خرید نهال گردو در ماکلوان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ماکلوان

در شهر ماکلوان یکی از شهرک صنعتی‌های بزرگ کشور ایجاد شده است که بیش از ۵۰ واحد تولیدی در آن در حال فعالیت است. ماکلوان در بخش سردار جنگل و شهرستان فومن قرار گرفته است،  ماکلوان در زبان تالشی به ماکلان هم تلفظ می‌شود. در ۲۰ کیلومتری شهرک تاریخی ماسوله ۳۵ کیلومتری رشت و ۱۰ کیلومتری شهر فومن در لابلای کوه‌های برزکوه و سیاهکوه شهر ماکلوان قرار گرفته است. در اطراف این شهر توریستی استان گیلان باغات و مزارع سرسبز و پررونقی را شاهد هستیم که محصولات مطلوب را به صورت عمده تولید و به شهر و استان‌های همجوار صادر می‌کنند. در این نوشتار قصد داریم مطالبی در رابطه با احداث باغ گردو در شهر ماکلوان درج کنیم که خواندن آن خالی از لطف نیست.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ماکلوان

به دلیل قرارگیری کوه‌های سیاه کوه و برز کوه  این منطقه جز مناطق کوهستانی استان گیلان محسوب می‌شود به خاطر میانگین  هرساله بارش مثبتی در این شهر به ثبت می‌رسد. شهر ماکلوان از مساحت ۱۲ کیلومتر مربع برخوردار است و با توجه به آن که در سواحل دریای خزر قرار گرفته است از شرایط جوی معتدل و مرطوبی برخوردار است. این بخش از استان گیلان از ارتفاع ۱۰۵۰ متری از سطح دریا برخوردار است که بستر مناسبی را جهت کاشت انواع نهال میوه ایجاد کرده است. شهر ماکلوان از زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل برخوردار است این منطقه از ۱۱ روز سرد و یخبندان در فصل زمستان بهرمند خواهد بود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در ماکلوان

همانطور که قبلاً گفتیم شهر ماکلوان در میان مناطق دژ تاریخی قلعه رودخان شهر فومن و شهرک پلکانی ماسوله قرار گرفته است در شرق این منطقه قلعه رودخان و شفت در سمت غرب آن صومعه‌سرا و ماسال در جنوب آن خلخال و طارم و در سمت شمال دهستان لولمان قرار گرفته‌اند. به دلیل وجود دژ تاریخی قلعه رودخان می‌توان پی به قدمت بالای شهر ماکلوان برد به همین علت می‌توان گفت که این منطقه از استان گیلان از سالیان دور محل زندگی انسان‌ها بوده است و باغات و مزارع این منطقه از تاریخچه پر قدمتی برخوردار هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ماکلوان

مهمترین نکته که باید باغداران در زمان احداث باغ گردو به آن توجه کنند نوسانات رطوبتی است به دلیل آن که شهر ماکلوان در نواحی سواحل دریای خزر قرار گرفته است توصیه می‌شود که باغداران این منطقه در زمان کاشت نهال گردو به نوسانات رطوبتی توجه بسیاری کنند. شهر ماکلوان از شرایط جوی معتدل و مرطوبی برخوردار است می‌توان گفت که کاشت انواع گونه‌های نهال گردو در این منطقه با موفقیت روبرو خواهند شد.

 

آیا کاشت نهال گردو در ماکلوان حالت اقتصادی دارد؟

باغداری و کشاورزی برای رسیدن به مرحله سوددهی نیاز به رسیدگی و حفاظت همیشگی دارند، عواملی همچون خریداری نهال مقاوم و پربازده و انجام اصولی کوددهی، آبیاری، کاشت و برداشت محصولات درختان گردو تاثیر بسزایی در تجاری شدن درختان گردو خواهد داشت. در بسیاری از کشورهای اروپایی درختان گردو را جهت استفاده از چوب آن می‌کارند برای این منظور نهال‌ها را با فاصله‌های ۸ متری می‌کارند تا در زمان باردهی شاخه و برگ‌های آن در فضای آزاد رشد و نمو پیدا کند، اما معمولا در ایران کاشت درخت گردو تنها به جهت پرورش محصولات آن انجام می‌شود و امروزه کشور ایران جزو کشورهایی است که در زمینه تولید گردو رتبه‌دار است.

 

خرید نهال گردو در ماکلوان

ماسال و ماسوله از شهرهای توریستی استان گیلان است که در همجواری شهر ماکلوان قرار گرفته اند. در شهرهایی که رفت و آمد در جریان باشد فروش انواع محصولات پرسود خواهد بود باغداران شهر ماکلوان جهت خرید نهال گردو در ماکلوان ابتدا باید به دنبال یک مرکز تخصصی و معتبر پرورش نهال باشند. اگر محل مورد نظر خود را نیافتید می‌توانید از فروش اینترنتی نهالستان برتر نهال استفاده کنید.

فروش نهال گردو در ماکلوان

خریداران در خرید هر نوع محصولی همیشه به دنبال بهترین نوع و اقتصادی‌ترین آن هستند، لذا در زمان خرید نهال گردو خریداران به نکات زیر توجه کنند.

 • نهال گردو باید از ریشه لخت و پرتراکم برخوردار باشند.
 • نحوه کاشت و عمق خاکی که برای نهال در نهالستان استفاده شده است باید استاندارد باشد.
 • نهال باید از ساقه سالم و ظاهری آراسته برخوردار باشد.
 • وجود گواهینامه بهداشتی شناسنامه و گارانتی محصول تضمین کننده اصالت و کیفیت آن است.
 • نهال باید در محلی آزاد و با آب رودخانه و یا چاه رشد یافته باشد.

با توجه به آن که نهالستان برتر نهال از سال ۱۳۱۰ در زمینه پرورش نهال فعال هست، این نهالستان اکنون فروش نهال گردو در ماکلوان را از سر گرفته است.

نهال گردو مناسب ماکلوان

منطقه ماکلوان از سطح دریا ۱۰۰۰ متر ارتفاع دارد متقابلا برای کاشت نهال گردو در ماکلوان باید گونه‌های استفاده شود که مناسب ارتفاع ۱۰۰۰ متر بیش‌تر هستند.

 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • محال گردو تویسرکان

باغداران برای آن که بتوانند نهال گردوی مناسب ماکلوان را شناسایی کنند حتماً باید تحقیقات گسترده و میدانی داشته باشند.

انواع نهال گردو در ماکلوان

نهال گردو دارای انواع مختلفی است برخی از آن ها بذری و برخی دیگر پیوندی هستند که باغداران نوع پیوندی آن را به نوع بذری ترجیح می‌دهند. یکی از ویژگی‌هایی که باعث تفاوت گونه‌های نهال گردو می‌شود پاکوتاه بودن آن هاست، گونه‌هایی که پاکوتاه‌تر هستند از گستردگی شاخه و برگ کمتری برخوردار هستند به همین علت به آب کمتری هم نیاز دارند، علاوه بر آن باردهی این نوع نهال گردو بیش از ۱۰ تن خواهد بود و معمولاً در سال اول آغاز می‌شود. برای شناخت دیگر انواع نهال گردو در ماکلوان می‌توانید از وب سایت‌های نهالستان‌ها برتر نهال استفاده کنید.

قیمت نهال گردو در ماکلوان

در بازار فروش انواع محصولات باغی قیمت از نکات موثر در فروش محصولات خواهد بود، اما به صورت کلی عواملی همچون مقاومت نهال در برابر آفات و سرما، سال باردهی، میزان عمر اقتصادی و میزان باردهی از موارد تاثیرگذار در تعیین قیمت نهال گردو نوع پیوندی است جهت استعلام قیمت نهال گردو در ماکلوان  از سایت زیر استفاده کنید و با توجه به بودجه خود نهال مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بهترین نهال ماکلوان

در این بخش به مشخصات چند رقم بهترین نهال گردو پرفروش و محبوب از نظر باغداران پرداخته‌ شده است…..

 • نهال گردو فرنور: مناسب ارتفاع ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متر، فاصله کاشت ۶ در ۶ ، مناسب مناطق سردسیر و معتدل، میزان باردهی ۷ تن
 • نهال گردو چندلر: مناسب ارتفاع ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ متر، کمترین میزان مشکلات آفت، زمان باردهی تجاری ۱۰ سال پس از کاشت، رقمی اقتصادی و پربازده است.
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز: مناسب ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر، دیرگل است و تحمل گرما تا ۴۵ درجه و سرما تا منفی ۳۰ درجه را دارد.
 • نهال گردو کانادایی : مناسب ارتفاع ۲۳۰۰ متر، سازگار با مناطق سردسیر و کوهستانی، جزوه گردوهایی است که چربی بالایی دارند،  و توانایی ۶۰ کیلو باردهی را خواهد داشت.

نهال گردو فرانکت : بومی کشور فرانسه، مناسب ارتفاع ۵۵۰ تا ۱۵۰۰ متر، پر بازده ،درشت و پوست نازک محصول، باردهی اقتصادی و سودآوری چشمگیری خواهد داشت.

نهالستان گردو در ماکلوان

معمولاً محصولات تولید شده در نهالستان برتر نهال از مقاومت بالا و میزان باردهی بیش‌تری برخوردار است. به همین علت توصیه می‌شود که باغداران شهر ماکلوان جهت احداث باغ گردو به نهالستان برتر نهال مراجعه کنند و از تنوع و قیمت محصولات این مرکز مطلع شوند برای خرید اینترنتی و آنلاین هم می‌توانید وارد وب سایت  نهالستان برتر نهال  شوید.

کلام آخر

باغداران شهر ماکلوان برای احداث باغ گردو و یا ارتقاء باغ خود حتماً از شرایط جوی و اقلیمی و ارتفاع منطقه از سطح دریا،  نوسانات رطوبتی و میزان بارندگی سالانه شهر اطلاع پیدا کرده و پس از بررسی‌ها متناسب‌ترین نهال و سازگارترین نوع را خریداری کرده و به صورت استاندارد و اصولی آن را در محلی مناسب بکارند. جهت آشنایی با سازگارترین نوع نهال میوه با شهر ماکلوان می‌توانید وارد صفحه خرید نهال میوه در شهر ماکلوان شوید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب ماکلوان و خرید نهال در ماکلوان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال