خرید نهال گردو در لامرد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار لامرد

مختصات جغرافیایی شهر لامرد بر روی نقشه ایران ۲۷٫۳۴۲۲۶۶° شمالی ۵۳٫۱۷۶۷۸۹° شرقی ثبت شده و جزو شهرهای پرجمعیت استان فارس محسوب می‌شود، چون نزدیک به ۳۰ هزار نفر سکنه دارد، به خاطر اقلیم گرم و خشک شهر لامرد که باغداری و کشاورزی در این منطقه رونق خاصی ندارد.
اکثر ساکنین لامرد مشغول شغل‌های خدماتی و تولیدی هستند به طور مثال کارخانه آلومینیوم در شهر لامرد قرار گرفته است؛ در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر شرایط اقلیمی لامرد و احداث باغ گردو در لامرد آشنا شویم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی لامرد

برخی از ویژگی‌های اقلیمی شهر لامرد تاثیر بسزایی در خرید نهال گردو در لامرد و شرایط احداث باغ آن دارد:
• ارتفاع لامرد از سطح دریا ۵۰۰ متر است.
• میانگین دمای سالانه شهر لامرد را ۳۸ درجه سانتیگراد تخمین زده‌اند دمای گرم‌ترین روز تابستان در این منطقه ۵۳ درجه و سردترین رو صفر درجه است.
• میزان بارش باران کمتر از ۳۰۰ میلیمتر و تبخیر آب بیشتر از ۳۰۰۰ میلی‌متر است.
• بهتر تست قبل از خرید نهال گردو در لامرد خاک منطقه را مورد بررسی قرار دهید چون بافت چندان حاصلخیزی ندارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در لامرد

از آنجایی که اقلیم این شهر برای کاشت نهال گردو مناسب نیست، بنابراین شما نمی‌توانید تاریخچه دقیقی در مورد احداث باغ گردو در لامرد به دست بیاورید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در لامرد

اقلیم خشک و طاقت فرسای شهر لامرد باعث شده تا اراضی کمتری به احداث باغ گردو در لامرد اختصاص داده شود، مهم‌ترین نکات برای باغداری عبارتند از:
• به خاطر مسطح و هموار بودن اراضی شهر لامرد، فاصله‌ای که نهالستان‌ها برای کاشت درختان گردو در نظر گرفتند را رعایت کنید.
• شهر لامرد جزو مناطق کم ارتفاع محسوب می‌شود ارتفاع این شهر تنها ۵۰۰ متر از سطح دریا است، بنابراین نهال خریداری شده ارتفاع پست را تحمل کند.
• بارش باران در این منطقه ۲۵۰ میلی لیتر بوده و در فصل زمستان و بهار اتفاق می‌افتد، مهم‌ترین چالش کشاورزان و باغداران همین بارش‌های سیل آسا هست، باغداران باید از باغات خود در برابر بارش‌های سیل آسا محافظت کنند.
• طبق بررسی‌های انجام شده به خاطر هموار بودن شهر لامرد میزان تبخیر سالانه به بیشتر از ۳۰۰۰ میلیمتر می‌رسد، همین امر باعث خشکی سطح خاک می‌شود، باغداران با استفاده از مالچ پاشی باید از تبخیر سطح خاک جلوگیری کنند.
• از دیگر نکات تاثیرگذار در باغداری در لامرد باید به زمستان معتدل آن اشاره کنیم، کمترین دما در لامرد صفر درجه سانتیگراد است.

 

آیا کاشت نهال گردو در لامرد حالت اقتصادی دارد؟

زمانی کاشت نهال گردو در لامرد حالت اقتصادی خواهد داشت، کشاورزان به جای باغات سنتی، باغات مدرن و حرفه‌ای را راه‌اندازی کنند؛ آنها باید نهال‌های گرمسیری مخصوصاً نهال‌های آمریکایی را برای باغات خریداری کنند تا بتواند این میزان از گرما و خشکی هوا را تحمل کند، البته ما توصیه می‌کنیم قبل از خرید نهال گردو در لامرد حتماً با کارشناسان نهالستان در ارتباط باشند.

 

خرید نهال گردو در لامرد

از نکات مهم برای خرید نهال در لامرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• دمای تابستان در این منطقه ۵۳ درجه سانتیگراد و دمای زمستان صفر درجه سانتیگراد است میانگین دما ۳۲ درجه سانتیگراد بوده بنابراین کشاورزان تنها می‌توانند نهال آمریکایی را خریداری کنند.
• ذخایر سفره‌های زیرزمینی و بارش باران در شهر لامرد کمتر از حد انتظار است نهال خریداری شده در مقابل تنش خشکی مقاوم باشد.
• نباید باران‌های سیل آسای این منطقه را فراموش کنیم، ریشه درخت همچنین تنه آن باید به اندازه مقاوم باشد تا در برابر باران سیل آسا مقاوم بوده و ریشه کن نشود.

فروش نهال گردو در لامرد

نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در لامرد تاکید زیادی بر رعایت روتین سمپاشی و آفت کشی دارد، چون خشکی و گرمای بیش از حد باعث حمله حشرات و آفات مختلف به باغات گردو می‌شود.

نهال گردو مناسب لامرد

به خاطر حرارت بالا و خشکی هوا همچنین تبخیر بالای ۳۰۰۰ میلیمتری بر شهر لامرد توصیه می‌شود کشاورزان خرید نهال گردو آمریکایی را مد نظر خود قرار دهند، نهال‌های آمریکایی به صورت ژنتیکی در برابر حرارت و خشکی هوا مقاوم هستند.

انواع نهال گردو در لامرد

باغداران شهر لامرد برای خرید نهال گردو در لامرد حق انتخاب زیادی ندارند، آنها تنها می‌توانند نهال‌های گرمسیری و زودگل را خریداری کنند تا دمای ۵۳ درجه سانتیگراد را تحمل کند، از نظر کارشناسان نهالستان نهال گردو پکان آمریکایی برای کاشت در لامرد کاملاً مناسب و اقتصادی است.

قیمت نهال گردو در لامرد

برای استعلام قیمت نهال گردو در لامرد می‌توانید وارد لینک زیر شوید، علاوه بر استعلام قیمت نهال گردو پکان می‌توانید انواع نهال‌های گرمسیری و قیمت نهال میوه را نیز در این لینک مشاهده کنید:

بهترین نهال گردو

همانطور که اشاره کردیم بهترین مقاله گردو در لامرد نهال گردو پکان آمریکایی است، از مزایای کاشت نهال گردو پیکان آمریکایی باید به موارد زیر اشاره کرد:
• این نهال قدرت ریشه زایی عمقی و قوی دارد، این ویژگی باعث می‌شود تا به راحتی از رطوبت لایه‌های زیرین تغذیه کرده همچنین در مقابل باران‌های سیل آسا مقاوم بوده و ریشه کن نشود.
• نهال گردو پکان آمریکایی دمای ۵۳ درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند همچنین نیاز سرمایی طولانی مدتی ندارد.
• تنه این درخت کلفت بوده و در برابر آفات و حشرات مقاوم است.

نهالستان گردو در لامرد

مدیران نهالستان در لامرد به هنگام فروش نهال در لامرد ویژگی‌های این نهال و شرایط مراقبت و نگهداری از باغ گردو پکان را به کشاورزان توضیح می‌دهند، تا آنها به خوبی از باغات خود مراقبت و نگهداری کرده و در طول سال دچار خسارت نشوند.

کلام آخر

اقلیم کاملاً گرم و خشک شهر لامرد باعث شده تا خرید نهال گردو در لامرد را با چالش‌های زیادی روبرو کند، علاوه بر نهال گردو پکان آمریکایی شما می‌توانید انواع نهال گرمسیری را در این منطقه کاشت کنید، برای شناختن نهال‌های سازگار به صفحه خرید نهال در لامرد در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر لامرد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در لامرد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال