خرید نهال گردو در لاله زار ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار لاله زار

درختان گردو در سراسر دنیا کاشت می‌شوند. درخت گردو هم‌زمان با سایر درختان میوه گل نمی‌دهد و میوه نمی‌دهد. جوانه‌ها در اواخر فروردین ظاهر می‌شوند و در اواخر اردیبهشت شکوفا می‌شوند. میوه‌ها در مهرماه می‌رسند و برگ‌ها در اواخر مهر می‌ریزند. برای به دست آوردن اولین آجیل، باید بسیار صبور باشید. ممکن است سال‌ها طول بکشد تا درخت گردو اولین آجیل خود را تولید کند. اما چون درختی است که بسیار عمر می‌کند، اگر در باغچه خود درخت گردو بکارید، تا آخر عمر آجیل خواهید داشت. در این متن به کاشت درختان گردو در لاله‌زار خواهیم پرداخت اگر قصد کاشت نهال گردو را دارید با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی لاله زار

در لاله‌زار باغات قدیمی گردو وجود دارند که در آن‌ها ارقام بومی گردو کاشت شده‌اند. برای تجاری سازی این باغات می‌توان این درختان را با انواع نهال‌های اصلاح‌شده و مرغوب جایگزین کرد. آجیل‌ها در اوایل پاییز جمع‌آوری می‌شوند، یا به صورت دستی با ضربه چوب به درخت و یا به صورت مکانیکی با ماشین‌هایی که درختان را لرزانده و باعث ریزش میوه‌ها می‌شود. امروزه به دلایل سودآوری، برداشت مکانیکی به طور فزاینده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که میوه‌ها با پوست آن‌ها جمع آوری شد، باید آن¬ها را خشک کرد تا از کپک زدن آن‌ها جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در کرمان

تاریخچه باغات گردو در لاله زار

در لاله‌زار باغات قدیمی گردو وجود دارند که در آن‌ها ارقام بومی گردو کاشت شده‌اند. برای تجاری سازی این باغات می‌توان این درختان را با انواع نهال‌های اصلاح‌شده و مرغوب جایگزین کرد. آجیل‌ها در اوایل پاییز جمع‌آوری می‌شوند، یا به صورت دستی با ضربه چوب به درخت و یا به صورت مکانیکی با ماشین‌هایی که درختان را لرزانده و باعث ریزش میوه‌ها می‌شود. امروزه به دلایل سودآوری، برداشت مکانیکی به طور فزاینده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که میوه‌ها با پوست آن‌ها جمع آوری شد، باید آن¬ها را خشک کرد تا از کپک زدن آن‌ها جلوگیری شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در لاله زار

برای احداث باغ گردو ازآنجایی‌که ph خاک مهم است باید خاک باغ مورد آنالیز قرار گیرد. در گام بعد باید بهترین نهال‌ها خریداری شود. به صورتی که در سال‌های نخست کاشت بار دهند و محصول تولیدی آن‌ها یکدست و باکیفیت باشد. بعد از خریداری نهال‌ها نوبت به کاشت آن‌ها می‌رسد. نهال‌ها باید در فواصل منظم و با فاصله‌های 6-7 متری کاشته شوند تا بتوانند با دریافت نور خورشید باردهی مورد قبولی داشته باشند. کود دهی، هرس، آبیاری منظم از دیگر مواردی است که باردهی درختان و کیفیت محصولات را تضمین می‌کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در لاله زار حالت اقتصادی دارد؟

امروزه باغات گردو سودآوری بالایی دارند و کاشت نهال‌هایی که محصول زیاد و باکیفیت تولید می‌کنند با قابلیت صادراتی بودن محصولات می‌توانند ارزش اقتصادی بالاتری نیز داشته باشند. محصول آجیل درختان بازار خوبی دارد و در انواع غذاها و شیرینی‌ها از گردو استفاده می‌شود. روغن به‌دست‌آمده از این مغزها جز بهترین روغن‌ها محسوب می‌شود و خواص درمانی بسیار دارد.
به‌طور سنتی از چوب گردو برای ساخت انواع محصولات چوبی استفاده می‌شود. چوب درختان کهن‌سال که قطر بالایی دارند گران‌تر هستند و در ساخت مبلان چوبی استفاده می‌شوند. استفاده از پوسته سبزرنگ گردو و برگ‌های آن در رنگرزی و صنایع دارویی از دیگر کاربردهای این محصول است.

 

خرید نهال گردو در لاله زار

بهتر است قبل از خرید نهال اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع آن‌ها را خریداری کنید. چنانچه در مورد خرید نهال گردو اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

فروش نهال گردو در لاله زار

در لاله‌زار و برای خرید نهال بهتر است به مراکز معتبر در این شهر و یا شهرهای اطراف مراجعه کنید. فروش نهال گردو در لاله‌زار و با قیمت‌های مناسب در نهال فروشی‌ها صورت می‌گیرد و شما علاوه بر خرید نهال‌ها از این نهال فروشی‌ها می‌توانید آن‌ها را از نهالستان‌های مرکزی خریداری کنید. تضمین کیفیت و سلامت نهال‌ها در این مورد صددرصدی است و با خیال راحت می‌توان با آن‌ها باغات تجاری گردو احداث نمود.

نهال گردو مناسب لاله زار

در لاله‌زار می‌توان نهال‌های گردو از ارقام مختلف کاشت نمود در زیر چند رقم از بهترین نهال‌ها را نام می‌بریم:
• گردو چندلر از جمله محبوب‌ترین ارقام گردو است و برای مناطقی با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر مناسب است و تحمل سرمای منفی ۳۰ و گرما تا ۴۰ درجه را دارد و از انواع دیر گل است.
• گردو فرنور در سراسر دنیا کاشته می‌شود و برای مناطقی از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ است و تحمل سرمای منفی سی درجه تا گرمای چهل درجه را دارد و از انواع دیر گل است.
• گردو اسرائیلی رقم زود گل گردو است و برای مناطق معتدل و بدون سرمای بهاره مناسب است.
• گردو تویسرکان از ارقام زود گل است و برای مناطق بدون سرمای بهاره مناسب است.
• گردو ژنوتیپ پالیز از جمله نهال‌های گردوی درجه‌یک تولیدی نهالستان برتر گردو است. این نهال‌ها اصلاح‌شده هستند و باکیفیت‌ترین محصولات را تولید می‌کند.

انواع نهال گردو در لاله زار

لاله‌زار با آب و هوایی سردسیری ازجمله بهترین محل‌ها برای کاشت گردو در استان کرمان است. انواع نهال گردو در لاله‌زار می‌تواند به‌خوبی رشد کنند. به دلیل وجود زمستان‌های سرد و یخبندان در این منطقه کاشت انواع نهال‌های دیر گل که در اواخر بهار به گل می‌نشینند برای این منطقه مناسب هستند. با کاشت این نهال‌ها محصول دچار یخ زدگی نخواهد شد و می‌توان محصول باکیفیت و زیاد برداشت نمود.

قیمت نهال گردو در لاله زار

نهال‌های گردو قیمت‌های متفاوتی دارند و شما می‌توانید بسته به بودجه خود خریدتان را انجام دهید. مجموعه برتر نهال سعی کرده بهترین نهال‌ها را با قیمت‌های مناسب در اختیار خریداران قرار دهد. نهال‌های پیوندی و اصلاح شده در مقایسه با انواع بذری قیمت‌های بالاتری دارند. برای اطلاع از قیمت‌ها و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
اگر تعداد بالای نهال گردویی را خریداری کنید می‌توانید آن‌ها را با قیمت‌های پایین‌تری خریداری کنید.

بهترین نهال گردو

در هر منطقه و با توجه به اقلیم آن باید نهال گردو را انتخاب کرد. ممکن است نهال گردو در یک منطقه بهترین عملکرد را داشته باشد درصورتی‌که همان نهال گردو در منطقه‌ای دیگر و با شرایط آب و هوایی متفاوت نتواند به‌خوبی رشد کند و بار دهد. پس برای انتخاب بهترین نهال گردو برای کاشت در محل باید همه عوامل را در نظر داشته باشید.

نهالستان گردو در لاله زار

نهالستان‌ها مراکز تولید و فروش نهال‌ها هستند و کارشناسان کشاورزی در تلاش هستند تا بتوانند بهترین نهال‌ها را تولید و در اختیار خریداران قرار دهند. نهالستان گردو در لاله‌زار وجود ندارد ولی شما می‌توانید این نهال‌ها را از نهال فروشی‌های عمومی که به عرضه انواع نهال میوه و تزیینی می‌پردازند خریداری کنید. مجموعه برتر نهال به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نهال گردو بهترین مکان برای خرید این نهال‌ها می‌باشند.

کلام آخر

اگر قصد خرید نهال گردو را دارید می‌توانید آن‌ها را از تولید کنندگان خرید کنید. در این صورت می‌توانید آن‌ها را با قیمت‌های مناسب و کیفیت بالا خریداری کنید. مشاوران مجموعه می‌توانند شما را در خریدی بهتر همراهی کنند. همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های گردو که قابلیت کاشت در لاله‌زار را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال گردو در لاله‌زار مراجعه کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر لاله زار می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در لاله زار مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال