خرید نهال گردو در مرجقل✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار مرجقل

از جهت آن که گردو یکی از محصولات با ارزش و پرمصرف در ایران است از ارزش زیادی برخوردار هست کاشت درخت گردو در ایران به سالیان قبل برمی‌گردد و به همین علت محبوبیت و مصرف این محصول در ایران بسیار بالا است کشور ایران از لحاظ تولید گردو و مصرف آن جزو رتبه‌های اول در جهان است. از نظر کارشناسان مناطقی که از اقلیم شبه مدیترانه‌ای و معتدل همچون شهر مرجقل برخوردار هستند کاشت نهال گردو در آن بسیار موفق خواهد بود، اگر شما قصد احداث باغ گردو در مرجقل را دارید، مطالب این مقاله را از دست ندهید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مرجقل

مرجقل در شهرستان صومعه سرا استان گیلان در بخش شمالی آن قرار دارد این منطقه به دلیل داشتن تالاب و جنگل‌های بکر و بی‌همتا جزو مناطق توریستی و گردشگر پذیر استان گیلان شده است. اگر بخواهیم در زمینه اقلیم شهر مرجقل گفتگو کنیم؛ می‌توان گفت این منطقه جزو مناطق خوش آب و هوا و کم نظیر کشور است. با این حال که منطقه مرجقل از شرایط مساعدی برای باغداری و کشاورزی برخوردار است اما پرورش پرندگان محلی، صید ماهی، پرورش زنبور عسل و زیتون هم در این شهر رونق دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در مرجقل

مرجقل جزو مناطق شهرستان صومعه سرا است این منطقه در شمال نقطه استان گیلان قرار دارد و از ارتفاع ۵ متری از سطح دریا بهره‌مند است. بنابراین کاشت انواع نهال گردو در این منطقه توصیه می‌شود. تنها برای احداث باغی پربار و پرسود در شهر مرجقل نیاز است که باغدار اطلاعات تکمیلی در حوزه باغداری و کشاورزی را کسب کرده باشد، برای اطلاع از تاریخ باغ گردو در شهر مرجقل می‌توانید از کارشناسان باغداری و یا باغداران قدیمی این شهر کمک بگیرید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مرجقل

برای احداث باغ گردو در مرجقل ابتدا باید مکایابی انجام شود برای این منظور بهتر است که مکانی را انتخاب کنید که در دیدرس نور خورشید و از خاک حاصلخیزی برخوردار باشد، جهت کاشت نهال ابتدا باید آماده سازی خاک را انجام دهید برای این عمل لازم است، ابتدا خاک تخریب شود علف‌های هرز و سنگ‌های آن را حذف و اندکی مواد کود آلی و یا مواد آلی به خاک اضافه شود. فصل مناسب کاشت نهال، نحوه آبیاری، کوددهی و فاصله‌بندی درختان هم عوامل مهم در احداث باغ گردو است.

 

آیا کاشت نهال گردو در مرجقل حالت اقتصادی دارد؟

بله زیرا امروزه علاوه بر استفاده از محصول درخت گردو از تنه، ساقه و حتی روغن محصول آن در برخی صنایع استفاده‌های مختلفی می‌شود. در کشورهای اروپایی از تنه درخت گردو جهت ساخت انواع محصولات چوبی استفاده‌های بسیاری می‌شود به طوری که در بیش‌تر مناطق اروپا احداث باغ گردو تنها به منظور استفاده از چوب آن ایجاد می‌شود.

 

خرید نهال گردو در مرجقل

خرید نهال گردو در مرجقل باید بر اساس اقلیم و ارتفاع شهر از سطح دریا انجام شود در بسیاری از نهالستان‌ها کارشناسان باغداری و کشاورزی وجود دارند که خریدار را قبل از خرید محصول راهنمایی می‌کنند و علاوه بر راهنمایی قبل از خرید در نهالستان‌های معتبر پشتیبانی ۲۴ ساعتی پس از خرید هم وجود دارد که به مشتری ارائه می‌شود، تا اگر در مراحل کاشت نهال سوالی و یا مشکلی پیش آمد بتواند به آسانی مشکل خود را بدون هزینه اضافی رفع کند.

فروش نهال گردو در مرجقل

افراد سودجو در بازار فروش محصولات کشاورزی وجود دارند و باید در زمان انتخاب نهالستان جهت خرید نهال به نکات زیر توجه کنید تا در دام چنین اشخاصی نیفتید.

 • نهالستان باید از مجوز جهاد کشاورزی برخوردار باشد.
 • محصولات نهالستان باید از شناسنامه ، گواهینامه بهداشتی و تضمین اصالت کالا برخوردار باشد.
 • پرسنل نهالستان باید از تحصیلات دانشگاهی برخوردار باشند.
 • حمل و نقل محصولات خریداری شده باید از طریق کالارسان و تیم مخصوص انجام شود.
 • منبع آبی که جهت رشد نهال‌ها استفاده می‌شود باید از چاه و یا یک منبع آب مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی باشد.

به دلیل آن که خریدار قبل از خرید باید از مشخصات یک نهالستان معتبر مطلع باشد فروشنده هم برای موفق بودن در فروش نهال گردو در مرجقل باید اطلاعات تکمیلی در رابطه با اقلیم و شرایط جوی منطقه داشته باشد.

نهال گردو مناسب مرجقل

نمی‌توان به صورت قطعی نهال گردوی مناسب مرجقل را تعیین کرد زیرا گونه‌های نهال گردو بر اساس شرایط محیط و منطقه هر شهری تناسب و سازگاری دارد اما در عموم ارقام نهالی که با شرایط معتدل تناسب و سازگاری دارند برای شهر مرجقل مناسب هستند.

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو کانادایی
 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو تویسرکان

در نهالستان برتر نهال تمامی گونه‌های نهال زیر نظر کارشناسان کشاورزی که از تحصیلات دانشگاهی برخوردار هستند پرورش می‌یابد.

انواع نهال گردو در مرجقل

انواع نهال گردو در مرجقل از جهت آن که این منطقه از شرایط اقلیمی معتدل ، شبه مدیترانه‌ای و مرطوبی برخوردار است سازگاری خواهند داشت.  نهال گردو از نظر نوع گونه، اصالت و خصوصیت ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند  به عنوان مثال برخی از گونه‌های نهال گردو پاکوتاه هستند و برخی دیگر پا بلند هستند برخی دیگر اصالت محلی و یا بومی مناطق اروپایی و کشورهای خارجی هستند و برخی دیگر بومی کشور ایران هستند برای آن که بتوانید شناخت دقیق از گونه‌های نهال گردو داشته باشید توصیه می‌کنیم که حتماً از یک کارشناس باغداری و کشاورزی کمک بگیرید.

قیمت نهال گردو در مرجقل

محل پیدایش نهال می‌تواند در قیمت آن موثر باشد به عنوان مثال نهال‌هایی که بومی کشور ایران هستند، از قیمت کمتری به نسبت نهال‌هایی که از کشورهای اروپایی سرچشمه گرفته‌اند برخوردار هستند. برای شناخت و اطلاع از قیمت نهال گردو در مرجقل می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید. در نهالستان برتر نهال انواع گونه‌های نهال گردو که با شهر مرجقل سازگاری دارند تولید و ارائه می‌شود برای این منظور می‌توانید از سایت نهالستان برتر نهال استفاده کنید و خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهید.

بهترین نهال مرجقل

ارقام زیر جزو بهترین نهال گردو در ایران هستند که در بین باغداران بسیار محبوب و پربار هستند

 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو تویسرکان
 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو پکان آمریکایی

در اکثر نهالستان‌های مطرح و معتبر کشور ارقام ذکر شده تولید می‌شود برای خریداری نهال‌های تولید شده در باغات نهالستان کافیست که به راه‌های ارتباطی این مرکز مراجعه کنید.

نهالستان گردو در مرجقل

مهم‌ترین خدمتی که نهالستان گردو در مرجقل باید به خریدار ارائه دهد نهالی مقاوم و به دور از آفت است به دلیل آن که شناخت نهال گردوی سلامت و سالم با نهال گردو آفت‌دار اندکی سخت است برخی از سودجویان نوع آفتدار را جایگزین نوع سالم کرده و با همان قیمت عرضه می‌کنند بدین منظور نهالستانی که قصد ارتقای اعتبار و فروش خود را دارد باید در کیفیت و مقاومت نهال‌های خود سعی و تلاش کند تا رضایت مشتریان خود را جلب کند.

کلام آخر

شهر مرجقل جزو مناطق کم جمعیت کشور است که در استان گیلان قرار گرفته است این منطقه جز مناطقی است که بسیاری از کشاورزان و باغداران آن را محل ایده‌آلی برای کاشت نهال گردو می‌دانند عزیزانی که قصد دارند در این منطقه نهال دیگر میوه ها را بکارند توصیه می‌کنیم که به صفحه خرید نهال میوه در مرجقل مراجعه کنند.  برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب مرجقل و خرید نهال در مرجقل اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال