گواهینامه بهداشتی برخوردار باشد، علاوه بر آن وجود گارانتی ۲ ساله این اطمینان را به مشتری می‌دهد تا در صورتی که محصول از کیفیت و مرغوبیت مطلوبی بهره‌مند نبود آن را بدون هیچ دردسر و نگرانی مرجوع کند.

نهال گردو مناسب خشکبیجار

در این بخش به مشخصات و ویژگی‌های چند گونه از نهال گردو پرداخته‌ایم که باغداران عزیز با توجه به آن می‌توانند نهال گردوی مناسب خشکبیجار را انتخاب کنند.

  • نهال گردو فرنور: محصول کشور فرانسه، ابیاری ۲۰ لیتری هر ۲۰ روز یکبار، دیرگلده، مناسب مناطق سردسیر
  • نهال گردو چندلر: مناسب ارتفاع ۰ تا ۱۵۰۰ متر، دیرگلده، مقاوم دربرابر افات
  • نهال گردو پکان: مناسب ارتفاع ۰ تا ۸۰۰، مناسب مناطق گرمسیر، خواستگاه آن کشور آمریکا است.
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز: محصول کانادا، دیر گلده، میزان باردهی ۱۱ تا ۱۲ تن

در این مقاله با معرفی گونه‌های نهال گردو قصد افزایش اطلاعات باغداران عزیز شهرهای مختلف کشور را داریم تا با انتخاب آگاهانه کمترین میزان آسیب و ضرر و زیان مالی را داشته باشند.

انواع نهال گردو در خشکبیجار

جهت شناخت انواع نهال گردو در خشکبیجار توصیه می‌شود که تحقیقات گسترده‌ای در زمینه باغات گردوی مناطق خود داشته باشید، به گونه‌ای که از رقم کاشته شده و پربارده درختان گردوی این منطقه اطلاع پیدا کنید و در وهله بعدی به دنبال یک نهالستان با سابقه‌ی مجوزدار باشید. گونه‌های نهال گردو از نظر بذری و یا پیوندی بودن، پاکوتاه، مقاومت بالا ،میزان آبیاری و کوددهی و نحوه‌ی کاشت با یکدیگر تفاوت دارند که باغدار جهت شناخت نهال باید از تمامی ویژگی‌های آن مطلع باشد.

قیمت نهال گردو در خشکبیجار

محصولات اصلی شهر خشکبیجار برنج و زیتون است به طوری که به دلیل کیفیت مطلوب این محصولات در لیست محصولات صادراتی شهر خشکبیجار و استان گیلان قرار دارند. اما با این حال نهال گردو هم در این منطقه تقاضای بالایی دارد و به نسبت قیمت آن هم حائز اهمیت خواهد بود، جهت اطلاع از قیمت نهال گردو در خشکبیجار می‌توانید از وب سایت زیر استفاده کنید.

بهترین نهال خشکبیجار

همه باغداران و کشاورزان برای احداث باغ و یا ارتقای باغ خود به دنبال بهترین نهال گردو هستند، با توجه به آن که نهال گردو نیاز آبی کمی دارد و از امتیازات بیش‌تری هم برخوردار است خریداران بسیاری برای خرید این محصولات وجود دارند. در کل در بازار محصولات کشاورزی ارقام نهال گردو چندلر، نهال گردو تویسرکان، نهال گردو فرنور، نهال گردو اسرائیلی و نهال گردو ژنوتیپ پالیز بیش‌ترین محبوبیت و فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

نهالستان گردو در خشکبیجار

خاک اراضی شهر خشکبیجار به دلیل آن که در سواحل دریای خزر قرار دارد از رسوبات رودخانه‌ها به وجود آمده است. این منطقه از یک خاک قهوه‌ای مایل به سیاه خاکستری برخوردار است که دلیل آن پوشش جنگل‌های وسیع و پهناور و ریزش برگ درختان و منبع آبی بی‌نظیری که در آب‌های زیرزمینی منطقه جاری است. جهت شناخت نهال گردوی مناسب و سازگار با اقلیم این خطه و خریداری آن می‌توانید متخصص‌ترین و معتبرترین نهالستان گردو در خشکبیجار را انتخاب کرده و سپس محصول مد نظر خود را خریداری کنید.

کلام آخر

در چند سال اخیر متاسفانه بارش کم باران باعث خشکسالی و کمبود آب در بیش‌تر مناطق کشور شده است اما لطف الهی شامل حال شهر خشکبیجار شده است و سالانه مقادیر زیادی باران و برف بر این شهر باریده و دشت و خاک اراضی آن را سیراب کرده است برای خریداری نهال میوه و کاشت آن در خشکبیجار باید وارد صفحه خرید نهال میوه در خشکبیجار شوید.  برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب خشکبیجار و خرید نهال در خشکبیجار اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال